TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

20-lecie Bastionu: Redakcja o Bastionie

2022-03-06 17:52:21


Dokładnie dwa miesiące temu obchodziliśmy 20-lecie powstania Bastionu. Przez ten czas opublikowaliśmy kilka newsów związanych z tym tematem i przeprowadziliśmy serię konkursów urodzinowych z nagrodami. Świętowanie urodzin czas jednak zakończyć i wrócić do bardziej standardowych działań na portalu. Na sam koniec chcielibyśmy jednak jeszcze podzielić się z Wami naszymi wspomnieniami związanymi z Bastionem.

Mossar:
Ja na Bastion trafiłem stosunkowo późno, bo nieco przed premierą „Przebudzenia Mocy”. Szukałem wtedy chronologii książek z EU i bastionowa rozpiska wydała mi się najsensowniejsza. Wybrałem sobie z listy „Drogę Zagłady”, przeczytałem, wkręciłem się i jakiś czas później napisałem pierwszego posta na forum. Od tego czasu jestem tu prawie codziennie, choć moje czasy największej aktywności już mam za sobą. Najlepiej wspominam grudzień i styczeń po każdej premierze sequelowego epizodu. Wtedy na Bastionie było najwięcej dyskusji, najwięcej kłótni, spin, śmiechu i odpałów. Na swój sposób brakuje mi tego teraz, bo seriale czy książki i komiksy nie generują aż takiego ruchu na forum.

Jeśli chodzi o moją rozpoczętą w tym roku „pracę” na Bastionie to raczej nie mam zbyt wiele do powiedzenia na ten temat z uwagi na mój krótki staż. Większość może mnie kojarzyć jako wielkiego fana Wielkiej Republiki, gdyż zalewam portal artykułami na temat tego projektu. Prawda jest jednak taka, że nie jestem aż tak bezkrytycznie zakochany w tej serii jak można by wywnioskować z ilości artykułów. Cieszy mnie, że Disney w końcu zdecydował się na tak rozległy i pełen powiązań projekt książkowo-komiksowy, ale nie jest to projekt bez wad.

Jestem też ciekawy czy ktokolwiek zauważył, że regularnie popełniam jeden istotny błąd w związku z nowymi newsami. Mianowicie bardzo często zdarza mi się przez przypadek ustawić kategorię „Andor”, niezależnie od tego jaka jest rzeczywista kategoria tworzonego artykułu. Potem przychodzi Bastionowy Święty Mikołaj, który najprawdopodobniej ma na imię Rusis, i zmienia tą kategorię na poprawną.
[Aktualizacja] Redaktor ogór też raz wcielił się w rolę Mikołaja ;-)

Burzol:
Jednym z najbardziej ekscytujących momentów powiązanych z Bastionem było jak zobaczyłem na Twitterze jakąś dziwną plotkę, że niby Disney kupił Lucasfilm. Szybko dorwałem się do komputera, po kolejnych doniesieniach od razu dodałem tzw. "czerwony" news na Bastion, żeby dopiero dalej śledzić w różnych źródłach o co konkretnie chodzi. Wreszcie po paru minutach dodali prasową notkę, że nie tylko, że Disney kupił Lucasfilm, ale że powstanie nowa trylogia. Z jakiegoś dziwnego powodu miałem wtedy jakąś czerwoną serię newsów, co było coś nagłego do przekazania, to akurat miałem czas i energię, żeby wrzucać. I wreszcie trafił mi się najważniejszy news jaki mogłem dodać.

Mam też takie bardziej personalne wspomnienie, jak kiedyś w trakcie podróży na któryś zjazd fanów Star Wars, Lord Sidious wymusił na mnie napisanie jakiegoś randomowego newsa, żeby była treść na stronie :D.
[Aktualizacja - ogór] Pamiętam, że chyba nawet przesyłałeś pozdrowienia dla redakcji ;)

ogór:
Najlepszym wspomnieniem związanym z Bastionem to chyba okres 2002-2005, kiedy to trafiłem na Bastion po raz pierwszy szukając informacji o nowych filmach. Później miło wspominam “okres testowy” z Nestorem (zapewne młodzież nie pamięta kto to Nestor :D), gdy próbowałem się dostać do redakcji posyłając newsy oraz teksty do działu o karciankach - głównie o SW CCG. A gdy już trafiłem do redakcji chwilę później okazało się, że jest spotkanie z redakcją na StarForce 2009 - piękne czasy, nie zapomnę ich nigdy.

Najfajniejsze obecnie w “pracy” redaktora jest to, że udało mi się poznać świetnych ludzi, dzięki którym poszerzyłem swoją pasję do Gwiezdnych Wojen. Wiadomo, że z czasem pasja czasem przygasa, ale staram się ją na tyle pielęgnować, aby nie zgasła dosłownie. Jestem teraz tego zdania, że znalazłem sobie idealne miejsce do działania jako redaktor, choć mało widać mnie na głównej to częściej działam, tak jak Sidious, za kulisami Bastionu.

P.S. Oczywiście mam na myśli tego filmowego Sidiousa, bo ten nasz redakcyjny bardzo rzadko pokazuje się w biurze, a przy jego biurku praktycznie cały czas wisi karteczka z napisem “urlop” (w aurabeshu) - pewnie znowu pracuje zdalnie pod pretekstem “odwiedzania miejsc, gdzie filmowano filmy SW”.

Lord Sidious:
Ja chyba najbardziej pamiętam dwie rzeczy. Jedną jak razem ze Stopklatką wrzucaliśmy zdjęcia z AOTC… oczywiście przed premierą. Pojedyncze przeszły bez echa. Potem wrzuciliśmy trochę więcej i do Stopklatki zadzwonili z LFL, by je natychmiast zdjąć :).

Druga to jak Stopklatkę wykupiła Agora i… trzeba było szukać na szybko nowego serwera i dzięki Rusisowi powstał od razu nowy Bastion :). Ale wówczas atmosfera była gęsta i walki sporo.

Kasis:
Do moich ulubionych wspomnień związanych z Bastionem, zaraz obok wszelkich redakcyjnych spotkań, należy trochę nietypowo jeden wakacyjny dzień, przed wprowadzeniem Bastionu 3.0, kiedy przerabialiśmy artykuły od rana do nocy. Cały dzień wklepywania ctrl+c i ctrl+v, a do tego rozmowy na gadu-gadu. Chyba z 10 czy 12 godzin wtedy siedziałam przed komputerem z kilkoma osobami z redakcji. I tylko żadnej premii niestety z tego tytułu nie było.

Czymś czego nie widzą użytkownicy są statystyki, które m.in. pokazują ile poszczególni redaktorzy wrzucili newsów od początku istnienia strony (zgadniecie która osoba widnieje na szczycie?) oraz kto opublikował najwięcej newsów w ciągu ostatniego miesiąca. Te tabelki wywoływały w przeszłości czasami rywalizację między redaktorami, walkę o miejsce na podium itp. (co owocowało większą ilością publikowanych treści).

Pamiętam jak dawno temu, chyba w okolicach 2007 roku, w trakcie wakacji trafiło się kilka dni, kiedy prawie cała redakcja (wtedy mniej liczna niż dziś) była w rozjazdach. Zostało nas chyba tylko dwoje. Pamiętam, że czułam się w obowiązku pisać o wszystkim, nawet jeśli w ogóle nie znałam się na temacie. W którymś momencie cała główna strona Bastionu była zapełniona newsami mojego autorstwa (wtedy jeszcze nie przewijało się w nieskończoność). Byłam dumna (mniejsza o merytoryczną jakość newsów :P). Wtedy niestety też nie doczekałam premii.

A jeśli o jakości newsów mowa, to pamiętam jak w tamtych czasach sprawdzałam je wnikliwie szukając błędów ortograficznych, stylistycznych czy interpunkcyjnych, nie chcąc, żeby redaktor Baca z ICO zdołał znów mi coś wytknąć. Jego dbałość o poziom naszej pracy była godna podziwu ;)

I ciekawa jestem czy w czeluściach Bastionu widnieje jeszcze pewien news podpisany moim nickiem, a wyprodukowany przez redaktora Nestora, który dokonał bezczelnego włamania na moje redakcyjne konto. (Choć z drugiej strony, zawsze to jeden punkt więcej w statystykach.)

Darth Ponda:
Pamiętam, że Bastion odwiedziłem po coś jeszcze w czasach 3.0 (czyli wtedy, gdy uczyłem się Ossusa na pamięć). Ale nie śledziłem go regularnie jakoś w 2012 r., tuż przed przejęciem Lucasfilmu przez Disneya. Otóż potrzebowałem strony, dzięki której mógłbym śledzić nowe wydania SWK i wieści o Battlefroncie 3 (już zawsze będzie mi go brakować). Dopiero dwa lata później zacząłem śledzić forum i napisałem kilka błyskotliwych postów (np. o tym, że to głupie że spoilery trzeba zaznaczać) i tematów (chciałem palić „Dziedziców Imperium” żeby przywołać moderację, i w sumie udało się nie tylko bez palenia, ale i bez bana).

Później na zmianę robiłem mniej i bardziej pożyteczne rzeczy. Do bardziej pożytecznych należą m.in.nieudana próba uzupełnienia naszej bazy danych o LEGO czy garść merytorycznych postów, do mniej pożytecznych: założenie Bastionowego Fanklubu Szpinaku z dwoma zwiastunami do Gali Szpinaku, stworzenie portalu informacyjnego o Bastionie, kilkukrotne przejęcie władzy na Kantynie (najdłużej chyba na dwa dni) i stworzenie internetowego konwentu Bastionowego z prelegentami (i to przed pandemią!). No i nie sposób wspomnieć o całej górze projektów, które nie zakończyły się sukcesem lub w ogóle (ostatnio próba skorumpowania TiMB bardziej niż w zeszłym roku, ale nie oszukujmy się, multikonta postawiły poprzeczkę wysoko).

Przez te wszystkie lata Bastion stał się istotną częścią mojego życia, a te wspominki uświadomiły mi ile niezwykłych i niezapomnianych chwil przeżyłem na tej stronie – i dzięki niej. Swoją drogą, to właśnie tutaj pierwszy raz w historii użyłem swojego nicku, a konta na Bastionie było jednym z pierwszych kont w internecie, jakie założyłem, cieszę się więc, że po ośmiu latach wciąż jestem z Wami robiąc różne rzeczy, od głupich po merytoryczne (choć nie ma co przesadzać z tymi ostatnimi).

Rusis:
To co najlepiej wspominam na Bastionie to pierwszych kilka lat działalności serwisu w trakcie których następował też spory rozwój lokalnych fandomów, a Bastion był jednym z tych miejsc na którym ludzie się poznawali. Większość fanów z którymi do tej pory utrzymuję kontakt na żywo poznałem właśnie w tamtym okresie, poprzez Bastion czy spotkania o których się na nim dowiadywałem. A było to jeszcze zanim dołączyłem do redakcji.

Jeśli chodzi natomiast o pracę redakcyjną to najlepiej wspominam podejścia do relacjonowania na żywo konwentów. Zrobiliśmy to kilkukrotnie, zarówno w Polsce na StarForce (relacja z niektórych paneli pojawiała się parę minut po ich zakończeniu), jak i w przypadku zagranicznych konwentów z cyklu Celebration. Momentami łączenie zabawy na konwencie, słuchania i jednocześnie pisania relacji z niego było ciężkie, ale niezwykle satysfakcjonujące.

Wszystkie takie “pospolite ruszenia” redakcyjne, w trakcie których staraliśmy się w krótkim czasie ogarnąć jakiś temat, zapadły mi zresztą dosyć mocno w pamięci. Relacje z konwentów to tylko jedne z nich, ale tego było zdecydowanie więcej - jak tygodnie tematyczne czy tworzenie kolejnych wersji serwisu (szczególnie 4.0 po pożegnaniu się ze Stopklatką). Na co dzień pisze się samemu newsy/teksty czy moderuje, ale takie momenty dają poczucie, że pracuje się wspólnie z większą grupą nad tym samym celem.

Z naszej strony to już wszystko, ale z chęcią również usłyszymy jakie są Wasze wspomnienia z miesięcy/lat spędzonych na Bastionie.
KOMENTARZE (8)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu quizowego

2022-03-05 11:03:56


O północy zakończył się ostatni z naszych konkursów urodzinowych. Tym razem był to konkurs quizowy, w którym liczyła się najwyższa średnia z Quizów w trybie turniejowym uzyskana w określonym czasie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do zabawy quizami również poza konkursami!

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Podium wraz z nagrodami prezentuje się następująco:

I miejsce – VaderTarm, wynik: 7,18
Nagrody: 5-minutowe opowieści kontratakują, Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Ściana fana
II miejsce – Jacek112, wynik: 5,36
Nagrody: 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Ściana fana
III miejsce – OwenKRK, wynik: 5,00
Nagrody: Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Ściana fana


Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom!


KOMENTARZE (5)

Bastion

20-lecie Bastionu: Konkurs quizowy

2022-02-28 20:59:42


W styczniu tego roku obchodziliśmy 20-lecie powstania Bastionu. Z tej okazji zorganizowaliśmy kilka różnych konkursów. Każda impreza urodzinowa musi jednak się kiedyś skończyć, w związku z tym mamy dla Was ostatni już konkurs urodzinowy. Ze wszystkich dotychczasowych konkursów największym zainteresowaniem cieszył się konkurs quizowy. Postanowiliśmy więc go powtórzyć, ale w trochę zmienionej formie. Tym razem zostaną nagrodzone trzy osoby, które uzyskają najwyższą średnią z Quizów w trybie turniejowym. Wzięte pod uwagę będą tylko wyniki z quizów wykonanych od momentu publikacji tego newsa do północy 04.03.2022. Quizy można rozwiązywać w tym miejscu.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:

I miejsce – 5-minutowe opowieści kontratakują, Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Ściana fana
II miejsce – 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Ściana fana
III miejsce – Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Ściana fana


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (3)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu z Nowego Kanonu

2022-02-27 20:56:59


Kolejny z konkursów zorganizowanych z okazji 20-lecia naszego portalu dobiegł niedawno końca. Tym razem był to konkurs wiedzowy z nowego kanonu z dodatkowymi pytaniami opisowymi mającymi pomóc wyłonić zwycięzców w przypadku remisu z części wiedzowej. Jak się jednak okazało pierwsza część wystarczyła do jednoznacznego wyłonienia podium. Gratulujemy wiedzy!

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Podium wraz z nagrodami wygląda następująco:

I miejsce – Globerek
Nagrody: Światło Jedi, W ciemność, Burza nadciąga
II miejsce – OwenKRK
Nagrody: W ciemność, Burza nadciąga
III miejsce – Keshan
Nagrody: Światło Jedi


Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do zabawy w przyszłości! Jutro rozpocznie się już ostatni z naszych urodzinowych konkursów.


KOMENTARZE (6)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu graficznego

2022-02-20 20:26:33


Pierwszym konkursem, który zorganizowaliśmy w tym roku z okazji naszych 20-tych urodzin był konkurs graficzny. Po długich naradach jury udało się wyłonić zwycięską trójkę, która znalazła się na podium. Gratulujemy talentu i pomysłowości! Poza zwycięskimi pracami pragniemy wyróżnić jeszcze jedną pracę, która otarła się o podium.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Egmont.

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – hashhana
Nagrody: Łowcy nagród tom #01: Najgroźniejsi w galaktyce, Łowcy nagród tom #02: Cel: Valance, Wielka Republika #01: Bez strachuII miejsce – Asfo
Nagrody: Darth Vader tom #01: Mroczne serce Sithów, Darth Vader tom #02: Prosto w ogieńIII miejsce – Jakub Sitarski
Nagrody: Vader na celownikuWyróżnienie - Slavek_8
Nagroda niespodzianka.Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w naszych pozostałych konkursach!


KOMENTARZE (13)

Bastion

Dziękujemy

2022-02-17 22:20:45 Redakcja


Redakcja Bastionu Polskich Fanów Star Wars chciałaby bardzo podziękować wszystkim, którzy dorzucili coś od siebie do naszej eSkarbonki. Podczas tegorocznego finału Orkiestra zbierała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jurek Owsiak wśród celów zbiórki wymienił m.in. uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych.

Poniżej kilka słów od nas podsumowujących tegoroczną zbiórkę:

Pomysł pojawił się spontanicznie podczas burzy mózgów związanej z przygotowywaniem odchodów 20-lecia Bastionu. Od samego początku idea zbiórki na WOŚP okazała się dla nas czymś co chcemy zrobić. Wszystko wyszło od nas po prostu naturalnie - mamy 20. urodziny, Orkiestra gra po raz 30-ty.. Dlaczego by nie spróbować jej wesprzeć? Fani Gwiezdnych Wojen staną na wysokości zadania!

~Redakcja


W tym roku podczas 30. finału wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1430 zł dlatego chcieliśmy z całego serca podziękować wszystkim za pomoc. Przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania i tylko utwierdziło w przekonaniu, że warto pomagać a na fanów Gwiezdnych Wojen zawsze można liczyć. Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć dziękuję i dozobaczenia podczas przyszłorocznego 31. finału!

#eSkarbonkaWOSP, #wosp2022

Oficjalna strona WOŚP

Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu o bohaterach serialowych

2022-02-16 19:35:26


Kolejny z naszych urodzinowych konkursów niedawno się zakończył. Tym razem mieliście za zadanie udzielić odpowiedzi na dwa pytania i spośród tych odpowiedzi jury wybrało trzy, które wydały im się najciekawsze. Szczere gratulacje dla zwycięzców i dla pozostałych uczestników za pomysłowość!

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Podium wraz z nagrodami wygląda następująco:

I miejsce – hashhana
Nagrody: 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Superkolor

Kto jest Twoim zdaniem najciekawszym bohaterem/bohaterką z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars i dlaczego?

W obecnie emitowanych animowanych i aktorskich serialach Star Wars pojawiło się wiele ciekawych postaci wymykających się z utartych schematów, zarówno pod względem charakteru jak i odgrywanej roli. Dla mnie osobiście póki co najciekawsza jest przywódczyni mandaloriańskiej grupy znanej jako Children of the Watch. Głównie dlatego, że to rzadkość w gwiezdno-wojennych źródłach zobaczyć kobietę, która jest nie tylko utalentowaną zbrojmistrzynią, ale także duchową przewodniczką, niczym szaman łączącą świat rzeczywisty z dawnymi tradycjami i opowieściami swego ludu. I choć bardzo lubię Mandaloriańskie wojowniczki w omawianych serialach, naprawdę przyjemnie jest oglądać tak odmienną osobowość i światopogląd od bardziej przyziemnej (ambitnej) Bo-Katan czy bitnej Koski. No i nie ukrywam, jej bardziej neutralna, pozbawiona kobiecych zarysów zbroja to miła gratka dla oka.

Który bohater/bohaterka z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars powinien doczekać się własnej historii książkowej i dlaczego?

Na bohatera książkowej historii wybrałabym Pre Vizsla, gdyż jego postać i klanowe powiązania ze starą Watahą Śmierci stanowią potencjalny pomost między Nowym Kanonem a Legendami. O ile Mandalorianie obecnie cieszą się zainteresowaniem twórców - i w rezultacie samych fanów, tylko powierzchownie została poruszona historia ich planety i jej skomplikowane relacje z Republiką. Animowany serial Wojny Klonów nie wspominał wprost Wielkiego Wycięcia Mandalorian sprzed 700 lat ani jak mandaloriańskie społeczeństwo utraciło swoją niezależność na rzecz Republiki, a jednocześnie mocno sugerował, że wbrew podniosłym hasłom księżnej Satine, nie był to świat wolny od politycznych prześladowań skoro część społeczeństwa zesłano na ekologicznie zniszczony księżyc w nadziei, że wymrą. A tych, których nie zabiły trudne warunki, ścigać miał rząd Concordii o czym sama księżna wiedziała i uznawała za coś właściwego. Pre w serialu nie miał szans być kimś innym niż złoczyńcom. Jednocześnie nie wiemy prawie nic o jego przeszłości, a przecież nie wziął się znikąd i został ukształtowany zarówno przez klanowe, stare tradycje wojowników jak ich ekonomiczno-społeczną sytuację. Bardzo chętnie przeczytałabym, jak ktoś z rodzinnymi powiązaniami do potępionej części społeczeństwa (Straż Śmierci) został nie tylko gubernatorem księżyca (kolonii karnej dla wygnańców?), ale przede wszystkim bliskim i zaufanym współpracownikiem księżnej i co właściwie się działo z wojownikami gdy władza Nowych Mandalorian utrwaliła się na dobre na Mandalorze. Nie po to, aby postać Pre została wybielona czy uchodziła za bohatera-wyzwoleńca, ale by poznać przyczynowo-skutkowy przebieg bratobójczej waśni, w który Republika i Jedi wmieszali się dla własnych korzyści, a która dała grunt dla późniejszych starań o wyzwolenie Mandalory z imperialnego jarzma. Przeczytałabym taką historię także dla samego Pre, którego wkład Nowy Kanon skrzętnie wymazuje z pamięci bohaterów, chociaż z samej Bo-Katan, jego najbliższej towarzyszki nie mniej winnej śmierci niewinnych i bezbronnych ludzi, czyni wielką bohaterkę i zasłużoną przywódczynie. Pre Vizsla w końcu był Mandalorianinem z krwi i kości i zasługuje aby tak go zapamiętać.


II miejsce – VaderTarm
Nagrody: Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Superkolor

Kto jest Twoim zdaniem najciekawszym bohaterem/bohaterką z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars i dlaczego?

Din Dijarin z serialu The Mandalorian. Bardzo mi się podoba. Mamy typowego bohatera o tajemniczej tożsamości - nic o nim nie wiemy tylko tyle, że przyjmuje zlecenia. Wraz z rozwojem fabuły dowiadujemy się o nim znacznie więcej. Sam jego styl walki robi duże wrażenie. Bardzo mi się spodobało to jaką nawiązał głęboką więź z Grogu. Nie mogę się doczekać trzeciego sezonu i wydarzeń w "Księdze Boby Fetta", które uzupełnią jego wątek.

Który bohater/bohaterka z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars powinien doczekać się własnej historii książkowej i dlaczego?

Cad Bane jest tym faworytem. W ostatnim odcinku "Księgi Boby Fetta" mogliśmy go zobaczyć jako postać aktorską. Miał swój debiut w Wojnach Klonów więc jego postać powinna mieć swoją adaptację książkową. Taka powieść powinna czytelnikom przybliżyć jego los w czasach Imperium Galaktycznego. Powinien być opisany wątek spotkania z Bobą Fettem oraz o ich potencjalnej rywalizacji.


III miejsce – Cysio
Nagrody: The Mandalorian - Superkolor

Kto jest Twoim zdaniem najciekawszym bohaterem/bohaterką z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars i dlaczego?

Thrawn, ponieważ jest badasem, wzbudza respekt, jest trochę tajemniczy i jest przerysowany w taki sposób, który mi nie przeszkadza.

Który bohater/bohaterka z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars powinien doczekać się własnej historii książkowej i dlaczego?

Din Djarin, książka mogłaby pokazywać jego młodość, dlaczego jest tak przywiązany do kultury Mandalorian i jego początki w Gildii Łowców Nagród. Mogłaby być "brudna" i przeznaczona dla starszego odbiorcy.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w naszych pozostałych konkursach!


KOMENTARZE (3)

Bastion

20-lecie Bastionu: Konkurs z Nowego Kanonu

2022-02-12 12:57:00


Mamy dla Was kolejny konkurs powiązany z obchodzonym przez nas w tym roku 20-leciem naszego portalu. Tym razem konkurs dotyczy Nowego Kanonu Star Wars w którym będziecie musieli się wykazać wiedzą oraz pomysłowością w przypadku pytań w których musicie uzasadnić swój wybór. Trzy osoby z największą liczbą poprawnych odpowiedzi na pytania wiedzowe i najciekawszymi odpowiedziami na pozostałe pytania zostaną nagrodzone. Formularz konkursowy znajdziecie w tym miejscu, a odpowiedzi można wysyłać do 20.02.2022.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:

I miejsce – Światło Jedi, W ciemność, Burza nadciąga
II miejsce – W ciemność, Burza nadciąga
III miejsce – Światło Jedi


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (5)

Bastion

20-lecie Bastionu: Konkurs o bohaterach serialowych

2022-02-05 11:55:18


Konkursów nigdy za dużo, szczególnie jeśli ma się przyjemność świętować taką okazję jak 20-te urodziny Bastionu. Tym razem konkurs dotyczy bohaterów z seriali Star Wars. Mamy dla Was dwa pytania, w których będziecie musieli dokonać wyboru i go uzasadnić. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Formularz konkursowy znajdziecie w tym miejscu, a odpowiedzi można wysyłać do 13.02.2022.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:

I miejsce – 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Superkolor
II miejsce – Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Superkolor
III miejsce – The Mandalorian - Superkolor


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!

Przypominamy również, że cały czas możecie brać udział w innych trwających aktualnie konkursach:


KOMENTARZE (2)

Bastion

Bastion Polskich Fanów Star Wars gra z WOŚP

2022-01-30 13:46:45 dobre serca Redakcji


Redakcja Bastionu Polskich Fanów Star Wars ma olbrzymią przyjemność poinformować, że postanowiliśmy z wielką dumą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z okazji jubileuszowego 30. finału, który odbędzie się już 30 stycznia 2022 roku.

Podczas 30. finału Orkiestra będzie zbierała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jurek Owsiak wśród celów zbiórki wymienił m.in. uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych. Poniżej możecie przeczytać kilka słów od dyrygenta Orkiestry:

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje”.

Dlatego jeśli macie ochotę i chcielibyśbie wesprzeć WOŚP, my jako Redakcja, będziemy bardzo dumni, jeśli wpłacicie do naszej eSkarbionki, choćby przysłowiową złotówkę. Z góry dziękujemy za każdą wpłatę i pamiętajcie - Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Jeśli ktoś z Was wystawia jakieś przedmioty związane z Gwiezdnymi Wojnami na aukcjach dla WOŚP lub wie coś o atrakcjach (kwestowanie w strojach, zbiórki lokalnych fandomów itp.) - dajcie nam koniecznie znać w komentarzach lub na forum!

eSkarbonka Bastionu


#eSkarbonkaWOSP, #wosp2022

Oficjalna strona WOŚP

Temat na forum
KOMENTARZE (11)
Loading..