Bitewniaki

SWMinis: modele Speeder Bike'ów oraz A i B-Winga ... - UPDATE

swminiatures.com
18

Kolejne praca Elizabeth ukazała się na stronie swminiatures.com. Tym razem, jest to siedem modeli speeder bike'ów z epizodów II-VI:

- speeder Anakina
- speeder Dooku
- speeder Durge'a
- speeder BARC
- speeder Imperial
- speeder Imperial EU

Modele można ściągnąć bezpośrednio ze strony klikając w ten link (292.59 KB).

UPDATE 29.07:

Następne elementy (tilesy) dla plansz do SW:Minis. Tym razem Elizabeth przygotowała modele A-Wingów i B-Winga. Można je ściągnąć bezpośrednio ze strony klikając w ten link (248.09 KB).


Porozmawiaj o bitewniaku WotC na Forum.

Kolejne figurki z Universe Huge Set - UPDATE

www.wizards.com
7

Najnowszą figurką , zaprezentowaną przez Wizardów, jest wojownik Yuzhan Vong.


Uzbrojony w amphistaff oraz brzytwożuki, Yuzhanin będzie stanowił nie lada wyzwanie dla Jedi. Nowa umiejetność - Force Immunity - spowoduje, że Moc rycerzy jedi okaże się bezużyteczna. Dodatkowo, nie będa oni mogli nawet użyć mocy, aby ponownie wykonać rzut podczas ataku na Yuzhanina.


2 dni wcześniej zaprezentowano figurkę młodego rycerza Jedi z Okresu Nowej Republiki.


W odróżnieniu od np Jedi Guardiana, utracił zdolność Lightsaber Sweep, zyskujac w zamian Knigth Speed (ruch o dodatkowe 4 pola), oraz zwiększone atrybuty: Atak, Obronę i Punkty życia.


Nie lada gratką jest także X-1 Viper Droid - znany między innymi z Komiksu Dark Emipre. Na www.kidzworld.com możemy obejrzeć jego dokładne statystyki. Jeśli potwierdzą się one (a jest bardzo prawdopodobne, że tak będzie), to X-1 będzie bardzo trudnym przeciwnikiem do pokonania. Szczególnie pancerz molekularny odbijający strzały w kierunku atakujacego zapewni X-1 sporą przewagę na polu bitwy.


Jeśli wierzyć Kidzworld, X-1 Vper Droid otrzymał klasyfikację Uncommon, więc będzie go dosyć łatwo trafić w bosterze.

UPDATE:

Na www.kidzworld.com poajwiły się 2 nowe figurki: Rancor (prawie 15 cm wysokości) oraz Siotra nocy. Razem będą stanowić ciekawe combo. Niestety dość kosztowne do zdobycia, oboje to Very Rare...
Champions of the Force

Resztki Imperium
4

Choć jeszcze nie ukazał się czwarty dodatek do bitewniaka - "Universe Huge Pack", to już pojawiają się pierwsze, nieoficjalne informacje o piątym dodatku (który zapewne trafi do sklepów w pierwszej połowie przyszłego roku).

Piąty dodatek będzie się nazywał "Champions of the Force" (przynajmniej taki jest tytuł roboczy) i warto zaznaczyć, że powinien być nie lada frajdą dla kolekcjonerów. Prawdopodobnie 60% figurek będzie przedstawiało postaci z EU. A wśród nich powinni pojawić się: Darth Nihilus, Darth Malak, Darth Bane, Exar Kun czy komandosi Republiki.

Universe Set preview.

www.wizards.com
0

Na swojej stronie, Czarodzieje zaprezentowali 2 nowe figurki z planowanego na 19 sierpnia, zestawu Universe.

Pierwszą figurką jest Tusken Raider na Banthcie:


Jest to jedna z 10 figurek o rozmiarze Huge. Pod względem grywalności przedstawią się dosyć ciekawie: Tusken posiada umiejętność Sniper, zaś sama bantha posiada zdolności Mighty Swing oraz Momentum. Przy dość dużej liczbie punktów życia (szacowane są na około 80), może okazać się całkiem ciekawym dodatkiem do każdej armii.Drugą z zaprezentowanych figurek jest Clone trooper na speederze BARC.


Podobnie jak Banthę, zakwalifikowano ją jako Huge, choć w tym przypadku jest to dość dyskusyjne. BARC Speeder nie jest wiele większy od speederów z Endoru, które były wielkości Large (zestaw Rebel Storm). Pod względem zdolności nie rózni się niczym od Speeder Bike'ów: posiadają Flight, Strafe Attack oraz Accelerate. Na plus należy zaliczyć wiekszą wytrzymałość oraz fakt, że BARC jest Rare'm, a nie Very Rare'm.

Death Star Diorama 3D - UPDATE

swminiatures.com
3

Na stronie SWMiniature 3D, pojawiły się kolejne zdjęcia, zapowiadanych modeli pomieszczeń Gwiazdy Śmierci do dioramy 3D przeznaczony do gry w Star Wars Miniatures. Tym razem, zaprezentowano pomieszczenie przed salą kontroli, o której pisaliśmy w tym newsie. Plany w/w pomieszczeń mają być gotowe do ściągnięcia za dwa dni. Nowe pomieszczenie można zobaczyć w dziale galeria.


UPDATE: Diorama Pack #1 jest już do ściągniecia na stronie. W 26 plikach PDF znajdziemy do wydrukowania i wycięcia takie elemnty jak: podłogi, ściany różnej wielkości, drzwi oraz elemnty narożne. Cały zestaw waży 9.19 MB.
Dodatkowo dziś pojawił się dodatkowy element podłoża o wymiarach 12 na 9 cali.


Porozmawiaj o bitewniaku WotC na Forum.

Nieoficjalne informacje o Universe

Resztki Imperium
1

W sierpniu w USA ukaże się kolejny dodatek do bitewniaka - Universe. Będzie się on składał z 60 nowych figurek, z tego 10 dużych. Niestety będzie on przez to droższy, niż poprzednie.

Dodatkowo będziemy również mieć więcej frakcji - bo aż siedem - Imperium, Republikę, Separatystów, Rebelię, Niezależnych, oraz Nową Republikę i Yuuzhan Vong.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z nadchodzącego dodatku.

- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjęcie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
- Zdjęcie 6
- Zdjęcie 7
- Zdjęcie 8
- Zdjęcie 9
- Zdjęcie 10
- Zdjęcie 11

Archiwum wiadomości dla działu "Bitewniaki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.