TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

20-lecie Bastionu: Konkurs quizowy

2022-02-28 20:59:42


W styczniu tego roku obchodziliśmy 20-lecie powstania Bastionu. Z tej okazji zorganizowaliśmy kilka różnych konkursów. Każda impreza urodzinowa musi jednak się kiedyś skończyć, w związku z tym mamy dla Was ostatni już konkurs urodzinowy. Ze wszystkich dotychczasowych konkursów największym zainteresowaniem cieszył się konkurs quizowy. Postanowiliśmy więc go powtórzyć, ale w trochę zmienionej formie. Tym razem zostaną nagrodzone trzy osoby, które uzyskają najwyższą średnią z Quizów w trybie turniejowym. Wzięte pod uwagę będą tylko wyniki z quizów wykonanych od momentu publikacji tego newsa do północy 04.03.2022. Quizy można rozwiązywać w tym miejscu.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:

I miejsce – 5-minutowe opowieści kontratakują, Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Ściana fana
II miejsce – 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Ściana fana
III miejsce – Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Ściana fana


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (3)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu z Nowego Kanonu

2022-02-27 20:56:59


Kolejny z konkursów zorganizowanych z okazji 20-lecia naszego portalu dobiegł niedawno końca. Tym razem był to konkurs wiedzowy z nowego kanonu z dodatkowymi pytaniami opisowymi mającymi pomóc wyłonić zwycięzców w przypadku remisu z części wiedzowej. Jak się jednak okazało pierwsza część wystarczyła do jednoznacznego wyłonienia podium. Gratulujemy wiedzy!

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Podium wraz z nagrodami wygląda następująco:

I miejsce – Globerek
Nagrody: Światło Jedi, W ciemność, Burza nadciąga
II miejsce – OwenKRK
Nagrody: W ciemność, Burza nadciąga
III miejsce – Keshan
Nagrody: Światło Jedi


Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do zabawy w przyszłości! Jutro rozpocznie się już ostatni z naszych urodzinowych konkursów.


KOMENTARZE (6)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu graficznego

2022-02-20 20:26:33


Pierwszym konkursem, który zorganizowaliśmy w tym roku z okazji naszych 20-tych urodzin był konkurs graficzny. Po długich naradach jury udało się wyłonić zwycięską trójkę, która znalazła się na podium. Gratulujemy talentu i pomysłowości! Poza zwycięskimi pracami pragniemy wyróżnić jeszcze jedną pracę, która otarła się o podium.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Egmont.

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – hashhana
Nagrody: Łowcy nagród tom #01: Najgroźniejsi w galaktyce, Łowcy nagród tom #02: Cel: Valance, Wielka Republika #01: Bez strachuII miejsce – Asfo
Nagrody: Darth Vader tom #01: Mroczne serce Sithów, Darth Vader tom #02: Prosto w ogieńIII miejsce – Jakub Sitarski
Nagrody: Vader na celownikuWyróżnienie - Slavek_8
Nagroda niespodzianka.Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w naszych pozostałych konkursach!


KOMENTARZE (13)

Bastion

Dziękujemy

2022-02-17 22:20:45 Redakcja


Redakcja Bastionu Polskich Fanów Star Wars chciałaby bardzo podziękować wszystkim, którzy dorzucili coś od siebie do naszej eSkarbonki. Podczas tegorocznego finału Orkiestra zbierała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jurek Owsiak wśród celów zbiórki wymienił m.in. uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych.

Poniżej kilka słów od nas podsumowujących tegoroczną zbiórkę:

Pomysł pojawił się spontanicznie podczas burzy mózgów związanej z przygotowywaniem odchodów 20-lecia Bastionu. Od samego początku idea zbiórki na WOŚP okazała się dla nas czymś co chcemy zrobić. Wszystko wyszło od nas po prostu naturalnie - mamy 20. urodziny, Orkiestra gra po raz 30-ty.. Dlaczego by nie spróbować jej wesprzeć? Fani Gwiezdnych Wojen staną na wysokości zadania!

~Redakcja


W tym roku podczas 30. finału wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1430 zł dlatego chcieliśmy z całego serca podziękować wszystkim za pomoc. Przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania i tylko utwierdziło w przekonaniu, że warto pomagać a na fanów Gwiezdnych Wojen zawsze można liczyć. Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć dziękuję i dozobaczenia podczas przyszłorocznego 31. finału!

#eSkarbonkaWOSP, #wosp2022

Oficjalna strona WOŚP

Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Bastion

20-lecie Bastionu: Wyniki konkursu o bohaterach serialowych

2022-02-16 19:35:26


Kolejny z naszych urodzinowych konkursów niedawno się zakończył. Tym razem mieliście za zadanie udzielić odpowiedzi na dwa pytania i spośród tych odpowiedzi jury wybrało trzy, które wydały im się najciekawsze. Szczere gratulacje dla zwycięzców i dla pozostałych uczestników za pomysłowość!

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Podium wraz z nagrodami wygląda następująco:

I miejsce – hashhana
Nagrody: 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Superkolor

Kto jest Twoim zdaniem najciekawszym bohaterem/bohaterką z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars i dlaczego?

W obecnie emitowanych animowanych i aktorskich serialach Star Wars pojawiło się wiele ciekawych postaci wymykających się z utartych schematów, zarówno pod względem charakteru jak i odgrywanej roli. Dla mnie osobiście póki co najciekawsza jest przywódczyni mandaloriańskiej grupy znanej jako Children of the Watch. Głównie dlatego, że to rzadkość w gwiezdno-wojennych źródłach zobaczyć kobietę, która jest nie tylko utalentowaną zbrojmistrzynią, ale także duchową przewodniczką, niczym szaman łączącą świat rzeczywisty z dawnymi tradycjami i opowieściami swego ludu. I choć bardzo lubię Mandaloriańskie wojowniczki w omawianych serialach, naprawdę przyjemnie jest oglądać tak odmienną osobowość i światopogląd od bardziej przyziemnej (ambitnej) Bo-Katan czy bitnej Koski. No i nie ukrywam, jej bardziej neutralna, pozbawiona kobiecych zarysów zbroja to miła gratka dla oka.

Który bohater/bohaterka z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars powinien doczekać się własnej historii książkowej i dlaczego?

Na bohatera książkowej historii wybrałabym Pre Vizsla, gdyż jego postać i klanowe powiązania ze starą Watahą Śmierci stanowią potencjalny pomost między Nowym Kanonem a Legendami. O ile Mandalorianie obecnie cieszą się zainteresowaniem twórców - i w rezultacie samych fanów, tylko powierzchownie została poruszona historia ich planety i jej skomplikowane relacje z Republiką. Animowany serial Wojny Klonów nie wspominał wprost Wielkiego Wycięcia Mandalorian sprzed 700 lat ani jak mandaloriańskie społeczeństwo utraciło swoją niezależność na rzecz Republiki, a jednocześnie mocno sugerował, że wbrew podniosłym hasłom księżnej Satine, nie był to świat wolny od politycznych prześladowań skoro część społeczeństwa zesłano na ekologicznie zniszczony księżyc w nadziei, że wymrą. A tych, których nie zabiły trudne warunki, ścigać miał rząd Concordii o czym sama księżna wiedziała i uznawała za coś właściwego. Pre w serialu nie miał szans być kimś innym niż złoczyńcom. Jednocześnie nie wiemy prawie nic o jego przeszłości, a przecież nie wziął się znikąd i został ukształtowany zarówno przez klanowe, stare tradycje wojowników jak ich ekonomiczno-społeczną sytuację. Bardzo chętnie przeczytałabym, jak ktoś z rodzinnymi powiązaniami do potępionej części społeczeństwa (Straż Śmierci) został nie tylko gubernatorem księżyca (kolonii karnej dla wygnańców?), ale przede wszystkim bliskim i zaufanym współpracownikiem księżnej i co właściwie się działo z wojownikami gdy władza Nowych Mandalorian utrwaliła się na dobre na Mandalorze. Nie po to, aby postać Pre została wybielona czy uchodziła za bohatera-wyzwoleńca, ale by poznać przyczynowo-skutkowy przebieg bratobójczej waśni, w który Republika i Jedi wmieszali się dla własnych korzyści, a która dała grunt dla późniejszych starań o wyzwolenie Mandalory z imperialnego jarzma. Przeczytałabym taką historię także dla samego Pre, którego wkład Nowy Kanon skrzętnie wymazuje z pamięci bohaterów, chociaż z samej Bo-Katan, jego najbliższej towarzyszki nie mniej winnej śmierci niewinnych i bezbronnych ludzi, czyni wielką bohaterkę i zasłużoną przywódczynie. Pre Vizsla w końcu był Mandalorianinem z krwi i kości i zasługuje aby tak go zapamiętać.


II miejsce – VaderTarm
Nagrody: Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Superkolor

Kto jest Twoim zdaniem najciekawszym bohaterem/bohaterką z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars i dlaczego?

Din Dijarin z serialu The Mandalorian. Bardzo mi się podoba. Mamy typowego bohatera o tajemniczej tożsamości - nic o nim nie wiemy tylko tyle, że przyjmuje zlecenia. Wraz z rozwojem fabuły dowiadujemy się o nim znacznie więcej. Sam jego styl walki robi duże wrażenie. Bardzo mi się spodobało to jaką nawiązał głęboką więź z Grogu. Nie mogę się doczekać trzeciego sezonu i wydarzeń w "Księdze Boby Fetta", które uzupełnią jego wątek.

Który bohater/bohaterka z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars powinien doczekać się własnej historii książkowej i dlaczego?

Cad Bane jest tym faworytem. W ostatnim odcinku "Księgi Boby Fetta" mogliśmy go zobaczyć jako postać aktorską. Miał swój debiut w Wojnach Klonów więc jego postać powinna mieć swoją adaptację książkową. Taka powieść powinna czytelnikom przybliżyć jego los w czasach Imperium Galaktycznego. Powinien być opisany wątek spotkania z Bobą Fettem oraz o ich potencjalnej rywalizacji.


III miejsce – Cysio
Nagrody: The Mandalorian - Superkolor

Kto jest Twoim zdaniem najciekawszym bohaterem/bohaterką z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars i dlaczego?

Thrawn, ponieważ jest badasem, wzbudza respekt, jest trochę tajemniczy i jest przerysowany w taki sposób, który mi nie przeszkadza.

Który bohater/bohaterka z animowanych lub aktorskich seriali Star Wars powinien doczekać się własnej historii książkowej i dlaczego?

Din Djarin, książka mogłaby pokazywać jego młodość, dlaczego jest tak przywiązany do kultury Mandalorian i jego początki w Gildii Łowców Nagród. Mogłaby być "brudna" i przeznaczona dla starszego odbiorcy.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w naszych pozostałych konkursach!


KOMENTARZE (3)

Bastion

20-lecie Bastionu: Konkurs z Nowego Kanonu

2022-02-12 12:57:00


Mamy dla Was kolejny konkurs powiązany z obchodzonym przez nas w tym roku 20-leciem naszego portalu. Tym razem konkurs dotyczy Nowego Kanonu Star Wars w którym będziecie musieli się wykazać wiedzą oraz pomysłowością w przypadku pytań w których musicie uzasadnić swój wybór. Trzy osoby z największą liczbą poprawnych odpowiedzi na pytania wiedzowe i najciekawszymi odpowiedziami na pozostałe pytania zostaną nagrodzone. Formularz konkursowy znajdziecie w tym miejscu, a odpowiedzi można wysyłać do 20.02.2022.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:

I miejsce – Światło Jedi, W ciemność, Burza nadciąga
II miejsce – W ciemność, Burza nadciąga
III miejsce – Światło Jedi


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (5)

Bastion

20-lecie Bastionu: Konkurs o bohaterach serialowych

2022-02-05 11:55:18


Konkursów nigdy za dużo, szczególnie jeśli ma się przyjemność świętować taką okazję jak 20-te urodziny Bastionu. Tym razem konkurs dotyczy bohaterów z seriali Star Wars. Mamy dla Was dwa pytania, w których będziecie musieli dokonać wyboru i go uzasadnić. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Formularz konkursowy znajdziecie w tym miejscu, a odpowiedzi można wysyłać do 13.02.2022.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Wydawnictwo Olesiejuk.

Dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:

I miejsce – 5-minutowe opowieści kontratakują, The Mandalorian - Superkolor
II miejsce – Gdzie jest Wookiee? 3 - Misja: Znaleźć Chewiego, The Mandalorian - Superkolor
III miejsce – The Mandalorian - Superkolor


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!

Przypominamy również, że cały czas możecie brać udział w innych trwających aktualnie konkursach:


KOMENTARZE (2)
Loading..