TWÓJ KOKPIT
0

Andor

Scenarzyści „Andora” i ich odcinki

2024-06-07 19:15:15Listę scenarzystów drugiego sezonu „Andora” znamy już od dłuższego czasu, pisaliśmy o nich już w 2022 roku w tym miejscu. Nie było wówczas jednak jeszcze wiadome jak się scenarzyści podzielili pracą między sobą i za które odcinki odpowiadają. Najnowsza aktualizacja na stronie Gildii Scenarzystów Amerykańskich zdradza jednak tę informację. Czterech scenarzystów podzieliło je po równo między sobą i każdy z nich odpowiadać będzie za trzy następujące po sobie odcinki. Przypomnijmy, że drugi sezon ma się dziać na przestrzeni czterech lat, a co trzy odcinki następować będzie przeskok czasowy o rok - tym samym otrzymamy cztery mini-trylogie. Poniżej możecie zobaczyć kto będzie za nie odpowiadać.

 • 2x01 - Tony Gilroy
 • 2x02 - Tony Gilroy
 • 2x03 - Tony Gilroy
 • 2x04 - Beau Willimon
 • 2x05 - Beau Willimon
 • 2x06 - Beau Willimon
 • 2x07 - Dan Gilroy
 • 2x08 - Dan Gilroy
 • 2x09 - Dan Gilroy
 • 2x10 - Tom Bissell
 • 2x11 - Tom Bissell
 • 2x12 - Tom Bissell

KOMENTARZE (8)

Andor

Adria Arjona o Bix w drugim sezonie „Andora”

2024-05-13 19:52:12

Aktorka Adria Arjona, która wcieliła się w rolę Bix obecnie promuje swój najnowszy film, czyli „Hit Man” wyprodukowany dla Netflixa. Przy okazji udało się jej krótko opowiedzieć o swojej roli w drugim sezonie „Andora”.Jak twierdzi Adria, jej zdaniem scenariusz napisany przez Tony’ego Gilroya jest bardzo przebiegłe. Efekt jest taki, że ludzie mają swoje wyobrażenie jak podróż bohatera w przypadku Bix ma wyglądać, a tymczasem jest to zdecydowanie bardziej złożone, niż sobie wyobrażają.

Niestety nie zdradziła nic więcej.

W tym roku w końcu ukończono zdjęcia do drugiego sezonu. Premiera jednak spodziewana jest dopiero w przyszłym roku.
KOMENTARZE (7)

Andor

„Andor” na Blu-ray i Blu-ray 4K w USA

2024-04-30 06:44:19

Dziś w USA zadebiutował pierwszy sezon serialu „Andor” na nośnikach fizycznych. Jest on dostępny w dwóch opcjach – klasyczny blu-ray oraz blu-ray 4K UHD. Wydanie brytyjskie i w innych wybranych krajach pojawią się pewnie trochę później. Na razie nie ma żadnych informacji na temat polskiego wydania. Patrząc na to, jak to wyglądało lub nie wyglądało w przypadku „The Mandalorian” raczej można zapomnieć.Oprócz odcinków serialu na płytach znajdują się także dodatki. A są to:
 • Ferrix Part 1: Imperial Occupation - Tony Gilroy, Kathleen Kennedy i Diego Luna rozmawiają o źródłach serialu.
 • Aldhani: Rebel Heist - Zobacz jak były nagrywane zdjęcia w Szkocji, przyjrzyj się postaciom, szkoleniu rebeliantów, kaskaderom, efektom specjalnym i wielu innym.
 • Coruscant: Whispers of Rebellion - Poznaj historię agentki ISB Dedry, senator Mon Mothmy oraz arcyszpiega Luthena Raela.
 • Narkina 5: One Way Out - Odkryj Imperialny system penitencjarny i życie więźniów, poznaj Kino Loya oraz efekty specjalne, które towarzyszyły tym scenom.
 • Ferrix Part 2: Fight the Empire - Tony Gilroy, Diego Luna i reszta ekipy odkrywają proces powstawania finału pierwszego sezonu.


Oprócz „Andora” dziś także w sprzedaży pojawił się „Obi-Wan Kenobi”.

Drugi sezon „Andora” spodziewany jest na początku 2025.
KOMENTARZE (5)

Andor

„Andor” to projekt życia Tony’ego Gilroya

2024-04-25 18:05:18

Tony Gilroy odebrał niedawno nagrodę za całokształt twórczości, którą przyznała mu Gildia Amerykańskich Scenarzystów. Przy okazji wspomniał o tym jak ważny dla niego jest „Andor”.

Stwierdził, że pracuje nad tym serialem już pięć lat. I właśnie kończą prace nad drugą połową. Przyznał, że miał wiele radości z pracy nad tym projektem przez te lata, ale wciąż nie jest pewien czy kiedykolwiek pracował nad czymś równie istotnym, co ta 24-godzinna opowieść. Nigdy nie miał szans pracować nad czymś równie wielkim.

Z innych wieści, magazyn „Empire” na swoim koncie YouTube’owym udostępnił krótki dokument zza kulis pierwszego sezonu „Andora”. Tutaj Diego Luna wspomina o pracy nad trzema odcinkami o Aldhani.Gwoli przypomnienia. W przyszłym tygodniu „Andor” zadebiutuje (nie w Polsce) na nośnikach fizycznych. Na premierę drugiego sezonu musimy sobie jednak poczekać, prawdopodobnie na początek 2025.
KOMENTARZE (10)

Andor

Stellan Skarsgård o „Andorze”

2024-03-01 21:57:55

Stellan Skarsgård promuje drugą część „Diuny”, przy tej okazji udzielił krótkiego wywiadu serwisowi Game Radar w którym mówił o Andorze.Potwierdził, to co wiemy, że to ostatni sezon i kończy się on tam, gdzie zaczyna się „Łotr 1”. Zdaniem Stellana, ten sezon będzie bardzo dobry, zwłaszcza, że pierwszy był dla niego bardzo satysfakcjonujący, jako wariacja „Gwiezdnych Wojen” dla doroślejszego widza, zdecydowanie bardziej realistyczna, ukazująca klaustrofobiczne społeczeństwo żyjące w faszystowskim reżimie. Kolejny sezon też ma być bardzo dobry.

Zapytany o to kiedy się go należy spodziewać, stwierdził, że być może to będzie koniec tego roku, albo początek przyszłego. Niestety nie można tego traktować zbyt dosłownie, jako zapowiedź, że coś zadebiutuje jeszcze w tym roku. Zwłaszcza, że plany Disneya mogą się jeszcze zmienić. Więc na razie pozostaje nam czekać, ogólny termin i tak już znamy.
KOMENTARZE (4)

Andor

Bez Krennica w drugim sezonie „Andora”

2024-02-19 20:38:01

Ben Mendelsohn udzielił wywiadu włoskiej witrynie Bad Taste, w którym nie zabrakło pytań o Krennica i jego udział w „Andorze”. Niestety mamy złe wieści.Aktor odparł wprost, że Lucasfilm nie skontaktował się z nim w sprawie nowego projektu (czyli „Andora”). Nie było oferty, ani nic. I choć on sam nie miałby nic przeciwko, by gdzieś wrócić do tej roli, na razie nie ma takiego tematu. Dodał też, że chętnie chciałby eksplorować ten świat ponownie. Nigdy nie przypuszczał jak Krennic zostanie odebrany, ale z drugiej strony nigdy nie przypuszczał, że zostanie aktorem.

Jego zdaniem dyrektor Krennic to postać, która dała widzom wiele różnych rzeczy i nie została jeszcze należycie wyeksplorowania.

Stellan Skarsgård z kolei promuje drugą część „Diuny” i w rozmowie z io9 przyznał, że jest bardzo usatysfakcjonowany kierunkiem w którym zmierza serial. Chwalił też bardzo dobry scenariusz Tony’ego Gilroya i dodał, że bardzo chętnie wypowiada kwestie, które zostały mu napisane.

Zdjęcia do drugiego i finalnego sezonu „Andora” zostały ukończone. Niestety premiera na Disney+ planowana jest dopiero na przyszły rok.
KOMENTARZE (14)

Andor

Ukończono zdjęcia do drugiego sezonu „Andora”

2024-02-11 13:02:44

Po przerwie spowodowanej strajkami w styczniu ekipa „Andora” wróciła na plan aby dokończyć zdjęcia do serialu. W ostatnim tygodniu docierały przecieki mówiące o tym, że zdjęcia dobiegają już końca, a potwierdził to w piątek Diego Luna. Na swoim Instagramie podziękował całej ekipie pracującej nad serialem za wspaniałą pracę, pisząc, że jest to ostatni dzień zdjęć.Teraz czas na postprodukcję, a na samą premierę drugiego sezonu przyjdzie nam poczekać do 2025 roku.
KOMENTARZE (11)

Andor

„Andor” z Saturnem

2024-02-05 20:56:51

W niedzielę, 4 lutego, rozdano po raz 51 nagrody Saturn, czyli nagród Amerykańskiej Akademii Filmów SF, fantasy i horrorów. Jak donosi Joblo „Andor” zwyciężył w kategorii najlepszy nowy serial. W kategorii najlepszy serial animowany nagrodzono „Parszywą zgraję”. Uwaga tych nagród nie wymieniono na oficjalnej stronie Saturnów.Ponadto nagrodę imienia George’a Pala dostał Dave Filoni (szerzej pisaliśmy o tym tutaj), nagrodę za najlepszego aktora otrzymał Harrison Ford za film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” (ten obraz dostał także nagrodę za najlepszy film fantasy i najlepszą muzykę – dla Johna Williamsa).
KOMENTARZE (7)

Andor

Praca nad „Andorem” wznowiona

2024-01-16 19:55:49

Tym razem dość krótko. Prace nad drugim sezonem „Andora” zostają wznowione. Zdjęcia albo się już zaczęły, albo zaczną niebawem. I nie potrwają długo. Gwoli przypomnienia, prace na planie drugiego sezonu dobiegały do końca, gdy trzeba było je przerwać z powodu strajków.

Diego Luna w krótkiej rozmowie dla Variety powiedział, że jutro leci do Londynu, by skończyć zdjęcia. Zostało mu dosłownie siedem dni zdjęciowych i prace nad „Andorem” (przynajmniej jako aktora) będą zakończone. Nawet jeśli część scen bez Luny będzie musiała być nakręca, to i tak zakończenie zdjęć jest bliżej niż dalej.Luna wspomniał też, że wszyscy wiedza jak się skończy ten serial, ale praca nad nim to jak spotkanie z jedną wielką rodziną.

Wygląda na to, że na premierę na Disney+ będziemy musieli sobie poczekać. Spodziewana jest dopiero w 2025.
KOMENTARZE (11)

Andor

Saturny: „Andor” vs „The Mandalorian”

2023-12-07 19:50:56

Ogłoszono nominacje do Saturnów. Nie zabrakło tutaj gwiezdno-wojennych aspektów. Produkcje Disneya związane z sagą dostały w sumie 9 nominacji, z czego aż 5 przypadło dobrze przyjętemu „Andorowi”.

 • W kategorii najlepszy serial SF „Andor” zmierzy się z „The Mandalorian”. Nominowane są też dwa seriale „Star Trek” czy „Fundacja”.
 • W kategorii najlepszy serial animowany nominowana została „Parszywa zgraja”, tu także powalczy ona ze „Star Trekiem”. Warto dodać, że dotychczas Lucasfilm wygrywało w tej kategorii.
 • W kategorii najlepszy nowy serial, ponownie nominowany został „Andor”.
 • W kategorii najlepszy aktor, nominację dostał Diego Luna za „Andora”, a jego konkurentem będzie Pedro Pascal za „The Last of us”.
 • W kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa nominację dostały: Genevieve O’Reilly („Andor”) i Katee Sackhoff („The Mandalorian”).
 • W kategorii występ gościnny: Andy Serkis („Andor”) i Giancarlo Esposito („The Mandalorian”).
51. wręczenie Saturnów odbędzie się 4 lutego w Los Angeles.
KOMENTARZE (4)
Loading..