TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

ISOwe nowiny

2007-10-26 21:05:00

ISA na swojej stronie ma już do kupienia nowe zestawy minisów, acz oczywiście wysyłka będzie po premierze. Chodzi o: Star Wars Miniatures BATTLE OF HOTH SCENARIO PACK.

Realizacja: 3 - 14 dni roboczych
Cena: 149.00 zł


SWM BOHSP zawiera 17 figurek:
Rebelia:
Luke Skywalker on Tauntaun
Han Solo on Tauntaun
Princess Leia Hoth Commander
Rebel Snowspeeder
Rebel Leader
Elite Hoth Trooper x2
Hoth Trooper with Atgar Canon
Hoth Trooper x2
Imperium:
Darth Vader, Imperial Commander
General Veers, Hologram
Blizzard Scout 1
Elite Snowtrooper
Hoth Trooper with Eweb
Snowtrooper x2

1 dwustronną bitewną mapę
kolorowe karty statystyk
Książeczkę z zasadami i scenariuszem
Znaczniki obrażeń i MOCy
20ścienną kostkę


Star Wars Miniatures FORCE UNLEASHED HUGE PACK

Realizacja: Po premierze
Cena: 65.00 zł


Zakończyły się Wojny Klonów i rodzi się Imperium. W tych mrocznych czasach rozpoczyna się polowanie na rycerzy Jedi.

W zestawie znajduje 16 figurek związanych z grą komputerową i 14 zupełnie nowych figurek (nie pojawiły się w żadnym dodatku). SWM: Legacy of the Force nie będzie tworzył nowych frakcji osadzonych w przyszłości galaktyki. Postaci będą dopasowane do istniejących. Wśród figurek możemy oczekiwać takich postaci jak : Darth Talon, Cade Skywalker, Wedge Antilles, Nomi Sunrider, czy Sebulba.

W pudełku znajduje się 6 normalnych figurek i 1 duża. Cała kolekcja liczy 60 figurek.

I jeszcze jedna dodatkowa informacja. Tym razem preview The Force Unleashed znalazło się w ramach pakietu ligowego do Miniaturek. Dołączono tam ekskluzywnie pomalowana figurkę, która pojawi się w najnowszym dodatku. A jest to:

Gotal Imperial Assassin

Cost 21
HP 40
Def 14
Att +7
Damage 10

Accurate Shot
Careful Shot +6
Deadeye
Deadly Attack


KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

The Force Unleashed preview #3

2007-10-26 10:21:38 Lady Morte za Wizards of the Coast

Wizardzi udostępnili nam właśnie już trzeci z kolei preview The Force Unleashed. Tym razem zaprezentowano starożytnego Lorda Sithów Dartha Revana oraz rebelianckiego szeregowca straży przedniej, Rebel Vanguard.

Pierwszy z nich – Revan – był rycerzem Jedi Starej Republiki i jednocześnie przywódcą wojsk republikańskich w Wojnach Mandaloriańskich w okresie, gdy ci byli praktycznie nie do pokonania. W tamtych czasach Rada Jedi bardzo niechętnie angażowała się we wszelkie konflikty zbrojne, ale ten bezpośredni i wpływowy Jedi zdołał namówić sporo swoich towarzyszy z Zakonu do walki w obronie Republiki. Ostatecznie Mandalorianie zostali pokonani. Po wojnie jednak pojawiło się nowe zagrożenie: Darth Malak zjednoczył swe siły z Darthem Revanem, który przeszedłszy na Ciemną Stronę Mocy posiadł potężną wiedzę Sithów. Revan i Malak mieli także swoje tajemnicze źródło statków wojennych oraz broni i z owym zapleczem militarnym zwrócili się przeciwko Republice. Darth Revan był centralną postacią tej wojny, przede wszystkim jako dowódca wrogich wojsk, ostatecznie jednak jako osoba, która pokonała Dartha Malaka i rozdzieliła szeregi Sithów.
W Miniaturkach Revan jest potężną, budzącą grozę postacią, posiadającą parę unikalnych umiejętności. W zasadzie w porównaniu z Darthem Malakiem z dodatku Champions of the Force Malak jest od niego o wiele lepszy pod niemal każdym względem za wyjątkiem możliwości obrony. Trpple Attack, Dark Armor oraz Lightsaber Duelist dają mu niesamowita przewagę nad większością przeciwników. Force Storm pozwala unikać bezpośredniego kontaktu z wrogiem, Force Corruption natomiast na niszczenie przeciwnika w kolejnych rundach. Najbardziej wpływową umiejętnością Revana nie dotyczącą samej walki jest Master Tactician dająca graczowi sporą kontrolę nad wynikiem rzutu o inicjatywę. Revan daje także nieunikalnym figurkom oddalonym od niego co najwyżej o sześć pól dodatkowy bonus do ataku.

Faction: Sith
Cost: 88
Hit Points: 140
Defense: 21
Attack: +16
Damage: 20
Special Abilities: Unique. Melee Attack, Triple Attack, Dark Armor, Lightsaber Duelist, Master Tactician
Force Powers: Force 2. Force Renewal 1, Force Corruption, Force Storm 2, Lightsaber Block


Kolejną figurką zaprezentowaną w TFU preview #3 jest Rebel Vanguard, członek Szóstego Pułku Rebelianckich Sił Specjalnych zajmujący się głównie ciężką artylerią i zamienianiem imperialnych maszyn w kupy złomu. Te legiony istnieją oczywiście jedynie na papierze – w skład Sił Specjalnych wchodzi wiele typów żołnierzy specjalizujących się w różnych dziedzinach (tropiciele, technicy, marynarze i tak dalej). Podczas wykonywania misji żołnierze Szóstego Legionu nazywani są o wiele częściej gunner'ami (jeżeli są wyspecjalizowani w naprawie blasterów lub machin bojowych) oraz vanguard'ami (w przypadku, gdy obsługują działka torpedowe, jako pierwsze mające kontakt ze zmechanizowanymi jednostkami wroga). Vanguard styka się z niepowtarzalnymi zadaniami. Kiedy już odpali swoje torpedy, zazwyczaj musi szybko poszukać sobie kryjówki, by uniknąć ostrzału wroga, co daje mu czas na wymianę ogniwa energetycznego swojego działka. Czasami sytuacja zmusza naszego rebelianckiego żołnierza do użycia pistoletu blasterowego. Ten stan nie może jednak trwać, ponieważ użycie pistoletu przeciwko wrogim karabinom może poskutkować szybką śmiercią. Na szczęście Vanguard wyposażony jest w granaty i miny przeciwpiechotne umożliwiające mu wycofanie się lub zapewniające w miarę bezpieczne oczekiwanie na posiłki.
Jako Miniaturka Rebel Vanguard jest interesująca alternatywą dla figurki Rebel Heavy Trooper (z dodatku Bounty Hunter). Obydwa minisy kosztują tyle samo, ale Vanguard nie posiada już Heavy Weapon Resrtiction, co daje mu możliwość ruchu i ataku w jednej turze. Vanguard jest słabszy od Heavy Rebel Troopera o dwa punkty ataku, ale za to posiada umiejętność Missiles 30. Oczywiście największą wadą Vanguarda jest brak podatności na wiele commander effectów. Na przykład Rebel Captain (Bounty Hunters) wpływa jedynie na zwykłych trooperów (a Vanguard nie należy do takich), poza tym żaden commader effect modyfikujący wartość ataku czy Damage'u nie ma wpływu na umiejętność Missiles 30. No ale zawsze są sytuacje, w których brak podatności na commander effecty otwiera drogę do nowych taktyk. Przykładowo można trzymać rebelianckich trooperów blisko Rebel Captain, natomiast Vanguard idzie wtedy do przodu przerzedzając szeregi wroga zanim dojdzie do bezpośredniego kontaktu. Oczywiście wysłany na samotny atak Vanguard zwykle już nie wraca, więc nie można liczyć na użycie umiejętności Missiles więcej niż raz.

Faction: Rebel
Cost: 11
Hit Points: 10
Defense: 12
Attack: +4
Damage: 10
Special Abilities: Missiles 30

KOMENTARZE (15)

Bitewniaki

The Force Unleashed prevew 1 i 2

2007-10-19 11:14:21 Wizards of the Coast

Na stonie Wizardów pojawiły się już dwa preview Minisów z TFU. Dodatek zapowiedziany na listopad tego roku ma zawierać 16 postaci z gry The Force Unleashed. Na początek ludzie z Wizards zaprezentowali nam figurki Emperor'a Shadow Guard, Vader's Apprentice, Maris Brood i Kazdan Paratus. Wszystkie te postacie znajdą się w grze The Force Unleashed, więc przestrzegamy przed czytaniem ich opisów ponieważ są sporymi spoilerami dla fabuły gry.

Pierwsza z nich oparta jest na Emperor Palpatine's elite Royal Guard i jest jego ulepszoną wersją. Shadow Guard są nieczęsto widywani publicznie i wykonują jedynie misje specjalne zlecane im przez Imperatora. Plotki mówią, że Shadow Guard to skorumpowani Jedi z odmienionymi umysłami, a przecież każda plotka ma gdzieś swoje źródło...Shadow Guard ubrany jest w czarną wersję stroju Royal Guard. Największym sekretem SG jest to, że przeszli oni podstawowe szkolenie Jedi, więc mogą używać rzadkiej broni zwanej lancą świetlną, zakończonej energetycznym ostrzem.
SG kosztuje ponad dwa razy więcej niż zwykły Royal Guard, ale opłaca się go mieć w swoim składzie. Ma trzy razy więcej HP, niż RG i lepszą obronę oraz więcej umiejętności, może też władać Mocą. Jedynie punkty ataku i obrażeń się nie zmieniły. Zrezygnowano z umiejętności Bodyguard. SG posiada umiejętności Stealth oraz Lightsaber Block.

Statystyki Shadow Guard:
Faction: Imperial
Cost: 23
Hit Points: 90
Defense: 19
Attack: + 8
Damage: 20
Special Abilities: Cunning Attack, Deadly Attack, Melee Attack, Stealth
Force Powers: Force 1, Lightsaber Block


Druga z zaprezentowanych figurek to Vader's Apprentice. Juz od dziecka szkolony w sekrecie przez Vadera posiadł niezwykłe umiejętności władania Ciemną Stroną Mocy. Po Rozkazie 66 na polecenie swojego mistrza miał ścigać po Galaktyce ostatnie niedobitki Jedi.
Jeśli chodzi o statystki VA jest niewiele gorszy niż Lord Vader czy Darth Vader, Jedi Hunter. Koszt VA (48) zwraca się podczas gry. Co prawda nie warto już od początku korzystać z punktów Mocy, jednak dzięki umiejętności Renewal już po paru turach można się zacząć bawić Mocą. Przykładowo zaopatrzony w Force Ligthing VA może wyrządzić szkody porównywalne z obrażeniami zadawanymi przez AT-AT.

Statystyki Vader's Apprentice:
Faction: Imperial
Cost: 48
Hit Points: 130
Defense: 20
Attack: +13
Damage: 20
Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack
Force Powers: Force 2, Force Renewal 1, Force Lightning 4, Force Lightning 5


Kolejną zaprezentowaną postacią jest Maris Brood padawan, która ledwo uciekła przed rozkazem 66, została odnaleziona przez mistrzynię Shaak Ti i ukryta na planecie Felucia. Tam ucząc się od feluciańskich szamanów Maris poznawała nowe techniki działania w Mocy, niekoniecznie zgodne z naukami Jedi. W ten sposób nauczyła się za pomocą Mocy komunikowania ze zwierzętami, również tak potężnymi jak Rancory.
Jest jedną z najsilniejszych postaci władających Mocą z frakcji Fringe, a jej kombinacja umiejętności Double Attack, Twin Attack i Lighsaber Assault dają jej szanse na zadanie ciosów godnych bardzo zdolnego wojownika mieczem świetlnym. Jednak jej najważniejszymi umiejętnościami jest Force Push i Force Repulse, których może używać w bitwie już od pierwszej rundy, nie tylko zadając ciosy, ale też odpychając przeciwników na znaczne odległości.

Statystyki:
Faction: Fringe
Cost: 49
Hit Points: 110
Defense: 19
Attack: + 9
Damage: 20
Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Twin Attack
Force Powers: Force 2, Force Renewal 1, Force Push 2, Force Repulse 2, Lightsaber Assault



Ostatnim zaprezentowanym dotychczas przez Wizard bohaterem jest Kazdan Paratus - Jedi rasy Aleena, który zdołał uciec przed rozkazem 66, ale zniszczenie całego Zakonu Jedi sprawiło, że stracił on zmysły. Ukrył się na dzikich pustkowiach planety Raxus Prime żyjąc w szaleństwie, choć podczas Wojen Klonów uczestniczył w niejednej bitwie, odznaczając się bohaterstwem. Aby wzmocnić swoje możliwości, często nosił zmontowane przez siebie cztery dodatkowe mechaniczne ramiona. Statystyki ukazują jego umiejętności pod koniec Wojen Klonów.
W grze Kazdan dołącza do postaci Jedi frakcji Republic. Kosztuje wiele punktów, choć jego umiejętności są podobne do możliwości nieco "tańszych" Jedi, ale jego umiejętność Immediate Droid Reserves oraz Droid Mark pozwala na stworzenie bardzo silnego składu droidów. Potrafi też być bardzo szybki, korzystając z umiejętności Surprise Move.

Stasytyki:
Faction: Republic
Cost: 55
Hit Points: 110
Defense: 18
Attack: +12
Damage: 20
Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Affinity, Droid Mark, Immediate Droid Reserves 30
Force Powers: Force 3, Lightsaber Block, Lightsaber Deflect, Surprise Move


Pełny Wizardowy preview można obejrzeć tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (8)

Bitewniaki

SW Miniatures: The Force Unleashed preview

2007-10-11 16:02:19 Nestor za Star Wars Games

W sieci pojawiły się pierwsze nieoficjalne zdjęcia miniaturowych figurek z dodatku "The Force Unleashed". Są to Uggernaut, Junk Golem, AT-ST Wookie Hunter, Księżniczka Leia na Cloud City, oraz K-3PO.

Znaleziono też plakat ze zdjęciami wszystkich figurek.
KOMENTARZE (19)
Loading..