TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Bastionowe recenzje

2010-01-11 21:55:26

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, pomimo tego, że w wielu częściach Polski życie wraca powoli do normy, to i tak zmarzlina i tony śniegu zniechęcają. Jeżeli nie chcesz spędzić mroźnych i niezapomnianych chwil na świeżym powietrzu, to mamy dla Ciebie ofertę nie do odrzucenia w postaci świeżych recenzji produktów spod znaku Star Wars. Od koloru do wyboru, gry, książeczki i komiksy czekają na Twoje kliknięcia i chwilę uwagi. Możliwe, że ich ocena zmobilizuje Cię nawet do kupna jednej z pozycji? Oto najnowsze recenzje, które ostatnimi czasy ukazały się na Bastionie:

 • Battle of Hoth (dodatek do TCG)
 • Episode III: Revenge of the Sith (gra)
 • The Clone Wars: Republic Heroes (gra)
 • The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition (gra)
 • Battlefront 2 (gra)
 • Battlefront: Renegade Squadron (gra)
 • Battlefront: Elite Squadron (gra)
 • Imperial Commando: 501st (książka)
 • KOTOR vol 7: Dueling Ambitions (komiksy)
 • Star Wars Tales #14 (komiks)
 • The Art of Star Wars: The Clone Wars (album)
 • Galaxy of Fear #6: Army of Terror (książka młodzieżowa)
 • Darth Bane: Dynasty of Evil (książka)
 • Darth Maul: Saboteur (e-book)
 • Beware of the Dark Side (książeczka dla dzieci)
 • The Story of Darth Vader (książeczka dla dzieci)

  Jeżeli dosyć masz biernego czytania recenzji i minimalistycznego oceniania to zapraszamy do pisania. Posty na forum i komentarze pod newsami to nie jedyne formy realizacji swojego hobby. Uzupełnianie kartotek bibliotek Star Wars, pisanie recenzji, opowiadań i artykułów, tworzenie fanfilmów czy rysowanie też może być fajne. Potwierdzą to setki fanów, nie stój bezczynnie i dołącz do nich! Fani Star Wars to w końcu elita społeczeństwa, stać nas naprawdę na wiele.


  Bastionowe Recenzje
  Bastionowe Recenzje – wątek roboczo-organizacyjny
  KOMENTARZE (4)
 • Bastion

  Zimowy konkurs bałwankowy

  2010-01-08 19:20:54  Pora na pierwszy z zapowiedzianych konkursów. Tym razem coś, czego jeszcze nie było: konkurs bałwankowy!
  Konkurs w sam raz na zimę i ferie. Czapki na głowy, rękawiczki na dłonie i do roboty! Bez względu na to ile macie lat!
  Do końca lutego czekamy na zdjęcia przedstawiające gwiezdnowojenne bałwany. Liczymy na Waszą pomysłowość i wyobraźnię. W końcu odpowiednia ilość śniegu w połączeniu ze zwykłymi przedmiotami codziennego użytku daje nieograniczone możliwości.

  Nagrody, których fundatorami są Wydawnictwo Hachette oraz Licom Empik Multimedia zostaną przyznane za trzy najlepsze bałwanki.
  Kształtują się one następująco:
  I miejsce – książki: „Grievous Atakuje!”, „Zaginiony Legion”, „Ścieżka Jedi” i „The Clone Wars” oraz koszulka i przypinka „Republic Heroes”
  II miejsce – książki: „Grievous Atakuje!”, „Zaginiony Legion”, „Ścieżka Jedi” i „The Clone Wars” oraz koszulka i przypinka „Republic Heroes”
  III miejsce – książki: „Grievous Atakuje!”, „Zaginiony Legion”, „Ścieżka Jedi” i „The Clone Wars” oraz koszulka i przypinka „Republic Heroes”

  Ponadto najlepsze bałwanki zostaną zaprezentowane na łamach Bastionu.
  Zdjęcia przesyłajcie na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 28.02.2010 r.

  Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
  W razie pytań piszcie do członków redakcji lub w tym temacie na forum.

  KONKURSY NA BASTIONIE

  KOMENTARZE (34)

  Bastion

  8 lat minęło

  2010-01-06 13:10:07 Załoga Bastionu

  Dokładnie 8 lat temu – 6 stycznia 2002 roku – powstał Bastion Polskich Fanów Star Wars. Przez te 8 lat świat Gwiezdnych Wojen się nieustannie rozszerzał, na ekranach kin zobaczyliśmy dwie kolejne części sagi oraz film animowany będący pilotem serialu. W domach mieliśmy okazję obejrzeć dwa seriale animowane oraz zapoznać się z niezliczoną ilością książek i komiksów. Te 8 lat, to również niewątpliwie rozwój fandomu – inicjatywy fanowskie sprawiły, że w wielu miastach zaczęto organizować spotkania i konwenty, coraz więcej fanów zaczęło się aktywizować. Staramy się od 8 lat nadążać za tym, co się dzieje zarówno w świecie Gwiezdnych Wojen, jak i środowisku fanowskim i informować Was o wszystkim na bieżąco. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy podobają się Wam i pozostaniecie z nami w kolejnych latach.

  Ostatni rok okazał się dla Bastionu pod wieloma względami lepszy od poprzedniego. Tegoroczny dorobek to 1417 newsów (o 400 więcej niż w poprzednim roku) i ponad 400 artykułów. Tym wzrostem postawiliśmy sobie poprzeczkę dosyć wysoko ale obiecujemy, że będziemy się starać w następnym roku dalej zwiększyć ilość przekazywanych Wam informacji. Dzięki naszym sponsorom udało nam się zorganizować w ósmym roku istnienia Bastionu aż 8 konkursów – w ciągu poprzednich 7 lat łącznie zorganizowanych było ich tylko 5. Już dziś mogę Wam obiecać, że już niedługo wystartują trzy kolejne konkursy – z czego przynajmniej dwa będą całkowicie nowe.

  Ostatni rok, to również największe zmiany techniczne na Bastionie od czasu wprowadzenia wersji 3.0. Chcemy w jak największym stopniu Bastion oddać w Wasze ręce, tak abyście mogli go dostosować do własnych potrzeb i upodobań. Staraliśmy się to osiągnąć poprzez m.in. wprowadzenie możliwości personalizacji strony głównej i forum, uruchomienie blogów i wiadomości prywatnych, jak również wiele innych drobniejszych zmian mających uprzyjemnić jego użytkowanie. Obiecujemy, że na tym nie spoczniemy i w kolejnym roku możecie się spodziewać dalszych zmian w serwisie.

  W ciągu ostatniego roku na Bastionie przybyło ponad 2 tys. użytkowników. Napisaliście w tym czasie 60 tys. postów (20% więcej niż rok temu) i prawie 30 tys. komentarzy (prawie 50% więcej). Przez okres ostatniego roku wystawiliście na Bastionie ponad 4600 ocen (średnia ocena to: 7.83). Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami i aktywnie uczestniczycie w życiu serwisu. Dopingujecie nas tym samym do dalszej pracy.

  Trzy lata temu podczas urodzin opublikowaliśmy kilka danych statystycznych dotyczących naszych użytkowników. Jako ciekawostkę można spojrzeć, co się zmieniło przez te trzy lata. Wg danych ze stycznia 2007 roku 86.6% z Was odwiedzało nas z komputerów z polskim adresem IP, obecnie jest to 82.4%. Trzy lata temu aż 77,67 % z Was używała przeglądarki Internet Explorer, 14 % FireFoxa, 5 % Opery, a 2,55 % Netscape'a. Obecnie 52.3% z Was korzysta z Internet Explorera, 36.7% z FireFoxa oraz 6.6% z Opery. Bez zmian wyglądają dane dotyczące wykorzystania systemów operacyjnych, dalej 98% z Was korzysta z różnych wersji systemu Windows. Również prawie bez zmian jest jeśli chodzi o providerów dostarczających Wam Internet, wciąż ponad 40% z Was korzysta z usług Telekomunikacji Polskiej.

  Jeszcze raz dziękujemy Wam za te wszystkie lata spędzone z nami, dołożymy wszelkich starań aby w najbliższym roku dalej spełniać Wasze oczekiwania i niejednokrotnie jeszcze Was pozytywnie zaskoczyć. Na zakończenie już zapraszamy do przeczytania tekstu o Bastionie przygotowanego przez Jedi Nadiru Radenę oraz pragniemy również przypomnieć starszy już tekst o Bastionie napisany przez Pawła.

  Załoga Bastionu:
  Anor, Bolek, Burzol, DARTH VADER, Freedon Nadd, Karrde, Kasis, Lady Morte, Lord Bart, Misiek, Nestor, ogór, Paweł, promil, Rusis, ShaakTi1138, Urthona

  KOMENTARZE (85)

  Bastion

  Tydzień Sithów - Zakończenie

  2010-01-04 15:43:26  I to już koniec Tygodnia Sithów. Dziękujemy Brotherhood of the Sith za pomoc w jego przygotowaniu i mamy nadzieję, że choć trochę wam się podobał.

  Wszystkie atrakcje Tygodnia Sithów dostępne są tutaj.
  KOMENTARZE (26)

  Bastion

  Egmontowe recenzje

  2010-01-02 13:33:42

  Rok 2009 już za nami, warto więc podsumować wydane przez Egmont pozycje w drugiej połowie tegoż roku. A był to przecież bardzo udany rok dla polskich edycji komiksów Star Wars. Egmont wprowadził na nasz rynek nową serię w postaci „Mrocznych czasów” i wydania specjalne czasopisma „Star Wars Komiks” zbierające tak zwane historyjki 4-zeszytowe. Ponadto dowiedzieliśmy się, że firma w niedalekiej przyszłości zamierza wydać albumy z serii: „Knights of the Old Republic”. Czy można było wyciągnąć w ciągu ostatnich 6 miesięcy jeszcze więcej? Chyba już nie, choć nie oznacza to, że wysokie tempo wydawania kolejnych wydawnictw komiksowych powinno spaść. Fani nadal czują głód komiksu i liczą na nowe pozycje.

  Poniżej znajdziecie linki do naszych recenzji wszystkich komiksów Star Wars wydanych przez Egmont od czerwca 2009 do chwili obecnej. • Star Wars Komiks 6/2009
 • Star Wars Komiks 7/2009
 • Star Wars Komiks 8/2009
 • Star Wars Komiks 9/2009
 • Star Wars Komiks 10/2009
 • Star Wars Komiks 11/2009
 • Star Wars Komiks 12/2009

 • Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2009
 • Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2009
 • Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2009

 • Dziedzictwo #4: Sojusz
 • Dziedzictwo #5: Ukryta świątynia
 • Mroczne czasy: Ścieżka donikąd

  Kolejne zapowiedzi komiksowe już niebawem. Oby ten nowy 2010 rok obrodził równie obficie w komiksy Star Wars w Polsce! Zachęcamy Was do oceniania i komentowania komiksów, co możecie zrobić przy recenzjach, jak i na forum. Zapraszamy także do tematu w którym typujemy najlepsze komiksy wydane w Polsce w 2009.
  KOMENTARZE (5)
 • Loading..