TWÓJ KOKPIT
0

Ahsoka

Coś zaskoczyło i drugi sezon „Ahsoki” się spina

2024-06-15 14:37:11

Dave Filoni rozmawiał z podcastem Happy Sad Confused na temat swoich projektów czy inspiracji, oraz podejścia do historii. Nie zabrakło krótkiej informacji na temat drugiego sezonu „Ahsoki”.

Otóż Dave twierdzi, że pracuje w biznesie na tyle długo, że wie gdzie powinna zmierzać historia. Czyli na przykład znał zakończenie „Rebeliantów” na długo zanim je napisał. Ale proces twórczy to nie jest prosta rzecz, więc obecnie pracuje nad drugim sezonem „Ahsoki”, ale też ma w głowie kolejny etap, jakim będzie film. Niedawno coś podczas tych prac nad scenariuszem „Ahsoki” zaskoczyło i teraz ma dużo lepszy pomysł niż poprzednio, dokąd rzeczy powinny zmierzać. Ma otwarcie i jest podekscytowany tym, co będzie mógł potem pokazać w filmie. Ale na razie, choć bardzo chce to zrobić, musi skoncentrować się na drugim sezonie „Ahsoki” i dopilnować by cała galaktyka i inne opowieści się razem spinały. To normalny proces twórczy.

Filoni mówił o tym, że normalne jest, iż dzieła musza iść w innym kierunku, pokazać coś więcej dalej. Musi być historia, która nie jest łopatologicznie wyłożona, a raczej wciąga widza. Gdy oglądaliśmy po raz pierwszy „Nową nadzieję”, nikt nie wiedział, czym są „Wojny klonów”, poza tym, że Ben coś o tym wspomniał. Nikt nie wiedział, że Luke poleci na bagnistą planetę, by trenowała go żaba. Twórcy nie mogą się ograniczać, mają rozwijać świat, tak by ten mógł wciągnąć widza.Ale z drugiej strony wspominał, że jak sam miał 10 lat, ojciec kazał mu zobaczyć „Ukrytą fortecę”, mówiąc, że to właściwie „Nowa nadzieja”, bo przecież Lucas mocno inspirował się Kurosawą. Tyle, że dziesięciolatek tego nie widział. Z wiekiem oczywiście to zrozumiał. To znaczy, że pisząc scenariusz, historię trzeba przygotować ją na wielu płaszczyznach. Tak by była zrozumiała dla widza, który po raz pierwszy sięga do serii, jak i tego, który poza nią zna dużo więcej. Więc relacja Anakina i Ahsoki, która pojawiła się w pierwszym sezonie, musi działać podobnie jak relacja Bena i Vadera w „Nowej nadziei”, nawet jak nie zna się prequeli. Teraz te historie są i dodają kolorytu. Podobnie Dave widzi miejsce „Ahsoki”.

Tak gwoli dodania, niedawno Hayden Christensen powiedział, że na tę chwilę nie wie, czy Anakin pojawi się w drugim sezonie „Ahsoki”, ale z pewnością będzie z nią obecny duchowo. Zobaczymy, czy to oznacza powrót aktora na plan.

Obecnie nie wiemy kiedy ruszą zdjęcia do drugiego sezonu.
KOMENTARZE (5)

Ahsoka

Coś się kroi?

2024-05-29 19:02:1828 – 30 czerwca 2024 w Birmingham odbywa się konwent Starfury Invasion 2024. Wśród nich zaproszono kilkoro gości, którzy zagrali w serialu „Ahsoka”. Tyle, że Wes Chatham, Genevieve O’Reilly oraz Ivanna Sakhno jednak się nie pojawią na tym konwencie, gdyż cała trójka ma teraz konflikt harmonogramów. I to w tym wszystkim jest najbardziej zaskakujące.

Jak wiemy, w przyszłym tygodniu powinny ruszyć zdjęcia do filmu „The Mandalorian & Grogu”. O ile pojawienie się tam Mon Mothmy jest całkiem prawdopodobne, ale już reszta, niekoniecznie. Stąd pojawiły się spekulacje, że może chodzić o drugi sezon „Ahsoki”.

Tyle, że Natasha Liu Bordizzo, Eman Esfandi, Diana Lee Inosanto i Mary Elizabeth Winstead nadal mają się pojawić na tym konwencie, więc może nie „Ahsoka”.

W przypadku Ivanny w grę wchodzi „M3GAN 2”. Więc jeśli O’Reilly faktycznie pojawi się w filmie Jona Favreau, to nieobecność Wesa może być kwestią przypadku. Natomiast zdjęcia do drugiego sezonu „Ahsoki” tej chwili wydają się być mało prawdopodobne. Musimy na nie jeszcze poczekać, może rok, może nawet dłużej. Powinien się on pojawić na Disney+ przed filmem Dave'a Filoniego.
KOMENTARZE (3)

Ahsoka

Rosario Dawson jest podekscytowana drugim sezonem „Ahsoki”

2024-05-02 05:06:57

Jak donosi Comic Book, Rosario Dawson jest bardzo podekscytowana tym, co nas czeka w drugim sezonie „Ahsoki”. Oczywiście nie mogła zdradzić zbyt wiele, żeby nie powiedzieć nic istotnego.

Z ogólnych stwierdzeń powiedziała, że całość będzie czymś dużym. Mają wspaniała obsadę. Dostaniemy więcej Ahsoki i Sabine. Ma też wynagrodzić oglądanie innych seriali (przez nawiązania). Ale wszystko tutaj będzie bardziej szalone i większe. Rosario nie może się doczekać już premiery.

A co do szaleństw, to jedno krąży po sieci. Raczej teoria, niż spoiler. Otóż podobno to czego szukał Baylan to Abeloth. Czyli przedziwny twór z Legend. Zobaczymy czy Dave Filoni także podąży tym tropem.Cały pierwszy sezon „Ahsoki” jest dostępny na Disney+. Na razie nie ma żadnych informacji, kiedy ruszą zdjęcia do drugiego sezonu.
KOMENTARZE (7)

Ahsoka

Zdjęcie Kanana Jarrusa z „Ahsoki”

2024-04-05 22:42:13

Jedną z większych wątpliwości fanów „Rebeliantów” przed premierą pierwszego sezonu serialu „Ahsoka” było to, czy pojawi się tam w jakiś sposób Kanan Jarrus. A zaraz za tym, czy zagra go Freddie Prinze Jr., który podkładał głos tej postaci.

Obecnie wiemy, że Kanan się nie pojawił, ale jednocześnie pozostał obecny w serialu, w postaci zdjęcia. Ono w serialu jest bardzo słabo widoczne, więc nie można było się mu przyjrzeć. Teraz w zdecydowanie lepszej jakości trafiło do sieci. I widać tam, że faktycznie Freddie zapozował jako Kanan (lub stworzono grafikę na nim bazującą, z pewnością z jego zgodą)..
Sam Freddie jednak powiedział, że nie jest zainteresowany powrotem do “Gwiezdnych Wojen”. Głosu Kanana poza „Rebeliantami” udzielił także w „Skywalker. Odrodzenie”. Zobaczymy, czy zmieni swoje zamiary przy drugim sezonie.
KOMENTARZE (3)

Ahsoka

„Defy the Storm” już jest

2024-03-05 09:17:21

Dziś za granicą premiera kolejnej z książek ostatniej fazy „Wielkiej Republiki”. Tym razem do sprzedaży trafia książka dla młodego dorosłego (YA) o tytule „Defy the Storm”. Autorkami tej powieści są, podobnie jak w przypadku niedawno wydanej „Ścieżki Zdrady”, Tessa Gratton i Justina Ireland. Książka ma dosyć dużą objętość; wydanie oryginalne to aż 464 strony. Jeśli doczekamy się wydania polskiego to śmiało można spodziewać się książki o prawie 600 stronach. Powieść można nabyć w formie papierowej, cyfrowej lub audio.


Star Wars: The High Republic, the New York Times best-selling series, continues...

For light and life! One year after the fall of Starlight Beacon, the galaxy is in chaos. An anarchistic group known as the Nihil has taken over a section of space now known as the Occlusion Zone. Jedi Knight Vernestra Rwoh and scientist Avon Starros team up in an attempt to find a way through the Nihil Stormwall to save those on the other side. But what are the Nihil’s real plans? And what of the nameless creatures that can destroy the Jedi Order?

The battle has just begun...

KOMENTARZE (12)

Ahsoka

Wes Chatam o roli w „Ahsoce”

2024-02-26 20:15:58

Wes Chatham, który zagrał kapitana Enocha w „Ashoce” rozmawiał niedawno z Dahobah Dispatch. Przyznał, że gdy dowiedział się o tej roli i zobaczył maskę, to jakoś skojarzyło mu się to z Excaliburem, o czym napomknął Dave’owi Filoniemu. Przerodziło się to w dyskusję o legendach arturiańskich.Chatham wspomina, że jak się dowiedział o roli, to kazali mu się pojawić w Los Angeles na przymierzanie stroju, ale nie powiedzieli mu nic. Co to za rola, kto to, nic. Nie wiedział nawet na ile czasu będzie to kontrakt. W Lucasfilmie odparli, albo przyjeżdża na testy, albo nie. Natomiast swoim współpracownikom powiedział, że jak zobaczy szturmowców to nie spodziewa się być twardym negocjatorem. Potem scena, gdy na mostku niszczyciela chodził pośród szturmowców, to było dla aktora coś.

Wes mówi, że czuje wielki respekt do Dave’a Filoniego i tego, co stworzył w „Gwiezdnych Wojnach”, dodając im tak wiele oryginalności. Chatham liczy, że jego postać zostanie jeszcze wykorzystana lepiej w przyszłości.

Eman Esfandi czyli Ezra Bridger przyznał, że celowo nie oglądał „Rebeliantów”, bo nie chciał za bardzo przywiązać się do młodszej wersji Ezry.

Wraz z zapowiedzią drugiego sezonu „Ahsoki” wraca jedno pytanie, co dalej z Baylanem Skollem. Z pewnością postać ta wpłynęła mocno na dalszą fabułę i szukanie powiązań z Mortis jakoś będzie odzwierciedlone w drugim sezonie. Ale co z Baylanem? W sieci krąży lista, oczywiście przygotowana przez fanów, kto mógłby zastąpić zmarłego Raya Stevensona. Na liście znaleźli się Graham McTavish, Russell Crowe, Gerard Butler i Liev Schreiber. O ile McTavish faktycznie jest aktorem serialowym i ostatnio pojawił się w „Wiedźminie” czy „Rodzie smoka” o tyle pozostali to raczej już myślenie życzeniowe. Zobaczymy jak ostatecznie podejdzie do tego Lucasfilm.

Jedyne co wiemy na pewno, to fakt, że Dave Filoni pracuje nad drugim sezonem „Ahsoki”. Nie wiadomo jednak kiedy go zobaczymy.
KOMENTARZE (7)

Ahsoka

Murley jest bezpieczny

2024-01-26 20:34:43

Jednym z największych problemów z którymi musieli się mierzyć fani po premierze „Ahsoki” był los loth-kota należącego do Sabine, czyli Murleya. Dave Filoni odniósł się do tego, mówiąc, że bardzo zaintrygowało go to, jak wiele osób przejęło się losem loth-kota. Jest tyle innych postaci w serialu, a ludzie w sieci dyskutują co dalej z Murleyem. Zwłaszcza, że jak sam mówi, jest też właścicielem domowych zwierzaków i rozumie jak ludzie się nimi przejmują.Otóż pańcia Sabine, zostawiła loth-kota i wyjechała. Dave twierdzi, że Sabine zostawiła mu otwarte wyjście, po drugie Murley jest bystry na tyle, by samodzielnie móc korzystać z szybów wentylacyjnych. No i ma towarzystwo innych loth-kotów.

Co więcej, zdaniem Filoniego, Murley nie jest do końca udomowiony. To oportunista, który ma w sobie dzikość, ale umie zatroszczyć się o swoje.

Z innych ciekawostek, Dave nie mówi oczywiście nic wprost, ale napomknął, że w „The Mandalorian” pojawił się kapitan Pellaeon, którego kojarzymy z wspaniałej relacji z Wielkim Admirałem Thrawnem. Filoni powiedział, że chciałby zobaczyć ich współpracę na ekranie. Zważywszy, że to Dave rozdaje karty w „Ahsoce”, dziwne byłoby, gdyby nie spełnił tej swojej zachcianki. Inną rzecz, którą Dave uważa za intrygującą to starcie dwojga dowódców, czyli generał Hery i właśnie Thrawna.

Drugi sezon „Ahsoki” został oficjalnie zapowiedziany. Prawdopodobnie pojawi się on przed filmem Dave’a Filoniego, ale kiedy, niestety tego na razie nie wiemy.
KOMENTARZE (6)

Ahsoka

Pierwszy szkic koncepcyjny z drugiego sezonu „Ahsoki”

2024-01-11 19:48:53

Przy okazji ogłoszenia filmu „The Mandalorian & Grogu” w informacjach prasowych podano, że Dave Filoni obecnie pracuje nad drugim sezonem hitowej produkcji „Ahsoka”. Na tę chwilę nie ma żadnych szczegółów na ten temat, ale pojawił się już szkic koncepcyjny z tej produkcji.

Widać na nim Ahsokę i Sabine porzucone na planecie Peridea.Kilka dni temu Rosario Dawson powiedziała, że jeszcze nic nie wie oficjalnie o drugim sezonie, ale że na ten tydzień planowany jest uroczysty obiad dla głównych członków obsady. Teraz już wiemy, że chodziło o oficjalne potwierdzenie.

Na razie można się cieszyć pierwszym sezonem serialu na Disney+.
KOMENTARZE (13)

Ahsoka

Dave Filoni o „Ahsoce”

2023-11-25 17:15:31

„Ahsoka” już za nami, ale w mediach wciąż jeszcze wracają do niej, mogąc teraz zdradzać więcej szczegółów. Choćby w Vanity Fair.

Dave Filoni mówiąc o Vaderze w „Ahsoce” stwierdził, że w serialu miała bohaterka możliwość poukładać swoje myślenie o nim. Ona miała bardzo wyidealizowany obraz Anakina w pamięci, podobnie jak zakonu Jedi, ale to wszystko się roztrzaskało. Darth Vader zrobił dużo złych rzeczy, podczas gdy Anakin wiele dobrych. Wszystko zależy od tego przez jaki pryzmat patrzy się na tę postać. Zrozumienie tego było ważnym etapem dla dojrzałej Ahsoki. Natomiast, gdy zapytano go o to, czy to faktycznie działo się w Świecie Między Światami, czy może raczej w podświadomości Ahsoki, odparł, że piękno tej opowieści polega na tym, że widz może to zinterpretować samodzielnie.Dla Filoniego jest to też szczególnie ważne, bo jak twierdzi, nie chce dotykać Anakina po tym, co się stało w „Powrocie Jedi”. To historia, którą zamknął George, więc nie ma potrzeby dodawania do niej kolejnego rozdziału. Stawia więc na niedopowiedzenia.

Niemniej jednak jak twierdzi Dave, Vader pojawiający się na planie, gdy nagrywali piąty odcinek, to było coś. Reżyser sam wstał zza kamery, by to wejście dobrze widzieć. To był wzruszający moment, niektórzy członkowie ekipy wręcz uronili łzy.

Dave odniósł się też do tego, że umieścił Thrawna i Ezrę w innej galaktyce. Przyznał, że pewną inspiracją dla niego był „Atak klonów”. Tam widać galaktykę i blisko niej takie mniejsze. To go zainteresowało.

Filoni mówił też o postaci Baylana Skolla, która jest jednym z ocalałych Jedi z Wojen klonów. Ale to co się działo później zmieniło tę postać. Skoll nie chce wracać, ani odtwarzać zakonu Jedi. Ma swój własny zamysł jak to powinno działać. Reżyser wspominał także rozmowy z Rayem Stvensonem, gdzie trochę kłócili się o to, kim jest Baylan. Ray nie widział go jako szwarccharakteru, którym bez wątpienia jest zdaniem Filoniego. Ale Davowi bardzo się podobało jak go Ray gra, bo sam Baylan nie widzi siebie w roli złego.Mówił o nim także w rozmowie z EW. Filoni od początku wiedział, że chce by to Stevenson zagrał tę rolę, właściwie od momentu gdy dopiero myślał o tej postaci. Takiej, która jest szwarccharakterem, ale jednocześnie nim nie jest. Nie powiedział jednak, co dalej z postacią Baylana, skoro Ray zmarł tak niespodziewanie. Filoni stwierdził jedynie, że bardzo zasmuciły go wieści o śmierci Raya i Shawny Trpcic. Cieszy się, że mógł z nimi współpracować i duchem oni pozostaną w tym serialu.

Rosario Dawson z kolei odniosła się do drugiego sezonu, przypominając że na Celebration dano mu film. I wciąż sugerowano, że będzie drugi sezon. Dawson twierdzi, że z powodu strajków trudno jednoznacznie powiedzieć jak to się skończy, ale Dave rozpisuje drugi sezon.

Sam Dave powiedział, że obecnie w pierwszym sezonie rozpoczął kilka rzeczy. Jedna z najważniejszych dla niego to powrót Ezry do domu. Ma plan, ma pomysły gdzie historia powinna pójść. Ale co z tego wyniknie, zobaczymy. Zawsze w ruchu przyszłość jest.

Natomiast odtwórczyni młodej Ahsoki, czyli Ariana Greenblatt powiedziała, że trenowała do serialu pracując na planie „Barbie”. Jednocześnie podkreśla, że Dawson jest dla niej mentorką.Na chwilę obecną czekamy na premierę „Skeleton Crew” oraz zdjęcia do czwartego sezonu „The Mandalorian”. Zobaczymy na ile w nich zostaną ukazane wydarzenia z „Ahsoki”.
KOMENTARZE (3)

Ahsoka

Zdjęcia z planu „Ahsoki”

2023-11-12 11:33:40

Strajk aktorów w Hollywood miał duży wpływ nie tylko na nagrywanie nowych produkcji, które to nie było możliwe, ale również na marketing tych już nagranych. Aktorzy zdecydowali się bowiem nie brać udziału w żadnych akcjach marketingowych, włącznie z zamieszczaniem czegokolwiek związanego z nowymi filmami/serialami na swoich profilach w mediach społecznościowych. Z uwagi na to, że pierwszy sezon serialu „Ahsoka” trafił na platformę Disney+ w trakcie trwania strajku to wpłynęło to na jego marketing oraz na to czym się aktorzy z nami mogli podzielić. Teraz, po jego zakończeniu na ich profilach społecznościowych pojawiają się podziękowania i zdjęcia z planu, które zrobili podczas produkcji serialu. Obejrzeć je możecie poniżej - w przypadku galerii instagramowych zachęcamy do przejrzenia wszystkich, gdyż poza samymi zdjęciami jest też kilka krótkich nagrań.
KOMENTARZE (6)
Loading..