TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Życzenia bożonarodzeniowe

2015-12-24 09:30:38

W tym pełnym wrażeń grudniu nie należy zapominać o życzeniach świątecznych. A zatem:

Z okazji świąt Bożego Narodzenia redakcja Bastionu życzy Wam dużo zdrowia, rodzinnej atmosfery, uśmiechu na twarzy, prezentów (nie tylko starwarsowych) pod choinką a w nadchodzącym Nowym Roku dużo Mocy pod każdą postacią :)

Podpisała wesoła załoga w składzie:
Adakus, Anor, Bolek, Burzol, DARTH VADER, Freedon Nadd, Fooleck, Hego Damask, Karrde, Kasis, Kathi Langley, Komisarz Sev, Lord Bart, Lord Sidious, Lorn, Master of the Force, Misiek, Nestor, Nild, ogór, promil, Rusis, ShaakTi1138, Strangler oraz X-Yuri.

Temat na forum KOMENTARZE (29)

Bastion

Konkurs z Multikinem Polska

2015-12-23 19:20:41

Bastion Polskich Fanów Star Wars wraz z Multikinem ma okazje zaprosić Was do udziału w kolejnym konkursie, w którym można wygrać pięć podwójnych zaproszeń na dowolny film (ważne od poniedziałku do czwartku we wszystkich kinach sieci Multikino oraz Silver Screen Łódź).

Zadaniem konkursowym dla Was jest wyjaśnienie nam czy fotel w kokpicie Sokoła Millenium jest wygodniejszy od tego na sali kinowej? Tak jak zazwyczaj bywa w tego typie konkursów, liczy na Waszą kreatywność i odpowiedzi. Przy wysyłaniu zgłoszeń pamiętajcie również o tym, że są do bilety do jednego z kin sieci Multikino lub do Silver Screen w Łodzi. Jeśli nie jesteście pewni zawsze możecie sprawdzić listę kin w tym miejscu >>>.

Swoje zgłoszenia możecie nadsyłać w tym miejscu >>>.

Na prace konkursowe czekamy do 30. grudnia do godziny 23:59.


Sponsorem nagród jest Multikino Polska.

KOMENTARZE (6)

Bastion

Konkurs na scenkę LEGO

2015-12-21 14:09:14 Ameet

Bastion Polskich Fanów Star Wars, wraz z wydawnictwem Ameet ma przyjemność zaprosić wszystkich fanów do wzięcia udziału w konkursie na scenkę LEGO. Do wygrania atrakcyjne nagrody, w tym albumy Encyklopedia Postaci oraz Ciemna Strona Mocy.

Wszystko co trzeba zrobić, to przygotować scenkę odwzorowującą wybrane wydarzenie z dowolnego epizodu Star Wars z użyciem klocków LEGO i przesłać ją na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl w formie zdjęcia z dopiskiem, którego momentu ona dotyczy. Technika dowolna (same klocki, klocki w plenerze, albo z dodatkowymi elementami, kolaże, etc), z zastrzeżeniem, że musi się pojawić co najmniej jedna minifigurka oraz projekt nie może być wcześniej publikowany.

Nagroda główna - Encyklopedia Postaci, Ciemna Strona Mocy

4 wyróżnienia - dla każdego zestaw: Kalendarz książkowy 2016 Star Wars, Moc bazgrołów, Vader i przyjaciele.

Data zakończenia konkursu: 21.01.2016

Regulamin konkursu dostępny jest w tym miejscu >>>

KOMENTARZE (16)

Bastion

Wyniki konkursu „Gwiezdne Wojny: Jak podbiły wszechświat?”

2015-12-08 16:43:37Niedawno wraz z wydawnictwem Znak zorganizowaliśmy konkurs promujący książkę Chrisa Taylora Gwiezdne Wojny. Jak podbiły wszechświat. Tę właśnie pozycję można było wygrać w tym konkursie. Waszym zadaniem było wskazanie najbardziej cenionego przez Was twórcy sagi, no i uzasadnienie tego.

Odpowiedzi dostaliśmy sporo. Mieliśmy z czego wybierać, co wcale nie było łatwym zadaniem. Wybraliśmy dwie.

Nagrody otrzymują: Rethinker i Orsino26.
Rethinker wskazał Irvina Kershnera:
Najbardziej cenię Irvina Kershnera wśród twórców Gwiezdnych Wojen. Dlaczego? Oczywista odpowiedź to za stworzenie takiego arcydzieła do którego można wracać i wracać jak Imperium Kontratakuje. Perełka sagi i to perełka w której o dziwo nie pojawia się kultowa Gwiazda Śmierci. Za to pojawia się więcej Dartha Vadera i lepsze spojrzenie na faktyczną potęgę imperium. Wcześniej nie było jej widać po tym jak największa stacja bojowa została zestrzelona przez mały myśliwiec. Teraz w pełnej krasie mamy klucze floty imperialnej, jedyną filmowo zwycięską bitwę z rebelią i to w jakim stylu oraz te strach jaki imperium rozsiewa. Paniczną ewakuację Bespin po ostrzeżeniu ludności przez Landa. Film bez którego całe Gwiezdne Wojny miałyby o wiele mniejszy zasięg i głębię.

Orsino26 zaś Johna Williamsa:
Ciężko wybrać tylko jedną osobę, którą ceni się najbardziej, z całego grona, które pracowało przy Gwiezdnych Wojnach na przestrzeni dekad. Oczywistymi nazwiskami, które trzeba wymienić są oczywiście George Lucas, Lawrence Kasdan czy też aktorzy, którzy wcielili się w ukochane postacie. Moim osobistym faworytem jest jednak kto inny, twórca ścieżki dźwiękowej, John Williams.
Uważam, że miał on ogromny wkład w budowanie fenomenu Star Wars. Jego kompozycje znają wszyscy, nawet osoby, które nigdy nie obejrzały żadnego epizodu Gwiezdnej Sagi. Posunąłbym się do stwierdzenia, że jego Marsz Imperialny jest jednym z trzech najszerzej znanych marszy na świecie, tuż obok Marszu Żałobnego i Marszu Mendelsona, co jest nie lada osiągnięciem, jeśli spojrzy się na kompozytorów tych dzieł. Któż z nas, fanów, nie miał ciarek na całym ciele słuchając Force Theme? Jeśli myślimy o Gwiezdnych Wojnach, widzimy przesuwające się powoli w przestrzeni kosmicznej napisy, a w głowie mimowolnie rozbrzmiewa Main Theme. Ukochana saga nie byłaby tym samym bez udziału tego kompozytora. Nawet jeśli niektórzy uważają, że Nowa Trylogia odbiega znacząco od starej poziomem, to soundtrack i tak nie zawodził. Gdy w melancholijnym nastroju zacznę słuchać Across the Stars, w moich oczach pojawiają się łzy, a Duel of Fates jest jednym z najlepiej budujących klimat utworów w historii kina. Może przesadą byłoby stwierdzenie, że John Williams odcisnął na Star Wars takie samo piętno jak George Lucas, w odróżnieniu jednak od reżysera kompozytor nigdy nie utracił formy i nie mogę się doczekać, aż zasiądę w kinie na Przebudzeniu Mocy i usłyszę nowe muzyczne motywy, które zostaną w mojej głowie na zawsze.


Większość z Was wskazywało przede wszystkim trzy osoby. Johna Williamsa, Irvina Kershnera i George’a Lucasa. Owszem pojawili się też inni twórcy, ale to właśnie ta trójka zdobyła Wasze największe uznanie.

Poza konkursem warto wspomnieć jeszcze o tym co napisał Bartthew:
Najbardziej cenię Georga Lucasa, mimo, że trylogia prequeli nie jest zbytnio udana, oraz jest zmiany w starej trylogii są okropne, to gdyby nie On nie było by Star Wars. Właśnie dlatego cenię go najbardziej.

Zwycięzcom gratulujemy. Za przesłanie nagród odpowiada sponsor, czyli wydawnictwo Znak.


KOMENTARZE (5)

Bastion

Wyniki konkursu na haiku

2015-12-06 20:32:16

GeekUp.pl


Mikołajkowo publikujemy dziś wyniki ostatnio zamkniętych konkursów. A wraz z GeekUp.pl zorganizowaliśmy niedawno konkurs na haiku, które w dowolny sposób miało nawiązywać do "Przebudzenia Mocy". Poniżej znajdziecie podium wraz z nagrodzonymi pracami.

I miejsce - kuba_starwarsy
Nagroda: koszulka z "Przebudzenia Mocy"
Snop nocnych iskier
zdobi białe pancerze
martwego mrozu

II miejsce - V'ras
Nagroda: figurka Rey
Zniszczone wraki
w pyle gorącym leżą
przelot Sokoła

III miejsce - NLoriel
Nagroda: figurka szturmowca Najwyższego Porządku
Farmer wilgoci
Wpatruje się w zachód słońc
Mocy, przybywaj!

Sponsorem nagród jest sklep GeekUp.pl. W swojej ofercie posiada gadżety, zabawki i koszulki ze świata Gwiezdnych Wojen, w tym z "Przebudzenia Mocy". Pełną ofertę produktów Star Wars możecie znaleźć w tym miejscu.Jeszcze raz gratulujemy, a poniżej publikujemy kilka z nadesłanych haiku.

Aerondright
Niespokojny sen
Las ogniem śmierci płonie
Przebudziła się

Jacken
Dziś koniec dzieła.
Ciche drzewa pochłania
Czerwony promień.

littlesith
zmarszczki na twarzach
przyjaciele wracają
moc jest znów z nami

olszastefan
Premiera blisko
hejterów będzie mrowie
ja trwam spokojnie

Slavek_8
Płonąca wioska
jak czerwień miecza Kylo
Han strzela pierwszy

SW-Yogurt
Spacer ślimaka
po ostrzu w grudniową noc
pustynia i lód
KOMENTARZE (14)

Bastion

Wyniki konkursu "Nowe kroniki Yody"

2015-12-06 19:37:22

Niedawno zorganizowaliśmy wraz z firmą Galapagos krótki konkurs, w którym musieliście odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących seriali animowanych Star Wars. Wśród osób z maksymalną liczbą poprawnych odpowiedzi (których było ponad 20) wylosowane zostały trzy zestawy dvd z pierwszą i drugą częścią "Nowych kronik Yody". Nagrodzone osoby to:
Darth Marcin
Darth Starkiller
Eliyah


Sponsorem nagrody jest firma Galapagos, dystrybutor filmów i seriali na DVD i BD, która w zeszłym miesiącu wydała serial animowany "Nowe kroniki Yody". Więcej o wydaniu możecie przeczytać w tym miejscu.Gratulujemy!


KOMENTARZE (7)

Bastion

Prezent od Mikołaja: Dostęp do VoD.pl

2015-12-06 19:07:08

Dziś Mikołaj. Z tej okazji mamy dla Was mały prezent. Kilkanaście kodów umożliwiających obejrzenie jednego z pięciu Epizodów sagi na VoD.pl. Więcej o samym wydaniu pisaliśmy tutaj.

Co trzeba zrobić, by uzyskać kod? Wysłać prywatną wiadomość na nasz redakcyjny profil. Tyle. Pierwsze osoby dostaną odpowiedź z kodem umożliwiającym darmowe obejrzenie wybranego przez siebie filmu z sagi.

Dodatkowo kilka kolejnych kodów będziemy rozdawać w przyszłym tygodniu na naszym profilu facebookowym. Tam kod zgarnie pierwsza osoba, która go wykorzysta.
KOMENTARZE (4)

Bastion

Wyniki konkursu na blurb książkowy

2015-12-04 20:44:14 Virtualo.pl

Miło nam poinformować, że mamy dla Was wyniku konkursu na blurb książkowy, który organizowaliśmy razem z firmą Virtualo.pl, w którym można było wygrać e-booki najnowszych książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen: Tarkin, Lordowie Sithów, Koniec i Początek.


Poniżej prezentujemy nagrodzone prace:

1. miejsce: Wixu (e-booki Tarkin, Lordowie Sithów, Koniec i Początek)
Imperium galaktyczne przestało istnieć.
Nadszedł czas zjednoczonej Rebelii, jednak to nie czas na świętowanie.
Chociaż Imperator i jego prawa ręka Darth Vader nie żyją, tak ich filozofia nie przepadła wraz z nimi.
Fanatycy oddani sithańskim wierzeniom próbują odbudować potęgę Mrocznych Lordów.
Jednym z nich jest Kylo Ren, który wyrusza na planetę Endor, by zdobyć pozostawiony lata temu przedmiot,
który może stać się zapalnikiem dla nowo powstałego zakonu rycerzy Ren.
Maskę Dartha Vadera.


2. miejsce: catvocker79 (dwa wybrane e-booki)
Imperium poniosło klęskę, ale i tym razem nie zostało rzucone na kolana.
Sojusz Rebeliantów zwyciężył, ale i tym razem nie było to tak miażdżące zwycięstwo, jakiego życzyliby sobie jego przywódcy.
Sojusz wciąż jest zbyt słaby by przejąć władzę.
Imperium stało się zbyt słabe by sprawować władzę absolutną nad całą galaktyką.
Teraz obie strony będą gorączkowo szukać sposobów, aby się wzmocnić.
***
W chaosie bitwy i odwrotu sił Imperium chyba nikt nie zwrócił uwagi na jeden (wyglądający na uszkodzony) prom klasy Lambda, opuszczający system skokiem w nadprzestrzeń.
Sprawiającym wrażenie wykonanego na oślep...
Czy ktoś tak mocno związany z Mocą może cokolwiek zrobić na oślep?
Nawet zmuszony do awaryjnego lądowania na nieznanej planecie, w samym środku zupełnej głuszy; ścigany przez własną przeszłość,przez Sojusz oraz przez Imperium?
Gdy jedynym, co mu pozostało jest on sam?
On sam i Moc - która wciąż ma wobec niego jakieś plany.
***
"Mogę się tylko albo załamać, albo coś z tym zrobić..."Wyróżnienia (po jednym wybranym e-booku)

adam1210leg
Siódma siostra wyczuwa wielkie zakłócenia w mocy.
Postanawia znaleźć dawną sojuszniczkę ciemnej strony -upadła Jedi.
Podczas misji natrafia na ślady uznanego za martwego mistrza Mac'a Windu.
Czy Jedi rzeczywiście żyje?
Jakie tajemnice kryje Barissa Offee?
Czy Bib Fortuna zna rozwiązanie tych zagadek?


bmw830
Pomimo zwycięstwa nad armią robotów Federacji Handlowej, planeta Naboo wciąż leczy rany.
Rządy królowej Amidali dobiegają końca, a nowi kandydaci na tron niekoniecznie mają na celu dobro ludu.
Kiedy niespodziewanie dostawy surowców spoza planety zamierają, atmosfera nieufności i wzajemnych podejrzeń pomiędzy ludźmi i Gunganami zagęszcza się.
Padme wraz ze swymi wiernymi kompanami – kapitanem Panaką, dwórkami oraz droidem R2D2 – musi zapobiec kryzysowi.
Stawką jest życie tysięcy niewinnych istot.


Darth Ponda
Myśleliście, że o Imperium Sithów wiecie już wszystko.
Historia Odległej Galaktyki wydawała się odkryta.
Lecz największa tajemnica nie została ujawniona... aż do dziś.
Najwyższy czas zdradzić Wam prawdę.
Prawdę o tym, kto naprawdę rządził w Zakonie Sithów przez te wszystkie lata.
W końcu wszyscy poznają historię istoty tak złej, że nawet Ciemność się go bała.
Poznajcie Dartha Ouborosa, Imperatora Sithów i zabójcę Jedi przez prawie 10 000 lat.


DarthSecuro
Na planecie Boglart V dotkniętej niegdyś klęską żywiołową rozbija się Mandalorianin że starożytnym sithańskim artefaktem.
Jego lud dostał już wiadomość, ale nie tylko on.
sithański krążownik przechwycił transmisję.
Kto pierwszy dotrze do wojownika?
Sithowie, Plemię, czy tajemnicza, pierwotna moc z wnętrza planety?


SirStaniak
Snoke jest tajemniczym przywódcą frakcji zwanej Najwyższym Porządkiem, posiadającym sojusznika w postaci Ciemnej Strony Mocy.
Odkrytej w nim przez Mrocznego Lorda...
Przed Rebelią...
Przed Wojnami Klonów...
Przed Bitwą o Naboo...
Odkrytej i rozwiniętej przez Dartha Sidiousa...Sponsorem nagród jest Virtualo.pl, która jest nowoczesną księgarnią internetową specjalizującą się w sprzedaży ebooków i audiobooków.


Zwycięzcom gratulujemy!
KOMENTARZE (8)
Loading..