TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Konkurs filmowy

2011-02-25 14:00:54


Niedawno zakończyliśmy konkurs na artykuł prasowy, a już dziś mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w kolejnym - całkowicie nowym - konkursie. Przez ostatnich kilka miesięcy organizowaliśmy najróżniejszego rodzaju konkursy twórcze, tym razem chcemy zatem dać możliwość wykazania się Wam nie umiejętnościami pisarskimi, graficznymi czy pomysłowością ale wiedzą na temat filmów z serii Gwiezdne Wojny. Jest to również dobry powód aby po raz kolejny obejrzeć sagę.

Konkurs filmowy to konkurs wiedzowy składający się z dwudziestu zagadek graficznych, będących fragmentami kadrów z filmowych epizodów. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tytułów filmów z jakich pochodzą dane fragmenty i przesłanie ich na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 13.03.2011 r..

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential to Droids
II miejsce – Star Wars - Wild Space
III miejsce – Star Wars - Legacy of the Force #7: Fury


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek:

1. Zagadka 1


2. Zagadka 2


3. Zagadka 3


4. Zagadka 4


5. Zagadka 5


6. Zagadka 6


7. Zagadka 7


8. Zagadka 8


9. Zagadka 9


10. Zagadka 10


11. Zagadka 11


12. Zagadka 12


13. Zagadka 13


14. Zagadka 14


15. Zagadka 15


16. Zagadka 16


17. Zagadka 17


18. Zagadka 18


19. Zagadka 19


20. Zagadka 20Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (24)

Bastion

Bastionowe recenzje

2011-02-23 18:14:29


Mimo, że za oknem wciąż ujemne temperatury to zimowe wieczory wcale nie muszą być nudne. Bastion jak zwykle przygotował porcję najświeższych recenzji, które na pewno rozgrzeją niejednego zmarzniętego fana.

Nikogo chyba nie powinien dziwić fakt, że większość spośród dwudziestu tekstów, które przygotowaliśmy specjalnie dla was dotyczy gwiezdnowojennych książek od książeczek dla malutkich dzieci, poprzez młodzieżówki i powieści aż po album z wizjonerskimi pracami artystów i przewodnikiem po Mocy. Nie można także zapomnieć książce w wersji elektronicznej, czyli ebooku z serii „Lost Tribe of the Sith”, którego recenzje piątej części wraz z pozostałymi możecie przeczytać poniżej: Pomimo faktu nie przedłużenia licencji przez firmę Wizards of the Coast na produkty Star Wars Miniatures, bitewniak ten wciąż cieszy się olbrzymią popularnością wśród graczy o czym może świadczyć recenzja pierwszego fanowskiego dodatku wydanego przez Komitet Graczy SW Miniatures: Dla miłośników fanowskiej twórczości spod znaku fanfilmów mamy recenzje dwóch filmów. Pierwszy z nich to humorystyczny zwiastun Gwiezdnych Wojen, w którym główną rolę gra najsłynniejszy murzyn galaktyki, czyli Lando Calrissian. Drugi natomiast to pierwszy rozdział epickiej historii, która przyciąga do ekranów monitorów nie tylko wysokiej jakości wykonaniem, ale także.. z resztą przekonajcie się sami czytająć poniższe recenzje: Osoby nie znające dobrze języka Szekspira ucieszy fakt, że bastionowa biblioteczka tłumaczeń powiększyła swoje zbiory o kolejne dwie pozycje, czyli o pierwszą część ebooka „Lost Tribe of the Sith” („Zaginione plemię Sithów”) oraz opowiadanie Elaine Cunningham „The Crystal” („Kryształ”). Specjalnie podziękowania należą się dla Quothera i ooryla, za ich trud włożony w przetłuamczenie specjalnie dla fanów poniższych tekstów: Amatorów elektronicznej rozrywki zapraszamy do zapoznania się z recenzjami czterech gier na telefony komórkowe. Być może któraś z prezentowanych poniżej gier zachęci was do zagrania, dzięki czemu baterie waszych telefonów będą szybciej się rozładowywać niż zwykle. Na koniec prezentujemy wam ostatnie dwie recenzje, które dotyczą trochę już zapomnianych kaset video, które jeszcze kilkanaście lat temu były niezwykle popularne w naszych domach, podobnie jak obecnie płyty DVD. W tym zestawieniu prezentujemy wam recenzje „Ataku klonów” i „Zemsty Sithów” na tych właśnie „starodawnych nośnikach” dźwięku i obrazu:
Pamiętajcie, że każdy z was może napisać swoją własną recenzje. Dzielenie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami z innymi fanami jest ważną częścią życia fanowskiego. Nic tak nie zachęca do zażartych dyskusji jak recenzja danego produkty ze znaczkiem Star Wars. Zatem nie pozostaje wam nic innego jak tylko chwycić swoje klawiatury w dłoń i zacznąć pisać, bo kolejny zestaw Bastionowych recenzji już wkrótce.

Miłej lektury!
KOMENTARZE (3)

Bastion

Wyniki konkursu na artykuł prasowy

2011-02-22 14:05:58Niedawno zakończył się urodzinowy konkurs Bastionu na artykuł prasowy. Mogliście w nim popuścić wodze fantazji i opisać jak Waszym zdaniem będą wyglądały Gwiezdne Wojny w przyszłości lub też jaki wpływ będą one miały na nasz świat. Temat z jednej strony bardzo prosty, bowiem wystarczyło tylko odnieść się do swojej wyobraźni, z drugiej strony brak określonych granic mógł sprawić, ze o wiele ciężej się taki tekst pisało niż artykuł o ściśle określonym temacie. Mieliśmy jednak nadzieję, że sobie z tym poradzicie i przede wszystkim zaskoczycie nas swoimi pomysłami. Jak się artykuły udały? Przekonajcie się sami poniżej, naprawdę warto. Jak w każdym konkursie, tak i w tym, trzeba było wyłonić zwycięzców. Jury uznało, że najlepszy artykuł napisał Mateusz "Darth Kasa" Kasjaniuk. Gratulujemy!

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Sztuka dedukcji - czyli o książkach słów kilka
Mateusz "Darth Kasa" Kasjaniuk
Nagrody: The New Essential to Vehicles and Vessels oraz Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (HC)


II miejsce – Wojny wśród gwiazd, czyli przyszłość Gwiezdnych Wojen w ciągłym ruchu jest
Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
Nagrody: The New Essential Alien Species oraz Sacrifice

III miejsce – Co przyniesie przyszłość
Marcin "Vua Rapuung" Waniek
Nagrody: The Clone Wars (HC) oraz InvincibleSerdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zachęcamy do przeczytania tych artykułów i brania udziały w naszych kolejnych konkursach!


KOMENTARZE (14)
Loading..