TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Polska strona SWMinis.

2005-11-28 08:13:00 isa.pl

Na stronie isa.pl powstała strona poświęcona Star Wars Miniatures, grze bitewnej z WotC. Strona jest dopiero w fazie tworzenia, ale już można z niej pobrać zasady, pierwszy oficjalny scenariusz przetłumaczony na język polski, mam nadziję, że z czasem będzie to najbardziej rozbudowana strona poświęcona starwarsowym miniaturkom. Miejmy nadzieję, że będzie można na niej również prezentować własne scenariusze, zdjęcia makiet, z rozgrywek, no i oczywiście będą informacje na temat oficjalnych polskich turniejów w SWMinis. Zapraszam na stronę ISA:SWMinis.


Oficjalny topic o bitewniaku na Forum lub na forum SW:Minis.
KOMENTARZE (5)

Bitewniaki

Scenariusze do SWMinis : X-Skrzydłowiec, Droid oraz Vader's Revenge - UPDATE.

2005-11-25 13:37:00

Właśnie skończyłem pisanie dwóch scenariuszy do Star Wars Miniatures: Rebel Storm dla standardowej mapy ze startera. Mam nadzieję, że spodobają się wam i zachęcą do pisania własnych, np. dla SWM:Clone Strike lub SWM:Zemsta Sithów oraz scenariusz napisany dla mapy z zestawu AT-AT. Jeżeli macie jakieś uwagi, proszę o kontakt mailem.


Misja X-Skrzydłowiec: (by Andaral)

Misja będzie polegała na odzyskaniu i porwaniu X-Winga, który znajduje się w drugim hangarze (pom. Flight Control Center) obok Hangar Bay, które jest zamknięte. Drzwi można otworzyć w pomieszczeniu Detection Block. Następnie trzeba dezaktywować pole chroniące Hangar Bay, w pom. Tractor Beam. Misja Polega na odzyskaniu lub wysadzeniu X-Winga przez Pilota. Nie można strzelać do droida. Komandosi/żołnierze Reb. Chronią Pilota.

Strony zaczynają grę w:
Reb. - Hangar Bay.
Imp. - Turbolift A3-901K.

Rebelia 80 pkt.:
- Bothan Spy
- Rebel Pilot
- R2-D2 (lub inny droid)
- Elite Hoth Trooper
- Hoth Trooper x2
- Rebel Commando x2

Imperium 80 pkt:
- Imp. Officer
- ST. Commando
- Elite Snowtrooper
- ST. x8


===============================


Misja Droid: (by Andaral)

Polega na lądowaniu małego oddziału specjalnego Imperium w bazie Rebeliantów i przejęciu robota typu R2 z danymi, który jest zamknięty w Detection Block. Droida może przejąć główny bohater np. Mara Jade lub oficer Imp., Mają oni przetransportować robota do hangaru z promem, robot musi być cały czas w polu widzenia w odległości do 8 pól, jeżeli zostanie stracony z „oka”, wraca na miejsce, czyli do Detection Block. Mara nie może zginąć, nie można strzelać do robota.

Strony zaczynają grę w:
Imp. - Hangar Bay.
Reb. - Turbolift A3-901K.

(Robota może zastąpić np. Bothan Spy, ale nie może używać broni.)

Imperium 100 pkt.
- Mara Jade
- ST. Officer
- Imp. Officer
- ST. Heavy
- Elite Snowtrooper
- Elite ST.
- Snowtroopew x2

Rebelia 100 pkt.
- Luke Skywalker, Rebel
- Rebel Elite Trooper
- Elite Hoth Trooper x2
- Hoth Trooper x2
- Rebel Commando x2
- Commando Bike (lub odpowiedniki pkt. np. żołnierze rebelii)

W misji nie mogą brać udziału inne postacie, nie związane z Rebelią lub Imperium.

===============================


Star Wars Ifinities : New Empires - Vader's Revenge (by Andaral)

Rebelia przegrywa bitwę na Endorem, ginie Admirał Acbar. Części floty udaje się uciec pod dowódstwem Lando i Hana. Luke przegrywa pojedynek z Vaderem. Na prośbę Vadera, Imperator zezwala aby Luke zostaje jego uczniem. Vader zabiera syna na Yavin 4 aby uratować syna po ranach zadanych przez Imperatora. Lord Vader ma jednak inne plany wobec syna.

Po roku wraca z synem na DS i pozostawia go pod opieką Imperatora, sam udaje się w szukiwaniu floty rebelianckiej. Imperator jest zaślepiony zwycięstwem Imperium, triumfuje.

Gwiazda Śmierci, sześć miesięcy później. Vader powraca z kolejnej misji, ale nie sam, przy jego boku stoi jego syn, który pomaga ojcu powrócić na Jasną Stronę Mocy. Imperator nie wie, że szkoli klona Luka, którego podstawił mu Vader. Teraz, gdy obaj wrócili na DS mają do wykonania bardzo trudną misje, zabić Imperatora i objąć władzę nad Imperium Galaktycznym. Vader marzy również o odnalezieniu i przyłączeniu się do niego i brata jego córki, księżniczki Leii, która zaginęła podczas bitwy. Jest ona więziona przez Imperatora w specjalnie zbudowanej celi otoczonej isalamirami. Vader myśli o podpisaniu paktu z rebeliantami, w zamian obieca wznowienie działań Senatu i zaprzestania prowadzenie działań wojennych, w galaktyce ma zapanować pokój, Vader ma poparcie sporej części wysoko postawionych oficerów i wojska. Luke dowiaduje się gdzie więziona jest siostra, musi ją uwolnić przed pojedynkiem, Vader o tym nie wie, ale wyczuwa córkę, że jest blisko. Vader i Luke wylądowali. Imperator znajduje się w sali tronowej chroniony przez swoją Czerwoną Gwardię. Vader musi wyłączyć pole siłowe, Luke uwolnić siostrę.

Strony zaczynają grę w:
Imp. - Flight Control Center (tiles Sala Tronowa).
Nowe Imp. - Hangar Bay.

Etak I: Po aktywacji postaci, Luke dociera i uwalnia siostrę z więzienia (pom. Detection Block)
Etap II: Luke i Leia docierają do Vadera, który czeka na nich obok Tractor Beam. Gwardzista stojący przed drzwiami sali tronowej, nie może zobaczyć Luka i Leii.
Etak III: Vader wyłącza pole siłowe, gwardzista wchodzi do sali tronowej, droga jest wolna, Luke i Leia mogą podejść do niej.
Etap IV: Vader, a następnie Luke i Leia wchodzą do sali.
Etap V: Imperatora i klon Luka muszą zginąć.

Imperium 100 pkt:
- Imperator Palpatine (40)
- Luke Skywalker, Jedi Knigth (Klon - Dark Jedi) (27)
- Royal Guard x3 (33)

Nowe Imperium 100 pkt:
- Darth Vader, Sith Lord (60)
- Luke Skywalker, Jedi Knigth (Jedi Master) (27)
- Princes Leia, Senator (13)

Należy użyć standardowej mapy ze startera SWM:RS.


Na temat scenariuszy do SW:Minis porozmawiaj na Forum lub na nowym Forum SW:Minis.
KOMENTARZE (6)

Bitewniaki

Pełne zasady do SWMinis po Polsku.

2005-11-24 16:36:00 DantE-mk

W dniu dzisiejszym ukazała się i jest już dostepna instrukcja do Star Wars Miniatures. Jest to wersja poprawiona. Instrukcja w jezyku polskim została opracowana przez DantE-mk. Instrukcję można pobrać klikając w ten link, zasady są zapisane w formacie .doc.

Na temat minisów porozmawiaj na Forum lub na nowym Forum SW:Minis.
KOMENTARZE (27)

Bitewniaki

SW Miniatures Manager

2005-11-19 21:09:00 swminiatures.com

Ze strony swminiatures.com, można pobrać program do zarządzania kolekcją figurek.

Poza standardowymi opcjami, jak spis kolekcji, statystyki, czy pomocnik budowania armii, w programie znajdziemy też aktualne Jedi Counselingi, Faq, a nawet podpowiedzi, jak najlepiej wykorzystać poszczególne figurki w czasie gry. Ten program to po prostu pozycja obowiązkowa dla każdego kolekcjonera lub gracza.

Oprócz tego na stronie pojawiła się nowa trójwymiarowa mapa do sklejenia - Death Star Trash Compactor.


KOMENTARZE (1)

Bitewniaki

ISOwe wieści

2005-11-15 21:27:00

Warto nadmienić, że w sklepie ISY jest już dostępny AT-AT do miniaturek. O którym pisałem tutaj. Wszystkich zainteresowanych na pewno zmartwiła wiadomość, że ISA nie ma w chwili obecnej żadnych boosterów z Miniaturek w swojej ofercie. Być może powrócą one już w grudniu, ale niestety nie jest to pewna informacja. Wszystko w rękach Wizardów.
KOMENTARZE (0)
Loading..