TWÓJ KOKPIT
0

Akolita

Budżet „Akolity” i nowe materiały promocyjne

2024-05-31 09:37:27

W zeszłym roku informowaliśmy (news), że budżet na pre-produkcję serialu „Akolita” wyniósł 49 milionów USD. Teraz, jak informuje The New York Times, znamy już całościowy budżet produkcji - a wyniósł on 180 milionów USD. Dla porównania budżet „Obi-Wana Kenobiego” wyniósł 90 milionów dolarów, a jeden sezon „Mandalorianina” kosztował 120 milionów USD. Jedynym droższym serialem był na razie „Andor” z budżetem wynoszącym 250 milionów - ale w tym przypadku koszty zwiększyła pandemia, a i rozkładały się na większą liczbę odcinków. Pozostaje nam poczekać kilka dni aby zobaczyć jak ten większy budżet przełoży się na serial.

Tymczasem mamy dwa nowe materiały promujące „Akolita”. Tym razem jest to rozmowa Leslye Headland i Dave'a Filoniego na temat serialu oraz nagranie z czerwonego dywanu z oficjalnej przedpremiery.
KOMENTARZE (15)

Akolita

Aktorzy o „Akolicie”

2024-05-30 10:55:00

Już niecałe pięć dni dzieli nas od premiery serialu „Akolita” na platformie Disney+. Tymczasem Disney urozmaica nam czas oczekiwania i jednocześnie podgrzewa atmosferę wokół serialu wypuszczając kolejne materiały promocyjne. Tym razem dostaliśmy krótkie nagranie w którym aktorzy opowiadają o swoich wrażeniach z produkcji.


KOMENTARZE (7)

Akolita

Nowe plakaty do „Akolity”

2024-05-28 22:06:03

Już tylko tydzień dzieli nas od najważniejszej premiery gwiezdno-wojennej w tym roku. W ramach promocji „The Acolyte” oficjalna zaprezentowała 5 plakatów z postaciami z serialu, wraz z krótkimi opisami.Z innych ciekawostek. Podobno Kathleen Kennedy się wzruszyła, gdy Leslye Headland zaprezentowała jej pierwszy zarys serialu.

Lee Jung-jae powiedział, że jego postać, czyli mistrz Sol, to Jedi o wielkim sercu, który zawsze myśli o innych członkach zakonu. Ma w sobie wiele ciepła, ale i odwagi.

Z kolei Dafne Keen mówiąc o Jecki Lon mówiła, że to utalentowana padawanka, która ma dużo walk w serialu. Jest bardziej dojrzała, niż wskazuje na to jej wiek. Sporo też ma być dynamiki między nią a Yordem.

W przyszłym tygodniu zobaczymy dwa pierwsze odcinki serii.
KOMENTARZE (11)

Akolita

Pierwsze reakcje po pokazach prasowych „Akolity”

2024-05-24 20:29:13

Premiera prasowa pierwszych odcinków „Akolity” za nami, a co ważniejsze, zniesiono właśnie embargo na pierwsze recenzje. Ciekawostka, części recenzentów pokazano tylko dwa odcinki, innym cztery.

Jedni piszą, że czuje się klimat oryginalnej trylogii, a przy tym czegoś nowego. Inni, że wciąga, nawet jak się nie jest fanem sagi. Podobno udało się pokonać nawet fatygę, która trawi sagę. Chwalono też pojedynki.

Są też recenzje mniej pochlebne. Choćby taka, że serial rozkręca się z odcinka na odcinek, ale nie od początku, a osoba jeszcze nie kupiła tego serialu. Lub mają po prostu mieszane uczucia.

To oczywiście krytycy, zobaczymy jak serial ocenią widzowie, którzy muszą poczekać jeszcze niecałe 2 tygodnie.
KOMENTARZE (12)

Akolita

O inspiracjach i powstawaniu serialu „Akolita”

2024-05-23 19:38:30

Leslye Headland będąca showrunnerką serialu „Akolita” udzieliła wywiadu dla Den of Geek w którym wypowiadała się między innymi na temat inspiracji z których czerpała przy powstawaniu serialu.

Leslye wspomniała, że krążyła wokół wykorzystania Dartha Bane'a lub wspomnienia jego imienia - ostatecznie nie robią tego w pierwszym sezonie, ale jest on elementem dziedzictwa serialowych użytkowników Ciemnej Strony. W Legendach widziała rzeczy, które chciała w pewien sposób użyć w serialu - czuła, że będą interesujące, nie tylko dla historii ale również dla niej jako fanki. Taką inspiracją, która szczególnie do niej przemawiała była Darth Traya z gry Knights of the Old Republic II: Sith Lords.

Na to aby zobaczyć jak przełożyło się to na serial przyjdzie nam poczekać jednak jeszcze kilka dni, a tymczasem mamy kolejny filmik promocyjny - tym razem o powstawaniu serialu.


KOMENTARZE (3)

Akolita

Nowe filmiki promujące „Akolitę”

2024-05-22 21:35:07

Kolejny dzień, kolejna promocja serialu „Akolita”. Tym razem dostaliśmy dwa krótkie filmiki z których jeden skupia się na samej walce, a drugi zawierający różne sceny wspomina wątek fabularny wokół którego ma się toczyć akcja. Pozostaje nam oglądać i czekać na premierę, która będzie 4 czerwca (w naszej strefie czasowej w nocy z 4 na 5).
KOMENTARZE (30)

Akolita

Sol z Jedi, czyli dokument o jednym z bohaterów „Akolity”

2024-05-21 21:59:40

Promocja „Akolity” rozkręca się w najlepsze. Teraz przyszła pora na przedstawienie nowych bohaterów. Na mediach społecznościowych oficjalnej pojawił się krótki filmik o mistrzu Solu. Co prawda więcej jest o tym jak w tę rolę wcielał się Lee Jung-jae, ale to już inna kwestia. Na temat pracy nad serialem i pracy z aktorem określanym jako JJ, wypowiedzieli się Amandla Stenberg, Carrie-Anne Moss oraz twórczyni serialu Leslye Headland.Tymczasem z innych plotek, wygląda na to, że teoria o bliźniaczej siostrze Mea znalazła potwierdzenie bądź przynajmniej nowe pożywienie dla tych plotek. W jednej z reklam jest wspomniana postać imieniem Osha. I podobno to jest właśnie druga z bohaterek (ta dobra), w którą wciela się Amandla. Zobaczymy na ile te plotki się sprawdzą a na ile są warte funta kłaków.

Na „Akolitę” musimy jeszcze poczekać kilkanaście dni.
KOMENTARZE (3)

Akolita

Muzyczna promocja „Akolity”

2024-05-20 20:27:30

Amandla Stenberg jest bohaterką nadchodzącego serialu „Akolita”. Okazuje się, że jest nie tylko aktorką ale i skrzypaczką, która uwielbia muzykę Johna Williamsa. Wykorzystano więc tę niebywałą okazję i w ramach promowania zbliżającej się premiery serialu mamy możliwość zobaczyć i posłuchać jak Amandla gra.


KOMENTARZE (8)

Akolita

„Akolita” z reklamami i drugim sezonem?

2024-05-18 09:31:33

Kampania „Akolity” trwa w najlepsze. Mamy nowe spoty, plakaty, billboardy. Ale też informacje. Najważniejsza z nich jest taka, że scenarzyści już się zabrali za drugi sezon. Czy dostał on zielone światło? Tego jeszcze nie wiemy, pewnie wszystko okaże się w czerwcu, gdy serial trafi na Disney+. Ale na razie nie tracą już więcej czasu.

Major New Footage The Acolyte Promo Spot
byu/zcure inStarWarsLeaks


Z innych wieści Entertainment Weekly rozmawiało z Amandlą Stenberg na temat jej intensywnego treningu. Przyznała, że była wrzodem na tyłku dla producentów, głównie dlatego, że aktorka ma analityczny umysł, i ma potrzebę wiedzieć wszystko, rozumieć, analizować i zadawać pytania. A jeśli chodzi o „Gwiezdne Wojny” to ona ma po prostu hopla. Jedną z wątpliwości było to, że trenowała mniej tygodni niż Hayden Christensen. Pytała więc, czy to w porządku. Powiedzieli jej, że ma tu pod ręką swojego mistrza sztuk walki i to wyjdzie dobrze. I faktycznie jak twierdzi aktorka, widziała ona postępy. Z czasem to, co ćwiczyli mogli wykonywać zdecydowanie szybciej i bardziej intensywnie.

„Akolita” zadebiutuje na Disney+ już 4 czerwca.
KOMENTARZE (16)

Akolita

Nowy spot z „The Acolyte”

2024-05-12 17:59:50

Tydzień temu mieliśmy okazję zobaczyć finałowy zwiastun serialu „Akolita”. Tak jak w przypadku poprzednich seriali jednak zwiastun to tylko część promocji, a wraz ze zbliżającą się datą premiery będziemy otrzymywać kolejne spoty prezentujące nowe ujęcia/sceny. Pierwszy z takich spotów pojawił się wczoraj na oficjalnym kanale Star Wars na Youtube. Premiera serialu odbędzie się 04.06 co oznacza, że w ciągu następnych trzech tygodni możemy się spodziewać jeszcze co najmniej kilku podobnych materiałów.


KOMENTARZE (11)

Akolita

Nowy zwiastun „Akolity"

2024-05-04 17:39:24

Dziś z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, oficjalna strona Star Wars opublikowała nowy zwiastun „Akolity". Zapraszamy do obejrzenia:Przed paroma minutami dodano zwiastun z polskim dubbingiem:Premierę dwóch pierwszych odcinków zaplanowano na czwartego czerwca.

Dodatkowo zaprezentowano kolejny plakat:Temat na na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..