TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Aktualizacja bazy Bastionu: Produkcje telewizyjne

2023-07-08 13:49:17

Od premiery Disney+ w Polsce minął już ponad rok, z tego powodu warto sprawdzić naszą bazę produkcji telewizyjnych, która została ostatnio zaktualizowana o nowe pozycje. Poza dostępnymi wcześniej serialami aktorskimi i animowanymi jest też możliwość oceniania m.in. odcinków serii dokumentalnych.


KOMENTARZE (1)

Bastion

Wyniki konkursu z okazji premiery gry „Jedi: Ocalały”

2023-04-28 22:24:32 muve.plW dniu premiery najnowszej gry spod znaku Gwiezdnych Wojen od firmy Electronic Arts -„Jedi: Ocalały” mamy dla Was wyniki konkursu, w którym można było wygrać klucze do cyfrowej wersji edycji specjalnej gry „Jedi: Ocalały”. Poniżej prezentujemy zwycięzców oraz ich odpowiedzi.

Dziękujemy wszystkim za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

DarthAnonimus

Którego robota/droida wybrał(a)byś na swojego towarzysza w grze zamiast BD-1 i dlaczego?
T3-M4, T7-O1, albo inny astromech tego typu. Mógłby być prawdziwą kopalnią lore co pasowałoby do gry, odwołującej się do różnych er galaktyki (najpierw starożytni Zeffo, teraz Wielka Republika). Nawet można by zrobić cały wątek z odzyskaniem jego pamięci, co pomogłoby nam w zagadkach i pozwalało odblokować dostęp do dawno zaginionych świątyń Jedi.
Jaką lokację chciał(a)byś odwiedzić wraz z Calem w grze? Odpowiedź krótko uzasadnij.
Voss - planetę z The Old Republic, związaną ze starożytnym zakonem mistyków, ani po Jasnej, ani po Ciemnej Stronie. Daje to niesamowite pokłady możliwości do tworzenia nowych przygód o byłym Jedi, odkrywającym starożytne cywilizacje i ruiny sprzed tysięcy lat. Ewentualnie Belsavis ze starożytnym więzieniem dla Lordów Sithów i niesamowitym krajobrazem.


DarthBloed

Którego robota/droida wybrał(a)byś na swojego towarzysza w grze zamiast BD-1 i dlaczego?
Zamiast BD-1 na swojego towarzysza w grze wybrałabym droida IG-88, ponieważ z takim zabójcą u boku żadna wyprawa oraz potyczka nie byłaby straszna. Mój droid byłby zaprogramowany tak aby chronił mnie za wszelką cenę, dodatkowo posiadałby samoświadomość po to, żeby bez wahania podejmować słuszne i właściwe dla naszego przeżycia decyzje. Można byłoby z nim porozmawiać tak aby wspólnie opracować strategię i plany na zbliżające się starcia z wrogim Imperium. Co więcej, na planecie Mechis III, tak jak w legendach, miałby on swoje odpowiedniki - IG-88 B, C i D, które produkowałyby droidy dla Imperium z wadliwym a korzystnym dla nas oprogramowaniem. Dzięki temu mielibyśmy wsparcie w wielu imperialnych placówkach, w których musielibyśmy się znaleźć ze względu na wykonywane misje. Mój IG-88 zawsze byłby moim wsparciem - każdą misję wykonywalibyśmy razem, rozwiązywałby nasze problemy, w pamięci przechowywałby wszystkie istotne informacje, dzięki czemu żadna łamigłówka nie byłaby dla nas nie do rozwiązania, ja pilotowałabym nasz statek a on ze swoją zabójczą precyzją operowałby działkami. Dzięki jego blasterom, granatom, laserami tnącymi, tarczą, miotaczowi ognia, trującemu gazowi, urządzeniom naprowadzającym, solidnemu pancerzowi, odwadze i mądrości żadne pojedynki lądowe, bitwy w kosmosie czy imperialne zabezpieczenia nie stanowiłyby dla nas żadnej trudności do pokonania.
Jaką lokację chciał(a)byś odwiedzić wraz z Calem w grze? Odpowiedź krótko uzasadnij.
Wraz z Calem chciałabym odwiedzić lokację z legend, a mianowicie - planetę Byss. Misja, którą mielibyśmy wykonać, byłaby niezwykle skomplikowana i niebezpieczna, a zarazem ekscytująca i pouczająca. Przede wszystkim pierwszą trudnością byłoby samo dostanie się na powierzchnię planety. Trzeba by niezauważenie wślizgnąć się na pokład imperialnej jednostki zmierzającej na Byss. Ewentualnie, co byłoby o wiele trudniejsze ze względu na niesłychanie silną ochronę planety, wejść w posiadanie jej koordynat i pokonać szczególnie niebezpieczną trasę nadprzestrzenną, która do niej prowadzi. Gdybyśmy już dostali się na planetę, naszą misją byłoby uwolnienie świeżo wytropionego, schwytanego i przetransportowanego na Byss padawana Jedi, nim Imperator przedstawiłby go Darthowi Vaderowi, gdzie ten przetestowałby jego podatność na ciemną stronę mocy. Dodatkowo nasz pobyt na planecie byłby poważnym testem sprawdzającym jak silni i wytrzymali jesteśmy w jasnej stronie mocy, jako że planeta Byss jest pochłonięta przez kompletną ciemność i mrok. Na koniec oczywiście musielibyśmy uciec z planety razem z uratowanym padawanem, co jak każdy etap tej misji byłoby szalenie trudne.


Sponsorem konkursu jest firma muve.pl, która jest oficjalnym, polskim dystrybutorem cyfrowych gier PC. Na ich stronach można nabyć w wersji cyfrowej również nadchodzącą grę „Jedi: Ocalały”, a znajdziecie ją w tym miejscu.
KOMENTARZE (7)

Bastion

Konkurs z okazji premiery gry „Jedi: Ocalały”

2023-04-21 20:21:57 muve.plJuż za tydzień swoją premierę będzie miała najnowsza gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen - „Jedi: Ocalały” od firmy Electronic Arts. My mamy natomiast dla Was z okazji zbliżającej się premiery konkurs wraz z nagrodami. Waszym zadaniem tym razem będzie wymyślenie odpowiedzi na dwa pytania powiązane z grą. Liczy się przede wszystkim pomysłowość! Na dwie osoby z najciekawszymi odpowiedziami czekają klucze do cyfrowej wersji edycji specjalnej gry „Jedi: Ocalały”. Odpowiedzi można nadsyłać do 27.04.2023, a formularz konkursowy do przesłania odpowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Konkurs z okazji premiery gry „Jedi: Ocalały”


Sponsorem konkursu jest firma muve.pl, która jest oficjalnym, polskim dystrybutorem cyfrowych gier PC. Na ich stronach można nabyć w wersji cyfrowej również nadchodzącą grę „Jedi: Ocalały”, a znajdziecie ją w tym miejscu.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!
KOMENTARZE (4)

Bastion

Aktualizacja bazy Bastionu: Komiksy #2

2023-03-20 11:15:15

Po ostatniej aktualizacji sekcji komiksowej z początku lutego, dziś doszły kolejne uzupełnienia brakujących komiksów. Zarówno w wykazie jak i w chronologii powinniście odnaleźć poniższe historie:


Dodatkowo z w wykazie komiksowych zostały podpięte zakończone jak i aktualnie trwające serie:


Fani Legend mogą też uzupełnić braki ocen w serii Star Wars z 2013 roku, która w całości została wydana w ramach cyklu Legendy od wydawnictwa Egmont.
KOMENTARZE (2)

Bastion

Aktualizacja bazy Bastionu: Komiksy #1

2023-02-04 18:37:42

Redakcja Bastionu podejmuje działania by nasz portal spełniał oczekiwania stałych użytkowników naszej bastionowej społeczności. Z racji ograniczeń czasowych pewne prace przesunęły się na osi celów, jednakże cały czas dążymy do ich realizacji. Dziś pierwszy update bazy komiksowej.

Baza Bastionu została niedawno zaktualizowana o wszystkie kanoniczne komiksy jakie ukazały się na łamach magazynu komiksowego Star Wars Komiks w latach 2015 - 2022. Odnośniki do każdej historii i możliwości wystawienia im oceny możecie znaleźć w czterech miejscach: w chronologii komiksów (gdzie dostępna jest funkcja wyświetlania ocen indywidualnych jak i średnich), w wykazie komiksów, gdzie znajdziecie również komiksy niewydane w Polsce, w spisie magazynów Star Wars Komiks oraz w zakładce "Zawartość", którą znajdziecie w odnośniku do każdego magazynu (grafika poniżej), która pojawia się również w każdym albumie zbiorczym.


Kolejne aktualizacje będą już zawierały linki do poszczególnych historii komiksowych, by ułatwić zalogowanym użytkownikom dodawanie ocen.

Ciąg dalszy nastąpi...
KOMENTARZE (10)

Bastion

Bastion Polskich Fanów Star Wars gra z WOŚP

2023-01-22 18:51:03 Redakcja


Redakcja Bastionu Polskich Fanów Star Wars ma olbrzymią przyjemność poinformować o tym, że również w tym roku postanowiliśmy z wielką dumą wesprzeć Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z okazji 31. Finału, który odbędzie się już 29 stycznia 2023 roku.

Podczas 31. Finału celem zbiórki będzie zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Będzie to również po raz pierwszy w historii Orkiestry, gdy zakupione urządzenia posłużą wszystkim, a nie tylko wybranej grupie wiekowej pacjentów.

„Finał będzie dotyczył i małych, i dużych – tak to nazwaliśmy – bo problem jest ogromny, ale wiemy, że poradzimy sobie z nim, a na pewno go zminimalizujemy, jeżeli będziemy zbierali podobne pieniądze. Ten problem da się rozwiązać, jeśli kupimy bardzo dobre urządzenia - urządzenia, których brak w Polsce, ale które są na świecie, które pomagają, aby ten problem usunąć. A problemem tym jest sepsa, coś z czym mamy do czynienia w różnych komunikatach, sepsa, z którą trzeba natychmiast się rozprawić poprzez laboratoria mikrobiologiczne, które są w szpitalach, tam, gdzie są przeprowadzane operacje, gdzie są oddziały operacyjne. Bardzo szybkie działanie w stosunku do pacjenta, u którego jest podejrzenie sepsy po prostu ratuje mu życie” ~Jurek Owsiak.

Dlatego jeśli macie ochotę i chcielibyście wesprzeć WOŚP, my jako Redakcja, będziemy bardzo dumni, jeśli wpłacicie do naszej eSkarbonki, choćby przysłowiową złotówkę. Z góry dziękujemy za każdą wpłatę i pamiętajcie - Orkiestra gra do Końca Świata i o jeden dzień dłużej!

Jeśli ktoś z Was wystawia jakieś przedmioty związane z Gwiezdnymi Wojnami na aukcjach dla WOŚP lub wie coś o atrakcjach (kwestowanie w strojach, zbiórki lokalnych fandomów itp.) - dajcie nam koniecznie znać w komentarzach lub na forum!

eSkarbonka Bastionu


#eSkarbonkaWOSP, #wosp2023

Oficjalna strona WOŚP

Temat na forum
KOMENTARZE (2)

Bastion

Redakcyjne podsumowanie roku 2022

2023-01-18 21:18:48Kolejny już raz postanowiliśmy w redakcyjnym gronie wybrać i przedyskutować wydarzenia, które w danym roku przyciągały uwagę fanów i wzbudzały emocje. Poniżej znajdziecie to co naszym zdaniem było w minionym roku najważniejsze w związku z naszym ulubionym uniwersum.10. Premiera Light & Magic

Lord Sidious: Ron Howard i Lawrence Kasdan za sterami i znów wyszło rewelacyjnie. Dla mnie ma to tylko jeden minus, serial jest dość krótki, a historia ILM ogromna. Więc wiele późniejszych rzeczy niestety potraktowano po łebkach.

Burzol: Faktycznie końcówka serialu Light &Magic, czyli podsumowanie ostatnich 20 lat filmowych branży efektów specjalnych, został potraktowany dość skrótowo, a przecież i o rewolucji w samej technologii można by mówić bardzo długo. Ale program jest zdecydowanie warty obejrzenia, bo wyraźnie zapisuje kronikę początków ILM. Kasdan rozmawia ze wszystkimi bohaterami tamtych lat, nie pomijąc różnic osobowości między różnymi założycielami ILM. Poza tym miło oglądać też poza gwiezdnowojenne osiągnięcia tego oddziału Lucasfilm.

Adakus: Nie oglądałem jeszcze, ale mam w planach ;).9. Pierwszy galaktyczny rozkład jazdy wydawców

Lord Sidious: Popieram bardzo taką inicjatywę. W ogóle ten marketing, gdzie wydawcy umiejętnie korzystają z mediów bardzo mi się podoba. O jakby w czasach Amberu coś takiego było…

Rusis: Bardzo mi się podoba kierunek w jakim poszły obecnie wydawnictwa w Polsce, działając wspólnie w ramach promowania naszej ulubionej marki. No i takie zapowiedzi dają również jasny sygnał na co można czekać. Oby tak dalej!

Burzol: To jest piękna nowa tradycja, oby została z nami już na zawsze. I przy okazji bardzo ładnie sobie radzą nasi rodzimi wydawcy w temacie Star Wars. Nic tylko czytać!

Mossar: Olesiejuk i Egmont robią świetną robotę, na każdej płaszczyźnie. Uwielbiam ideę tych rozkładów jazdy, jest to coś rzadko spotykanego na rynku książek, bo większość wydawnictw informuje o pozycja na 3-6 miesięcy do przodu.8. Kasacja Rogue Squadron i innych filmów (brak filmów)

Lord Sidious: Ja tam jeszcze się łudzę, że ten “Rogue Squadron” może jeszcze jakoś wyjdzie. Może z kimś innym za sterami. Zwłaszcza, że “Top Gun: Maverick” pokazał, że można zrobić rewelacyjny film o pilotach myśliwców. Chciałbym by słowa Patty Jenkins, że dostaniemy najlepszy film tego typu, faktycznie się ziściły. Ale z drugiej strony nie mam na tyle wiary w LFL, że uda im się zrobić film choć w połowie tak dobry jak “Maverick”.
Blisko kasacji jest chyba też film Waitiego. W tym wypadku nie żałuję, bo chyba wolę, gdy się koncentruje na mniejszych, własnych produkcjach. Za to w tym braku zaczynają się pojawiać nowi twórcy z Lindelofem na czele. Jest nadzieja, że coś ruszy.

Burzol: Lucasfilm nadal jest w rozjeździe jeżeli chodzi o produkcje kinowe, po entuzjastycznym, ale wyraźnie wymuszonym przez Disneya, ogłoszeniu Rogue Squadron, publiczność w roku 2022 nie była poinformowana o niczym. I zobaczymy czy cokolwiek z tych plotek się ukaże, czy filmy kinowe będą tylko epizodami, czy jednak będą jeszcze próbowali opowiadać pomniejsze opowieści Star Wars. Po tylu latach Lucasfilm zdaje się wciąż nie wiedzieć czy wielki sukces Rogue One to był przypadek przy pracy, czy widzowie głodni filmów SW, czy wszyscy lubią Dartha Vadera...szukają odpowiedzi, ale do premiery kinowej doprowadzić nie potrafią. Może tok 2023 będzie rokiem ogłoszeń?

Rusis: Kolejny rok niepewności odnośnie filmowej przyszłości marki Star Wars za nami. Rogue Squadron doczekało się głośnej oficjalnej zapowiedzi i tak jak ostatnio Lucasfilm ma w zwyczaju zdecydowanie bardziej cichej kasacji - choć oficjalnie tego nie podano, więc nadzieja wśród fanów może się nadal tlić.
Niby pojawiają się doniesienia o kolejnym filmie, tym razem robionym przez Lindelofa, ale nauczony doświadczeniem nie uwierzę dopóki nie zaczną kręcić. Niestety Lucasfilm dalej zdaje się nie mieć jasnej wizji na rozwój marki i chyba boi się trochę spróbować czegoś nowego żeby nie zatopić jej kompletnie - bo kolejna nieudana produkcja mogłaby ich mocno pogrążyć. No nic… pozostaje czekać.

Adakus: Czy wspominałem kiedyś że Kennedy nie ma wizji… a tak, mówiłem.

Mossar: Trochę mi smutno, a trochę nie. Eskadrę Łotrów będę pamiętać głównie z książek Stackpole’a i Allstona. I to mi wystarczy.

Ponda: Jestem pod wrażeniem że po tylu latach i popełnionych błędach zarząd Lucasfilmu najwyraźniej nie wyciągnął żadnych wniosków.7. Druga faza Wielkiej Republiki

Burzol: Druga, choć wcześniejsza, faza Wielkiej Republiki jest: obiecująca wiele, dowożąca mniej, zapowiadająca się znakomicie, a realizowana różnie. Czyli po prostu druga faza The High Republic jest na poziomie pierwszej. Znajdziecie tam wielu fajnych bohaterów, kilka miłych przygód...ale nadal nie musi to być pozycja obowiązkowa. Ale już na start ma dobre momenty!

Adakus: Nie będę ukrywał faktu, że ta epoka mnie nie grzeje i jest jakoś mało angażująca. Może powód leży w tym, że Legendach okres Old Republic był głównie rozwijany przez gry wideo i to udane. A książki i komiksy były raczej istotnym dodatkiem.

Mossar: Wielka Republika niezmiennie ciekawi mnie najbardziej z tego co SW ma do zaoferowania od czasów przejęcia marki. Tak jest też teraz z drugą fazą, choć muszę przyznać, że ten hype, które miałem podczas pierwszej fazy trochę zmienił swój, hmm, charakter. Pewnie trochę dlatego, że żyjemy z tą Wielką Republiką już od dłuższego czasu, ale głównie dlatego, że pomysł na drugą fazę jest inny. Historia jest bardziej kameralna, tematyka zupełnie inna niż w pierwszej fazie. Potencjał ma moim zdaniem większy, lecz z realizacją jest różnie.

Ponda: Straciłem zainteresowanie tą fazą (pierwszą w sumie również) gdy dowiedziałem się, że akcja cofnie się w czasie 150 lat. Moim zdaniem to duży błąd: w ⅓ projektu, gdy historia toczy się już dynamicznie, twórcy zatrzymują wszystkie wątki by zrobić wielką retrospekcję, a akcja znów powoli się rozwija od zera. Hitchcock by tego nie darował.

Mossar: Racja, Ponda. Kiedyś tego nie było! Lucas najpierw wydał prequele, a potem dopiero oryginalną trylogię, a nie jakieś cofanie w czasie.


6. Premiera Lego Star Wars: Saga Skywalkerów

Burzol: Saga Skywalkerów to gra Star Wars roku 2022. Głównie dlatego, że to jedyna gra Star Wars tego roku. Ale jest to też znakomita platformówka, choć ma lekko przeciągane poziomy epizodów, ale nadrabia super zrealizowanymi planetami z Sagi. No i jest dużo fajnego legowego humoru, jest nawet droid serii GNK służący Ciemnej Stronie, droid Gonkatine!

Rusis: Nigdy nie byłem fanem gier z serii LEGO, no ale skoro innych z Gwiezdnych Wojen nie ma.. W każdym razie po tylu obsuwach jej premiera to wciąż było duże wydarzenie jak na ubiegły rok. Przetestowałem sobie, przeszedłem TPM i odstawiłem - nie mój klimat, choć gra wydaje się dopracowana.

Adakus: Jak zagram w stare części to może sięgnę i po to.

Ponda: Niestety jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale słyszałem że poza krótkimi misjami głównymi jest bardzo dobra. Choć „dwójki” pewnie nie przebije w moim rankingu.5. Zapowiedź Star Wars Jedi: Survivor

Rusis: Zapowiedź każdej nowej gry ze świata Gwiezdnych Wojen to dobra wiadomość. Niestety jest to element, który został mocno zaniedbany w czasach Disneya. Na szczęście jednak powoli widać nadzieję na poprawę. Jedi: Survivor co prawda może i nie jest jakąś rewolucją bo jest to po prostu spodziewana kontynuacja, ale jest to zawsze coś co da graczom X godzin zabawy.

Burzol: Poprzednia gra Jedi Lost nie przypadła mi tak do końca do gustu, mapy były za bardzo skomplikowane, walka w sumie dość przeciętna, a kosmiczne zwierzątka za często mnie atakowały. Co mam powiedzieć, w Survivor i tak zagram, najwyżej nie będę się dobrze bawił ;).

Adakus: Z racji że rzadko kupuję gry na premierę (sporo innych zaległości), to tak za rok spodziewam się zagrać. Pierwsza część była udaną produkcją.

Ponda: Z jednej strony jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać. Szkoda że chyba nie dadzą mocy Ciemnej Strony. Z drugiej strony nie ma najmniejszych szans na że pójdzie na moim komputerze.4. Premiera Opowieści Jedi

Lord Sidious: O nie… kolejne dziadostwo z Ahsoką… trzymam się z daleka. Przynajmniej do czasu aż skończę “Wojny klonów”. Wszystko po kolei.

Burzol: Naprawdę nie rozumiem komentarzy, które przekonują, że w nowych produkcjach Star Wars jest za dużo Ahsoki. Myślę, że nie ma jej tak dużo, nawet w oryginalnych pierwszych sezonach The Clone Wars była tylko jednym z bohaterów. A Opowieści Jedi to takie urocze miniaturki, skierowane chyba tylko do najbardziej zaangażowanych. I dla mnie jest to naprawdę pyszna sprawa, dało mi bardzo dużo radości, szczególnie tych kilka momentów z Jedi Dooku. Szkoda, że tak mało tego. Poproszę o więcej Jedi!

Rusis: Jakie było moje rozczarowanie jak zobaczyłem, że tytuł (i prawie niezmienione) logo klasycznych komiksów Star Wars chcą wykorzystać do opowieści o Ahsoce, Dooku i kompanii. No nic.. kiedyś może dotrę do tego i nadrobię.

Adakus: Ten miniserial to taki suplement do TCW, niby fajnie, ale i tak mało. Oczekuje w przyszłości rozwinięcia historii kolejnych Jedi.

Mossar: Jest tu troszeczkę wartościowych i klimatycznych rzeczy, szczególnie w odcinkach z Dooku, ale generalnie traktuję to raczej jako taką popierdółkę. Gdyby się w przyszłości miało pojawić więcej sezonów, powiedzmy raz na rok, z różnymi Jedi z różnych er to jak najbardziej jestem za, ale póki co mnie nie przekonało.

Ponda: W większości dość nudne. Niestety nie jestem w stanie przytoczyć żadnej sceny godnej zapamiętania, serial nie wprowadził też nic do uniwersum. Choć mieliśmy już okazję oglądać dużo gorsze rzeczy.3. Disney+ w Polsce

Rusis: W końcu! Zdaję sobie sprawę, że przesuwana i opóźniona premiera Disney+ w Polsce wynikała tylko i wyłącznie z rozgrywek korporacyjnych, ale cieszy niezmiernie, że w końcu jako fani mamy w naszym kraju legalny dostęp do seriali Star Wars w dniu ich premiery.

Burzol: Nareszcie wszystkie produkcje Star Wars łatwo dostępne. Wszystkie? Nie do końca, nie wszystko zdążył Disney przetłumaczyć. No i ta dostępność też jest różna, bo kinowe epizody są w jakości jednak słabszej niż wersje na płytach, streaming jednak trochę zaniża jakość przesyłanego obrazu. Ale mimo to radość ogromna, że tyle nowych Gwiezdnych Wojen możemy oglądać na równi z koleżeństwem z Zachodu. W ostatnich miesiącach środy stały się najlepszym dniem tygodnia!

Ponda: Trochę im to zajęło. Niestety wciąż brakuje paru pozycji które chciałem obejrzeć, głównie z Marvela.

Lord Sidious: A brakujących na płytach odcinków “Ewoków” i “Droidów” jak nie ma, tak nie ma…2. Premiera Andora

Lord Sidious: Trochę zaskoczenie, trochę nie, Gilroy poniżej pewnego poziomu nie schodzi. W każdym razie wyszedł całkiem przyzwoity serial SF.

Rusis: Dawno zapowiedziany serial, na który zdawałoby się na początku niewielu czekało. Patrząc się po oglądalności również tak było, choć produkcja zyskiwała z biegiem czasu. Czekałem na ten serial, pokładając nadzieję w Tonym Gilroyu - bardziej na zasadzie, jeśli nie on to już chyba nikt z ludzi, którzy obecnie tworzą Gwiezdne Wojny. Tematyka mnie natomiast średnio interesowała - trochę od początku dziwiłem się w ogóle pomysłowi na jego powstanie. Ale okazało się, że dla mnie jest to najlepszy serial Star Wars jaki dotychczas powstał. Tony Gilroy udźwignął temat, w końcu skupiając się na scenariuszu i dopracowaniu jego, a nie tylko liczeniu na to, że sentyment do marki pociągnie temat samodzielnie. Oby więcej takich produkcji.

Burzol: Byłem jedną z tych osób, która nie czekała na Andora, ale jestem też jedną z tych nielicznych widzów, który Andor kompletnie nie podszedł. Wrażliwość tego serialu mija się z magią Star Wars bardziej niż plażowanie na Hoth. Ani to przyjemne w odbiorze, ani szczególnie mądrze napisane. Ale to tylko moje narzekanie, większość fandomu przyjęła Andora jako dzieło genialne, i w sumie miło, że się wszyscy bawią. Na pewno dobrym jest, że Lucasfilm może sobie pozwalać na tak różnorodne produkcje, skierowane do różnych ludzi.

Mossar: Na pewno w moim prywatnym rankingu najlepszy serial Star Wars zaraz po pierwszym sezonie The Mandalorian. Czy najlepsza produkcja SW? Raczej nie, bo do niektórych z epizodów prawdopodobnie żadna nowa produkcja nie dobije. Tak czy inaczej takich Gwiezdnych Wojen potrzebuję i oczekuję, ale tylko od czasu do czasu, bo koniec końców to uniwersum kojarzy mi się z mieczami świetlnymi, użytkownikami Mocy i lataniem różnego rodzaju statkami kosmicznymi.

Ponda: Jakie to było dobre. Nie sądziłem, że kiedykolwiek dostaniemy taką perełkę. Plus ujemny jest taki, że inne seriale, chociażby „Parszywa zgraja”, są w porównaniu nudne i słabo zrealizowane.1. Premiera Obi-Wana Kenobiego

Lord Sidious: Tak naprawdę w przypadku tej pozycji emocje odgrywają sporą rolę. Oczekiwanie było wielkie, od tego serialu zacząłem oglądać aktorskie produkcje Star Wars na Disney+. Zobaczenie Ewana wracającego do roli Bena, albo Liama jako ducha to naprawdę elementy na które mocno czekałem. Co mogło pójść nie tak? Realizacja… Na to nie byłem gotowy. I choć sama końcówka ostatniego odcinka bardzo mi się podobała (i pewne elementy jak mała Leia), to jednak raczej produkcja napawa mnie smutkiem. Jak można było coś takiego położyć? Jedna z najgorszych rzeczy jakie stworzono w SW, niestety.

Rusis: Mimo iż “Obi-Wan Kenobi” nie był moim zdaniem udanym serialem to jego premiera była jak dla mnie najważniejszym wydarzeniem minionego roku. Był to serial, biorąc pod uwagę ogólne zainteresowanie w necie, chyba najbardziej wyczekiwany ze wszystkich - w końcu mieliśmy kolejny raz na ekranie zobaczyć Ewana czy Haydena w swoich ikonicznych rolach. Oczekiwania odnośnie tego co zobaczymy były w związku z tym też duże i szkoda, że serial im nie sprostał.

Burzol: Czasem Lucasfilm ma okazję spełnić marzenia widzom. I tak jak różne produkcje 2022 kierowane były do różnych fanów, tak serial Kenobi był kierowany przede wszystkim do mnie. I nie chodzi nawet o powrót Haydena i Ewana, choć to też miłe wydarzenie, a przy okazji pokaz znakomitego aktorstwa. Ale jak znakomicie opowiedzieli tę historię o smutnym Jedi, o złamanym zakonniku, o szlachetnej córce, o straconym rycerzu. I tak, nie jest to serial idealny, ma problemy z tempem, ma wątki, które niekoniecznie chciałem oglądać. Ale na koniec dnia “Obi-Wan Kenobi” jest dla mnie najważniejszą produkcją Star Wars roku 2022. I jeszcze ten na końcu! Och i ach.

Mossar: Najważniejsza premiera tego roku, to na pewno. Nie jest to też dla mnie największe rozczarowanie, bo od pierwszych zapowiedzi wiedziałem, że to nie będzie coś co mnie przekona. Spodziewałem się dokładnie takiego serialu. Były momenty, które mi się podobały, McGregor zdecydowanie dał radę, młoda Leia również, ale koniec końców oceniam ten serial w najlepszym razie jako średniawy.

Ponda: Nawet mi nie przypominajcie.

I to by było na tyle z naszej strony odnośnie 2022 roku. A co Wy zapamiętaliście z niego najbardziej? Jakie wydarzenie związane z uniwersum Star Wars wzbudziło największe emocje w Was?
KOMENTARZE (3)

Bastion

21 lat Bastionu

2023-01-06 11:12:09Wydawać by się mogło, że niedawno świętowaliśmy 20-lecie powstania Bastionu Polskich Fanów Star Wars, ale czas płynie szybko a dzisiaj mija już 21 lat odkąd nasz serwis zadebiutował w internecie. Mimo iż w poprzednim roku znowu nie mieliśmy żadnej premiery filmu kinowego Star Wars to fani mieli okazję sie emocjonować między innymi dwoma nowymi serialami aktorskimi, nowym serialem animowanym oraz rozwojem pozycji komiksowych i książkowych, w tym z Wielkiej Republiki. Nowej gry doczekali się również gracze, bowiem swoją premierę miała długo przekładana Lego Star Wars: The Skywalker Saga. Najbliższy rok zapowiada się bardzo podobnie pod kątem tego co otrzymamy - coś dla siebie znajdą zarówno fani seriali, komiksów, książek jak i gier. I pomimo tego, że Gwiezdnych Wojen znów nie zobaczymy w kinie to wierzymy, że będzie wiele powodów do cieszenia się z uniwersum i dyskusji o nowościach. Obiecujemy, jak przez lata, być z Wami w tym czasie i regularnie pisać o tym co się dzieje w świecie Star Wars.

Jak co roku przy okazji urodzin dzielimy się z Wami garścią statystyk dotyczących mijającego roku. Bastionu nie byłoby bez Was - użytkowników regularnie czytających i komentujących to co się dzieje i motywujących nas tym samym do dalszego pisania. W ciągu ostatniego roku napisaliście ponad 13 tysięcy postów na forum i prawie 6 tysięcy komentarzy. Dziękujemy Wam za to i zachęcamy do dalszych (czasem gorących) dyskusji! Patrząc się po tym co wzbudzało najwięcej emocji i dyskusji to najchętniej komentowaliście newsy z działów Star Wars TV, Andor i książki. Na forum natomiast, pomijając działy ogólne, to najchętniej dyskutowaliście w działach poświęconych serialom: Andor, Obi-Wan Kenobi i Księga Boby Fetta. W tym samym czasie Redakcja napisała 717 newsów, a najwięcej z nich było w dziale Star Wars TV.

Dziękujemy Wam za to, że razem z nami śledzicie wydarzenia ze świata Star Wars i dyskutujecie o nich. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy kolejne lata! Pamiętajcie również, że Bastion jest tworzony przez fanów dla fanów, więc jeśli chcielibyście dołączyć do redakcji czy opublikować jakiś swój tekst na stronie głównej to zawsze jest taka możliwość.

Redakcja Bastionu:
Adakus, Bolek, Burzol, Darth Ponda, DARTH VADER, Halcyon, Hego Damask, Karrde, Kasis, Kathi Langley, Komisarz Sev, Lord Budziol, Lord Sidious, Lorn, Master of the Force, Mister S., Mossar, ogór, promil, Rusis, ShaakTi1138 oraz Strangler.


KOMENTARZE (24)

Bastion

Życzenia świąteczne i noworoczne

2022-12-24 12:37:51


Z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku, redakcja Bastionu Polskich Fanów Star Wars, chciałaby życzyć swoim czytelnikom, użytkownikom oraz przyjaciołom wszystkiego co najlepsze!

Niech te świąteczne dni spędzone w gronie bliskich będą pełne radości, miłości i spokoju. Niech Nowy Rok przyniesie wiele pozytywnych zmian, sukcesów i spełnienia marzeń.

Niech Moc zawsze będzie z Wami i nie bójcie się patrzeć w niebo wypatrując pierwszej Gwiazdki (przecież nie będzie to Gwiazda Śmierci).

Najserdeczniejsze życzenia składa redakcja w składzie:
Adakus, Bolek, Burzol, Darth Ponda, DARTH VADER, Halcyon, Hego Damask, Karrde, Kasis, Kathi Langley, Komisarz Sev, Lord Budziol, Lord Sidious, Lorn, Master of the Force, Mister S., Mossar, ogór, promil, Rusis, ShaakTi1138 oraz Strangler.


KOMENTARZE (10)

Bastion

Bastionowy kalendarz adwentowy 2022 - Dzień 24

2022-12-24 08:24:59


Jak to mawia klasyk nadszedł dzień dzisiejszy. Koniec, zobaczmy co na nas czeka w ostatnim okienku w naszym kalendarzu adwentowym.

Dzień 24
Wskazówka:
„Literówka, czeski błąd, jednak jak ktoś poczyta sobie tłumaczenia Imperiala na Facebooku, zrozumie z czego się nabijam.” ~Lord Sidious

Dzień 24 - odpowiedź

Przypominamy także o tym, że na naszych profilach na Instagramie oraz na YouTube otwieraliśmy kalendarz adwentowy LEGO Star Wars.


KOMENTARZE (1)
Loading..