TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Nasz Bastion – droga rozwoju

2010-03-30 23:38:22 Właściciel

Żeby uspokoić nieco rozgniewanych czytelników tajemniczy Właściciel postanowił przemówić i wyjaśnić kilka spraw osobom, które losem Bastionu Polskich Fanów Star Wars się przejmują. Sami przekonacie się, że nie taki Nasz Bastion straszny jakim go malują.


Witam wszystkich czytelników!

Ponieważ sama informacja o rozwoju naszego portalu w stronę społecznościowca, wzbudziła spore zainteresowanie i entuzjazm (Nadprzestrzeni jeszcze nie oferujemy), chcieliśmy pokazać Wam kilka udogodnień, które już od jakiegoś czasu możecie znaleźć na naszej stronie, ale jeszcze nie zawsze o tym wiecie. Jak widać, pomimo pewnego oporu, udawało się nam wprowadzić modyfikacje, dzięki czemu zmiana idei serwisu nie będzie rewolucją, a naturalną ewolucją.

Jak pewnie zauważyliście, od jakiegoś czasu większość tekstów (recenzji książek, gier czy komiksów, opowiadań fanowskich, a wkrótce także i przyjaciół) ma opcję oceniania.Wystarczy wybrać z listy ocenę od 1 (najsłabsza) do 10 (najlepsza) by samemu móc ocenić dany tekst, produkt czy osobę. Oczywiście potem należy wcisnąć przycisk „oceń grę” (ta nazwa zmienia się trochę w zależności od tego, co oceniamy – ale zawsze zaczyna się od słów „oceń”). Obok można wpisać komentarz, który wysyłamy przez naciśnięcie przycisku dodaj. Ci, którzy będą posiadać konta premium (pakiet Nadprzestrzeń), w komentarzach będą mogli umieszczać także swój awaterek oraz (to nowość, nigdzie na świecie tego nie ma) dwie sygnaturki – jedną dolną, drugą górną.Oczywiście potem można zobaczyć swoją ocenę. Jest to ważne, zwłaszcza gdy się ocenia ludzi (przyjaciół).Zawsze można też sobie podglądnąć własny profil, zajrzeć do Naszo-Bastionowej poczty, czy zacząć prowadzić sobie własnego bloga. To wszystko jest już dostępne na naszym serwisie. W profilu można zobaczyć swoją aktywność, przejrzeć swoje posty, komentarze, oceny, wpisy na blogu. Dzięki poczcie można w łatwy sposób komunikować się z innymi użytkownikami, prywatnie (np. w sprawie wystawienia sobie wzajemnie ocen). Dzięki blogowi, Twoi przyjaciele mogą dowiedzieć się, co Cię interesuje. To Ty zakładasz tematy o których chcecie rozmawiać. Nie muszą dotyczyć one tylko Gwiezdnych Wojen, na blogu możesz pisać także np. o „Star Treku”.

Jednak prawdziwa skarbnica to personalizacja. Tam możesz ustawić swojego awatara, sygnaturkę, a także wybrać działy jakie mają Ci się wyświetlać na stronie głównej, czy w ostatnich informacjach z forum. W dodatku masz wpływ na wygląd strony głównej (nie tylko przez wybór skórki), możesz zdecydować jakie boksy powinny się pojawiać z prawej strony. To wszystko już działa!

Wciąż mało? A co powiecie na integrację z innymi serwisami społecznościowymi czy mikroblogami?
Chcesz by jakiś news, artykuł, przyjaciel, wpis na blogu znalazł się na Twoim Śledziku (przynajmniej do czasu gdy nie zastąpimy go własnym), Facebooku czy Wykopie. Nic prostszego. To już działa. Klikasz i cała Twoja Klasa widzi tekst, którym chciałeś się podzielić. Na razie działa to w artykułach, ale niebawem będzie wszędzie.

Z poważaniem
Właściciel
Wydawnictwo Internetowe Nasz Bastion Polskich Fanów Star WarsPrzy okazji przypominamy o czasowym wyłączeniu Bastionu jaki nastąpi 1 kwietnia o godzinie 20:00.


Temat na forum
KOMENTARZE (46)

Bastion

Wydawnictwo Internetowe Nasz Bastion Polskich Fanów Star Wars PRIMA APRILIS

2010-03-29 20:27:56

Osoby bliżej związane z redakcją serwisu Bastion Polskich Fanów Star Wars od jakiegoś czasu podejrzewały, że szykuje się duża akcja. Niektórzy nasi redaktorzy prowadzili nawet prywatne badania i sondy na temat przyszłości Bastionu jako strony internetowej i organizacji. Reakcje były różne, dla niektórych ten news będzie ciężkim orzechem do zgryzienia, ale świat się zmienia a Bastion, żeby nie stać w miejscu musi się zmieniać razem z nim.

Niezmiernie miło jest nam zapowiedzieć reorganizację Bastionu Polskich Fanów Star Wars w profesjonalne Wydawnictwo Internetowe Nasz Bastion Polskich Fanów Star Wars (w skrócie Nasz Bastion). Bastion od dnia 2 kwietnia będzie firmą posiadającą własny: Numer Identyfikacji Podatkowej, REGON, ISBN i siedzibę mieszczącą się we Wrocławiu. Nasz Bastion przejmie na własność domeny: www.gwiezdne-wojny.pl i www.gwiezdne-wojny.eu oraz całą zawartość Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Póki co, trwają ostateczne przygotowania prawne i techniczne do otwarcia Naszego Bastionu. Serwis zostanie też przeniesiony na nową maszynę, co wiąże się z czasową przerwą w nadawaniu. Bastion zostanie wyłączony 1 kwietnia 2010 roku około godziny 20, by po 24 godzinach zmartwychwstać jako Nasz Bastion. Wtedy też zostanie oficjalnie zaprezentowane logo Wydawnictwa Internetowego Nasz Bastion Polskich Fanów Star Wars. Być może uda się cała operację przeprowadzić znacznie szybciej niż to zakładamy. Miejmy nadzieję, że was w tej kwestii miło zaskoczymy jak 4 lata temu.

Co oznacza powstanie Naszego Bastionu dla czytelników? Bastion przede wszystkim stanie się bardziej otwarty i przyjazny dla nowych czytelników i użytkowników. Konkurencja stawia poprzeczkę coraz wyżej, to też redakcja zdecydowała się na drastyczną reorganizację swojej struktury i postanowiła pójść w stronę serwisu społecznościowego spajającego wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen z Polski i zagranicy w jedną wielką rodzinę. Pojawi się wiele nowych możliwości, personalizacja użytkowników wejdzie na nowy – znacznie bardziej rozwinięty – poziom. Będziecie mogli ustawić sobie dźwięk powitalny na waszym profilu, dodawać fotografie i grafiki do własnej galerii oraz tworzyć mini fora dyskusyjne. Pragniemy też zwiększyć poziom integracji użytkowników dzięki możliwości dodawania znajomych i zakładania wirtualnych fanklubów będących odzwierciedleniem istniejących w świecie realnym. Zostaną dodane dwie zupełnie nowe skórki graficzne. Teraz będziemy bardziej elastyczni i będziemy szybciej reagować na wasze prośby, spostrzeżenia i potrzeby. Wszystkie zmiany są w końcu przeprowadzane dla naszego i waszego dobra. By żyło się lepiej!

Redaktorem naczelnym Naszego Bastionu zostanie Aleksander „Urthona” Jarosz. Urthona na tą funkcję został wybrany przez samego Właściciela serwisu, nadaje się na to stanowisko idealnie jako osoba bezkonfliktowa, mająca wizję strony i społeczności skupioną wokoło niej, posiadająca wiele kontaktów i planów na przyszłość. Jednym słowem człowiek orkiestra. To jednak nie koniec zmian personalnych, redakcję Naszego Bastionu opuści kilka osób. Związane jest to oczywiście z ograniczoną ilością etatów czekających na redaktorów, dlatego też nową „elitę” będą tworzyć najbardziej aktywni i najbardziej oddani członkowie redakcji. Z funkcją redaktora pożegna się Michał „Rusis” Głógiewicz, który przez ostatnie 2 lata umyślnie blokował rozwój Bastionu stosując praktyki nie do przyjęcia w redakcji profesjonalnego wydawnictwa internetowego. Szkoda, że nasze drogi rozchodzą się w taki a nie inny sposób, ale niektórych zachowań nie można tolerować. Właściciel Naszego Bastionu z tego miejsca życzy Ci Michale wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Aktualna lista redaktorów serwisu i zakres ich obowiązków zostanie zaprezentowana 2 kwietnia, pojawi się na niej kilka nowych nicków. Redaktorzy otrzymywać będą regularne wynagrodzenie za swoją pracę, dla nich jest to najlepsza z możliwych motywacji, dzięki czemu poziom newsów i tekstów serwowanych podniesie się znacznie.

Do czasu inauguracji Wydawnictwa Internetowego Nasz Bastion Polskich Fanów Star Wars członkowie redakcji Bastionu Polskich Fanów Star Wars jak i przyszli pracownicy Naszego Bastionu nie będą wypowiadali się na temat Firmy. Pierwszym oficjalnym głosem w tej sprawie będzie oświadczenie Właściciela.

Mamy nadzieję, że wszelkie zmiany jakie nadchodzą nie zakłócą wspólnych relacji redakcja-czytelnicy i dalej będziemy żyli w symbiozie. W końcu wy nie istniejecie bez Nas!
KOMENTARZE (144)

Bastion

Wyniki konkursu bałwankowego

2010-03-17 23:21:02 Załoga BastionuZima nadal nie chce nas opuścić, ale najwyższa pora na ogłoszenie wyników zimowego Konkursu bałwankowego. Co też z przyjemnością czynimy. Ilość nadesłanych zdjęć naprawdę nas pozytywnie zaskoczyła. Bałwany zgłoszone do konkursu były bardzo różnorodne, większe, mniejsze i olbrzymie, zaskakiwały i bawiły. Jak widać tematykę Gwiezdnych Wojen można bez trudu połączyć z zimową zabawą na świeżym powietrzu. Nie było łatwo wybrać zwycięzców. W końcu jury wyłoniło podium biorąc pod uwagę pomysł i oryginalność, a zarazem wykonanie śnieżnych "rzeźb".

Z przyjemnością prezentujemy laureatów Konkursu bałwankowego. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Wydawnictwo Hachette oraz Licom Empik Multimedia.

Zwycięzcy:


I miejsce – Martyna "olda jashi" Makowiec
Nagroda: książki: „Grievous Atakuje!”, „Zaginiony Legion”, „Ścieżka Jedi” i „The Clone Wars” oraz koszulka i przypinka „Republic Heroes”

II miejsce – Paweł "Wolf Sazen" Palka
Nagroda: książki: „Grievous Atakuje!”, „Zaginiony Legion”, „Ścieżka Jedi” i „The Clone Wars” oraz koszulka i przypinka „Republic Heroes”

III miejsce – Piotr "darthpit" Polański
Nagroda: książki: „Grievous Atakuje!”, „Zaginiony Legion”, „Ścieżka Jedi” i „The Clone Wars” oraz koszulka i przypinka „Republic Heroes”
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłów.

Ponadto pozostałe najlepsze bałwanki zostaną niedługo zaprezentowane na łamach Bastionu.
Temat na forum

KONKURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (26)

Bastion

Wyniki konkursu na pasek komiksowy Star Wars

2010-03-17 20:44:54 Załoga BastionuPrzyszedł czas na ogłoszenie wyników Konkursu na pasek komiksowy Star Wars. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością oraz poziomem prac. Łącznie otrzymaliśmy 23 prace, z których musieliśmy wybrać niestety tylko trzy najlepsze. Nie było to proste zadanie, gdyż pasków komiksowych wyróżniających się poziomem przyszło sporo. Dość powiedzieć, że ostatni tydzień jury spędziło na debacie o ostatecznym wyglądzie podium, na które szansę na tym etapie wciąż miało pięć pasków. Oglądanie i ocenianie przyniosło dużo przyjemności jury, gdyż fani wykazali się nie tylko umiejętnościami graficznymi ale również pomysłowością, dzięki temu prace potrafiły niejednokrotnie rozbawić lub wprawić w chwilę zadumy.

Z wielką przyjemnością prezentujemy laureatów Konkursu na pasek komiksowy Star Wars, w którym fundatorami nagród w postaci gadżetów i gier zostały sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl oraz internetowy sklep z gadżetami filmowymi Cinema Store.

Zwycięzcy:

I miejsce Michał "ShVagYeR" Szymański
Nagroda: gra The Clone Wars: Republic Heroes PC, medal z Yavinu 0.33 (Master Replicas)

II miejsce Daria "samuraj neron" Kettner
Nagroda: gra The Clone Wars: Republic Heroes PC, figurka Emperor Palpatine The Legacy Collection (Hasbro)

III miejsce Paweł "Funyo" Fejfer
Nagroda: gra The Clone Wars: Republic Heroes PC, figurka Obi-Wan "Ben" Kenobi The Legacy Collection (Hasbro)Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Pozostała część prac nadesłanych do konkursu zostanie już niedługo opublikowana na łamach naszego serwisu.

Temat na forum.
KONKURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (52)

Bastion

Omnibus – nowy konkurs na Bastionie

2010-03-12 13:00:46


Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnym konkursie Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zabawę, która sprawdzi Waszą znajomość z zakresu Gwiezdnych Wojen.
Omnibus to konkurs wiedzowy składający się z dwudziestu pytań. Lista pytań została przygotowana przez redaktorów Bastionu i dotyczy takich dziedzin jak: filmy, książki, komiksy, RPG, gry itp. Znajdziecie ją w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest oczywiście udzielenie prawidłowych odpowiedzi i przesłanie ich na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 31.03.2010 r.

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The Essential Atlas
II miejsce – Star Wars - The Clone Wars (twarda oprawa)
III miejsce – Star Wars - Legacy of the Force #1: Betrayal


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub w tym temacie na forum.

A oto lista pytań:

1. Podaj tytuł i rok wydania pierwszego komiksu Star Wars nad jakim pracował Randy Stradley.

2. Podaj liczbę komiksów, które zostały wydane w Polsce do lutego 2010 r. włącznie.

3. Podaj tytuł utworu Star Wars, którego autorem jest Jerry Hey.

4. Podaj tytuł utworu Star Wars, którego autorem jest syn Johna Williamsa.

5. Ile jest dodatków do Star Wars Miniatures?

6. Ile jest figurek postaci Luke'a Skywalkera w Star Wars Miniatures? Pojazdy również się liczą.

7. Kto wykonał figurę widoczną na zdjęciu i gdzie ona się znajduje?8. Ile kosztowała najdroższa sprzedana kiedykolwiek pamiątka z sagi i co to było?

9. Która figurka SW wyprodukowana przez Kennera osiąga dzisiaj na aukcjach najwyższe ceny?

10. W oparciu, o który epizod powstało najwięcej gier video?

11. W której grze pada stwierdzenie, iż Kyle Katarn jest silny Mocą i kto je wypowiada?

12. Wymień trzy postaci, które jako NPC mają w podręcznikach RPG maksymalny, 20 poziom.

13. Prace nad jakim podręcznikiem do edycji Star Wars Revised Core Rulebook zostały przerwane?

14. Którzy autorzy gwiezdnowojennych powieści uczestniczyli w sesji zdjęciowej do kart Star Wars CCG i w jakie postacie się wcielili?

15. Która karta do TCG jako jedyna posiada obrazek z serialu The Clone Wars?

16. Jak nazywa się Jedi, będący głównym bohaterem Rozdroży Czasu?

17. Jacy znani przemytnicy występują w książce Szturmowcy Śmierci?

18. Do czego użyto kolorowych pałeczek kosmetycznych (wacików do uszu) w Epizodzie I?

19. Czego głównie użyto do skonstruowania ścigaczy w EI?

20. Jak nazywała się planeta na której Anakin zniszczył laboratorium w serialu Clone Wars?


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (36)
Loading..