TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Minął kolejny rok...

2004-01-06 17:42:00

Jesienią 2001 na Polskim Forum Star Wars w wątku dotyczącym stron o Gwiezdnych Wojnach znalazło się zagadnienie, które mówiło o tym, że jedna osoba to za mało, żeby tworzyć stronę o wszystkim , co ma cokolwiek wspólnego z SW. Najlepiej byłoby, jeśli strony redagowało kilka lub - jeszcze lepiej - kilkanaście osób. Wtedy narodził się pomysł stworzenia Bastionu.
Tak narodził się Bastion. Od jesieni 2001 trwały testy. Stopklatka użyczyła miejsca na swoim serwerze. 6 stycznia 2002 ruszył Bastion.net. Potem nazwę zmieniono na Bastion Polskich Fanów Star Wars.

Rok później, w pierwsze urodziny wortalu, zaprezentowany został Bastion 2. Zmieniona całkowicie szata graficzna, a co może ważniejsze - zmieniona "część techniczna serwisu" - dodana możliwość logowania i zapisywania się do Fanklubu. Powstało też nowe, całkowicie zintegrowane ze stroną forum.

Dziś są drugie urodziny Bastionu. Na forum mamy ponad 50 tys. postów, a w niedalekiej przyszłości (zapewne za jakieś 3,4 miesiące) odwiedzi nas milionowy gość (obecnie jest ponad 800 tys. odwiedzin). W ciągu tych dwóch lat zamieściliśmy ponad 440 tekstów i około 4700 newsów. Nie można tu pominąć preorderów organizowanych na Bastionie. Książki z Amberu, Komiksy, czy gra KOTOR - goście wortalu mogli kupić po cenach niższych niż w sklepach!
Nadchodzący rok to kolejne plany na rozwój stronki (które na razie słodką pozostaną tajemnicą) oraz kolejne wyzwania jakim, mam nadzieję, sprostamy.
Niech Moc będzie z Wami..... Wy bądźcie z nami.

Załoga Bastionu Lord Sidious, Strangler, Jurek, Andaral, DARTH VADER, Kolarz, Yako, spider20, JedI, Jeth, Karrde.

Więcej o samej historii, którą razem stworzyliśmy będzie w następnym, tym razem podwójnym numerze, Z Gwiazd.
KOMENTARZE (32)
Loading..