TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Wyniki wakacyjnego konkursu literackiego

2011-09-26 19:35:14Nadszedł czas na ogłoszenie wyników Konkursu literackiego, którego uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech kategorii tematycznych, związanych ze zbrodnią, konfliktem lub miłością. Najwięcej nadesłanych prac dotyczyło zbrodni, natomiast fani najrzadziej pisali o miłości. Co ciekawe, w obrębie każdej z kategorii opowiadania były naprawdę zróżnicowane, a ich autorzy na wiele odmiennych sposobów podeszli do narzuconych motywów przewodnich.
Jury było pozytywnie zaskoczone wyrównanym poziomem, a po obradach wyłoniło z każdej z grup jedno zwycięskie opowiadanie, którego autor zostanie nagrodzony przedstawionymi poniżej nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Amber.

ZWYCIĘZCY:

I miejsce w kategorii I: Zbrodnia - "Ostateczność" - Michał "Shadow" Skrobisz
Seryjny morderca grasuje w zamierzchłych czasach Starej Republiki. Uwaga: tekst zawiera treści przeznaczone dla starszych czytelników.I miejsce w kategorii II: Konflikt - "Cisza po burzy" - "Hashhana"
Dwoje skonfliktowanych Mandalorian jest zmuszonych do współpracy podczas wspólnej misji. Ze względu na niektóre treści również nie polecamy najmłodszym czytelnikom.I miejsce w kategorii III: Miłość - "Przekrzyczeć ciszę" - Mateusz "Kelan Navarr" Gostomski
Zaskakująca historia w klimatach noir rozgrywająca się na Coruscant. To opowiadanie również nie nadaje się na dobranockę.


Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do lektury oraz oceniania i komentowania zwycięskich opowiadań, a już wkrótce przegląd pozostałych prac konkursowych.

Nagrody:

Kategoria I: Zbrodnia
- Wojny Klonów
- Wojny Klonów: Dzika przestrzeń
- Wojny Klonów: Żadnych jeńców
- Wojny Klonów Gambit #1: Misja na Lanteeb
- Wojny Klonów Gambit #2: Oblężenie
- Sokół MillenniumKategoria II: Konflikt
- Dziedzictwo Mocy #6: Piekło
- Dziedzictwo Mocy #7: Furia
- Dziedzictwo Mocy #8: Objawienie
- Dziedzictwo Mocy #9: Niezwyciężony
- Sokół Millennium
- Rozdroża czasuKategoria III: Miłość
- Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy
- Komandosi Republiki: Rozkaz 66
- Komandosi Imperium: Legion 501
- Gwiazda Śmierci
- Ruiny Dantooine
- Rozdroża czasuTemat na forum

KONKURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (20)

Bastion

Bastionowe recenzje

2011-09-20 18:49:46


Mimo, że wakacje za nami i przyszła pora na szkołę (choć studenci mają jeszcze ostatnie dni wolności). Po nauce i odrobieniu zadań domowych warto poczytać sobie nasze recenzje, które przygotowaliśmy specjalnie dla was, aby wypełnić wam jesienne wieczory.

Zaczynamy nietypowo bo od programu telewizyjnego „Feel The Force”, w którym osoby zarówno związane, jak i nie, z Gwiezdnymi Wojnami opowiadają o magii filmów Lucasa, trochę z przymrożeniem oka, dzięki czemu naprawdę przyjemnie ogląda się ten program: Wśród recenzji książkowych znalazło się tym razem dużo pozycji przeznaczonych dla młodszego czytelnika, jednak mimo wszystko nie zabrakło tutaj opisów najnowszych powieści, przewodników, albumów czy też najnowszego e-booka z serii „ Lost Tribe of the Sith”: Dla wielbicieli komiksów mamy recenzje kolejnych historii z dymkami i to praktycznie z każdej ery od Starej Republiki aż do wojny z Yuuzhan Vongami: Na koniec warto wspomnieć o tym, że w naszym kraju regularnie wydawane są dwa czasopisma gwiezdno wojenne. Pierwsze to „Kultowe Statki i Pojazdy” wydawnictwa DeAgostini, czyli gazetka plus model statku lub pojazdu z gwiezdnej sagi. Poniżej recenzje kolejnych numerów: Drugi to natomiast pierwsze polskie licencjonowane czasopismo poświęcone Gwiezdnym Wojnom, czyli „Star Wars Magazyn”, którego recenzje pierwszych trzech numerów możecie przeczytać poniżej: Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wam tylko miłej lektury bastionowych recenzji!
KOMENTARZE (6)

Bastion

Konkurs na okładkę

2011-09-15 16:28:33Parę miesięcy temu na łamach Bastionu zorganizowaliśmy konkurs graficzny, w którym zadaniem uczestników było stworzenie plakatu, który mógłby wisieć gdzieś w świecie Gwiezdnych Wojen. Tym razem ponownie chcemy zachęcić Was do pomyślenia nad tym, jak coś mogłoby wyglądać w świecie Star Wars. Zapraszamy zatem na konkurs na okładkę.

Głównym zadaniem jest narysowanie okładki magazynu, który mógłby być wydany w świecie Gwiezdnych Wojen. Może to być zarówno tygodnik polityczny, czasopismo sportowe, rozrywkowe czy tematyczne - ale to są tylko przykłady. Tematów jest niezliczona ilość i mamy nadzieję, że nas swoimi wyborami zaskoczycie. Pamiętajcie, że liczy się nie tylko wykonanie ale również pomysł. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwo Egmont. Wszystkie prace należy przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 31.10.2011 r.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo Egmont kształtują się następująco:
I miejsce – "Encyklopedia Postaci", "Wielka kolekcją naklejek", "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D"
II miejsce – "Encyklopedia Postaci", "Wielka kolekcją naklejek", "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D"
III miejsce – "Encyklopedia Postaci", "Wielka kolekcją naklejek", "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D"


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

KONURSY NA BASTIONIE


Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i życzymy udanej zabawy!
KOMENTARZE (22)

Bastion

Konkurs okładkowy

2011-09-08 21:44:22


Niedawno zakończył się konkurs komiksowy, w którym Waszym zadaniem było rozpoznanie po fragmentach okładek, z jakich komiksów pochodziły dane grafiki. Tym razem przygotowaliśmy coś dla fanów powieści Star Wars, mianowicie konkurs okładkowy. Będzie trzeba w nim wykazać się znajomością okładek książek z Gwiezdnych Wojen.

Konkurs okładkowy to konkurs wiedzowy składający się z piętnastu zagadek graficznych, będących fragmentami kadrów z okładek książek Star Wars. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tego z jakich książek pochodzą dane fragmenty i przesłanie rozwiązań na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 30.09.2011 r.

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The Essential Atlas
II miejsce – Star Wars - Sacrifice (Twarda Oprawa)
III miejsce – Star Wars - Insider #120


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek:

1. Zagadka 1


2. Zagadka 2


3. Zagadka 3


4. Zagadka 4


5. Zagadka 5


6. Zagadka 6


7. Zagadka 7


8. Zagadka 8


9. Zagadka 9


10. Zagadka 10


11. Zagadka 11


12. Zagadka 12


13. Zagadka 13


14. Zagadka 14


15. Zagadka 15Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (14)

Bastion

Wyniki drugiej edycji konkursu komiksowego

2011-09-08 15:46:41


Niedawno zakończyła się druga edycja konkursu komiksowego. Waszym zadaniem było rozpoznanie, po fragmentach okładek, z jakich komiksów pochodziły przygotowane przez nas wycinki. Ilość nadesłanych odpowiedzi bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, tym bardziej, że większość z nich była poprawna. W związku z tym musieliśmy przeprowadzić losowanie, aby wyłonić trzy osoby, które znalazły się na podium i uhonorowane zostaną nagrodami. Gratulujemy zarówno tym osobom, jak i wszystkim, którzy wysłali komplet poprawnych odpowiedzi. Świetna robota i duża wiedza!

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Krystian "Kaelder Dherven" Karolak
Nagroda: Star Wars - The New Essential Guide to Weapons and Technology
II miejsce – Louie
Nagroda: Star Wars - Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (Twarda Oprawa)
III miejsce – Filip "Distorh" Sławiński
Nagroda: Star Wars - Patterns of ForceA oto lista zagadek wraz z poprawnymi odpowiedziami:

1. Zagadka 1 - Dark Times #16


2. Zagadka 2 - Legacy #39


3. Zagadka 3 - Invasion #3


4. Zagadka 4 - Knights of the Old Republic #45


5. Zagadka 5 - The Clone Wars #3


6. Zagadka 6 - Legacy #30


7. Zagadka 7 - Knights of the Old Republic #49


8. Zagadka 8 - Invasion #5


9. Zagadka 9 - The Clone Wars #8


10. Zagadka 10 - Knights of the Old Republic #33


11. Zagadka 11 - Legacy #09


12. Zagadka 12 - Dark Times #15


13. Zagadka 13 - Invasion #6


14. Zagadka 14 - Legacy #29


15. Zagadka 15 - Knights of the Old Republic #28Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy już niedługo do wzięcia udziału w naszych kolejnych konkursach!


KOMENTARZE (8)
Loading..