TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Bastionowe recenzje

2011-12-22 22:43:25


Za oknami biało, choinka ubrana (lub lada moment będzie) a z kuchni dobiegają zapachy świątecznych potraw przygotowywanych przez nasze babcie, mamy oraz żony. Aby umilić wszystkim oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę przygotowaliśmy dla was standardowo kilka recenzji. Być może któraś z nich, w ostatniej chwili, pozwoli wam zdecydować się co kupić na prezent bliskiej osobie.

KSIĄŻKI: KOMIKSY: TŁUMACZENIA: FANFILMY: FILMY: INNE: MAGAZYNY:
Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wam tylko miłej lektury bastionowych recenzji!
KOMENTARZE (8)

Bastion

Konkurs na motyw świąteczny

2011-12-10 17:13:24Część z Was zapewne pamięta nasz zeszłoroczny konkurs na motyw świąteczny. W tym roku postanowiliśmy go powtórzyć i ponownie wykorzystać okres przygotowań świątecznych do stworzenia czegoś w klimatach Gwiezdnych Wojen. Zadaniem tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym konkursie jest przesłanie pracy łączącej tematykę świąt i Gwiezdnych Wojen. Nie chcemy Was ograniczać w niczym poza tematyką, mogą to być prace wykonane w całości na komputerze lub też bardziej tradycyjnymi metodami, mogą to być np. zdjęcia własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych z Gwiezdnych Wojen, kartki z życzeniami, czy też świąteczne scenki z figurkami. Tak naprawdę mnogość możliwości daje Wam prawdziwe pole do popisu. Liczy się Wasza inwencja twórcza. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 28.12.2011 r.

Sponsorem nagród jest Polukasz.pl, sklep internetowy mający w swojej ofercie szeroką gamę figurek ze świata Gwiezdnych Wojen.

Nagrody kształtują się następująco:
I miejsce - figurki: kapitan Antilles, Dengar
II miejsce - figurka: generał Doddona
III miejsce - figurka: admirał Ozzel


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji .


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (8)

Bastion

Konkurs quizowy

2011-12-10 14:47:09


Trzecia edycja konkursu okładkowego za nami. Jak już się mogliście przyzwyczaić, tego typu konkursy mają u nas trzy edycje, po których staramy się zorganizować coś nowego. Tym razem mamy przyjemność zaprosić Was na konkurs Quizowy.

Konkurs quizowy to konkurs wiedzowy zorganizowany przy pomocy trybu turniejowego w Bastionowym module Quizów. Waszym zadaniem jest zdobycie jak największej liczby punktów, podczas rozwiązywania quizu w trybie turniejowym. Do quizu podchodzić można dowolną liczbę razy, z uwagi na to, że pytania za każdym razem będą generowane losowo. W konkursie nagrodzone zostaną trzy osoby, które zdobędą najwyższy wynik licząc od momentu opublikowania tego newsa do końca bieżącego roku. Pamiętajcie, że punkty w trybie turniejowym nie zależą jedynie od poprawności udzielanych odpowiedzi, ale również od tempa w jakim się je udziela. Na bieżąco możecie sprawdzać wyniki z quizów z ostatnich 7 dni i tym samym (pamiętając swój wynik) wiedzieć, czy macie szanse na podium.

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z najwyższymi wynikami. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - Jedi vs. Sith : The Essential Guide to the Force
II miejsce – Star Wars - Sacrifice (Twarda Oprawa)
III miejsce – Star Wars - Fury


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (11)

Bastion

Wyniki konkursu okładkowego

2011-12-10 13:40:47


Niedawno zakończyła się trzecia edycja konkursu okładkowego, w którym Waszym zadaniem było rozpoznanie po fragmentach okładek, z jakich książek pochodziły dane grafiki. Znowu, mimo podwyższenia poprzeczki, poradziliście sobie wyśmienicie. Z uwagi na to, że 7 osób uzyskało identyczny, maksymalny, wynik o miejscu na podium zadecydować musiało losowanie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tak dużej wiedzy!

Sponsorem nagród książkowych jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Sponsorem nagród dvd jest firma Galapagos, dystrybutor filmów i seriali na DVD i BD, która 18 listopada wydała drugi sezon serialu "Gwiezdne Wojny: Wojny klonów". Więcej o wydaniu możecie przeczytać w tym miejscu.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Marcin "Murdock" Szczepaniak
Nagrody: Star Wars - The New Essential Guide to Droids, "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Sezon 2, część 1"
II miejsce – Filip "Carnor Jax" Grabowski
Nagrody: Star Wars - Gambit 1 - Stealth - TPB , "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Sezon 2, część 2"
III miejsce – Konrad "Vergesso" Sadowski
Nagrody: Star Wars - Insider #122


A oto lista zagadek wraz z poprawnymi odpowiedziami:

1. Zagadka 1 - Revenge of the Sith: Obi-Wan's Foe


2. Zagadka 2 - Gus And Duncan's Comprehensive Guide to Star Wars Collectibles


3. Zagadka 3 - Opowieści Łowców Nagród


4. Zagadka 4 - Przygody Anakina do kolorowania


5. Zagadka 5 - A Scanimation Book


6. Zagadka 6 - The Wildlife of Star Wars: A Field Guide


7. Zagadka 7 - Boba Fett: A New Threat


8. Zagadka 8 - Dziedzictwo Mocy: Objawienie


9. Zagadka 9 - Star Wars Poster Book


10. Zagadka 10 - Tajne Misje: Klątwa Piratów


11. Zagadka 11 - Luke Skywalker's Amazing Story


12. Zagadka 12 - LEGO: The Visual Dictionary


13. Zagadka 13 - The Essential Atlas


14. Zagadka 14 - Young Jedi Knights: Crisis At Crystal Reef


15. Zagadka 15 - Jedi Quest: The Changing of the GuardKOMENTARZE (5)

Bastion

Wyniki konkursu Mikołajkowego

2011-12-10 12:35:40Z okazji dnia Świętego Mikołaja uruchomiliśmy krótki konkurs wiedzowy, w którym mieliście za zadanie odpowiedzieć na 15 pytań przy użyciu naszego systemu Quizów. Jednej osobie udało się udzielić komplet poprawnych odpowiedzi i tym samym zajęła pierwsze miejsce w naszym konkursie. Pozostałe miejsca na podium zostały rozlosowane wśród osób, które zdobyły 14 punktów. Gratulujemy wszystkim sporej wiedzy!

Podium wraz z nagrodami ufundowanymi przez Księgarnię internetową Fabryka.pl kształtuje się następująco:
I miejsce – Revanchist
Nagrody: "Encyklopedia Postaci", "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
II miejsce – Nadiru Radena
Nagrody: "Wielka kolekcja naklejek", "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
III miejsce – Darth Krayt
Nagrody: "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
IV miejsce – Aldebar
Nagrody: "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"


KOMENTARZE (10)

Bastion

Quiz The Old Republic

2011-12-08 00:00:59Grudzień to miesiąc quizów. Dziś zaczynamy drugi quiz w tym miesiącu, tym razem dotyczący gry „The Old Republic”. Konkurs torowy – Quiz The Old Republic składa się z 35 pytań związanych z grą, na które należy udzielić odpowiedzi do dnia 29.12.2011. Dwie osoby z najwyższą liczbą poprawnych odpowiedzi zostaną nagrodzone. Zasady konkursu znajdują się w regulaminie.

Sponsorem nagród jest firma Electronic Arts, producent i wydawca gry „The Old Republic”, a do wygrania są cyfrowe edycje gry „The Old Republic”.

Sam quiz znajduje się tutaj.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
KOMENTARZE (24)

Bastion

Konkurs Mikołajkowy

2011-12-06 22:11:51Z okazji dnia Świętego Mikołaja mamy dla Was mały konkurs wiedzowy. Przygotowaliśmy quiz z 15 pytaniami, na które odpowiedzi udzielić będziecie mogli do piątku, 9 grudnia 2011 włącznie. Także, aby zdobyć nagrody, trzeba się spieszyć. Cztery osoby z najwyższymi wynikami zostaną uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez Księgarnię internetową Fabryka.pl. Quiz znajdziecie w tym miejscu.

Nagrody ufundowane przez Księgarnię internetową Fabryka.pl kształtują się następująco:
I miejsce – "Encyklopedia Postaci", "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
II miejsce – "Wielka kolekcja naklejek", "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
III miejsce – "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"
IV miejsce – "Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne 3/2011 Zdrada", "Star Wars Komiks 5/2011 Hrabia Dooku", "Star Wars Komiks 7/2011 Zamachowiec Quinlan Vos"W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i życzymy udanej zabawy!
KOMENTARZE (26)

Bastion

Wyniki konkursu książkowego

2011-12-06 10:48:49Niedawno zakończyła się druga edycja konkursu książkowego. Należało odpowiedzieć na dziesięć pytań, by móc wygrać książkę „Piter” z uniwersum Metra 2033. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Insignis.

Nagrodę otrzymują następujące osoby:

Janusz „Carno” Tomaszewski
Jakub „warmaker” Knapik
Adam „VaderTarm” Tarmanowski
Poprawne odpowiedzi na pytania wyglądają następująco:

1. Jeff Grubb napisał kilka książek do innego uniwersum, także wydanego w Polsce. Jakie to uniwersum?
ODP: Tych uniwersów jest kilka. Przede wszystkim Forgotten Realms, Magic: The Gathering, Warcraft oraz Starcraft. Dodatkowo napisał też kilka podręczników do Dungeons & Drugons i d20 modern. Wymienienie dowolnej z nich gwarantowało punkt.

2. W jakim, innym niż Gwiezdne Wojny uniwersum spotkali się Kevin J. Anderson i Alan Dean Foster?
ODP: Star Trek.

3. Podaj tytuł pierwszej powieści z serii „Królobójca, Królobójca” Karen Miller.
ODP: Pytanie podchwytliwe, Karen Miller nie napisała serii „Królobójca, Królobójca” tylko „Królotwórca, Królobójca”, której pierwszy tom ma tytuł „Nieświadomy mag”.

4. Podaj tytuł powieści Grega Beara z cyklu „Fundacja”.
ODP: „Fundacja i Chaos”.

5. Kto był pierwszym czarnoskórym autorem dorosłych książek Star Wars?
ODP: Steve Barnes.

6. Który autor znany z cyklu Gwiezdne Wojny napisał trylogię o kolonizacji nowego kontynentu w świecie fantasy? (Wydano to także w Polsce).
ODP: Michael A. Stackpole.

7. Podaj tytuł trylogii SF Waltera Jona Williamsa, wydanej w Polsce.
ODP: „Upadek Imperium Strachu”.

8. Który autor Gwiezdnych Wojen wydał swoją powieść z tegoż cyklu, zawierającą autorskie komentarze?
ODP: Timothy Zahn.

9. Podaj tytuł gwiezdno-wojennego opowiadania napisanego przez męża Barbary Hambly.
ODP: „Wielki bóg Quay: opowieść o Baradzie i Weequayach”.

10. Ile książek w uniwersum Gwiezdnych Wojen napisał Alan Dean Foster?
ODP: Trzy: Nadchodząca burza, Nowa nadzieja (jako George Lucas) i Spotkanie na Mimban.
KOMENTARZE (9)
Loading..