TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Konkurs na motyw świąteczny Star Wars

2010-11-30 15:41:19Już jutro rozpocznie się grudzień, a wraz z nim niedługo później dla wielu zacznie się okres przygotowań świątecznych. Bastion Polskich Fanów Star Wars ma w związku z tym dla Was specjalny konkurs, który pozwoli połączyć magię świąt i Gwiezdnych Wojen. Jest to konkurs na motyw świąteczny Star Wars. Zadaniem tych, którzy chcieliby wziąć udział jest przesłanie pracy łączącej tematykę świąt i Gwiezdnych Wojen. Nie chcemy Was ograniczać w niczym poza tematyką, mogą to być prace wykonane w całości na komputerze lub też bardziej tradycyjnymi metodami, mogą to być np. zdjęcia własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych z Gwiezdnych Wojen, kartki z życzeniami, czy też świąteczne scenki z figurkami. Tak naprawdę mnogość możliwości daje Wam prawdziwe pole do popisu. Liczy się Wasza inwencja twórcza. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 20.12.2010 r.

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom, które prześlą najlepsze prace. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential Characters
II miejsce – Star Wars - No Prisoners
III miejsce – Star Wars - Legacy of the Force #4: Exile


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (27)

Bastion

Wyniki konkursu na karykaturę

2010-11-28 00:13:49Niespełna tydzień temu zakończył się bastionowy konkurs na karykaturę. Waszym zadaniem było narysowanie dowolną techniką dowolnej osoby związanej w mniejszym lub większym stopniu z „Gwiezdnymi Wojnami”. Można było wybierać wśród plejady fikcyjnych bohaterów znanych nam dobrze z filmów, książek czy też komiksów lub też narysować bardziej realną postać jak np. aktor, rysownik. Po burzliwych obradach jury wybrało finałową trójkę oraz przyznała wyróżnienia.

Poniżej znajdziecie zwycięskie prace. Zwycięzcom gratulujemy!

I miejsce – Aleksandra "Lady Sandman" Świst - gra „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”
Opis: Moff Wilhuff Tarkin


II miejsce – Daria "Samuraj Neron" Kettner - gra „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”
Opis: Karykatura przedstawia Liama Neesona/Qui- Gon Jinna.


III miejsce – Natalia "Chewie" Szymańska - gra „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”
Opis: Praca wykonana w technice piórka i tuszu przedstawia kilka wybranych współtwórców Bastionu: Lorda Sidiousa, Freedona, Nestora, Urthonę, X-Yuri'ego, ogóra i Burzola.
Wyróżnienia:

Michał "Darth Guzes" Gużewski
Opis: Mr. Tessek czyli Gerald Home i Tessek.


Piotr "darthpit" Polański
Opis: Karykatura Darth'a Vader'a - technika: ołówek i kredki.Nagrody zostały ufundowane przez internetowy sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl.Temat na forum.

KONURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (57)

Bastion

Bastionowe recenzje

2010-11-21 19:55:34

Tym razem w Bastionowych recenzjach poza stałym gatunkiem mamy także kilka niespodzianek. Po pierwsze są to dwa spisy odcinków seriali animowanych Star Wars, stworzone po to by każdy mógł: zapoznać się z zarysem fabularnym poszczególnych odcinków, poznać ciekawostki na ich temat i ostatecznie, po obejrzeniu, ocenić je. Drugim niestandardowym rzutem jest chronologia wydawania powieści Star Wars w Polsce. Na końcu spisu znajdziecie tłumaczenia dwóch opowiadań. A co do recenzji: to jest bardzo „kolorowo” – od książek, przez gry do filmu. Zapraszamy do lektury!

 • Star War Adventures: The Will of Darth Vader (komiks)
 • Jedi Bounty (książka młodzieżowa)
 • New Battlefronts (słownik obrazkowy)
 • Dark Ressurection (fanfilm)
 • Willow (film)
 • Mroczne widmo na VHS
 • Skandalista George Lucas (film dokumentalny)
 • Clone Wars Adventures (gra)
 • The Force Unleashed II (książka)
 • The Force Unleashed II (komiks)
 • The Force Unleashed II (gra)
 • The Emperor’s Plague (książka młodzieżowa)

 • Droids (serial animowany, spis odcinków)
 • Clone Wars (serial animowany, spis odcinków)

 • Chronologia wydawania powieści Star Wars w Polsce

 • Czerwone niebo, Niebieski Płomień (tłumaczenie opowiadania „Red Sky, Blue Flame” autorstwa Elaine Cunningham zrobione przez ooryla)
 • Operacja Przypływ (Opowiadanie „Influx” autorstwa Johna Jacksona Millera, przetłumaczone przez Urthonę)

  Jak widać na Bastionie można nie tylko pisać recenzje, ale także tłumaczyć i tworzyć bazy danych, które staną się przydatne innym fanom. Jeżeli masz jakiś pomysł związany z Gwiezdnymi Wojnami i jesteś zdeterminowany go realizować, skorzystaj z szansy jaką daje Ci Bastion.


  Bastionowe Recenzje
  Bastionowe Recenzje – wątek roboczo-organizacyjny
  KOMENTARZE (10)
 • Bastion

  Wyniki konkursu na odtworzenie scenki z "Wojen klonów"

  2010-11-18 20:56:01


  Niecały tydzień temu zakończył się konkurs na odtworzenie scenki z "Wojen klonów". Waszym zadaniem było wybranie sobie dowolnej sceny z serialu i odtworzenie jej za pomocą dowolnej techniki, jaką tylko byście wybrali. Ważne było to, aby patrząc na efekt końcowy rzeczywiście dało się zidentyfikować konkretną scenę. Decyzją jury, najlepszą nadesłaną pracę przysłała hashhana, gratulujemy! Poniżej możecie zobaczyć zwycięską pracę. Przedstawiona jest na niej scenka z odcinka "The Hidden Enemy" [sezon 1, odcinek 16], Anakin Skywalker 'otwierający' okno, przez które będzie ruszać z żołnierzami na ratunek Kenobiemu.  Tym samym wygrała nagrodę w postaci trzech płyt dvd z serialu "Wojny klonów", zawierających pierwsze 16 odcinków.

  Sponsorem nagrody jest firma Galapagos, dystrybutor filmów i seriali na DVD i BD, która w tym miesiącu wydała pierwszy sezon serialu "Wojny klonów". Więcej o wydaniu możecie przeczytać w tym miejscu.
  KOMENTARZE (24)

  Bastion

  Omnibus V - wyniki

  2010-11-17 14:06:23


  Na początku października piąta edycja konkursu pt. Omnibus dobiegła końca. Tak jak w przypadku poprzedniej edycji, fani musieli wykazać się swoją wiedzą za pośrednictwem Quizów, nie wiedząc wcześniej jakie czekają ich pytania. Tym razem jednak, dla odmiany, postanowiliśmy ciężar pytań przesunąć w stronę wiedzy o rozszerzonym wszechświecie Gwiezdnych Wojen. Swoich sił w konkursie spróbowało ponad 200 osób, z czego całkiem spora liczba udzieliła przynajmniej połowy poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy wiedzy!

  Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

  I miejsce – Dominik "darthdominik" Dobrowolski
  Nagroda: Star Wars - The Essential Atlas
  II miejsce – Radosław "Radek" Jawor
  Nagroda: Star Wars - Death Troopers (twarda oprawa)
  III miejsce – Marcin "Vua Rapuung" Waniek
  Nagroda: Star Wars - Legacy of the Force #3: Tempest

  Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

  Pytania konkursowe i prawidłowe odpowiedzi można zobaczyć w tym miejscu.

  Zwycięzcom gratulujemy, jednocześnie pragniemy poinformować, że był to ostatni Omnibus zorganizowany w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że konkursy z tej serii przypadły Wam do gustu, możliwe, że kiedyś zdecydujemy sie na ich ponowne uruchomienie. Tymczasem wszystkich zapraszamy do zabawy już niedługo w kolejnym konkursie.


  KOMENTARZE (14)

  Bastion

  Wyniki konkursu na projekt koszulki adidas Originals Star Wars

  2010-11-16 21:15:28


  Wraz z październikiem zakończył się konkurs na projekt koszulki adidas Originals Star Wars. Byliśmy bardzo przyjemnie zaskoczeni zarówno ilością nadesłanych przez Was prac, jak i ich poziomem. Jednocześnie sprawiło to jednak, że praca jury była dosyć trudna, a obrady długie. Ciężko było bowiem spośród tylu świetnych prac wybrać tą jedną, która zasługiwała na nagrodę. Ostatecznie werdyktem sześciosobowego jury uznano, że zwycięską pracę stworzyła Daria "Samuraj Neron" Kettner. Gratulujemy i jednocześnie pragniemy wyróżnić dodatkowo cztery prace, które były o włos od wygranej.

  Zwycięska praca:
  Autor: Daria "Samuraj Neron" Kettner

  Wyróżnienia:
  Autor: Wojciech "VOJAS" Michlewicz
  Autor: Michał "Darth Guzes" Gużewski
  Autor: Ernest "Natchan" Michalski
  Autor: Michał "ShVagYeR" Szymański

  Za najlepszą nadesłaną pracę, Samuraj Neron otrzymuje nagrodę w postaci koszulki adidas Originals z linii Star Wars.

  Sponsorem nagrody jest marka adidas Originals, reprezentująca Urban fashion style, która w tym roku wypuściła na rynek kolekcję Star Wars składającą się z dwóch linii produktów. Więcej o samej kolekcji możecie dowiedzieć się w tym miejscu.
  KOMENTARZE (40)

  Bastion

  Wyniki konkursu na screen z gry Star Wars

  2010-11-04 11:33:06  Kilka dni temu zakończył się organizowany na Bastionie Polskich Fanów Star Wars konkurs na screen z gry Star Wars. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach: na najśmieszniejszy screen oraz na najciekawszy screen. Był to nietypowy konkurs, organizowany po raz pierwszy.. i prawdopodobnie ostatni. Jury poziomem nadesłanych prac było bowiem nieprzyjemnie zaskoczone - tym bardziej, że na Bastionie znajduje się przecież wielu graczy. Co więcej z przykrością musieliśmy sporą część prac odrzucić z przyczyn regulaminowych, na przyszłość radzimy dokładniej czytać news otwierający konkurs i jego regulamin. Redakcja Bastionu nie jest niestety wyposażona w kryształową kulę z której może wywróżyć opisy nadsyłanych screenów oraz dane osobowe autora - a obie rzeczy były wymagane przy nadsyłaniu prac.

  Poniżej znajdziecie zwycięskie prace z obu kategorii. Zwycięzcom gratulujemy!

  Kategoria „Najśmieszniejszy screen”:
  I miejsce – Marek "Skywalker50" Przybysławski - gra „The Clone Wars: Republic Heroes”.
  Opis: Screen przestawia atakującego żołnierzy-klonów generała Grievousa w grze Star Wars Battlefront 2. Widać na nim strzelającego klona bez głowy!


  Kategoria „Naciekawszy screen”:
  I miejsce – Grzegorz "VesperAssassin" Janik - gra „The Force Unleashed: Ultimate Sith Editions”.
  Opis: Z wiadomości HoloNetu. Dzielny adept Mocy ubiegłego popołudnia został napadnięty przez śnieżnego potwora Wampę. Do tego zuchwałego napadu doszło na znanej z siarczystych mrozów planecie Hoth w okolicach ruin rebelianckiej bazy Echo. Jak podają Bothańscy informatorzy, którzy zawsze są we właściwym miejscu, o właściwym czasie, adept Mocy po krótkim starciu, efektownie wymachując mieczem świetlnym oswobodził się ze szponów Wampy odcinając mu jedną z łap.


  Nagrody zostały ufundowane przez Licom Empik Multimedia.

  KOMENTARZE (43)
  Loading..