TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Urodzinowy konkurs graficzny

2015-01-06 16:06:10


Dawno już na Bastionie nie organizowaliśmy żadnego konkursu, jednak urodziny serwisu trzeba specjalnie uczcić. Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w naszym urodzinowym konkursie graficznym. Waszym zadaniem jest stworzenie dowolną techniką fanarta ze świata Gwiezdnych Wojen, który będzie związany z Przebudzeniem Mocy (czy to będzie typowy fanart, plakat, okładka czy coś innego pozostawiamy już do Waszej dyspozycji). Mamy nadzieję, że teaser oraz przecieki z ostatnich miesięcy rozbudziły Waszą wyobraźnię na tyle, że nas przyjemnie zaskoczycie. Prace można nadsyłać do 15 lutego na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl.

Sponsorem nagród jest firma wydawnictwo Amber.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci książek ze świata Star Wars. Kształtują się one następująco:
I miejsce – Świt Jedi: W nicość, Kenobi, Błędny rycerz
II miejsce – Świt Jedi: W nicość, Fatalny Sojusz
III miejsce – Świt Jedi: W nicość


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!
KOMENTARZE (67)

Bastion

13 lat za nami

2015-01-06 11:53:12

Gdyby Bastion był człowiekiem, to w tym roku szedłby do gimnazjum. Dziś mija dokładnie trzynaście lat od oficjalnego debiutu Bastionu Polskich Fanów Star Wars w internecie. Trzynaście lat podczas których regularnie staraliśmy się dostarczać Wam informacje ze świata Star Wars.

Ostatni rok przyniósł fanom naszego ukochanego uniwersum wiele zmian. Najwięcej emocji spośród nich wzbudziło skasowanie EU oraz pojawienie się zajawki Przebudzenia Mocy. Każdy z Bastionowiczów musiał sobie z tym poradzić na swój własny sposób, decydując co jest dla niego w Gwiezdnych Wojnach najważniejsze. Część osób się pożegnała z uniwersum, ale zbliżający się nowy epizod wielu też nakręcił pozytywnie. Jedno jest pewne, Gwiezdne Wojny wybudziły się z letargu w jakim były w ostatnich latach. Powoli liczba pojawiających się newsów filmowych rośnie - a niedługo dojdzie też do tego większa liczba informacji związanych z innymi produktami. Będzie co śledzić.

Raz na kilka lat, przy okazji urodzin, prezentujemy Wam garść statystyk związanych z tym z jakich urządzeń nas śledzicie. Ciekawie wygląda to, gdy porównuje się zmieniające na przestrzeni lat trendy. Obecnie 79% z użytkowników Bastionu przegląda go z komputerów wyposażonych w którąś z wersji Windowsa (najpopularniejszy jest Windows 7, na drugim miejscu Windows 8/8.1), na drugim miejscu z 13% są urządzenia mobilne z Androidem, a na trzecim z 3,5% urządzenia mobilne z iOSem. Jeśli chodzi o same urządzenia mobilne to 11,4% z nich to iPady, 7,4% iPhony, a 2,1% Samsung Galaxy S IV - żadne z pozostałych urządzeń mobilnych nie przekroczyło 2%. W przypadku przeglądarek pierwsze miejsce posiada Chrome z 45%, na drugim miejscu jest Firefox z 31,7%, trzecia Opera z 7,8%, a czwarte IE z 5,4%.

Redakcja Bastionu w minionym roku przygotowała dla Was prawie 1200 newsów, jednak to Wy, społeczność tego serwisu, sprawiacie, że chętnie to robimy. Podczas swoich dyskusji zostawiliście przez ostatni rok 20 tysięcy postów na forum i 13 tysięcy komentarzy. Dziękujemy za to i mamy nadzieję, że dalej będziecie aktywnie komentować wydarzenia ze świata Star Wars. Nadchodzące lata przyniosą wiele emocjonującego materiału, a my obiecujemy Wam relacjonować go dla Was najlepiej jak potrafimy.

Załoga Bastionu:
Bolek, Burzol, DARTH VADER, FoolECK, Freedon Nadd, Hego Damask, Karrde, Kasis, Lord Bart, Lord Sidious, Lorn, Master of the Force, Misiek, Nestor, Nild, ogór, promil, Rusis, ShaakTi1138, Strangler i X-Yuri.


KOMENTARZE (31)
Loading..