TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Startuje Tydzień Yuuzhan Vongów!

2010-09-30 07:52:06Gwiezdne Wojny to dla przeciętnego człowieka kilka filmów, gdzie śmiesznie ubrani żołnierze strzelają do siebie świetlistymi promykami, faceci w pelerynach tłuką się na kolorowe miecze, a Harrison Ford ratuje księżniczkę ze śmieszną fryzurą. Młodzież raczej skojarzy odległą galaktykę z armią klonów, niezwyciężonym Anakinem Skywalkerem oraz wszędobylską Ahsoką Tano z telewizyjnego serialu „Wojny Klonów”. Ale przecież Gwiezdne Wojny to również tysiące lat historii przedstawionej w grach komputerowych oraz na łamach komików i powieści. Dzięki tym źródłom poznaliśmy starożytne walki między mądrymi mistrzami Jedi a potężnymi lordami Sithów, byliśmy świadkami istotnych zmian w polityce galaktycznej, obserwowaliśmy rodzące się sojusze i upadające imperia...

Nie tak dawno, podczas bastionowych tygodni tematycznych, mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego o Jedi, Sithach czy Mandalorianach... Ale w tym bogatym i wciąż rozszerzającym się wszechświecie istnieje mnóstwo ciekawych zagadnień, które można przybliżyć nowy fanom oraz zainteresować „starych wyjadaczy”. Przez najbliższy tydzień będziemy próbowali przedstawić rasę Yuuzhan Vongów, bezlitosnych najeźdźców, którzy zaatakowali galaktykę bez ostrzeżenia dwie dekady po śmierci Dartha Vadera. Pozagalaktyczni intruzi wywołali jedną z najstraszliwszych wojen, która została szczegółowo opisana w cyklu książek „Nowa Era Jedi”, a my postaramy się ukazać, że nie jest to profanacja Gwiezdnych Wojen, jak to twierdzi wielu fanów, ale coś, co niesamowicie wzbogaca odległą galaktykę.

Tydzień Yuuzhan Vongów będzie prowadzony przez grupkę zapaleńców i redakcję Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Wszystkie atrakcje tygodnia Yuuzhan Vongów można zobaczyć w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (29)

Bastion

Konkurs na screen z gry Star Wars

2010-09-14 21:36:31Wśród użytkowników Bastionu Polskich Fanów Star Wars jest wielu graczy, którzy każdą wolną chwilę spędzają przy komputerze grając w przeróżne gry komputerowe, także w te spod znaku Gwiezdnych Wojen. Dla wszystkich graczy mamy dobrą informację, gdyż to właśnie dziś startuje konkurs na screen z gry Star Wars.

Głównym zadaniem jest zrobienie screena, który ma być zrzutem z ekranu, tego co gracz widział i doświadczył oraz dodać kilkuzdaniowy opis tego co przedstawia, by osoby nie grające w prezentowana grę mogły bez problemu zrozumieć jego przesłanie. Wszystkie prace należy przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 19.10.2010 r.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach:
a) najśmieszniejszy screen
b) najciekawszy screen

Dla zwycięzców przewidziano nagrody, które zostały ufundowane przez Licom Empik Multimedia.
Nagrody kształtują się następująco:

Kategoria „Najśmieszniejszy screen”:
I miejsce – gra „The Clone Wars: Republic Heroes”.

Kategoria „Naciekawszy screen”:
I miejsce – gra „The Force Unleashed: Ultimate Sith Editions”.Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

KONURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (26)

Bastion

Omnibus IV - Quizy

2010-09-13 13:25:36Kończąc ostatnią edycję Jakiej to melodii? obiecaliśmy Wam, że w tym miesiącu powrócimy z pewnym starszym już konkursem, ale w całkowicie nowej formie. Część z Was zapewne się domyśliła o co chodzi, pamiętając nasze obietnice z Dni Fantastyki, bądź też kojarząc fakt, że niedawno uruchomiliśmy Quizy. Mamy zatem przyjemność zaprosić na czwartą edycję konkursu wiedzowego pt. Omnibus zorganizowanego przez Bastion Polskich Fanów Star Wars.

Omnibus to konkurs wiedzowy składający się z dwudziestu pytań. Lista pytań została przygotowana przez redaktorów Bastionu i dotyczy takich dziedzin jak: filmy, książki, komiksy, RPG, gry, figurki itp. Znajdziecie ją oznaczoną jako quiz specjalny o nazwie Omnibus IV na naszej podstronie z Quizami. Waszym zadaniem jest oczywiście wzięcie udziału w quizie i udzielenie jak największej liczby prawidłowych odpowiedzi. Quiz będzie trwał do dnia 30.09.2010 r.. Wykorzystanie quizów daje Wam możliwość natychmiastowego sprawdzenia osiągniętego wyniku i tym samym zobaczenia jaką macie szansę na zdobycie nagrody.

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential Weapons and Technology
II miejsce – Star Wars - Legacy of the Force #5: Sacrifice (twarda oprawa)
III miejsce – Star Wars - Legacy of the Force #6: Inferno


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (24)

Bastion

Jaka to melodia? - wyniki

2010-09-05 18:44:20


Kolejna, trzecia już, edycja konkursu pt. Jaka to melodia? zorganizowanego na Bastionie Polskich Fanów Star Wars dobiegła końca. Zadaniem uczestników było odgadnięcie tytułów filmów z których pochodziło 20 przygotowanych przez redakcję fragmentów utworów. Tym razem fragmenty nie pochodziły jednak jedynie z Gwiezdnych Wojen ale z różnych filmów do których ścieżkę dźwiękową tworzył John Williams. Okazało się, że podniosło to poprzeczkę na tyle, że tylko jedna osoba przysłała nam komplet poprawnych odpowiedzi i tym samym bez losowania zajęła pierwsze miejsce - a był to Maciej "Star_duck" Ciesinski. O dalsze miejsca walka już była wyrównana.

A teraz to na co wszyscy uczestnicy czekają. Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Maciej "Star_duck" Ciesinski
Nagroda: Star Wars - The New Essential to Droids
II miejsce – Daria "Igi" Kleinert
Nagroda: Star Wars - Death Troopers (twarda oprawa)
III miejsce – Daniel "s3rek" Tułaj
Nagroda: Star Wars - Patterns of Force

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00


A oto lista zagadek muzycznych z prawidłowymi odpowiedziami:

1. Fragment 1 - Szczęki.
2. Fragment 2 - Park Jurajski.
3. Fragment 3 - E.T..
4. Fragment 4 - Superman.
5. Fragment 5 - Lista Schindlera.
6. Fragment 6 - Indiana Jones i poszukwiacze zaginionej Arki.
7. Fragment 7 - Szeregowiec Ryan.
8. Fragment 8 - Indiana Jones i Ostatnia Krucjata.
9. Fragment 9 - Mroczne widmo.
10. Fragment 10 - Sugerland Express.
11. Fragment 11 - Bliskie spotkania trzeciego stopnia.
12. Fragment 12 - Hook.
13. Fragment 13 - 1941.
14. Fragment 14 - Kevin sam w domu.
15. Fragment 15 - Imperium Słońca.
16. Fragment 16 - Imperium kontratakuje.
17. Fragment 17 - Rosewood w ogniu.
18. Fragment 18 - Za horyzontem.
19. Fragment 19 - Harry Potter i kamień filozoficzny.
20. Fragment 20 - Wyznania gejszy.


Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do zabawy już niedługo w kolejnym konkursie.


KOMENTARZE (17)

Bastion

Bastionowe recenzje

2010-09-01 20:59:38

Wraz z początkiem września pragniemy zaprezentować listę 18 recenzji, które użytkownicy Bastionu napisali w ciągu ostatnich kilku tygodni. Termin publikacji newsa nie jest przypadkowy! Jutro zaczyna się droga przez mękę dla milionów młodych Polaków, z tego miejsca Redakcja Bastionu chce życzyć im wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym. Gdyby obowiązkowe lektury były dla was zbyt uciążliwe, zajrzyjcie do bastionowych tekstów, czasami mogą działać na oczy przemęczonego maturzysty jak balsam.

 • Rebel Force #6: Uprising (książka młodzieżowa)
 • Adventures in Hyperspace #1: Fire Ring Race (książka młodzieżowa)
 • Adventures in Hyperspace #2: Shinbone Showdown (książka młodzieżowa)
 • Bounty Hunters: Boba Fett (książka młodzieżowa)
 • The Old Republic: Fatal Alliance (książka kucharska)
 • Star Wars Revisited (fanowska edycja filmu)
 • THX 1138 (wersja reżyserska filmu)
 • Oryginalna Trylogia na kasetach video (1995)
 • Amerykańskie graffiti (film)
 • A Scanimation Book (produkt niesklasyfikowany)
 • Heroes (książeczka dla dzieci)
 • Clone Wars Gambit: Siege (książka)
 • Tajne Misje #2: Klątwa piratów (książeczka dla dzieci)
 • The Star Wars Poster Book (album)
 • Star Wars Tales #6 (komiks)
 • KOTOR 9: Demon (komiks)
 • The Clone Wars: Character Encyclopedia (ilustrowany leksykon o postaciach)
 • Legacy volume 9: Monster (komiks)

  Drodzy Fani pamiętajcie, że jeżeli macie pomysły na własne artykuły lub recenzje, to możecie śmiało je pisać i podsyłać nam. Z chęcią opublikujemy wasze utwory. Nie ograniczajcie się do biernego uczestnictwa w życiu Polskiego Fandomu Star Wars, pluralizm jest najlepszą drogą rozwoju naszej małej społeczności.


  Bastionowe Recenzje
  Bastionowe Recenzje – wątek roboczo-organizacyjny
  KOMENTARZE (7)
 • Loading..