TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Konkurs okładkowy

2011-11-14 22:40:22


Druga edycja konkursu okładkowego za nami. Jak już się mogliście przyzwyczaić, tego typu konkursy mają trzy edycje, z których każda niesie ze sobą coś nowego. Mamy zatem przyjemność zaprosić Was na kolejną - trzecią edycję - konkursu okładkowego. Zagadki w niej są jeszcze bardziej urozmaicone. Mamy nadzieję jednak, że poradzicie sobie równie dobrze jak za poprzednim razem.

Konkurs okładkowy to konkurs wiedzowy składający się z piętnastu zagadek graficznych, będących fragmentami kadrów z okładek książek Star Wars. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tego z jakich książek pochodzą dane fragmenty i przesłanie rozwiązań na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 30.11.2011 r.

Sponsorem nagród książkowych jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Sponsorem nagród dvd jest firma Galapagos, dystrybutor filmów i seriali na DVD i BD, która która 18 listopada wydaje drugi sezon serialu "Gwiezdne Wojny: Wojny klonów". Więcej o wydaniu możecie przeczytać w tym miejscu.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential Guide to Droids, "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Sezon 2, część 1"
II miejsce – Star Wars - Gambit 1 - Stealth - TPB , "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Sezon 2, część 2"
III miejsce – Star Wars - Insider #122


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

A oto lista zagadek:

1. Zagadka 1


2. Zagadka 2


3. Zagadka 3


4. Zagadka 4


5. Zagadka 5


6. Zagadka 6


7. Zagadka 7


8. Zagadka 8


9. Zagadka 9


10. Zagadka 10


11. Zagadka 11


12. Zagadka 12


13. Zagadka 13


14. Zagadka 14


15. Zagadka 15Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (5)

Bastion

Konkurs na środek płatniczy

2011-11-13 20:53:38Kolejny miesiąc i kolejny nietypowy konkurs graficzny. Tym razem konkurs na środek płatniczy. Waszym zadaniem jest zaprojektowanie banknotów, monet lub innych środków płatniczych, które byłyby warte więcej niż obligacje Grecji za pośrednictwem których można by dokonywać zakupów w odległej galaktyce. Prace można nadsyłać do jednej z dwóch kategorii - środki płatnicze Imperium i środki płatnicze Republiki. Z każdej kategorii dwie najlepsze prace zostaną uhonorowane nagrodami. W pracach można wykorzystywać istniejące grafiki/zdjęcia postaci (ale tylko postaci - cała reszta projektu musi być własnego autorstwa).

Po dwie najlepsze prace z każdej kategorii zostaną uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez Księgarnię internetową Fabryka.pl. Wszystkie prace należy przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 04.12.2011 r. wraz z zaznaczeniem kategorii w której praca ma być oceniana.

Nagrody ufundowane przez Księgarnię internetową Fabryka.pl kształtują się następująco:
Kategoria - środek płatniczy Imperium:
I miejsce – "Wielka kolekcja naklejek", "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
II miejsce – "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"


Kategoria - środek płatniczy Republiki:
I miejsce – "Encyklopedia Postaci", "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
II miejsce – "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

KONURSY NA BASTIONIE


Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i życzymy udanej zabawy!
KOMENTARZE (7)

Bastion

Wyniki konkursu na okładkę

2011-11-13 12:16:25Mamy przyjemność ogłosić wyniki kolejnego konkursu, który niedawno zakończył się na Bastionie - tym razem chodzi o konkurs na okładkę. Głównym zadaniem było narysowanie okładki magazynu, który mógłby być wydany w świecie Gwiezdnych Wojen. Długo trwało, zanim jury udało się wybrać ostatecznie najlepszą trójkę, spośród nadesłanych prac. Decyzją jury, najlepszą okładkę wykonał Jakub "jakooobs" Szwarc, gratulujemy!

Podium wraz z nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwo Egmont kształtuje się następująco:
I miejsce – Jakub "jakooobs" Szwarc
Nagroda: "Encyklopedia Postaci", "Wielka kolekcja naklejek", "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D"


II miejsce – hashhana
Nagroda: "Encyklopedia Postaci", "Wielka kolekcja naklejek", "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D"


III miejsce – Wielebny Quen-Tiin Ontiro
Nagroda: "Encyklopedia Postaci", "Wielka kolekcja naklejek", "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D"Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach!
KOMENTARZE (33)

Bastion

Konkurs książkowy II

2011-11-12 22:55:03Pamiętacie konkurs książkowy? Dziś rozpoczynamy drugą edycję. Podobnie jak w przypadku poprzedniej, większość pytań będzie dotyczyć działu Spoza Galaktyki, no i oczywiście trochę też Książki. Konkurs książkowy składa się z 10 pytań, na które należy udzielić prawidłowych odpowiedzi i przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 04.12.2011.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Insignis. Celem konkursu jest promowanie nowej książki wydawnictwa „Piter” Szymuna Wroczka osadzonej w uniwersum Metra 2033.

Z radością ogłaszamy, że pierwsza książka z serii „Uniwersum Metro 2033” pt. „Piter” trafiła do księgarń 9 listopada.

Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky’ego oraz nowych czytelników zainteresowanych „życiem po końcu świata” zapraszamy na stronę projektu „Uniwersum Metro 2033”, gdzie od 3 października, ukazał się pierwszy fragment „Pitera” zarówno w wersji tekstowej, jak i audio – czyta Krzysztof Gosztyła.

Przez kolejne osiem tygodni, co tydzień, na stronie www.metro2033.pl będziemy publikowali nowe fragmenty „Pitera” oraz nowe konkursy – w każdym do rozlosowania pięć latarek Metro 2033.

Zapraszamy do lektury książki Szymuna Wroczka „Piter” oraz do udziału w konkursach.
„Piter” – jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg – to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego.

Atomową apokalipsę – podobnie jak nieliczni moskwianie – przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią – ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow – przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa – rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim – luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska – na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub forum.

Lista Pytań

1. Jeff Grubb napisał kilka książek do innego uniwersum, także wydanego w Polsce. Jakie to uniwersum?

2. W jakim, innym niż Gwiezdne Wojny uniwersum spotkali się Kevin J. Anderson i Alan Dean Foster?

3. Podaj tytuł pierwszej powieści z serii „Królobójca, Królobójca” Karen Miller.

4. Podaj tytuł powieści Grega Beara z cyklu „Fundacja”.

5. Kto był pierwszym czarnoskórym autorem dorosłych książek Star Wars?

6. Który autor znany z cyklu Gwiezdne Wojny napisał trylogię o kolonizacji nowego kontynentu w świecie fantasy? (Wydano to także w Polsce).

7. Podaj tytuł trylogii SF Waltera Jona Williamsa, wydanej w Polsce.

8. Który autor Gwiezdnych Wojen wydał swoją powieść z tegoż cyklu, zawierającą autorskie komentarze?

9. Podaj tytuł gwiezdno-wojennego opowiadania napisanego przez męża Barbary Hambly.

10. Ile książek w uniwersum Gwiezdnych Wojen napisał Alan Dean Foster?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
KOMENTARZE (11)

Bastion

Wyniki drugiej edycji konkursu okładkowego

2011-11-09 08:27:21


Niedawno zakończyła się druga edycja konkursu okładkowego, w którym Waszym zadaniem było rozpoznanie po fragmentach okładek, z jakich książek pochodziły dane grafiki. Znowu, mimo podwyższenia poprzeczki, poradziliście sobie wyśmienicie. Z uwagi na to, że ponad 20 osób uzyskało identyczny, maksymalny, wynik o miejscu na podium zadecydować musiało losowanie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tak dużej wiedzy!

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Adam "Wilaj" Wiliński
Nagroda: Star Wars - The New Essential Chronology
II miejsce – Maciej "Eldron" Tymicki
Nagroda: Star Wars - Order 66 (Twarda Oprawa)
III miejsce – Aleksandra "Marla" Gancewska
Nagroda: Star Wars - Insider #121


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek wraz z odpowiedziami:

1. Zagadka 1 - Revan


2. Zagadka 2 - Wicket Finds a Way: An Ewok Adventure


3. Zagadka 3 - Kryształowa gwiazda


4. Zagadka 4 - The Lost Prince: A Droid Adventure


5. Zagadka 5 - Dzieci Jedi


6. Zagadka 6 - Junior Jedi Knights: Promises


7. Zagadka 7 - Galaxy of Fear: The Swarm


8. Zagadka 8 - Przeznaczenie Jedi: Omen


9. Zagadka 9 - The Last of the Jedi: Death on Naboo


10. Zagadka 10 - Darth Plagueis


11. Zagadka 11 - The Adventures of Teebo: A Tale of Magic and Suspense


12. Zagadka 12 - Dark Forces: Jedi Knight


13. Zagadka 13 - Uważaj, Jar Jar!


14. Zagadka 14 - Rozdroża czasu


15. Zagadka 15 - Mroczne widmoJeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do naszych kolejnych konkursów!


KOMENTARZE (12)

Bastion

Wyniki konkursu na ulotkę wyborczą

2011-11-01 17:58:03Niedawno zakończyliśmy konkurs na ulotkę wyborczą. Waszym zadaniem było w nim wczucie się w rolę sztabu wyborczego i stworzenie ulotki dla kandydata do senatu galaktycznego. Prace, które przysyłaliście były bardzo zróżnicowane i niejednokrotnie nas swoją pomysłowością zaskoczyliście. Ostatecznie jednak udało się jury wyłonić zwycięską trójkę.

Podium wraz z nagrodami ufundowanymi przez sklep.gildia.pl kształtuje się następująco:

I miejsce – Jan "Long J.B." Okulewicz
Nagroda: Rycerze Starej Republiki: Początek


II miejsce – Jakub "Jakooobs" Szwarc
Nagroda: Sokół MilleniumIII miejsce – Mateusz "darth destruktor" Zadrożny
Nagroda: Wojny Klonów - Wybierz swoje przeznaczenie: Tajna armia Dooku
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do pozostałych konkursów.
KOMENTARZE (36)
Loading..