TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Lotna Eskadra Bastionu !

2003-01-08 19:35:00

Chciałbym wszystkich poinformować iż Lotna Eskadra Bastionu (darmowy newsletter) wystartuje już w piątek. A co w środku ? Zobaczycie sami :)

Tymczasem pragnę zachęcić tych którzy jeszcze nie utworzyli sobie swoich profilów Bastionowych, aby to uczynili. Jest z tym związane kilka fajnych rzeczy do których niewątpliwie należy Lotna Eskadra :)
Aby się zarejestrować wystarczy kliknąć w odpowiedni link po prawej (menu `logowanie`) i postępować zgodnie z instrukcjami. Gorąco polecam!
KOMENTARZE (3)

Bastion

To już rok

2003-01-06 22:01:00

Rok temu, w niedzielę, 6 stycznia, kilka minut przed godziną 17 ruszył Bastion. Po roku działalności wiele się nauczyliśmy, spędziliśmy z Wami wiele wspaniałych chwil. I za to Wam dziękujemy, że jesteście, że nas odwiedzacie. A największe podziękowania składamy wszystkim tym, którzy nam pomagają w wyszukiwaniu newsów, tropią błędy i żyją Bastionem. Współpracowników było i jest na prawdę wielu, może nie wszyscy rzucają się w oczy tak jak JORUUS, Paweł Szymczak (teraz Valarian Skywalker) czy Philomythus, ale wymienić wszystkich, to by na prawdę długo zajęło (oni wiedza o kogo chodzi). Wszystkim im składamy jeszcze raz najserdeczniejsze podziękowania. Moc jest z Nami wszystkimi. I oby była dalej.
Jackson (pretendent do tytułu Króla Wioski Gungan, a także jedna z bardziej aktywnych osób na Forum i czasem też pomocnik) założył na Forum temat podsumowujący roczną działalność Bastionu. Jeśli chcecie, to możecie się wypowiedzieć tutaj
KOMENTARZE (16)

Bastion

Wioska Gungan!!!

2003-01-06 21:56:00

Po pierwsze pragnę tutaj zauważyć, że na Forum powstały działy. Jednym z nich jest Wioska Gungan. Dział ten jest tak zwanym Anarchy Board, czyli, my normalnie, legalnie zrzekliśmy się w nim władzy. W dziale tym można pisać praktycznie wszystko co się chce (np. o powiązaniach Lucasa z Microsoftem, kosmitami, czy piwem bezalkoholowym marki Złoty Kruk), więc jak ktoś nie chce się niepotrzebnie denerwować, to niech tam nie wchodzi, lub weźmie wpierw jakiś środek uspokajający. A już teraz w dziale tym rozpoczęła się walka o stanowisko króla Wioski. Natomiast wszystkie inne sekcje są przez nas w jakiś sposób kontrolowane. To dość poważna zmiana w porównaniu ze starym Boardem. Dlatego prośba, jak widzicie, że to post z Wioski, to niezależnie jaki ma tytuł, wpierw zastanówcie się, czy chcecie tam wchodzić. Wszystkie sugestie i zapytania odnośnie nowej wersji Forum i Bastionu możecie zadać w tej sekcji forum.
KOMENTARZE (3)

Bastion

Nowe forum.... - WAŻNE UPDATE

2003-01-05 11:11:00

Przy okazji upgradowania Bastionu zrobiliśmy teraz upgrade Forum. Wszyscy, którzy tam postowali mają utworzone swoje loginy, a ich posty są przeniesione. Tylko, że w loginach pozostała kwyska i email, natomiast hasło zostało WYGENEROWANE! Należy sobie przypomnieć hasło, zalogować się i zmienić profil, np. ustawić, czy chcecie dostawać Newsletter! Stadndardowo jest to ustawione na TAK! Gdyby w czyjejś ksywce - emailu był błąd to proszę mi o tym donieść!
UPDATE
Żeby było jasne. Wszyscy starzy użytkownicy, mają WYGENEROWANE hasła. To są nowe hasła, które trzeba sobie przypomnieć opcją Zapomniałem hasła! Potem można zmienić.
KOMENTARZE (0)

Bastion

Po roku....

2003-01-05 00:28:00

Kiedy rok temu otwieraliśmy Bastion, nie wiedzieliśmy czy ktoś na to, co robimy będzie w ogóle czekał. A to z tego prostego powodu, że zamiast robić kolejną stronkę o Gwiezdnych Wojnach, postanowiliśmy zrobić, wtedy jeszcze malutki krok, ku pierwszemu polskiemu wortalowi o Gwiezdnych Wojach. W pierwszym miesiącu zajrzało do nas 7500 osób, dziś mamy miesięcznie około 100000 wizyt, a liczba ta wciąż rośnie. Słowo wortal, znaczy tyle, co portal tematyczny, czyli w tym przypadku o Star Wars. Oznacza to też, że staraliśmy się w miarę kompleksowo przedstawiać informacje o Gwiezdnej Sadze, dzieląc ją na kilka (teraz już kilkanaście) różnych działów. Przez wiele lat w polskiej sieci było na prawdę wiele dobrych stron o SW (i wciąż jest ich dużo), ale do 6 stycznia 2002 żadna z nich nie próbowała nawet pisać o Star Wars w sposób tak pełny jak my.
Jedną z naszych największych obaw, było to, że pisząc w ten sposób o Sadze zatracimy najważniejsze informację. No i faktycznie, dziś wracając z dłuższego urlopu, można dostać zawrotu głowy patrząc na liczbę nowych informacji na Bastionie. Od dziś spróbujemy temu zaradzić, dodając do ważnych, naszym zdaniem informacji, pewne priorytety. A do eksploracji, poza funkcjonalnym archiwum globalnym, dodajemy jeszcze wyszukiwarkę.
Wracając jeszcze do działów, cieszy nas, że praktycznie każda podstrona ma swoich odbiorców. Wiele osób często w ogóle omija stronę główną i wchodzi do konkretnego działu (na przykład Gry). Cieszy nas również, że dział Świat Filmu, ma także swoich odbiorców, a także stałych współpracowników – tu składamy serdeczne podziękowania dla Joruusa i Philomythusa, za to, że pomagają tworzyć Program Fana. Tropią wszystkie projekty i nagrody dla ludzi związanych z Sagą. Za to jesteśmy Wam, dozgonnie wdzięczni. Niech Moc będzie z Wami!!
W ciągu tego roku, wielu z Was wytykało nam, że wygląd strony jest za bardzo zbliżony do TheForce.Netowskiego, zatem dziś prezentujemy nową wersję. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba.
Ale to nie koniec atrakcji, poza designem i wyszukiwarką ruszają też 2 nowe działy. Pierwszym z nich jest encyklopedia, która tradycjami nawiązuje do tej prowadzonej jeszcze na stronie Kolarza, w której staraliśmy się w miarę kompleksowo opisywać najważniejsze zagadnienia z naszego kochanego uniwersum, wystrzegając się publikowanych na naszym rynku przewodników, a raczej sięgając do samych źródeł. Drugim działem jest dział Epizody VII-IX. Na dzień dzisiejszy co prawda George Lucas twierdzi, że ich nie nakręci, ale jak to mówi Yoda, w przyszłości ruch jest. Ostatnio zbyt dużo pojawia się plotek na ten temat. Jeśli faktycznie Flanelowiec dotrzyma słowa, to pozostanie to dział wyłącznie plotkarski, a jeśli jednak pod wpływem cen leków zmieni zdanie, to kto wie... Nie wolno nam zatem tracić nadziei.
Forum przez długi czas było naszą piętą achillesową. Choć jest ono jeszcze starsze od samego Bastionu, to z czasem stało się mało użyteczne. Dziś prezentujemy także nową wersję, trzecią już. Postanowiliśmy też zintegrować Forum z Bastionem, tak więc za pomocą jednego loginu będziecie mieli dostęp do Bastionu jak i Forum. Będziecie nie tylko mogli pisać na forum, ale też komentować newsy i artykuły.
Ale to nie koniec, rejestrując się (jest to darmowe), możecie też stać się członkami naszego specjalnego Polskiego Fanklubu Star Wars, a także będziecie otrzymywać, w miarę regularnie, Lotną Eskadrę Bastionu, nasz e-biuletyn.
Mam nadzieję, że nowa, poprawiona wersja Bastionu Wam się spodoba, i sprawi Wam dużo radości, tak jak nam. I pozostaje nam życzyć, by nikt nigdy nie zniszczył w nas miłości do Gwiezdnych Wojen, bo to ona nas tu połączyła, i to właśnie te filmy są w tym wszystkim najważniejsze.
KOMENTARZE (9)

Bastion

Wszystkiego starwasowego w nowym roku 2003

2003-01-01 00:41:00

W imieniu całej ekipy Bastionu, a także swoim, oraz uczestników powitania roku w Kantynie chciałbym życzyć Wam wszystkiego najlepszego, najbardziej starwasowego w Nowym Roku 2003. Wiem, że ten rok nie będzie tak owocny jak 2002 (bo nie wchodzi Epizod III), ale mimo wszystko żywię wielką nadzieję, że dla nas, to jest fanów znajdzie się wiele ciekawych rzecz, i Moc nas nie opuści. Niech Moc będzie z Wami, zawsze.
I dziekujemy Wam, za wspólnie spędzony rok.
KOMENTARZE (0)
Loading..