TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Jubileuszowe konkursy

2007-01-06 16:11:46

Z okazji piątych urodzin Bastionu Polskich Fanów Star Wars zapraszamy wszystkich do udziału w dwóch konkursach.
Pierwszy z nich to konkurs na najlepsze opowiadanie osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen. Będzie on trwał od dnia 06-01-2007 do 15-03-2007.
Drugi natomiast jest konkursem graficznym na urodzinową laurkę Bastionu. Termin nasyłania prac jest o miesiąc krótszy niż w przypadku pierwszego konkursu i upływa z dniem 15-02-2007.

Oprócz chwały, na zwycięzców czekają również nagrody, a wśród nich m.in.: gra Lego Star Wars II: The Original Trilogy, książki oraz komiksy z serii Star Wars.
Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminach konkursu literackiego oraz laurkowego.

Czekamy na ciekawe i pomysłowe prace. Niech Moc będzie z Wami podczas tworzenia!
KOMENTARZE (19)

Bastion

Mamy już 5 lat

2007-01-06 13:06:00

6 stycznia 2002 narodził się Bastion Polskich Fanów Star Wars, jesteśmy z wami już 5 lat. To był z pewnością długi i ciekawy okres, pełen niespodzianek, premier nowych epizodów i innych wspaniałych wydarzeń w uniwersum Star Wars. Cieszymy się, że nadal możemy Wam serwować kolejne informacje czy stale, dzięki Waszej współpracy, poszerzać zawartość strony o kolejne prace fanów. Mamy nadzieję, że przez najbliższe lata nadal będziemy się dalej rozwijać, a Wy wciąż pozostaniecie z nami.
Dzisiejsza rocznica jest też powodem wprowadzenia kilku zmian i ułatwień, o których poniżej:

Po pierwsze wprowadziliśmy już oficjalnie kanał RSS. Jest to technologia pozwalająca na przesyłanie nagłówków wiadomości bądź też (w okrojonej formie) całych wiadomości.
Do odczytu kanału RSS niezbędny jest odpowiedni program, czy to specjalnie stworzony do odbioru RSS czy też inny program pocztowy lub przeglądarka internetowa wyposażona w taki czytnik (obecnie ma go już coraz więcej przeglądarek w tym Internet Explorer 7 [a IE jest wciąż najpopularniejszym programem, którym nas oglądacie] ). Dzięki czytnikowi RSS jesteście w stanie czytać newsy bez wchodzenia na stronę główną, a program poinformuje o nich niedługo po pojawieniu się (oczywiście wszystko zależy od konfiguracji).
Adres prowadzący do kanału należy wprowadzić do programu, a potem pozostaje już tylko korzystanie z jego uroków. Oczywiście za pomocą czytnika RSS nie będziecie w stanie obejrzeć grafik ani linków dołączanych do newsa, jednak poinformuje Was on, że taki news się pojawił i przeczytać będzie można ogólną informację, jaką niósł ze sobą. Adres do kanału jest taki: http://gwiezdne-wojny.pl/rss/rss.php. Druga zmiana to wyszukiwarka, stary silnik niestety nie jest w stanie sprostać dzisiejszym oczekiwaniom, dlatego podstawowa wyszukiwarka bazuje na silniku Google'a, a stara jest wciąż dostępna w przycisku "zaawansowane".

A tak na koniec jeszcze garść ciekawych statystyk.
Dokładnie 86,8 % z Was odwiedza nas z komputerów z polskim IP. Z zagranicznych odwiedzin prym wiodą komputery z Niemiec, Kanady, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Wysp Bożego Narodzenia. Blisko 45 % z Was korzysta z Internetu dzięki TP SA, najczęściej za pomocą usługi Neostrada. W Polsce najczęściej pochodzicie z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Poznania, Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina lub Rzeszowa.
Aż 77,67 % z Was używa przeglądarki Internet Explorer, 14 % FireFoxa, 5 % Opery, 2,55 % Netscape'a, a wśród najpopularniejszych innych przeglądarek prym wiezie Safari (dla Maców). Co ciekawe, aż 98% z Was używa systemu Windows. Inna ciekawostka jest taka, że aż 50% z Was używa rozdzielczości 1024 x 768.
To tyle jeśli chodzi o statystycznego użytkownika Bastionu, ale to właśnie on, czyli Wy jesteście siłą, która napędza nas do działania. Dlatego przy okazji naszych 5 urodzin podziękowania należą się przede wszystkim Wam. Dziękujemy Wam za te 5 lat i obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by następne rocznice były jeszcze bardziej owocone i pełne kolejnych wrażeń.

Pozdrawiamy, Ekipa Bastionu w składzie: Anor, Burzol, DARTH VADER, Freedon Nadd, Jaya, Karrde, Kasis, Misiek, Paweł, Rusis, Wedge.
KOMENTARZE (37)
Loading..