TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Konkurs „Gwiezdne Wojny: Jak podbiły wszechświat?”

2015-11-30 07:19:01

Dziś uruchamiamy kolejny konkurs, który Bastion Polskich Fanów Star Wars organizuje przy współpracy z wydawnictwem Znak. Znów wracamy do formuły pytania otwartego. Formularz konkursowy znajdziecie w tym miejscu. Na Wasze odpowiedzi czekamy 4 grudnia.

Dwie osoby, których odpowiedź najbardziej przypadnie do gustu jury, dostanie egzemplarz książki „Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?” Chrisa Taylora ufundowany przez wydawnictwo Znak. Więcej o samej książce przeczytacie tutaj.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Bawcie się dobrze.


KOMENTARZE (8)

Bastion

Konkurs "Nowe kroniki Yody"

2015-11-24 19:54:32

Bastion Polskich Fanów Star Wars przy współpracy z firmą Galapagos ma dla Was nowy konkurs. Tym razem jest to krótki konkurs wiedzowy dotyczący seriali animowanych Star Wars. Formularz konkursowy znajdziecie w tym miejscu. Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca miesiąca.

Trzy osoby z największą liczbą poprawnych odpowiedzi (lub wyłonione poprzez losowanie, jeśli więcej osób udzieli taką samą liczbę odpowiedzi) otrzymają dvd z pierwszą i drugą częścią "Nowych kronik Yody".

Sponsorem nagrody jest firma Galapagos, dystrybutor filmów i seriali na DVD i BD, która w zeszłym miesiącu wydała serial animowany "Nowe kroniki Yody". Więcej o wydaniu możecie przeczytać w tym miejscu.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! :)


KOMENTARZE (7)

Bastion

Konkurs na blurb książkowy

2015-11-20 21:15:45 Virtualo.pl

Bastion Polskich Fanów Star Wars wraz z firmą Virtualo.pl ma okazję zaprosić Was do udziału w kolejnym konkursie, którym można wygrać e-booki najnowszych książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen: Tarkin, Lordowie Sithów, Koniec i Początek.

Zadaniem konkursowym dla Was jest wymyślenie "blurbu książkowego" swojej wymarzonej powieści w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nie ważny nowy czy stary kanon - wasz opis ma nas zaciekawić tak, abyśmy po jego przeczytaniu chcieli taką książkę kupić od razu. Dla osób, które nie wiedzą czym jest blurb już śpieszymy z wytłumaczeniem. Otóż jest to rekomendacja lub krótkie streszczenie utworu, umieszczane najczęściej na tylnej stronie okładki książki. Proste, prawda?

Wśród nadesłanych prac wybierzemy najlepsze, które otrzymają łącznie 10 e-booków od Virtualo.pl:

I miejsce - trzy e-booki
II - dwa wybrane e-booki
oraz 5 wyróżnień, które dostaną jeden wybrany tytuł


Swoje zgłoszenia możecie nadsyłać w tym miejscu >>>

Miło nam jest również poinformować, że e-book powieści Koniec i Początek jest dostępny wyłącznie w ofercie Virtualo.pl do 25. listopada w promocji.

Na prace konkursowe czekamy do 27. listopada do godziny 23:59.

Regulamin konkursu dostępny jest w tym miejscu >>>

Sponsorem nagród jest Virtualo.pl, która jest nowoczesną księgarnią internetową specjalizującą się w sprzedaży ebooków i audiobooków.
KOMENTARZE (13)

Bastion

Wyniki szóstego konkursu AXN

2015-11-09 22:02:00 AXN
Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Mimo różnej trudności, każde z zadań miało wiele zgłoszeń; teraz jednak nadeszła pora na ostatnie wyniki konkursu organizowanego we współpracy z AXN!


Ostatnim zadaniem było stworzenie limeryka o tematyce halloweenowo-gwiezdnowojennej. Warto przypomnieć, że tym razem oprócz samej kreatywności brano również pod uwagę czy wierszyk w założeniach faktycznie zachowuje formę limeryka:

1 miejsce: Darth Starkiller (koszulka + mini zestaw lego + etui na laptop + bidon + selfie stick)
Wszystkie Ewoki na małym Endorze
Przywdziały razem czapki i poroże.
Pociemniało niebo
i zapłonęło drzewo,
bo tu znajdziesz samą tylko grozę.


2 miejsce: Aerondright (mini zestaw lego + etui na laptop + selfie stick)
Przywiózł do Jabby dorodne dynie
Gubiąc po drodze ważniejsze skrzynie
Jabba już na wstępie krzyczy
Za stratę tony słodyczy
Którymi karmił swą zabójczynię


3 miejsce: Quicksilver (etui na laptop + selfie stick)
Z frachtowca "Sokoła Millenium" najgłębszej wnęki
Usłyszał kapitan jego, Han Solo nietypowe jęki.
Poszedł zbadać zagadkową sprawę,
Choć traktował to raczej jak zabawę.
Lecz strach obudził się w nim wielki i musiał zawrócić do łazienki.


Zwycięzcom gratulujemy!
KOMENTARZE (7)

Bastion

Konkurs na haiku

2015-11-08 19:41:06

GeekUp.pl


Mamy dla Was kolejny konkurs. Tym razem Waszym zadaniem jest wykorzystać krótką formę literacką, jaką jest japońskie haiku i stworzyć haiku, które w dowolny sposób będzie nawiązywać do "Przebudzenia Mocy". Czas na to macie do 29.11, a odpowiedzi należy przesyłać w tym miejscu. Spośród nadesłanych prac wybierzemy trzy najciekawsze.

Na zwycięzców czekają następujące nagrody:
I miejsce - koszulka z "Przebudzenia Mocy"
II miejsce - figurka Rey
III miejsce - figurka szturmowca Najwyższego Porządku


Sponsorem nagród jest sklep GeekUp.pl. W swojej ofercie posiada gadżety, zabawki i koszulki ze świata Gwiezdnych Wojen, w tym z "Przebudzenia Mocy". Pełną ofertę produktów Star Wars możecie znaleźć w tym miejscu.Powodzenia i dobrej zabawy!
KOMENTARZE (21)

Bastion

Wyniki konkursu sennego

2015-11-08 12:17:45Niedawno zakończyliśmy kolejny konkurs, tym razem o tematyce snów Star Wars. Poniżej znajdziecie dwie najciekawsze naszym zdaniem prace. Autorom gratulujemy! Będą oni mogli wybrać sobie dowolny produkt z kolekcji pościeli Star Wars sklepu Hippo.

Hagan
Miałem kiedyś niezwykły sen, w którym byłem X-Wingiem. Nie, nie pilotem X-Winga, tylko samym gwiezdnym myśliwcem (wiem, to dziwne, ale może wzięło się to z tego że jestem fanem starych symulatorów LucasArts). Dokoła mnie była czerń kosmosu, gwiazdy i inne statki z eskadry. Pędziliśmy przez kosmos, wrażenie prędkości było niezwykle realne, szczególnie potęgowane przez widok szybko rosnących sylwetek większych okrętów lub planet. A przelatując blisko mostku dowodzenia niszczyciela, mogłem dojrzeć w środku sylwetki przebywających na nim oficerów imperialnej floty. Nie wiem, czy można przez sen poczuć przeciążenie, ale tak się właśnie czułem robiąc uniki przed promieniami wrogich turbolaserów, czy uciekając przed chmarami myśliwców TIE. Były one jak rój os - leciały w ciasnej formacji i niemal równocześnie wchodziły w zakręty, pętle, równocześnie przyspieszały i zwalniały. Walka z nimi przypominała raczej strzelanie do roju robotów-kalmarów jak w "Matrixie - Rewolucjach" - strzelaliśmy w ten "rój" i co chwilę pojawiała się kula ognia - trafienie. Nie wiem jak skończyła się walka, ale później był skok hiperprzestrzenny, widziałem gwiazdy rozciągające się do postaci linii zbiegających się w jednym punkcie, gdzieś daleko przede mną. Wrażenie było podobne do coraz szybszego spadania z ogromnej wysokości (sam się dziwię że nie obudziłem się wtedy na podłodze :) ). Ostatnie co pamiętam to wlot do hangaru statku-bazy. Wokół krzątała się obsługa podłączająca przewody paliwowe i zasilające, widziałem też droidy przypominające R2. Nie potrafię powiedzieć jak w ogóle znalazłem się w tak niecodziennym miejscu - chyba Di Caprio w "Incepcji" miał rację mówiąc, że nigdy nie pamiętamy początku snu.

Bazy
Pędziliśmy śmigaczami w dół ośnieżonego stoku. Grupa rebeliantów, którą dowodziłem, przeprowadzała rajd na niewielką, ale dobrze ufortyfikowaną placówkę Imperium na bliżej nieznanej, lodowej planecie. Strzelcy już dawno nas dostrzegli i obecnie sunęliśmy slalomem między lejami po wybuchach, które, im bliżej fortecy, tym pojawiały się częściej. W końcu trzy pojazdy dotarły do murów twierdzy. Szybko wyskoczyliśmy z pojazdów. Rozkład budynku znaliśmy na pamięć. Krata otworu wentylacyjnego wyleciała z zawiasów z hukiem. Nic nie oprze się dobrze zdetonowanemu termodetonatorowi. Pierwsza drużyna, ze mną na czele, wbiegła do środka tymże tunelem wentylacyjnym. Po drodze szturmowcy kładli się jak łany zboża pod wpływem naszego ognia z karabinów blasterowych. W końcu dotarliśmy do celu. Wielkie drzwi blasterowe. Nasz haker i ekspert od zamków zrobił swoje. Niewielkie pomieszczenie z sejfem w rogu stanęło przed nami otworem. Podszedłem do sejfu. Uchyliłem lekko drzwiczki i... Zaraz, zaraz, otwarte drzwiczki? Coś tu nie pasuje.
Obudziłem się i szybko podniosłem na łokciach. - Mistrzu, miałem przedziwny sen, śniło mi się, że byłem antyrepublikańskim separatystą i... - Mistrza nie było w kwaterze. Usłyszałem charakterystyczne buczenie miecza świetlnego na korytarzu. Szybko przywołałem swoją rękojeść i zajrzałem na zewnątrz. Mój mistrz toczył śmiertelny pojedynek z jakimś zamaskowanym wojownikiem, który dzierżył miecz o czerwonej klindze. Błyskawicznie zapaliłem swoją broń i ruszyłem wzdłuż korytarza, aby pomóc mojemu mentorowi. Przeskoczyłem nad walczącą parą i już byłem w połowie wyprowadzania ciosu na głowę zakapturzonej postaci, kiedy niespodziewanie z klingi jego miecza wysunęło się drugie, zdradliwie czerwone ostrze i przebiło moją klatkę... Poczułem się, Jakbym przez całe życie przygotowywał się do tej chwili. Do tego żaru, który boleśnie wypełniał moją klatkę piersiową. Spojrzałem w oczy mojego mistrza. To zabawne, jak wiele rzeczy wydaje nam się zupełnie innych tuż przed śmiercią. Patrzył na mnie, jak gdyby zamiast oczu miał dwa reflektory. Właściwie to wyglądały jak zmierzające w moją stronę dwa, zielone pociski wystrzelone z myśliwca TIE...
Tylko wrodzony instynkt spowodował, że nadlatujący z naprzeciwka, imperialny myśliwiec nie zestrzelił mojego X-winga. Jak to możliwe, że zasnąłem w trakcie rutynowego patrolu po moim sektorze? Czy to mógł być sen w śnie? Chyba przesadzam ostatnio z ćwiczeniami na symulatorze, potrzebny mi długi i spokojny sen. I skąd u diabła wziął się tutaj ten mały TIE Fighter? Szybko obróciłem myśliwiec o 180 stopni i zacząłem ścigać imperialny myśliwiec. Jest zbyt mały, aby zapuszczać się tu samemu. Gdzieś niedaleko musi być jego statek-matka, a jeśli tam doleci, opowie im wszystko, co tu widział... Pchnąłem drążek w przód, aby szybciej znaleźć się w odległości pozwalającej na precyzyjny strzał. Sylwetka TIE na moim komputerze celwniczym zaświeciła się na zielono i z całej siły wcisnąłem spust...
-Wstawaj, przecież spóźnisz się na zajęcia! - Znam ten głos. Mama. Byłem owinięty kołdrą, a za oknem szalała jesienna wichura. No tak. Wczorajszego wieczoru zasnąłem z książką w rękach. Włożyłem zakładkę na stronę 216 i odłożyłem nowiutkie wydanie Tarkina Jamesa Luceno na nocną szafkę. Przeciągnąłem się i wstałem z łóżka, aby przygotować się do kolejnego szarego, nudnego dnia na uczelni. I znowu te dziwne sny w snach. Kiedyś od tego zwariuję. Czasem miałem problem z odróżnieniem rzeczywistości od marzeń sennych. Wziąłem do ręki mały dziecięcy bączek i zakręciłem nim na biurku, aby upewnić się, że wszystkie sny już się skończyły. Ubrałem się, zarzuciłem plecak na ramię i wyszedłem z domu.

-Dziwna zabawka - pomyślała mama godzinę później przyglądając się kręcącemu się bączkowi, który nie miał wcale zamiaru opaść...


Sponsorem nagród jest sklep Hippo-sklep specjalizujący się w sprzedaży pościeli, ręczników, narzut i kocy ze znanych franczyz. W swojej ofercie mają również produkty ze świata Gwiezdnych Wojen, a niedawno poszerzyli ofertę o pościele z "Przebudzenia Mocy". Obecnie dostępne w przedsprzedaży są trzy wzory z Epizodu VII. Pełną ofertę produktów Star Wars możecie znaleźć w tym miejscu.


KOMENTARZE (10)

Bastion

Konkurs AXN - po raz ostatni!

2015-11-02 20:39:25
To już szósty, a więc - ostatni z cyklu konkursów organizowanych we współpracy ze stacją AXN; standardowo - termin upływa w najbliższy czwartek o 22. Ogłoszenie samych wyników pojawi się w poniedziałek o zbliżonej porze.
Ostatnie zadanie możecie znaleźć w tym miejscu.
Przypominamy, że ważna jest nie tylko pomysłowość i oryginalność odpowiedzi, ale również poprawna konstrukcja wierszyka!

Poprzednia konkurencja mimo pozornie kontrowersyjnego tematu zebrała wiele zgłoszeń, ale bezkonkurencyjne okazały się wypowiedzi:
1 miejsce: Ravea (koszulka + mini zestaw lego + etui na laptop + bidon + selfie stick)
Wyaaaaaa. Uwana goya uhama. RRRrrruurgh! Arrggg! Wah shrf shrf shrf rrrooaarrgghh. Ruuhr-ahr ahhowww gruh-row-ow. Woohiee wwrcahwowhwa. Ah wu aaa? Ciii ohh haa arri hrrrrrnnnn. Chew Addis. Muaarga. Muawa anta. Wgha ryuraygu yuhahyrrararr. Ur oh.
Rhawk-Arrgh, rrrooaarrgghh!


2 miejsce: Darth Leonard (mini zestaw lego + etui na laptop + selfie stick) -
Sztuczna Inteligencja osiągnęła wystarczająco wysoki poziom, żebyśmy to my - droidy tej galaktyki - mogli podjąć konstruktywną dyskusję z reszą istnień w Senacie! Platforma Sojuszu Droidów Demokratycznych i Sprawiedliwych pragnie przedstawić swój program, który będzie forsowany podczas obrad Senatu:
-wolny wstęp dla droidów do barów! Koniec z uwłaczającą propagandą właścicieli przybytków pijalniczych, my też chcemy się bawić!
-prawo do darmowych cyklicznych kąpieli w oleju wraz z przeglądem podzespołów!
-równouprawnienie dla droidów! Czemu nie możemy posiadać własnych domów, statków, czemu nie jesteśmy traktowani na równi nawet z Gunganami? Nie mówiąc już o związkach partnerskich?!
Ramię w ramię, obwód w obwód - wejdźmy do Senatu i pokażmy wszystkim, że DROID TO TEŻ CZŁOWIEK!


3 miejsce: olszastefan (etui na laptop + selfie stick)
"Spokojna i bezpieczna galaktyka" Po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, nasza partia szturmem wdziera się na polityczne salony. Motorem napędowym naszego ugrupowania jest dbanie o zwykłych Szturmowców, którzy jak wiemy są siłą Imperialnej Armii. Po dojściu do władzy, jako główny cel postawimy sobie:
-Zwiększenie wynagrodzenia o 1000 Kredytów dla każdego ze Szturmowców,
-Postaramy się, aby żaden z fanatycznych wyznawców Mocy nie stał na czele Galaktyki,
-Zapewnimy ubezpieczenia wypadkowe dla rodzin Szturmowców w razie śmierci w wyniku eksplozji jednej z naszych Superbroni,
-Zwiększymy o kilka procent wydatki na zbrojenia,
-Zakupimy najnowsze modele karabinów blasterowych, aby poprawić naszą skuteczność w walce z "Rebelianckim Ścierwem"


Zwycięzcom gratulujemy, natomiast podejmującym się dzisiejszego zadania życzymy dalszej inwencji twórczej!
KOMENTARZE (8)
Loading..