TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Nowe quizy

2011-04-16 12:54:28Ponad dziewięć miesięcy temu oddaliśmy do Waszej dyspozycji kolejny element urozmaicający spędzanie czasu w naszym serwisie, system quizów. Daje on możliwość sprawdzania swojej wiedzy z Gwiezdnych Wojen, porównywania jej z innymi osobami, czy też poszerzania jej w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Poza trybem turniejowym i szkoleniowym, które pozwalają na sprawdzenie swojej wiedzy przy użyciu całego spektrum pytań, jakie znajdują się w naszej bazie, dostępny jest jeszcze trzeci tryb - specjalny. To w nim niejednokrotnie mogliście się pobawić i sprawdzić swoją wiedzę w specjalnie wyselekcjonowanych przez redakcję pytaniach z danego zakresu. Dzisiaj uruchomione zostały dwa nowe quizy specjalne, zapraszamy do wzięcia udziału w nich. W przypadku pierwszego z nich, aby wziąć udział konieczne jest posiadanie konta w naszym serwisie. Przypominamy również, że pozostałe dwa tryby, oraz aktualnie aktywne quizy specjalne znaleźć można w tym miejscu. Życzymy miłej zabawy.

Jedi II
Co Ty wiesz o Jedi? Część druga

Prequele
Co wiesz o Nowej Trylogii?


KOMENTARZE (15)

Bastion

Wyniki konkursu książkowego

2011-04-04 09:56:03W ostatni czwartek zakończył się konkurs książkowy na Bastionie, w którym mieliście za zadanie odpowiedzieć na 10 pytań. Na zdecydowaną większość z nich mogliście znaleźć odpowiedzi na Bastionie w dziale Spoza galaktyki. Większość z nadesłanych odpowiedzi zawierała poprawne odpowiedzi na 9 pierwszych pytań, najwięcej osób przejechało się na ostatnim pytaniu. Było to pytanie z drobnym kruczkiem, bowiem sama odpowiedź znajdowała się w newsie otwierającym konkurs. Nagrodami w tym konkursie są książki Tamory Priece pt. „Księga Sandry”, która jest pierwszym tomem cyklu „Krąg Magii”, (a nie „Krąg Mocy”).Obdarzona darem wplatania światła w jedwabne nici − Sandry przybywa do wspólnoty Wietrznego Kręgu. Tu spotyka Briara – byłego złodzieja, którego magiczna moc związana jest ze światem roślin; odrzuconą przez swoich rodaków Daję – szczególnie uzdolnioną w zakresie obróbki metali, oraz Tris, której tajemnicze więzi z pogodą przerażają wszystkich, łącznie z nią samą.

Gdy pod czujnym okiem magów czwórka wyrzutków uczy się, w jaki sposób korzystać ze swoich zdolności, walczyć o przetrwanie oraz jak ufać sobie nawzajem, niespodziewanie na ich nowy dom spada kataklizm. Czy Sandry uda się spleść razem cztery moce i ocalić siebie, swoich przyjaciół i jedyne, jak dotąd, miejsce, w którym każde z nich odnalazło zrozumienie i akceptację?


Kilku osobom udało się jednak znaleźć kruczek i podesłać prawidłowe odpowiedzi. Oto zwycięzcy.

1. Krzysztof „Aquenral” Rewak
2. Michał „centauri62” Pomarański
3. Grzegorz „Hargrim” Gajak


I na koniec odpowiedzi na pytania:

1. Jaki tytuł ma najbardziej znana powieść Carrie Fisher, która została sfilmowana?
Pocztówki znad krawędzi (Postcards from the Edge).
2. Jak nazywa się cykl popularnych ostatnio gier cRPG i książek, które współtworzył Drew Karpyshyn?
„Mass Effect”, a wcześniej „Forgotten Realms” (np. „Baldur’s Gate”). Obie odpowiedzi uznawane, za poprawne.
3. W jakim fantastycznym cyklu książkowy (nie SW) spotkali się Drew Karpyshyn, R.A. Salvatore, Troy Denning i Elaine Cunnigham?
„Forgoten Realms” („Zapomniane Krainy”).
4. Podaj tytuł 7 i 8 części „Diuny”, której współautorem jest Kevin J. Anderson?
Łowcy Diuny, Czerwie Diuny.
5. Jak się nazywa autor opowiadania na którym bazuje pierwszy pełnometrażowy Star Trek, a jednocześnie autor pierwszej książki z Expanded Universe?
Alan Dean Foster.
6. Jak nazywa się słynny drow, sztandarowy bohater powieści R.A. Salvatore’a?
Drizzt Do’Urden.
7. Do jakiej serii gier napisał powieść Matthew Stover?
God of War.
8. Kto jest głównym autorem serii Net Force, którą współtworzył Steve Perry?
Tom Clancy
9. Który autor napisał trylogię Thrawna?
Timothy Zahn
10. Jaki tytuł ma pierwszy tom cyklu „Krąg Mocy” Tamory Pierce?
Tamora Pierce nie napisała cyklu „Krąg Mocy”, tylko „Krąg Magii”, którego pierwszym tomem jest „Księga Sandry”.


Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy do kolejnych.
KOMENTARZE (8)

Bastion

Konkurs pisankowy

2011-04-02 20:57:25Pod koniec ubiegłego roku, kiedy zbliżał się okres świąteczny, ogłosiliśmy konkurs w którym Waszym zadaniem było połączenie Gwiezdnych Wojen z motywami bożonarodzeniowymi. Teraz, gdy zbliżają się kolejne święta, mamy przyjemność ogłosić konkurs pisankowy.

Waszym zadaniem będzie przygotowanie pisanki z motywami z Gwiezdnych Wojen, a następnie przesłanie jej zdjęcia (bądź kilku zdjęć, pokazujących tą samą pisankę z różnych stron) na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 28.04.2011 r.

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Nagrody kształtują się następująco:
I miejsce - The New Essential Chronology
II miejsce - The Clone Wars: Gambit #1- Stealth
III miejsce - Insider, nr 115Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

KONURSY NA BASTIONIE


Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i życzymy udanej zabawy!


KOMENTARZE (13)

Bastion

Bastion w 3D - PRIMA APRILIS

2011-04-01 00:24:07

Wielu z nas z początku nie było zwolennikami efektów 3D w filmach, często bowiem były one zbędne, czy też wręcz dodawane na siłę. Musieliśmy jednak przyznać, że wprowadzenie trzeciego wymiaru daje olbrzymie możliwości. Kiedy ogłoszono, że Gwiezdne Wojny powrócą do kin w 2012 roku w wersji 3D wiedzieliśmy, że nie można dłużej tej technologii ignorować. Skoro George Lucas dostrzegł zalety tej technologii i Gwiezdne Wojny ulegają zmianie, to również my musimy iść z duchem czasu i się zmieniać.

Mamy przyjemność zaprezentować Wam nową odsłonę Bastionu, Bastion Polskich Fanów Star Wars 3D. Tym samym jako pierwsi na świecie uruchamiamy serwis internetowy, poświęcony Gwiezdnym Wojnom, który można oglądać w trzech wymiarach, przy użyciu specjalnych okularów. Jeśli nie dostrzegliście zmian, to polecamy odświeżenie okna przeglądarki, w celu przeładowania strony zapisanej w jej pamięci. Mamy nadzieję, że Bastion w 3D przypadnie Wam do gustu.

Od dziś można również w całym serwisie używać przycisków "Lubię to!" i "Fajne!" w celu wyrażenia swojej opinii, oczywiście tylko wtedy, gdy nie chcecie powiedzieć nic więcej na dany temat.

Update:
News nie był w całości żartem, Bastion co prawda nie przechodzi do wersji 3D, ale część dotycząca przycisków "Lubię to!" i "Fajne" była prawdziwa. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Chewie z Wooczego Imperium za przygotowanie wersji 3D.
KOMENTARZE (47)
Loading..