TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Bitewna gra Wizardów UPDATE

2004-07-09 12:49:00 StarWars.Com


We wrześniu bieżącego roku, świat Gwiezdnych Wojen zostanie zmieniony na zawsze. Z jednej strony będzie premiera trylogii na DVD. Z drugiej zaatakują Wizardzi. Wizards of the Coast, który obecnie ma licencję na karciankę i RPGa wprowadzi na rynek grę bitewną, o czym nieoficjalnie mówiło się już wcześniej. Wpierw pojawi się startowy zestaw "Rebel Storm" a potem także pakiety dodatków. Miniaturowe plastykowe figurki będą oczywiście pomalowane, ale póki co skoncentrują się na postaciach z oryginalnej trylogii. Ponadto zostew "Rebel Storm" będzie zawierał wszystkie materiały, których gracze będą potrzebowali by rozpocząć grę, czyli wszystkie zasady. Pakiet "Rebel Storm" będzie zawierał 10 figurek (z czego 8 losowych, dostępnych także w dodatkach, oraz dwie ekskluzywne, dostępne tylko w pakiecie startowym), kolorową kartę statystyk dla każdej z figur, księgę zasad gry, 20 ścienną kostkę, listę figur z "Rebel Storm", rozkładaną planszę do gry oraz osiem plansz terenów. (TILES)! Bootster będzie zawierał siedem figurek, w tym także super rzadkie, które nie występują w pakiecie startowym, oraz kolorowe karty dla każdej z figur. W sumie będzie 60 figurek z serii "Rebel Storm" każda wielkości mniej więcej 32 mm. Wprowadzą one w nowy wymiar RPGa Wizardów (D20), dzięki nim będzie można zarówno odgrywać bitwy, jak i uatrakcyjnić sesję, ale przy okazji będą też doskonałą gratką dla kolekcjonerów.
Jedną z kluczowych ról nad projektem bitewiaka Gwiezdno-wojennego odegrał Bill Slavicsek, Dyrektor odpowiedzialny za gry RPG i Miniaturki w firmie Wizards of the Coast. Stwierdził on, że gdy już wypuszczono figurki z serii Dungeons & Dragons, Wizardzi wiedzieli, że będą chcieli wprowadzić coś podobnego w Gwiezdnych Wojnach. Mary Elizabeth Allen, inna z kluczowych twórców bitewiaka, która jest menedżerem odpowiedzialnym za miniaturki w Wizardach, stwierdziła, że wielu osobą Gwiezdne Wojny kojarzą się z różnymi rzeczami: mieczami świetlnymi, blasterami, pojazdami, stworami czy scenami walki lub też postaciami. To wszystko to obraz sagi w wyobraźni, oczywiście gry fabularne pozwalają lepiej go poczuć, ale dopiero gra bitewna wprowadzi ten obraz w trójwymiarową i namacalną formę.
Gra bitewna Gwiezdnych Wojen ma być mocno uproszczona, tylko po to, by maksymalnie ułatwić nowym graczom wejście w świat gry. Pozwoli to z łatwością wciągnąć się osobom, które nie są oznajomione z grami bitewnymi, ale lubią czasem pograć w bardziej tradycyjne gry planszowe. Oczywiście, każdy początkujący będzie mógł otworzyć starter (podstawka) i dodatek oraz zagrać na jednym poziomie. Doświadczeni gracze będą się zagłębiać w strategię, taktyki, tym sposobem wszyscy będą zadowoleni. Ale to nie koniec niespodzianek.
W grudniu powinien pojawić się drugi zestaw o nazwie "Clone Strike", który będzie zawierał figurki z pierwszego i drugiego epizodu. Trzeci zestaw pojawi się w przyszłym roku i skoncentruje się na Epizodzie III. Zestawy będą zawierały kilka niespodzianek, w tym być może nawet postacie z Expanded Universe. Zresztą, Bill Slavicsek twierdzi, że jedna postać z EU pojawi się już w pakiecie "Rebel Storm", ale na razie nie zdradził o kogo chodzi. Wizardzi chcą powoli dodawać bardziej prominentne osobowości z EU w kolejnych pakietach.
Plastykowe figurki mają być bardzo trwałe, tak by można bez problemu wrzucić je do torby i pójść zagrać u kolegi. W chwili obecnej Wizardzi planują stworzenie 60 różnych miniaturowych figurek. Jak to się będzie rozwijać, w dużej mierze zależy od fanów.
Jeśli pojawi się to w Polsce, to być może dystrybucją zajmie się ISA, która już obecnie oferuje zarówno inne gry figurkowe (np. MechWarrior: Dark Age), jak również Gwiezdno-wojenne produkty Wizardów (karty TCG, system D20). O grze można porozmawiać na Forum.

UPDATE (9.07.2004, 22.07, Yako): Poniżej przedstawiamy kilka fotek poszczególnych elementów zestawu:

- Plansza gry
- Figurki
- Kawałek planszy
- Plansza

KOMENTARZE (10)
Loading..