TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

10 najlepszych fanfików

2012-04-29 18:44:21Dekada to czas różnych podsumowań i rankingów. Po 10 najlepszych grach, 10 najlepszych odcinkach TCW, 10 najlepszych komiksach czy 10 najlepszych książkach przyszła pora na twórczość fanowską, tym razem fanfiki.

Lista redakcyjna prezentuje się tak:

 1. Ścieżka terroru (średnia ocen 10,0)
 2. Gwiezdne Wojny Epizod III Zemsta Sithów: Koniec Jedi (średnia ocen 9,6667)
 3. Tak musiało być (średnia ocen 9,5)
 4. Śmierć Luke’a Skywalkera (średnia ocen 9,4)
 5. W imię Imperatora (średnia ocen 9,3333)
 6. Pogawędki przy koreliańskim (średnia ocen 9,3333)
 7. Zimny Front Atmosferyczny (średnia ocen 9,3333)
 8. Finalny Skok (średnia ocen 9,25)
 9. Bitwa o Geonosis (średnia ocen 9,25)
 10. Bastion (średnia ocen 8,6667)

Bastionowa lista wszystkich oceniających wygląda zaś tak:

 1. Ścieżka terroru (średnia ocen 9,8125)
 2. Baśń o Głupim Rycerzu Jedi i jego Gadającym Mieczu Świetlnym (średnia ocen 9,7917)
 3. Ten, który wygrał za dużo... (średnia ocen 9,7667)
 4. Pogawędki przy korelińskim (średnia ocen 9,7500)
 5. Notes (średnia ocen 9,7200)
 6. Bajka o banthusiu (średnia ocen 9,5)
 7. Gwiezdne Wojny Epizod III Zemsta Sithów: Koniec Jedi (średnia ocen 9,45)
 8. Tak musiało być (średnia ocen 9,4242)
 9. Śmierć Luke’a Skywalkera (średnia ocen 9,4141)
 10. Mroczne Imperium: Cienie Jedi (średnia ocen 9,3478)


Warto dodać, że najczęściej ocenianym opowiadaniem jest Śmierć Luke’a Skywalkera, które na moment tworzenia tego zestawienia oceniło aż 99 osób, deklasując wszystkie inne opowiadania.

Jak zwykle przy tych zestawieniach, możecie porównać sobie pewną różnicę w gustach wszystkich użytkowników, a redakcji, która zasiada potem w jury konkursowym. Zachęcamy do oceniania opowiadań fanowskich i korzystania z systemu rekomendacyjnego. Gdybyście chcieli zaś by Wasze opowiadania zostały opublikowane na Bastionie to zachęcamy do przesyłania prac redakcji i brania udziału w konkursach literackich.
KOMENTARZE (6)

Bastion

Omnibus VII

2012-04-27 12:35:45


Mamy przyjemność zaprosić Was na siódmą edycję konkursu wiedzowego "Omnibus". Tym razem Waszym zadaniem będzie zmierzenie się z 20 pytaniami wiedzowymi w naszym systemie quizów. Czas na rozwiązanie quizu macie do 13 maja. Quiz znajdziecie w tym miejscu.

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z najwyższymi wynikami. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential Guide to Weapons and Technology
II miejsce – Star Wars - Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (Twarda Oprawa)
III miejsce – Star Wars - Patterns of Force


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (11)

Bastion

Manda'Yaim o Bastionie

2012-04-22 19:51:10Przekaz z Manda'yaim:
"Mam niewymowny zaszczyt zostać głosem Manda'yaim z tej jakże ważnej dla nas wszystkich okazji jaką są 10te urodziny Bastionu - organizacji, serwisu, któr jak opowiadają poniżej członkowie M'Y zmienił ich życie i z wielkim powodzeniem zmienia je nadal. Ja ośmielam się stwierdzić, że są to zmiany idące ku coraz lepszemu.
Bastion był, jest i pozostanie najlepszym Polskim serwisem SW, a głosy, które twierdzą inaczej powinny odczuwać głęboki wstyd za swoją niewiarygodną ignorancję i hańbę, jaką się okrywają.
Na sam początek chciałbym przedstawić kilka wspomnień, którymi zgodzili się podzielić członkowie MY, znani także przez wielu z was z Bastionu:

Przykładowo, Urthona wspomina, że "Moje pierwsze wspomnienie związane z Bastionem to mój komentarz do newsa na temat tego, że Darth Maul był człowiekiem czy coś takiego - autor newsa cytował chyba jakąś gazetę. Później przeniosłem się na forum, tam zostałem i poznałem ludzi, którzy później założyli Manda'yaim :D No a potem zostałem newsmanem zarówno na Bastionie jak i M'Y. I to tyle z mojej strony."
Znana w Fandomie, m.in. z bycia tłumaczką książek SW Amberu, Faultfett tak wspomina swe początki z B: "Z Bastionem zetknęłam się w 2003 roku, w okolicach przygotowań do sławetnego Alderaanu '03, na którym zresztą pierwszy raz spotkałam się z szerszym gronem fanów SW. Na forum serwisu zarejestrowałam się w październiku tamtego roku - i od tej chwili mogę mówić o jakimś aktywniejszym udziale w życiu fandomu, który trwa zresztą do dziś (chociaż może ostatnio mniej intensywnie). To także pośrednio dzięki Bastionowi dołączyłam do grona tłumaczy literatury spod znaku Star Wars. Kto wie, może gdyby nie Bastion, dziś zajmowałabym się czymś zupełnie innym? "
Natomiast jeden ze śląskich Mandalorian, Clark pisze, że: "Cieszę się z istnienia Bastionu, gdyż to dzięki niemu trafiłem na Śląskie Spotkania Fanów SW. Dzięki temu poszerzyłem swoją wiedzę i poznałem wielu ciekawych ludzi. Bastion to wspaniałe miejsce dla weteranów i nowych, dopiero poznających cudowne uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Życzę Bastionowi kolejnych udanych lat w Fandomie."

Inny śląski Mando, Radok zaś tak opisuje swe wspomnienia związane z B: "Mawia się, że pierwszego razu się nie zapomina... Możliwe, że ma to zastosowanie w innych dziedzinach naszego życia. Ale mojego "pierwszego wejścia" na Bastion... nie pamiętam. Dla mnie strona www.gwiezdne-wojny.pl istniała od zawsze i wiodła prym wśród innych serwisów opisujących tematykę SW. Wiem jedno, na Bastion trafiłem przypadkiem w poszukiwaniu ludzi tak samo jak ja zakręconych w temacie Gwiezdnych Wojen i jako bezimienny użytkownik czerpałem całymi garściami newsy oraz wiedzę zawartą na podstronach serwisu. Dopiero po kilku latach użytkowania postanowiłem oficjalnie zarejestrować się do grona użytkowników Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Pomimo, że nigdy nie byłem aktywnym uczestnikiem forumowych dyskusji (zazwyczaj odzywam się w momencie, gdy mam coś wartościowego do powiedzenia), regularnie śledziłem wymiany zdań.
Jak teraz patrzę z perspektywy tych kilku lat, była to zdecydowanie trafna decyzja. Dzięki Bastionowy dowiedziałem się o Bielskiej Kantynie Star Wars, Polish Garrison oraz przede wszystkim poznałem stronę http://www.mandalore.skornik.linuxpl.com/ (R.I.P) no i wreszcie jegomość podpisujący się X-Yuri zaprosił mnie do miejsca, gdzie odnalazłem swoje miejsce w Uniwersum Gwiezdnych Wojem - Manda'Yaim.
Bastion można kochać, Bastion można nienawidzić, ale nigdy nie pozostaniemy w stosunku do niego obojętni. Jedno jest pewne, skupia wokół siebie ludzi z pasją o różnych poglądach i spojrzeniu na świat. I pomimo, że tak się wszyscy różnimy łączy nas jedno... nie Bastion, Gwiezdne Wojny. Bastion to idealne miejsce naszych spotkań.
Całej Redakcji Bastionu dziękuję... i życzę co najmniej 100 takich jubileuszy, spokojnych userów i Mocy. "

Inny członek M`y, Kuel pisze o Bastionie natomiast tak: "Moje wspomnienia związane z Bastionem... hmm w sumie nie ma tego wiele. Jest jedna rzecz, która przychodzi mi do głowy. Pamiętam, jak trudno było stworzyć swoją galerię fanartów na Bastionie. Pamiętam, jak na początku napisałem wiadomość na 'Kontakt'. Minął tydzień, a ja nie otrzymawszy żadnej odpowiedzi, skierowałem się do jedynego znanego mi wówczas bastionowicza- Nestora. Ten zaś w miarę szybko odesłał mnie do Kasis, która się galeriami zajmowała. Napisałem do niej i trochę to potrwało zanim wiadomość zwrotną otrzymałem. Ciekawe, że w tym samym momencie przyszła odpowiedź na moje pierwsze zgłoszenie. Mało brakowało, a miałbym dwie swoje galerie. ; ) "
Z kolei bywalczyni Krakowskich spotkań, Nomi, pisze że: "Moje wspomnienia związane z Bastionem. Otóż jakby się zastanowić, to jest ich dość sporo. Po około pół roku po rejestracji poznałam m. in. pewną miłą osobę o pseudonimie "Kaysh", ale też wiele innych, ciekawych osób :) W trakcie moich rozmów z Kaysh, tych na tematy SWowe, wyszedł temat Mandalorian, a potem M`y. Kaysh do M`y dołączyła pierwsza, a potem silnie mnie przekonywała żebym i ja wysłała zgłoszenie :D No i dałam się przekonać, wysłałam i mnie przyjęto. I tak zostało do dziś. Przez Kaysh zaczęłam chodzić też na spotkania KFSW, bo sama na pewno bym się na to nie zdobyła, za bardzo się obawiałam tego, że jako gimnazjalistka będę studentom tylko przeszkadzać :D Ale wcale nie było tak źle! :D Na spotkaniach poznałam osobę, która rozwiała moje wątpliwości co do wyboru liceum. Osoba ta jest teraz moim chłopakiem :D
Podsumowując, czyli wersja dla tych, którym nie chciało czytać się tych moich wypocin wyżej:
Bastion -> Kaysh (i inni) ->
spotkania KFSW -> Payback -> szkoła
Manda`yaim
Czyli gdyby nie Gwiezdne Wojny, prawie całe moje życie w tym momencie wyglądałoby inaczej."


A co mają do powiedzenia dwaj członkowie KEDINu - dowodzący w M`y? Gajowy pisze, że "Z Gwiezdnymi wojnami spotkałem się przy okazji emisji Starej Trylogii w telewizji ze słoneczkiem w logo. Do dziś ciężko mi określić kiedy dokładnie to było, i w jaki sposób przerodziło się to w sympatię, zainteresowanie wykraczające nieco ponad przeciętnego zjadacza chleba. Na pewno jednak było to przed rokiem 2004, kiedy to trafiłem na Bastion. To było dla mnie wielkie odkrycie jak bogaty i interesujący jest świat Star Wars. Wycieczka kilka razy w tygodniu do kafejki internetowej w poszukiwaniu po nowe informacje wymieniane na forum, oraz newsy pozwalały mi się wkręcać "na poważnie", choć muszę przyznać że nawet po ponad ośmiu latach od tamtej chwili całkiem daleko mi do aktywnego fana czy też Bastionowicza.
Bastionowi zawdzięczam także wiele wartościowych znajomości i przyjaźni, które to swój początek miały właśnie na owym portalu. Wymienić też należy mój udział w dość ciekawych wydarzeniach, od lokalnych spotkań fanów, po ewenty pokroju DFów, Pyrkonu czy StarForce'a. Praktycznie każdą moją aktywność związaną z SW oraz większość związanych z fantastyką można powiązać z Bastionem, który jest winny temu wszystkiemu:D
Najchętniej jednak wspominam wszelkie forumowe afery, komisje śledcze, oraz dążenia do władzy. Ach, kręci się łezka w oku... "

Nie tylko ludzie, ale i Manda'Yaim nie byłoby tym, czym jest teraz, gdyby nie Bastion, który zasługuje na miano jej "duchowego ojca". Co, zresztą, potwierdzają wspomnienia spisane przez Yuriego: 'Chciałem napisać coś długiego, ciekawego, o Bastionie. Ale, moje umiejętności przelewania myśli na papier zawodzą w tym przypadku. Więc krótko - Bastion, Serwis z którym jestem związany od kapkę ponad 7 lat (z czego ponad 5 jako zwykł user, a niecałe dwa jako Moderator) to serwis, który odegrał cholernie dużą rolę w kształtowaniu mojego życia takim jakie jest dzisiaj. To Tutaj poznałem masę ludzi dzielących podobne zainteresowania (nie tylko o SW mowa), to tu poznałem osoby, które określam przyjaciółmi, to tutaj w końcu poznałem swoją dziewczynę.
No i, to poprzez Bastion (kantynę) dogadali się założyciele Manda`yaim - która także odgrywa ważną rolę w moim życiu.
Gdyby nie Bastion, wszystko byłoby (w moim życiu) inne.
Obyś rozwijał się dalej i pozostał najlepszym serwisem o SW w Polsce. "


Widzimy, że Bastion stanowi o tym, kim wielu z nas jest, a żeby dopełnić tego wszystkiego również przedstawię to, co sam wspominam, słysząc słowo BASTION:
"Przez dość długi czas przeglądałem Bastion jedynie jako bierny przekopywacz internetu w poszukiwaniu wszelkich informacji z SW. Moja pasja była wtedy dość młoda, więc i postrzeganie wielu rzeczy dość płynne. Jednak w końcu postanowiłem się zarejestrować. Na forum jednak na początku też bardzo się nie udzielałem. Przeglądając różne tematy i widząc jak nowych użytkowników upomina się o ich nieznajomość podstaw regulaminu, obawiałem się, że zostanę już na początku zapamiętany. Teraz z biegiem lat dostrzegam, że te zabiegi są konieczne i pomagają nasz Bastion zachować takim jaki jest. Dzięki Bastionowi dowiadywałem się oczywiście o wszystkim co SW dotyczy i tak zostało do dziś, żadne inne internetowe źródło nie służy mi lepiej. W końcu natrafiłem też na Krakowski Fandom i po wielu próbach udało mi się pojawić na jednym ze spotkań. Pomimo wielu obaw, okazało się to jednym z najważniejszych i najbardziej zapadających w pamięć wydarzeń w moim życiu. Poznałem wielu fajnych ludzi i nawiązałem z nimi kontakty. I właśnie tu pojawia się to, za co najbardziej cenię Bastion - Poznałem najwspanialszą osobę w moim życiu, a związek z Nomi jest najlepszym co mnie spotkało. To ona motywuje mnie do wszystkiego i to właśnie ona namówiła mnie do wstąpienia w szeregi Manda'Yaim, którą mogę teraz dumnie reprezentować. I rówież tu poznałem wspaniałych ludzi. Gdyby nie Bastion, to nigdy nie znalazłbym się w życiu na tak wspaniałej ścieżce, jaką kroczę. "

Jeśli mam podsumować te życzenia to życzę Bastionowi tego, by pozostał tym czym jest dla nas wszystkich teraz, tak aby kolejne zastępy użytkowników mogły czerpać z niego dokładnie to, co my - informacje, inspirację i motywację.
Życzę, rzecz jasna, kolejnej bliżej nie określonej liczby lat trwania, której wielkości nasze prymitywne, ludzkie umysły nie potrafią ogarnąć. Życzę jak najmniej kryzysów i sabotażystów, w których zwalczaniu może Bastion zawsze i niezmiennie liczyć na pomoc Manda'Yaim.
Shwarrz aka. "Payback""
Koniec przekazu z M'Y...
KOMENTARZE (4)

Bastion

10 najlepszych gier

2012-04-14 15:28:12Przy okazji 10 rocznicy Bastionu prezentowaliśmy już 10 najlepszych odcinków TCW, 10 najlepszych komiksów czy 10 najlepszych książek. Dziś pora na gry.

Lista redakcyjna prezentuje się tak:

 1. Jedi Outcast (średnia ocen 9,625)
 2. Knights of the Old Republic (średnia ocen 9,6)
 3. Republic Commando (średnia ocen 8,87)
 4. Jedi Academy (średnia ocen 8,75)
 5. KOTOR II: The Sith Lords (średnia ocen 8,5714)
 6. Shadows of the Empire (średnia ocen 8,5)
 7. Star Wars Racer (średnia ocen 8,25)
 8. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (średnia ocen 8,0)
 9. Rogue Squadron (średnia ocen 8,0)
 10. LEGO Star Wars (średnia ocen 7,6667)

Bastionowa lista wszystkich oceniających wygląda zaś tak:

 1. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (średnia ocen 9,6387)
 2. Knights of the Old Republic (średnia ocen 9,6063)
 3. The Clone Wars: Jedi Alliance (średnia ocen 9,6)
 4. Rebel Assault II: Hidden Empire (średnia ocen 9,4737)
 5. LEGO Star Wars III: The Clone Wars (średnia ocen 9,4286)
 6. The Old Republic (średnia ocen 9,4)
 7. New Droid Army (średnia ocen 9,4)
 8. KOTOR II: The Sith Lords (średnia ocen 9,3353)
 9. Battlefront II (średnia ocen 9,3142)
 10. Republic Commando (średnia ocen 9,2941)


Warto dodać, że najczęściej ocenianą grą jest Knights of the Old Republic. W zestawieniu nie ma jeszcze najnowszej produkcji, czyli Kinecta (którego można wygrać tutaj). Swoja drogą te zastawienia to kolejny przykład jak czasem różnią się oceny redakcji od ocen pozostałych Bastionowiczów. Zachęcamy do oceniania gier i korzystania z systemu rekomendacyjnego.
KOMENTARZE (21)

Bastion

Bastionowicze o Bastionie cz. 6

2012-04-09 18:54:56Mamy propozycję na leniwy odpoczynek w ten świąteczny wieczór. Spożywanie babki czy innych słodkości proponujemy połączyć z lekturą kolejnych wspomnień Bastionowiczów na temat naszej strony. Tym razem wspominają panowie będący przedstawicielami starej gwardii, którzy od lat są z Bastionem, a także przedstawiciele młodszego pokolenia, którzy swego czasu krwi moderacji. Niektórzy przepytani zostali specjalnie na życzenie naszych użytkowników.
Poprzednie odpowiedzi na nasze pytania oraz opowieści użytkowników znajdziecie w tych miejscach: cz. 1, cz. 2, cz. 3, cz. 4 i cz. 5.Lord Bart
Bezduszny (wg niektórych) moderator naszego Forum. Kocha to Forum (w końcu napisał na nim najwięcej postów - ponad 17 tys.), Sithów, piłkę nożną i kobiety.
User nr 1585
Data rejestracji: 20.01.2004 r. godz. 00:03


1. Jak trafiłeś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
Zyskałem dostęp do Internetu, szukałem informacji i stron o tematyce związane ze Star Wars. Google wyrzuciło mi pierwsze ICO. Czemu tam nie zostałem? Nie wiem, może Moc tak chciała?
A moją uwagę przykuł specyficzny system drzewkowy Forum.

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Z rozmowami o wszystkim. Bastion wielokrotnie zastępuje mi inne fora, na których nie muszę zakładać konta, logować się itp. Można tu pogadać o sporcie, polityce, grach itp. No i o SW pewnie też :P

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Kiedy pierwszy raz kelnerka z Klubu Millenium zamiast podstawki pod drinka dała mi swoją komórkę i powiedziała, że kończy zmianę o północy. Telefon też był fajny… z klapką.
Myślę, że gadki z Gufisiem, Otaskiem, Anorem. I z Giluś, żeby to nie było tylko mando-party.

4. Jak to się stało, że zaangażowałeś się w pracę dla Bastionu?
Szukali jelenia. Dobrze, że nie do Wietnamu. Ale mówili nie bądź Clintonem, „zaciągnij się”… Zostałem zaangażowany chyba przez Lorda Sidiousa, a dlaczego się zgodziłem? Bo kocham to Forum, do samego końca… :P

5. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata?
Naprawdę nie wiem jak odpowiedzieć. Reforma forumowa związana z uporządkowaniem działów? Prywatne wiadomości?

6. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Tęsknię za paroma użytkownikami i użytkowniczkami. Do reszty rzeczywiście idzie się przyzwyczaić. Prędzej czy później.

7. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
Trollowania, szeptania po kątach i blogów.

8. Czy utrzymywałaś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
Utrzymywałem w różnym stopniu, w różnych dziedzinach. Obecnie – nie. Ale mam bardzo duże zaległości, które kiedyś mam nadzieję nadrobić.

9. Czy Nestor musi odejść?
Tak.

10. Czy czekasz na Nasz-Bastion?
Jeśli tylko wejdziemy z tym na platformę cyfrową (a mam sygnały od moich ludzi, że jest coś wolnego) to jak najbardziej tak. Wróżbita Halcyon w HD? Marzenie. Państwo wiecie, o czym ja mówię.

11. Czy miałeś okazję poznać osobiście Właściciela?
Mmmmm hmmmmm Właścicielkę hmmmm poznałem. Poznaliśmy się dobrze.
Bo to była Właścicielka? Prawda?


Onoma
Użytkownik o niezbyt chlubnej przeszłości (kiedyś tytułował się Kapitanem), istny recydywista. Obecnie, na szczęście, prowadzi się o wiele lepiej.
User nr 10060
Data rejestracji: 06.12.2007 r. godz. 13:52


1. Jak trafiłeś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
Na Bastion trafiłem z ICO, gdzie były linki do recenzji książek na innych stronach. Na Bastionie jest zrecenzowane chyba wszystko! Potem odkryłem wspaniałe Forum, w tym dział humorystyczny, oraz absurdalne wątki niektórych młodocianych userów i tak tu zostałem.

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Z niepowtarzalną atmosferą, niepowtarzalnym forum i niepowtarzalnymi banami.

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Akcja primaaprilisowa z ksywkami w 2009 roku i rok później primaaprilisowa akcja bywalców kantyny. ;)

4. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata?
Za moich czasów - powołanie Lorda Barta na moderatora.

5. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Są rzeczy które były fajne, a których nie ma, no ale mówi się trudno i żyje się dalej. :P

6. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
Nie myślałem o tym.

7. Czy utrzymywałeś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
Jest kilku wybrańców. ;)

8. Czy czekasz na Nasz-Bastion?
No jasne!


Gunfan
Znany po prostu jako Gufi. Przedstawiciel „starej gwardii”. Miłośnik spluw, komiksów, filmów, fantastyki wszelakiej i naszego fandomu.
User nr 1356
Data rejestracji: 27.11.2003 r. godz. 00:48


1. Jak trafiłeś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
Na Bastion trafiłem tuż przed premierą Ataku Klonów w kinach, czyli w maju 2002 roku. Nie miałem jeszcze wtedy internetu w domu i musiałem latać po kafejkach :) Zainteresował mnie jako ta druga z największych ówczesnych polskich stron o SW (ICO już znałem), ale żeby coś przykuło moją uwagę? Nie bardzo. Acz portal wyglądał w porządku :)

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Z domem. To pierwsze forum, na którym się zarejestrowałem i do dziś jedyne, na którym jako tako aktywnie pisuję. Tu poznałem wszystkich tych bombowych ludzi, których potem spotkałem na żywo i widuję mniej lub bardziej regularnie do dziś. I chociaż w dużym stopniu się wypaliłem jako fan SW, to nadal fandom jest niezmiernie ważny w moim życiu. A Bastion mam non-stop otwarty w przeglądarce, choć mało już piszę.

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Chyba pierwsze dni po rejestracji i pierwsze posty (listopad 2003), robienie wiochy z Otasem, cetą, Gil, Anorem, twardym, Bartem w pierwszych miesiącach... Potem niesamowity klimat oczekiwania na Epizod III przez cały fandom... No i wyróżnienie w bastionowym konkursie literackim parę lat temu.

4. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata?
Jedyne ważne zmiany to zniknięcie z Bastionu ludzi, których mi teraz brakuje. A było takich trochę.

5. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Jak wyżej - za ludźmi właśnie. Trochę fajnych egzemplarzy zniknęło, najczęściej zresztą nie tylko z portalu, ale i z życia fandomowego.

6. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
W pierwszej kolejności częstych zwiechów na serwerze. Poza tym czasami męczą mnie już wojny i flame'y między użytkownikami, ale to w sumie nie wina Bastionu. Zresztą tu nie ma reguły, bo czasami też mnie bawią :)

7. Czy utrzymywałeś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
No ba. To jest dla mnie najważniejsze, i mówię tu o kontaktach na żywo przede wszystkim.

8. Czy Nestor musi odejść?
Nestor... może zostać. Niech zna łaskę pana. Zresztą jak mu się potomek urodzi, to i tak pewnie na trochę zniknie :)

9. Czy czekasz na Nasz-Bastion?
Na Nasz-Bastion czekam prawie tak samo, jak na edycję postów. Podobno to pierwsze pojawi się dzień po tym, jak Bastion wprowadzi to drugie.

10. Czy miałeś okazję poznać osobiście Właściciela?
Właściciel? Znałem pierwszego Właściciela. Niestety któregoś dnia przepił cały Bastion - sprzedał go za skrzynkę absyntu, tzw. Zielonej Wróżki. No ale on zawsze był znany z nadużywania alkoholu. A kto po nim został właścicielem? Któż to wie?


Luke S
Kolejny user, który zwłaszcza w przeszłości wchodził często w konflikt z bastionowym prawem i dokładał pracy przedstawicielom SB.
User nr 12051
Data rejestracji: 17.10.2008 r. godz. 19:40


1. Jak trafiłeś na Bastion i czy zainteresował Cię od razu? Co przykuło Twoją uwagę?
Będąc młodocianym pasjonatem SW wpisałem to hasło w znanej niektórym wyszukiwarce "google". Bastion zaskoczył mnie możliwością szybkiego zakładania coraz to nowszych kont i wyrozumiałością kochanych moderatorów :)

2. Z czym przede wszystkim kojarzy Ci się Bastion?
Z tzw. "bastionową szlachtą", która zawsze stała mi na przeszkodzie i utrudniała miłe mi korzystanie z serwisu. Oczywiście także ze świetnymi tekstami i aktualnościami.

3. Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie związane z Bastionem?
Chat z Jackiem Drewnowskim, czyli słynna wiadomość "lubie kremówki" Dave`a oraz wejście na chat pod nickiem [ocenzurowno] i napisanie równie ciekawych rzeczy, których lepiej nie przytoczę...

4. Co Twoim zdaniem było największą zmianą, jaka zaszła na Bastionie przez te wszystkie lata?
Rozpoczęcie wielkiego banowania za niewinność, którego niestety byłem ofiarą.

5. Czy tęsknisz za jakimś elementem Bastionu, który zniknął już w mrokach przeszłości?
Za aktywnością w kantynie, gdzie zawsze mogłem wymienić parę luźnych i "ciepłych" słów z innymi użytkownikami. Teraz muszę zadowolić się okazjonalnym wchodzeniem na kanał Yuriego (tak, to ja - sorry za wszystko).

6. Czy jest coś czego nie lubisz na Bastionie?
Tak z grubsza to nie, ale prywatne wiadomości, w których dowiaduje się, że jestem ****** nie należą do miłych.

7. Czy utrzymywałeś lub utrzymujesz nadal kontakt z użytkownikami Bastionu?
Oczywiście, niestety muszę być bardzo ostrożny, uważać na to, co i do kogo mówię, bo w przeciwnym razie może to się skończyć banicją ostateczną.

8. Czy Nestor musi odejść?
Nestor? Zdecydowanie nie - to bardzo ciekawa osoba. Mam z nią związane parę miłych wspomnień, jak np. napisanie mu na gg zakończenia The Force Unleashed 2 za co zostałem obdarowany pytaniem "Dlaczego ***** mi to powiedziałeś? Takich rzeczy się nie robi! Ja ******** człowieku, **********".


Więcej wspomnień, uwag i opowieści Bastionowiczów zaprezentujemy już wkrótce.
KOMENTARZE (17)

Bastion

Wyniki szóstego Omnibusa

2012-04-07 19:14:22


Niedawno mieliście okazję zmierzyć się w kolejnym naszym konkursie wiedzowym o nazwie Omnibus. Waszym zadaniem było odpowiedzenie na 20 specjalnie dobranych pytań w naszym module quizów. Przyznajemy, że tym razem pytania były trudne, ale liczyliśmy na to, że poradzicie sobie z tym wyzwaniem!

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Podium wraz z nagrodami prezentuje się następująco:

I miejsce – VaderTarm
Nagroda: Star Wars - The New Essential Guide to Characters
II miejsce – stefanecki1000
Nagroda: Star Wars - Order 66 (Twarda Oprawa)
III miejsce – JohnnyTano
Nagroda: Star Wars - Fury
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach!


KOMENTARZE (12)

Bastion

Konkurs Kinectowy

2012-04-02 23:58:27Dziś rozpoczynamy nowy konkurs quizowy, tym razem związany z historią gier, w tym także tą najnowszą - Kinnectem. Tym razem Waszym zadaniem będzie zmierzenie się z 20 pytaniami wiedzowymi w naszym systemie quizów. Czas na rozwiązanie quizu macie do końca bieżącego miesiąca. Quiz znajdziecie w tym miejscu.

Sponsorem nagród jest firma Edelman Polska zajmująca się promocją gry Star Wars Kinnect firmy Microsoft. Gra jest efektem porozumienia LucasArts i Microsoft i ukaże się 3 kwietnia 2012. Pozwoli nam wejść w galaktykę w sposób w jaki nie poznawaliśmy jej nigdy wcześniej. Dzięki konsoli Kinnectowi będzie można używać Mocy, walczyć na miecze świetlne, brać udział w wyścigach czy wcielić się w rankora, a nawet zatańczyć z postaciami z sagi. Kinnect to zupełnie inny rodzaj interaktywnej rozrywki, który wymaga od gracza pełnego zaangażowania i koordynacji ruchów. Gra przeznaczona jest dla graczy od 12 roku życia i będzie dostępna w polskiej wersji językowej (dubbing).Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Zostaną one przyznane trzem osobom z najwyższymi wynikami. Nagrody wyglądają następująco się następująco:

I miejsce –Gra Kinect Star Wars na konsolę Xbox 360, kubek z gry oraz czarna koszulka z logo gry
II miejsce – Gra Kinnect Star Wars na konsolę Xbox 360
III miejsce – Gra Kinnect Star Wars na konsolę Xbox 360

Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie. W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!
KOMENTARZE (24)

Bastion

Adrian P. aresztowany przez CBA - PRIMA APRILIS!

2012-04-01 09:31:56 CBA

Agenci delegatury CBA w Rzeszowie przy współpracy z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali dzisiaj rano 3 osoby z województwa Podkarpackiego w związku z tak zwaną aferą promilową. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła zatrzymanym zarzuty przyjmowania korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną i szeregiem nieprawidłowości przy prywatyzacji Bastionu Polskich Fanów Star Wars, które wykazało szczegółowe śledztwo CBA prowadzone ponad półtora roku. Na czele grupy zatrzymanych stał Adrian P. (były już redaktor i szef działu PR Bastionu), któremu dodatkowo zostaną postawione zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.Śledztwo wykazało, że Adrian P. i jego grupa działali na niekorzyść Bastionu przy jego prywatyzacji. Celowo wprowadzali nieprawidłowe informacje w dokumentacji, zaniżali wyceny poszczególnych segmentów serwisu i weryfikowali dane przetargowe, tak by ich profil pasował do jednej z firmy wstępnie zgłoszonej do licytacji.

Szajka Adriana P. ponadto przyjmowała korzyści majątkowe, które pieszczotliwie nazywano „abonamentami na konkursy”, dzięki którym w komisjach konkursowych Bastionu były forsowane osoby wręczające łapówki. Początkowo abonamenty były tylko drobnymi sumami pieniędzy (po kilka tysięcy złotych), lecz z czasem proceder ten urósł do tego stopnia, że zwycięzcy konkursów musieli sprezentować łapówkarzom luksusowe samochody a nawet mieszkania w centrum miasta. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy donos do CBA złożył anonimowy czytelnik Bastionu ukrywający się za inicjałami MS.

Na tym etapie śledztwa CBA i rzeszowska prokuratura nie mogą podać więcej informacji.

PRIMA APRILIS!

News jest oczywiście żartem z naszej strony, wycelowanym w redakcyjnego kolegę Adriana "promila" P., który nie jest żadnym aferzystą a tym bardziej łapówkarzem. A 1 kwietnia spędził w zaciszu domowych pieleszy wraz z ukochaną żoną.
KOMENTARZE (38)
Loading..