TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Egmontowe recenzje

2011-01-17 19:33:45

Ostatnie półrocze było niezwykle obfite w komiksy Star Wars wydane na polskim rynku. Poza sześcioma standardowymi numerami „Star Wars Komiks” Egmont uraczył nas 3 albumami, dwoma wydaniami specjalnymi „Star Wars Komiks” oraz zupełnie nową linią pod tytułem „Star Wars Komiks Extra”, która jest kwartalnikiem. Jeszcze 5 lat temu możliwość egzystencji 4 regularnych komiksowych pozycji wydawniczych w naszym kraju byłaby uznana za opowieść fantasy. W sumie w 2010 roku Egmont wydał aż 23 pozycje. Poniżej prezentujemy te z nich, które ukazały się w sprzedaży od lipca do grudnia. • Star Wars Komiks 7/2010
 • Star Wars Komiks 8/2010
 • Star Wars Komiks 9/2010
 • Star Wars Komiks 10/2010
 • Star Wars Komiks 11/2010
 • Star Wars Komiks 12/2010

 • Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2010
 • Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010

 • Star Wars Komiks Extra 1/2010

 • Rycerze Starej Republiki tom #3: Dni strachu, noce gniewu
 • Rycerze Starej Republiki tom #4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia
 • Wektor #1  KOMENTARZE (10)
 • Bastion

  Konkurs na artykuł prasowy

  2011-01-06 20:03:54  W dziewiąte urodziny Bastionu mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie kolejnego konkursu, z wyjątkową - urodzinową - pulą nagród. Już dawno nie daliśmy możliwości wykazania się Wam w konkursach umiejętnościami pisarskimi, tym razem chcemy to nadrobić. W konkursie na artykuł prasowy będziecie mieli możliwość zaprezentowania własnych domysłów, przewidywań, czy też życzeń odnośnie przyszłości Gwiezdnych Wojen. Waszym zadaniem jest bowiem napisanie artykułu prezentującego przewidywania na temat tego jak Gwiezdne Wojny będą wyglądały w przyszłości. Temat jest bardzo obszerny i można w nim poruszyć to w jakim kierunku Gwiezdne Wojny będą ewoluowały, jak saga potoczy się dalej. Jaki wpływ nowe media i świat będą miały na Star Wars i historie w nim tworzone. Gdzie pójdą pisarze, jaki okres poruszą i czym zaskoczą. Jakich bohaterów i intrygi wprowadzą. Te i wiele innych tematów możecie poruszyć w swoich artykułach, mamy nadzieję, że nas przyjemnie zaskoczycie. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 13.02.2011 r.

  Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

  Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom, które prześlą najlepsze prace. Nagrody kształtują się następująco:

  I miejsce – The New Essential to Vehicles and Vessels oraz Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (HC)
  II miejsce – The New Essential Alien Species oraz Sacrifice
  III miejsce – The Clone Wars (HC) oraz Invincible


  Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
  W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.


  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


  KOMENTARZE (31)

  Bastion

  9 lat Bastionu

  2011-01-06 13:41:50

  Dzisiaj mija dziewięć lat od oficjalnego startu Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Dziewięć bardzo różnych lat, obfitujących zarówno w okresy rozwoju i gorączki związanej z ukazywaniem się kolejnych filmów, jak i przestoju gdy nikt chyba nie wiedział jak się będzie świat Gwiezdnych Wojen kształtował po premierze ostatniego z epizodów. Dziewięć lat podczas których mieliśmy przyjemność dostarczać Wam nieustannie informacje ze świata Gwiezdnych Wojen.

  Utrzymując już od kilku lat tendencję zwyżkową, kolejny raz udało nam dostarczyć Wam więcej nowinek niż w poprzednim roku. Od ostatnich urodzin napisaliśmy 1556 newsów (o prawie 150 więcej niż rok wcześniej) oraz prawie 450 artykułów (prawie 50 więcej niż w ósmym roku działalności). W czasie ostatniego roku przeprowadziliśmy na Bastionie 17 konkursów - tu skok jest jeszcze bardziej imponujący, biorąc pod uwagę, że przez wszystkie wcześniejsze lata było ich łącznie 13. Również w kwestiach technicznych dokonaliśmy pewnych zmian, do najważniejszych można zaliczyć uruchomienie quizów, wishlist oraz dodanie kolejnej skórki. W ubiegłym roku swoją premierę miał nowy dział (Spoza galaktyki), a grono redakcyjne poszerzyło się o trzy osoby (Shedao Shaia, Balava oraz X-Yuriego).

  Bastion nie istniałby jednak bez społeczności, która przy nim się znajduje i cały czas udziela, motywując tym samym nas do dalszej pracy. Od ostatnich urodzin napisaliście prawie 50 tysięcy postów na forum i ponad 30 tysięcy komentarzy. W tym czasie wystawiliście prawie 5 tysięcy ocen i wzięliście udział w quizach około 10 tysięcy razy. Do spersonalizowanych wishlist dodaliście sobie ponad 9 tysięcy produktów. Dziękujemy Wam za tak aktywny udział w życiu serwisu i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami przez kolejne lata.

  Ten rok rozpoczynamy od kolejnych zmian w serwisie, tym razem do Waszego użytku oddajemy system tagów, który mamy nadzieję pozwoli na szybsze i bardziej intuicyjne wyszukiwanie newsów powiązanych ze sobą tematycznie. Kolejnych szykowanych zmian można spodziewać się jeszcze w tym miesiącu. Dzisiaj swoją premierę będzie miał również na Bastionie nowy dział. Jaki? Przekonacie się niebawem. Wśród quizów możecie znaleźć również nowe, specjalnie przygotowane na urodziny quizy (o Mocy i jej użytkownikach oraz o Wojnach Klonów), dzięki którym można sprawdzić swoją wiedzę z Gwiezdnych Wojen.

  Dziękujemy jeszcze raz za ten czas spędzony z nami i obiecujemy, że dalej będziemy dokładali wszelkich starań aby na bieżąco dostarczać Wam informacje ze świata Gwiezdnych Wojen i jeszcze niejednokrotnie, mamy nadzieję pozytywnie, Was zaskoczyć zmianami wprowadzanymi na Bastionie.

  Załoga Bastionu:
  Anor, Balav, Bolek, Burzol, DARTH VADER, Freedon Nadd, Karrde, Kasis, Lord Bart, Misiek, Nestor, ogór, Paweł, promil, Rusis, ShaakTi1138, Shedao Shai, Urthona i X-Yuri.


  KOMENTARZE (64)

  Bastion

  Wyniki konkursu na motyw świąteczny

  2011-01-04 15:12:51  Niedawno zakończył się kolejny konkurs organizowany przez Bastion Polskich Fanów Star Wars przy współpracy z firmą taniejniema. Tym razem zadaniem uczestników było przygotowanie pracy łączącej w sobie motyw świąteczny z Gwiezdnymi Wojnami. Dzięki dowolności wyboru technik nadsyłane projekty różniły się od siebie znacznie, otrzymaliśmy m.in. bombki, scenki, grafiki, pierniczki, a nawet kolędy. Musimy przyznać, że udało Wam się nas zaskoczyć. Najlepszą wg jury pracę przysłał Jacek "strzewka" Kostrzewa wraz z synem Bartkiem, gratulujemy!

  Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

  Podium wraz z nagrodami prezentuje się następująco:

  I miejsce – Jacek "strzewka" Kostrzewa
  nagroda: The New Essential Characters
  II miejsce – Adrianna "Darth Ada" Sołowiej
  nagroda: No Prisoners
  III miejsce – Joanna "Aryatred" Szulc
  nagroda: Legacy of the Force #4: Exile  Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszych kolejnych konkursów.


  KOMENTARZE (26)
  Loading..