TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Konkurs plakatowy

2011-03-24 13:36:29Ostatni, typowo graficzny konkurs miał miejsce na Bastionie jeszcze w ubiegłym roku. Po kilku miesiącach przerwy chcielibyśmy kolejny raz dać możliwość wykazania się wszystkim uzdolnionym użytkownikom naszego serwisu. Mamy olbrzymią przyjemność zaprosić was na konkurs plakatowy, który właśnie dziś startuje na łamach Bastionu Polskich Fanów Star Wars.

Głównym zadaniem jest narysowanie plakatu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen. Może to być np. reklama jakiegoś produktu czy imprezy odbywającej się w świecie Star Wars, plakat rekrutujący do armii Imperium czy wzywający do bojkotu towarów Federacji Handlowej. Tematów jest niezliczona ilość i mamy nadzieję, że nas swoimi wyborami zaskoczycie. Pamiętajcie, że liczy się nie tylko wykonanie ale również pomysł. Główną nagrodą jest gra LEGO Star Wars III, która swoją premierę w Polsce będzie mieć jutro. Wszystkie prace należy przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 30.04.2011 r.

Nagrody ufundowane przez internetowy sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl kształtują się następująco:
I miejsce – LEGO Star Wars III: The Clone Wars
II miejsce – LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
III miejsce – LEGO Star Wars II: The Original Trilogy


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

KONURSY NA BASTIONIE


Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i życzymy udanej zabawy!
KOMENTARZE (24)

Bastion

Wyniki konkursu filmowego

2011-03-23 15:08:09


Dziesięć dni temu zakończył się konkurs filmowy na Bastionie. Waszym zadaniem w nim było odgadnięcie tytułów filmów z jakich pochodziły zaprezentowane przez nas fragmenty kadrów. Spośród wielu nadesłanych odpowiedzi trzy okazały się bezbłędne, tym samym ich autorzy znaleźli się na podium konkursu. Wielu z Was popełniło drobne błędy, ocierając się o wygraną, zachęcamy do ponownego obejrzenia sagi i brania udziału w naszych kolejnych konkursach. Zwycięzcom pierwszego konkursu filmowego gratulujemy!

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Marcin "Karauak" Kruk
Nagroda: Star Wars - The New Essential to Droids
II miejsce – Jakub "Warmaker" Knapik
Nagroda: Star Wars - Wild Space
III miejsce – Damian "Ząbek" Dąbrowski
Nagroda: Star Wars - Legacy of the Force #7: Fury

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także:  Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.Poniżej znajduje się lista zagadek z prawidłowymi odpowiedziami, po kliknięciu w dany fragment, ukaże się cały kadr z filmu.

1. Zagadka 1 - Epizod I: Mroczne widmo


2. Zagadka 2 - Epizod III: Zemsta Sithów


3. Zagadka 3 - Epizod IV: Nowa nadzieja


4. Zagadka 4 - Epizod II: Atak klonów


5. Zagadka 5 - Epizod V: Imperium kontratakuje


6. Zagadka 6 - Epizod VI: Powrót Jedi


7. Zagadka 7 - Epizod IV: Nowa nadzieja


8. Zagadka 8 - Epizod VI: Powrót Jedi


9. Zagadka 9 - Epizod I: Mroczne widmo


10. Zagadka 10 - Epizod II: Atak klonów


11. Zagadka 11 - Epizod I: Mroczne widmo


12. Zagadka 12 - Epizod V: Imperium kontratakuje


13. Zagadka 13 - Epizod III: Zemsta Sithów


14. Zagadka 14 - Epizod V: Imperium kontratakuje


15. Zagadka 15 - Epizod II: Atak klonów


16. Zagadka 16 - Epizod VI: Powrót Jedi


17. Zagadka 17 - Epizod VI: Powrót Jedi


18. Zagadka 18 - Epizod II: Atak klonów


19. Zagadka 19 - Epizod III: Zemsta Sithów


20. Zagadka 20 - Epizod IV: Nowa nadziejaDziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy już niedługo do naszych kolejnych konkursów.


KOMENTARZE (14)

Bastion

Konkurs książkowy

2011-03-09 15:25:20Zaczynamy kolejny konkurs wiedzowy, tym razem mający promować trochę dział Spoza galaktyki. Konkurs książkowy będzie składał się z dziesięciu pytań, na które należy udzielić prawidłowych odpowiedzi. Ich listę znajdziecie w dalszej części tego newsa. Odpowiedzi należy przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 31.03.2011 r..

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Initium. Celem konkursu jest promowanie nowej książki wydawnictwa, która ukaże się na rynku polskim 23 marca. Będzie to pierwsza powieść z cyklu „Krąg Magii” bestsellerowej pisarki Tamory Pierce.

Tamora Pierce to jedna z najbardziej utalentowanych i nagradzanych autorek fantasy, skierowanych do młodzieży. Wszystkie jej książki zostały przełożone na kilkanaście języków, czym może pochwalić się garstka pisarzy.
23 marca pojawi się pierwszy z czterech tomów serii, pt. „Księga Sandry”.
W czym tkwi popularność powieści Tamory Pierce? Jej tytuły zdobyły uznanie krytyków i pozyskały rzeszę fanów, spośród których zwłaszcza młode czytelniczki chętnie utożsamiają się z charakterystycznymi bohaterkami – silnymi, zaradnymi, pokonującymi coraz to nowe wyzwania. Siła niezwykłej przyjaźni to główny przekaz „Kręgu Magii”. Tytuł każdej z kolejnych ksiąg nawiązywać będzie do jednego z czterech młodych przyjaciół – Sandry, Tris, Daji i Briara. Obdarzona darem wplatania światła w jedwabne nici − Sandry przybywa do wspólnoty Wietrznego Kręgu. Tu spotyka Briara – byłego złodzieja, którego magiczna moc związana jest ze światem roślin; odrzuconą przez swoich rodaków Daję – szczególnie uzdolnioną w zakresie obróbki metali, oraz Tris, której tajemnicze więzi z pogodą przerażają wszystkich, łącznie z nią samą.
Gdy pod czujnym okiem magów czwórka wyrzutków uczy się, w jaki sposób korzystać ze swoich zdolności, walczyć o przetrwanie oraz jak ufać sobie nawzajem, niespodziewanie na ich nowy dom spada kataklizm. Czy Sandry uda się spleść razem cztery moce i ocalić siebie, swoich przyjaciół i jedyne, jak dotąd, miejsce, w którym każde z nich odnalazło zrozumienie i akceptację?

Tamora Pierce urodziła się w grudniu 1954 r. w stanie Pensylwania. Bardzo wcześnie zetknęła się z literaturą. Będąc w szóstej klasie, za namową ojca zaczęła pisać pierwsze opowiadania. Fascynował ją świat trylogii „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, dzięki której podążyła właśnie w kierunku literatury fantasy, a następnie science fiction - i to te gatunki wyznaczyły drogę jej kariery literackiej. Obecnie mieszka na Manhattanie z mężem Timem Liebe i kilkoma zwierzakami. Choć nie ma własnych dzieci, uwielbia spędzać czas z siostrzenicami i siostrzeńcami, jak również z przyjaciółmi. Jej pasją są podróże, podczas których z wielkim zaangażowaniem wspomaga młodych pisarzy i z radością spotyka się ze swoimi czytelnikami.


Nagrodami w tym konkursie będą właśnie świeże egzemplarze „Księgi Sandry”, które trafią w ręce trzech osób z największą liczbą poprawnych odpowiedzi. W przypadku identycznych wyników o zwycięstwie zdecyduje losowanie.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

Lista Pytań

1. Jaki tytuł ma najbardziej znana powieść Carrie Fisher, która została sfilmowana?
2. Jak nazywa się cykl popularnych ostatnio gier cRPG i książek, które współtworzył Drew Karpyshyn?
3. W jakim fantastycznym cyklu książkowy (nie SW) spotkali się Drew Karpyshyn, R.A. Salvatore, Troy Denning i Elaine Cunnigham?
4. Podaj tytuł 7 i 8 części „Diuny”, której współautorem jest Kevin J. Anderson?
5. Jak się nazywa autor opowiadania na którym bazuje pierwszy pełnometrażowy Star Trek, a jednocześnie autor pierwszej książki z Expanded Universe?
6. Jak nazywa się słynny drow, sztandarowy bohater powieści R.A. Salvatore’a?
7. Do jakiej serii gier napisał powieść Matthew Stover?
8. Kto jest głównym autorem serii Net Force, którą współtworzył Steve Perry?
9. Który autor napisał trylogię Thrawna?
10. Jaki tytuł ma pierwszy tom cyklu „Krąg Mocy” Tamory Pierce?


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
KOMENTARZE (8)
Loading..