TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

SWMinis: Świątynia Jedi ...

2005-12-30 23:11:00 FGSWM za BaseContact.Com

Na stronie BaseContact.Com pojawiła się nowa mapa do gry bitewnej Star Wars Miniatures, tym razem jest to pierwsza część mapy Jedi Temple. Mapę można ściągnąć z tego miejsca. Mapa powinna przypaść do gustu graczom figurkami z RotS'a, chodzi oczywiście o Order 66.
KOMENTARZE (1)

Bitewniaki

Statystyki Exara Kuna

2005-12-30 19:21:00

W sieci pojawiło się zdjęcie i dane ze statystyk o figurce Exara Kuna, która pojawi się w zestawie Champions of the Force, dodatku do Miniaturek, który Wizardzi wypuszczą w przyszłym roku.

Poniżej zdjęcie figurki i jej właściwości:


84 Points
Hit Points: 180
Defense 23
Attack +19
Damage 20
Special Abilities:
Unique.
Melee Attack;
Triple Attack

Force Powers
Force 3.
Force Renewal 1
Dark Force Spirit 1 (if this character is defeated, each enemy character with a Force rating loses 1 Force point each time it activates for the rest of the skirmish) Lightsaber Assault (Force 1, replaces attacks: Make 2 attacks) Sith Rage (Force 1: +10 Damage on all attacks this turn) Sith Sorcery (Force 2, usable only on this character’s turn: Enemy characters within 6 squares are considered activated this round; save 11) Transfer Essence (Force 1, usable only on this character’s turn: Choose 1 living ally. Remove that ally from play and place Exar Kun in that ally’s space; that ally is defeated.)

Commander Effect
Savage characters are subject to this effect: Followers with Savage gain Jedi Hunter (+4 Attack and +10 Damage against enemies with Force ratings) and Momentum (If this character has moved this turn, it gets +4 Attack and +10 Damage against adjacent enemies).

Sith 13/60 Very Rare
Opisy wszystkich dodatków, które dotychczas ukazały się do Star Wars Miniatures znajdują się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

Attack on Endor - pierwsze spojrzenie - Update.

2005-12-24 01:20:00 kacper1916 / FGSWM

Dzięki kacprowi1916, mogę zaprezentować po raz pierwszy kolejny dodatek do gry bitewnej Star Wars Miniatures : Attack on Endor. Jak można zauważyć, dodatek będzie składał się z mapy i scenariusza bitwy o Endor oraz AT-ST i pięciu (chyba) figurek, prawdopodobnie będą to Leia, Han Solo, Chewbacca, R2-D2, C-3PO, Szturmowcy, żołnierze Rebelii, Ewoki i ..., ale dokładnie tego jeszcze nie wiadomo. Figurki ukazały się już w zestawach "Rebel Strike", ale nie jest wykluczone, że będą dodane figurki z "Univers Huge". Zestaw "Attack on Endor" ukaże się w sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Update:

Zestaw "Attack on Endor" będzie składał się z:
- AT-ST
- Szturmowcy x3(2 RS/1 UH)
- cztery mapy
- książka ze scenariuszami.

Figurki jakie podałem wyżej, najprawdopodobniej jednak się nie ukażą, będą nimi sami szturmowcy.
KOMENTARZE (15)

Bitewniaki

Star Wars Miniatures w roku 2006

2005-12-23 14:29:00 Resztki Imperium

Choć na razie nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat planów Wizardów na rok 2006, to jednak w internecie aż grzmi od plotek o planach względem Miniaturek. Oto kilka informacji, które udało się potwierdzić.

W lutym 2006 zobaczymy zestaw "Atack on Endor".

W maju 2006 pojawi się dodatek "Champions of the Force", o którym pisaliśmy choćby w tym newsie. W dodatku tym najprawdopodobniej zobaczymy nowego Palpatine'a (lub Plagueisa), Exara Kuna, który będzie jedną z najdroższych figurek, czy Królową Amidalę, nie będzie natomiast w ogóle Yuuzhan Vongów (informacje te potwierdzone zostały podczas czatu z Wizardami na UnConie). Z artykułów na stronie Wizardów wynika, że czekają nas jeszcze: Vader (kosztujący jakieś 50 punktów) i rebeliant zadający 30 punktów obrażeń. Na forum Wizardów pisano o Darthie Banie, Darthie Malaku, Darthie Maulu, Darthie Nihilusie, Corranie Hornie oraz o Ugnaughtach. Natomiast strona WizKids wspomniała jeszcze o Bastili Shan i Yodzie z Dagobah. O dodatku można podyskutować na forum.

We wrześniu 2006 czeka nas dodatek "Bounty Hunters", w którym zobaczymy zarówno wielu znanych łowców nagród, jak i kilku nowych. Na pewno znajdą się tu duże figurki (zapewne 11 nowych, wśród nich jedną powinien być snowspeeder z Hoth). Z potwierdzonych na forum Wizardów figurek mówiono o Nym, Calo Nordzie i Zuckussie. Zapewne czeka też nas nowy Vader.

W listopadzie 2006 zobaczymy nową grę o nazwie "Galactic Conquest", na razie jednak niewiele o niej wiadomo, poza tym, że będzie opisywać bitwy kosmiczne, lecz czy to będzie skala myśliwców czy okrętów, tego nie wiadomo. O tej grze, znanej wcześniej jako "Star Ships" można porozmawiać tutaj.

Wiadomo również, że na pewno w żadnym z dodatków z roku 2006 nie należy spodziewać się Ewoków czy Gungan. Ale za to prawdopodobnie zobaczymy figurkę HK-47. Dodatki z roku 2007 mają być w mniejszym stopniu nastawione na EU, niż "Champions of the Force" i "Bounty Hunters".

SW Miniatures na Forum.
KOMENTARZE (2)

Bitewniaki

Trzecia seria Attacktrix

2005-12-10 23:14:00

Zaledwie przed dwoma miesiącami pisałem o drugiej serii Attacktrix, dziś już wiemy, że w styczniu pojawi się trzeci dodatek do tego specyficznego bitewniaka. Jest to gra figurkowa firmy Hasbro przeznaczona dla młodszych odbiorców, a jej podstawowym celem jest wybicie wszystkich figurek przeciwnika. 3 seria będzie się składała z 30 różnych figurek najczęściej bazujących na klasycznej trylogii. Boostery będą dostępne w trzech różnych opakowaniach, a w każdym z nich znajdziemy losowo jednego commona, jednego rara i dwa super rary. Mogą też się pojawić ultra rary!

Poza boosterami pojawią się nowe startery zawierające figurki, nigdzie indziej nie dostępne (Luke Skywalker, Darth Vader, kapitan Antilles i oficer imperialny). Wśród figurek znajdziemy też Jabbę Hutta. Wiele z nowych postaci będzie mieć nowe właściwości i umiejętności.

Na koniec garść zdjęć:Na oficjalnej można też ściągnąć plik z zasadami, który znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

SW Minis: Kashyyyk / działo z Hoth - UPDATE

2005-12-06 11:25:00 swminiatures.com

Na znanej stronie swminiatures.com, pojawiło się najnowsze dzieło Elizabeth Kurtz. Tym razem jest to olbrzymia mapa (32x45 pól) przedstawiająca Kashyyyk. Pod względem wykonania niczym nie ustępuje produktom Wizardów, a według wielu bije je na głowę.
Mapę można ściągnąć w dwóch formatach: jako pojedyńczy plik, oraz zestaw tiles'ów (7x10 pól).
Nawet jeśli nie macie technicznych (lub finasowych) możliwości jej wydrukowania, zachęcam do obejrzenia i przekonania się, jak rysują najlepsi...

UPDATE: (by Andaral)

Na stronie jest również do ściągnięcia działo jakie było używane podczas bitwy na Hoth, tiles ten powinien zainteresować wszystkich, którzy posiadają mapy z zestawu AT-AT. Plik można ściągnąć ze strony klikając w ten link.

ps. aby ściągnąć co kolwiek ze strony, należy dokonać rejestracji.
KOMENTARZE (3)

Bitewniaki

Scenariusz do SWMinis : Misja Generała Veers'a

2005-12-04 21:08:00 FGSWM

W dniu dzisiejszym prezentuję kolejny, #4, scenariusz do gry bitewnej Star Wars Miniatures. Ta misja przeznaczona jest dla zwolenników Imperium i Gen. Veers'a. Mam nadzieję że, scenariusze przypadają wam do gustu i zagoszczą na stałe na Bastionie. Miłej gry i Niech Moc bedzie z Wami.

Misja Gen. Veers’a (by Andaral)

Nie wielki oddział imperialny pod dowództwem Gen. Veers'a przedostaje się do tajnej bazy, które jest więzieniem Nowej Republiki na Hoth. Po wylądowaniu na planecie, oddział ma przedostać się na poziom "O" bazy (pomieszczenia na mapie Hoth od AT-AT), są one chronione przez dwóch żołnierzy (Hoth Trooper), których należy wyeliminować bez strat własnych i dostać się do turbowind (Turbolift Cluuster) i zjechać turbowindami na poziom 10 więzienia (mapa ze startera RS). Na poziomie 10 bazy, (tiles Turbolift Cluuster należy umieścić w docking bay, drugie turbowindy znajdują się obok generatora – Turbolift A3-901K) po wyjściu z turbowindy, Generał Veers musi otworzyć zablokowane drzwi wyjściowe z pomieszczenia (małe drzwi hangaru) w pokoju Flight Control Center i wrócić do HB - uwaga, deaktywacja blokad drzwi włącza alarm, Rebelianci dowiadują się, że jesteś w Bazie - (teraz dopiero rozpoczyna się gra, Rebelianci wykonują pierwszy ruch). Oddział Imp. Ma za zadanie uwolnić Agenta z więzienia (Detention Block) – kody do panelu zwalniającego blokady drzwi posiada Veers, a następnie przetransportować go do wind, które znajdują się pomiędzy Flight Control Center a Tractor Beam Reactor Coupling i wywieźć go na powierzchnie (mapa Hoth), a następnie odtransportować do promu, który znajduje się za generatorem (dowolnie położony tiles np. X-Winga za generatorem.

Imperialny oddział ma utrzymać przy życiu Agenta lub Veers’a, ponieważ oni posiadają kopie planów Rebeliantów .

Powodzenia.

================================================================

Do rozegrania misji potrzebne są:
- tiles: Turbowindy z dod. RS. (Turbolift Cluuster)
- tiles np. promu lub X-Winga
- mapa ze startera Rebel Strike oraz z zestawu At-AT.

ps. Można oczywiście używać innych tilesów (dodatków), wszystko zależy od pomysłów graczy.

Bohaterowie:

IMPERIUM:
- Bothan Spy/Rebel Officer (szpiedzy) - 7 pkt /nie liczy się jego pkt./
- General Veers – 21 pkt
- Stormtrooper Officer (x1) – 14 pkt
- Elite Stormtrooper (x1) – 11 pkt
- Elite Snowtrooper (x1) – 12 pkt
- Stormtrooper (x5) – 5 pkt
- Heavy Stormtrooper (x1) – 12 pkt
-------------------------------------------
Total: 95 pkt.

NOWA REPUBLIKA:

- Rebel Officer (x1) – 13 pkt
- Rebel Commando (x2) – 14 pkt
- Elite Hoth Trooper (x2) – 12 pkt
- Elite Rebel Trooper (x2) – 7 pkt
- Rebel Trooper (x2) – 5 pkt
- Rebel pilot (x2) – 10 pkt
-------------------------------------------
Total: 99 pkt.

Oficjalne tematy o bitewniaku na Forum Bastionu lub na forum SW:Minis.
KOMENTARZE (8)

Bitewniaki

Forum dla fanów SWMinis

2005-12-04 18:59:00

Pod koniec listopada powstało nowe forum poświęcone "młodej" grze bitewnej - Star Wars Miniatures, którego prowadzeniem zajęli się nasi redakcyjni koledzy, Andaral i Falcon. Jest to forum czysto tematyczne, skupiające fanów Miniaturek, ale mamy nadzieję, iż zainteresuje ono także innych miłośników Gwiezdnych Wojen i nie tylko, którzy w ten sposób rozpoczną swoją przygodę z grą.

Forum znajduje się pod tym adresem: www.swminis.prv.pl.
Serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (3)
Loading..