TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Quizy

2010-08-13 18:22:30


Po wielu miesiącach pracy, testów i przygotowań mamy przyjemność zaprezentować Wam nową atrakcję na Bastionie Polskich Fanów Star Wars. Niektórzy z Was mieli okazję już dowiedzieć się, co planujemy, na spotkaniu z redakcją naszego serwisu, podczas tegorocznych Dni Fantastyki. Dla zdecydowanej większości będzie to jednak niespodzianka i mamy nadzieję, że okaże się ona miła. W dniu dzisiejszym uruchomione zostały w naszym serwisie Quizy.

Quizy na Bastionie to możliwość sprawdzania swojej wiedzy z Gwiezdnych Wojen, porównywania jej z innymi osobami, czy też poszerzania jej w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Redakcja przygotowała dla Was prawie tysiąc pytań podzielonych na dwadzieścia dwie kategorie i pięć różnych poziomów trudności. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować quizy do własnego poziomu wiedzy i zainteresowań. Wziąć udział w zabawie można za pośrednictwem trzech różnych trybów.

Quizy specjalne są to przygotowane przez redakcję quizy o określonej tematyce i ustalonym czasie trwania. Wszyscy podejmujący się rozwiązania takiego quizu otrzymują ten sam zestaw pytań. Same quizy specjalne dzielą się jeszcze na dwie kategorie - dostępne dla osób zalogowanych i dla wszystkich. W przypadku pierwszej z tych kategorii w danym quizie można wziąć udział tylko jeden raz, dzięki czemu możliwe jest uczciwe porównanie wiedzy pomiędzy uczestnikami, a osiągnięte wyniki są zapisywane w bazie. W przypadku drugiej kategorii możliwy jest udział wielokrotny. Co jakiś czas redakcja będzie uruchamiała nowe quizy specjalne, o których zawsze będziemy Was informować na forum.

Tryb szkoleniowy umożliwia nam tak na prawdę tworzenie własnych quizów. To w nim możemy sobie wybrać kategorie z jakich chcemy zobaczyć pytania, ilość pytań oraz ich poziom trudności. Daje to możliwość zabawy i poszerzania swojej wiedzy dokładnie z działów, które nas interesują.

Tryb turniejowy jest to sposób rozgrywki, który w najpełniejszy sposób pozwala porównać nam naszą wiedzę z innymi uczestnikami biorącymi udział w zabawie. Odpowiedzieć w nim trzeba na dziesięć losowo wybranych pytań ze wszystkich kategorii i poziomów trudności. Wynik końcowy zależy zarówno od poprawności odpowiedzi jak i czasu w jakim zostały one udzielone. Osiągnięte w tym trybie wyniki liczą się do rankingów pokazujących najlepsze wyniki z ostatnich 7 dni oraz uśrednione wyniki z wszystkich prób z ostatnich 30 dni.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Quizach i życzymy dobrej zabawy!

Bastionowe Quizy


Temat na forum.
KOMENTARZE (27)

Bastion

Jaka to melodia?

2010-08-11 22:49:15


Niedawno zakończyliśmy poprzednią edycję konkursu pt. Jaka to melodia?, a już dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w następnej - trzeciej już - edycji. Kolejny raz macie szansę wykazać się dobrym słuchem, pamięcią do motywów muzycznych i znajomością utworów. Obie poprzednie edycje się od siebie różniły i tym razem postanowiliśmy Was czymś zaskoczyć i zmienić lekko zasady. W tej edycji fragmenty muzyczne będą pochodziły z utworów skomponowanych przez Johna Williamsa na potrzeby różnych filmów. Tym samym dajemy Wam możliwość wykazania się znajomością całej twórczości tego wielkiego kompozytora, który stworzył muzykę do Gwiezdnych Wojen. Dla osób, które wykażą się najlepszą znajomością utworów w konkursie zorganizowanym przez Bastion Polskich Fanów Star Wars czekają nagrody. Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów do sprawdzenia swojej wiedzy muzycznej z twórczości Johna Williamsa.

Jaka to melodia to konkurs wiedzowy składający się z dwudziestu zagadek muzycznych. Fragmenty utworów zostały wybrane przez redaktorów Bastionu spośród soundtracków z filmów do których muzykę stworzył John Williams. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tytułów filmów z jakich pochodzą dane fragmenty i przesłanie ich na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 31.08.2010 r.

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential to Droids
II miejsce – Star Wars - Death Troopers (twarda oprawa)
III miejsce – Star Wars - Patterns of Force


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek muzycznych:

1. Fragment 1.
2. Fragment 2.
3. Fragment 3.
4. Fragment 4.
5. Fragment 5.
6. Fragment 6.
7. Fragment 7.
8. Fragment 8.
9. Fragment 9.
10. Fragment 10.
11. Fragment 11.
12. Fragment 12.
13. Fragment 13.
14. Fragment 14.
15. Fragment 15.
16. Fragment 16.
17. Fragment 17.
18. Fragment 18.
19. Fragment 19.
20. Fragment 20.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (12)

Bastion

Wyniki konkursu na ilustrację do opowiadania...

2010-08-11 17:29:40Przyszedł czas na ogłoszenie wyników Konkursu na ilustrację do opowiadania z bastionowej biblioteczki. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością prac, które otrzymaliśmy oraz ich wysokim poziomem. Początkowo trochę obawialiśmy się jak zareagujecie na kolejną „wariację” konkursu rysunkowego, ale szybko rozwialiście nasze wszelkie obawy. Łącznie otrzymaliśmy 17 prac, z których musieliśmy niestety wybrać tylko trzy najlepsze. Mamy nadzieję, że ilustrację oraz okładki do opowiadań zachęcą was do częstszego odwiedzania i czytania prac, które znajdziecie w naszej biblioteczce.

Z wielką przyjemnością prezentujemy laureatów Konkursu na ilustrację do opowiadania z bastionowej biblioteczki, w którym fundatorami nagród w postaci gadżetów i gier zostały sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl oraz internetowy sklep z gadżetami filmowymi Cinema Store.

Zwycięzcy:

I miejsce Grzegorz "GiP" Pawlak
Ilustracja do opowiadania: Komandosi Republiki: Idealnie zaplanowany odwrót (Jedi Nadiru Radena)
Nagroda: gra komputerowa „Star Wars: Republic Commando”, figurka „The Clone Wars: Count Dooku” oraz plakat do filmu „Star Wars: A New Hope”

II miejsce Hanna "hashhana" Stalska
Ilustracja do opowiadania: Śmierć Mroku (Urthona)
Nagroda: gra komputerowa „Star Wars: Republic Commando”, figurka „The Clone Wars: Cad Bane” oraz zestaw przypinek The Clone Wars

III miejsce Daria "samuraj Neron" Kettner
Ilustracja do opowiadania: Darth Vader. Pogromca cieni (Jedi Nadiru Radena)
Nagroda: gra komputerowa „Star Wars: Republic Commando” oraz figurka „The Clone Wars: R3-S6”
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Pozostała część prac nadesłanych do konkursu zostanie już niedługo opublikowana na łamach naszego serwisu. Prac możecie także szukać przy odpowiednim opowiadaniu w naszej biblioteczce.

Temat na forum.
KONKURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (27)

Bastion

Jaka to melodia? - wyniki

2010-08-09 10:51:21


Koniec miesiąca standardowo już przyniósł nam zakończenie kolejnego konkursu zorganizowanego na Bastionie Polskich Fanów Star Wars. Tym razem była to druga edycja konkursu pt. Jaka to melodia?. Zadaniem uczestników było odgadnięcie tytułów filmów lub gier z których pochodziło 20 przygotowanych przez redakcję fragmentów utworów. I tym razem się nie zawiedliśmy na uczestnikach, jako, że ich liczba dopisała, a poziom był bardzo wyrównany. Po podliczeniu wyników okazało się, że trzy osoby przesłały komplet prawidłowych odpowiedzi i to one właśnie podzieliły między siebie podium. Kolejność miejsc na podium w związku z identyczną liczbą punktów ustalona została na podstawie losowania.

A teraz to na co wszyscy uczestnicy czekają. Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Kacper "Prezi" Rząsa
Nagroda: Star Wars - The New Essential Characters
II miejsce – Maciej "star_duck" Ciesinski
Nagroda: Star Wars - No Prisoners
III miejsce – Łukasz 'Cread' Słowiński
Nagroda: Star Wars - Street of Shadows

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00


A oto lista zagadek muzycznych z prawidłowymi odpowiedziami:

1. Fragment 1 - Epizod VI: Powrót Jedi.
2. Fragment 2 - Epizod V: Imperium kontratakuje.
3. Fragment 3 - Epizod III: Zemsta Sithów.
4. Fragment 4 - Epizod I: Mroczne widmo.
5. Fragment 5 - Epizod II: Atak klonów.
6. Fragment 6 - Epizod IV: Nowa nadzieja.
7. Fragment 7 - Epizod IV: Nowa nadzieja.
8. Fragment 8 - Epizod IV: Nowa nadzieja.
9. Fragment 9 - Epizod VI: Powrót Jedi.
10. Fragment 10 - Epizod III: Zemsta Sithów.
11. Fragment 11 - The Clone Wars.
12. Fragment 12 - The Force Unleashed.
13. Fragment 13 - Epizod I: Mroczne widmo.
14. Fragment 14 - Epizod V: Imperium kontratakuje.
15. Fragment 15 - The Clone Wars.
16. Fragment 16 - Epizod II: Atak klonów.
17. Fragment 17 - Republic Commando.
18. Fragment 18 - Epizod VI: Powrót Jedi.
19. Fragment 19 - Epizod I: Mroczne widmo.
20. Fragment 20 - Epizod VI: Powrót Jedi.


Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do zabawy już niedługo w kolejnym konkursie.


KOMENTARZE (16)
Loading..