TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Bitewniaki - wieści dziwnej treści

2007-11-30 20:36:00

Nowa strona o Pocket Model TCG
W dniu wczorajszym ISA otworzyła swoją podstronę poświęconą grze POcket Model TCG. Strona jest dostępna pod adresem http://isa.pl/swpmtcg.

Star Wars Pocket Model: Ground Assault

Z zagranicznych sklepach już się pojawił pierwszy dodatek do nowej gry WizKidów, Star Wars Pocket Model. Według forum ISY dostaliśmy nie dwa, a trzy zestawy:

- Star Wars Pocket Model: Ground Assault –zestaw dodatkowy / booster Standardowy zestaw dodatkowy, podobnie jak w przypadku poprzedniego rozszerzenia sprzedawany w opakowaniach zbiorczych (po 24szt.).

Zawiera:
do 8 statków kosmicznych lub zupełnie nowych pojazdów naziemnych 6 kart do gry
zasady
1 kostkę k6

-Star Wars Pocket Model: Ground Assault - Hoth Tin
Zestaw zapakowany w metalowe kolekcjonerskie pudełko, składający się z: Kolekcjonerskiego, metalowego pudełka
Złożoną, turniejową i przygotowaną do gry 30-kartową talię zawierającą postacie znane z Bitwy o Hoth
Modele: AT-AT, AT-ST, Speeder Bike, Snow Speeder oraz Tonton
Zupełnie nowe stacjonarne instalacje rebeliantów

- Star Wars Pocket Model: Ground Assault - Anniversary Collectors Tin (z PLAY MATĄ!!)
Star Wars™ PocketModel™ Anniversary collectors tin to specjalny zestaw, z limitowanej edycji, również zapakowany w metalowe kolekcjonerskie pudełko.
Zawiera:
5 booster packs and a large play map, everything you need to play a two-player game.
Kolekcjonerskiego, metalowego pudełka (które świetnie nadaje się do przechowywania kolekcji PocketModels)
5 zestawów dodatkowych (znacznie więcej niż dwie osoby potrzebują do rozpoczęcia rozgrywki)
Łącznie 30 kart oraz do 40 Modeli!
Ekskluzywną Play Matę (do rozgrywki dwu-osobowej) – niedostępnej w żadnym innym zestawie Star Wars PocketModel!Minisy w Polsce i na świecie

Od kilku dni także i w Polsce można już bez problemu nabywać najnowszy dodatek do Star Wars miniatures: The Force Unleashed.Dodatkowo jest już dostępny także Battle of Hoth Scenario Pack.Nowe dodatki do Wizkidowego TCG

Póki co nieoficjalnie ale po sieci zaczynają się roznosić wieści nt. nowego dodatku do Pocket Model TCG, który mógłby się nazywać Order 66. Miałby się on pojawić już w lutym 2008.

Ground Assault w ISIE

W sklepiku ISY, oficjalnego polskiego dystrybutora pojawił się najnowszy (i pierwszy zarazem) dodatek do Pocket Model TCG - Ground Assault. Jest do nabycia w dwóch wersjach:

Booster:
Cena: 15.00 zł
Zestaw dodatkowy zawiera:
4-8 PocketModel do złożenia
6 kart do gryBattle of Hoth - metalowe pudełko kolekcjonerskie
Cena: 52.00 zł
Zestaw Ground Assault Batlle of Hoth składa się z:
1 30 kartowej talii tematycznej
5 imperialnych modeli - 2 x Blizzard Force Speeder Bikes, 2 x Blizzard Force AT-STs, 1 x Blizzard Force AT-AT
9 rebelianckich modeli - 4 x Rogue Recon Tauntauns, 4 x Rogue Recon Snowspeeders, 1 x exclusive Shield Generator
Wszystkie produkty są umieszczone w metalowym pudełku.Legacy of the Force

W sieci pojawiły się już pierwsze skany opakowań nowego, kolejnego dodatku do gry Star Wars Miniatures Wizardów o nazwie Legacy of the Force. Ma on się pojawić na początku 2008 roku, co ciekawe na opakowaniu wciąż mamy logo SW obowiązujące na rok 2007, czyżby to była wersja robocza, czy co? Zobaczymy.


KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

The Force Unleashed preview #6 i #7

2007-11-18 23:51:26 Wizards of the Coast

Nadszedł czas na kolejny preview dodatku SW:Miniatures The Force Unleashed. Tym razem mamy do czynienia głównie z Rebelią, a zwłaszcza z Luke'm Skywalkerem.

Pierwsza z miniaturek to Luke's Snowspeeder, ulepszoną wersję Rebel Snowspeedera z dodatku Bounty Hunters. Śmigacz Luke'a kosztuje nieco więcej niż RS, ale za to ma więcej punktów życia oraz większe bonusy do ataku i obrony. Jednak tym, co go najbardziej wyróżnia jest Force 4.

Faction: Rebel
Cost: 45
Hit Points: 90
Defense: 20
Attack: +12
Damage: 20
Special Abilities: Unique (counts as Luke Skywalker); Flight; Damage Reduction 10; Harpoon Gun; Mobile Attack; Speed 16; Mounted Weapon; Twin Attack
Force Powers: Force 4

Następna prezentowana figurka to Luke Skywalker, Hoth Pilot Unleashed. Posiada on przede wszystkim umiejętność Force Push 4 pozwalającą odepchnąć przeciwnika na 4 kwadraty do tyłu zadając mu jednocześnie 40 obrażeń. Jednakże Luke na start dostaje 2 punkty Mocy, a Renewal 1 nie pozwala na zbyt szybkie zebranie większej ich ilości, więc FP4 nie może być zbyt często wykorzystywane.
W razie czego jednak Luke posiada w zanadrzu jeszcze jednego tricka. Jest to mianowicie umiejętność Demolition Charge dająca możliwość pozbycia się jakiejkolwiek maszyny kroczącej, włączając w to AT-AT za pomocą jednego rzutu kością. Jednak, żeby tego dokonać należy znaleźć się o odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, co nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Nie zmienia to jednak faktu, że Luke SHPU jest najbardziej efektywnym pogromcą maszyn kroczących w całym SW Miniatures, zwłaszcza jeśli zwrócić uwagę na jego niski koszt: 28 punktów.
Faction: Rebel
Cost: 28
Hit Points: 80
Defense: 19
Attack: +11
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Pilot; Demolition Charge (replaces turn: 1 adjacent Huge or larger enemy with Mounted Weapon is defeated; save 6)
Force Powers: Force 2; Force Renewal 1; Force Push 4 (Force 4, replaces attacks: sight; 40 damage; push back target 4 squares if Huge or smaller); Lightsaber Deflect


Trzecim przedstawianym tu Rebeliantem jest droid 2-1B, którego można przyrównać jedynie do Medical Droida z dodatku Revenge of the Sith. 2-1B jest o 5 punktów droższy, co daje mu 4 punkty więcej do obrony oraz wzmacnia jego umiejętności lecznicze trzykrotnie. Obecnie jedynie Stass Allie może pod tym względem mu dorównać, ale to i tak nie jest to samo, ze względu na to, że musi ona stracić na to punkty Mocy.

Faction: Rebel
Cost: 17
Hit Points: 30
Defense: 15
Attack: +2
Damage: 10
Special Abilities: Unique; Droid; Emergency Life Support; Heal 30; Melee Attack


I wreszcie Amanin Scout, stosunkowo tani posiadający takie zdolności jak Stealth czy Melee, a w dodatku Wall Climber, pozwalającą na przechodzenie przez większość przeszkód bez konieczności zwalniania oraz Wheel Form dającą prędkość potrzebną, by przebyć połowę mapy w jednej turze. W połączeniu tych dwóch umiejętności z Melee Reach 2 (zwykle zarezerwowanym dla większych stworów) zyskuje się przewagę nad wrogiem, głównie za sprawą zaskoczenia.

Faction: Fringe
Cost: 13
Hit Points: 40
Defense: 15
Attack: +7
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack; Melee Reach 2; Stealth; Wall Climber; Wheel Form
KOMENTARZE (3)

Bitewniaki

The Force Unleashed preview #5

2007-11-09 02:07:31 Wizards of the Coast

Nadeszła pora na piąty juz przegląd figurek z najnowszego Miniaturkowego dodatku The Force Unleashed. Tym razem zaprezentowano nam dwóch rebeliantów: Wookiee Warriora oraz Wedge'a Antillesa.

Krótko po powstaniu Imperium istoty rasy Wookiee z planety Kashyyyk zostały zniewolone. Wielu Wookieem udało się w tym czasie zbiec i zachować wolność, inni opuścili rodzinną planetę, by przyłączyć się do Sojuszu Rebeliantów. Ci silni, elitarni wojownicy zapewniali wsparcie siłom specjalnym Rebelii, doskonale też spisywali się wypełniając misje specjalne, zlecone im przez Sojusz.
Ich bronią była zwykle kusza, mogąca też spełniać rolę snajperki, czasem też byli uzbrojeni w granatnik, a ich pomocnikami nierzadko bywały droidy rozpoznawcze, które poprzez komunikatory przekazywały Wookieem informacje o okolicy. Roboty te nie były skomplikowane, bardzo łatwo dawało się nimi sterować na odległość, a ich dodatkowym atutem był bardzo niebezpieczny ładunek wybuchowy, który pozwalał rozprawiać się z ukrytymi przeciwnikami. Inne droidy tego typu naprowadzały statki na określony cel za pomocą impulsu świetlnego w taki sposób, by te mogły zbombardować ów cel działkiem turbolaserowym.
Jako miniaturka, Wookiee Warrior może na przykład zastępować w składzie Elite Hoth Troopera oddając 3 punkty obrony i 1 ekstra punkt budowy w zamian za dodatkowe 10 punktów życia oraz umiejętność Grenades 20.
Grenades 20 daje Wookieemu możliwość walki z większą ilością słabszych przeciwników, należy jednak pamiętać, żeby często używać tej umiejętności.

Faction: Rebel
Cost: 13
Hit Points: 40
Defense: 13
Attack: +6
Damage: 20
Special Abilities: Grenades 20

Wedge Antilles będzie jednym z najbardziej utalentowanych rebelianckich pilotów myśliwców. Walczył przeciwko obydwóm Gwiazdom Śmierci, brał też udział w obronie Hoth. Jako dowódca Eskadry Łotrów Wedge wysunie się na pierwszy plan najważniejszych bitew Sojuszu i Nowej Republiki.
Ale to jest jeszcze daleka przyszłość, na razie Wedge jest tylko Czerwonym Dwa z bitwy przeciwko pierwszej Gwieździe Śmierci, który wiele musi się jeszcze nauczyć o dowodzeniu.
W Miniaturkach Wedge Antilles, Red Two jest słabszą figurką niż Wedge z Dodatku Universe. Młodszy, mniej doświadczony pilot kosztuje mniej, niż jego starsza wersja, ma o 20 punktów życia mniej, ustępuje też pod względem ataku i obrony. Nie zdobył też jeszcze żadnego commander effectu, posiada za to nieco więcej zdolności, na przykład Pilot czy Grenades 10. Posiada również Avoid Defeat oraz Evade, które pozwalają mu dłużej utrzymać się w grze. Wedge został dodatkowo wzbogacony o Mobile Attack.

Faction: Rebel
Cost: 13
Hit Points: 50
Defense: 17
Attack: +8
Damage: 10
Special Abilities: Unique; Pilot; Avoid Defeat; Evade; Grenades 10; Mobile Attack

KOMENTARZE (6)

Bitewniaki

The Force Unleashed preview #4

2007-11-03 02:27:59 Wizards of the Coast

Wizardzi zaprezentowali nam właśnie kolejny, czwarty już z kolei, preview najnowszego miniaturkowego dodatku The Force Unleashed. Tym razem mamy do czynienia z rebelianckim szpiegiem oraz imperialnym pilotem krążownika klasy Star Destroyer.

Juno Eclipse to najmłodszy adept Imperialnej Akademii, jaki kiedykolwiek został przyjęty w jej szeregi. Dziewczyna jest niezwykle utalentowanym pilotem, zręcznym mechanikiem oraz wzorem imperialnego oficera, dlatego też bardzo szybko przejmuje dowództwo nad eskadrą Dartha Vadera, Black Eight. Później służy na Rogue Shadow, prywatnym wahadłowcu tajemniczego ucznia Dartha Vadera. W tym zadaniu Juno może odegrać rolę, która zmieni losy Galaktyki...
W Miniaturkach natomiast Juno wypełnia lukę w rebelianckich szeregach pozwalając tanim kosztem dodać do swojego składu umiejętność Disruptive. Możliwość zakłócenia każdego Commander Effectu wroga to miły dodatek do gry, zwłaszcza gdy taktyka przeciwnika opiera się głównie na CE. Przykładowo czarno niebieski skład z Thrawnem, Vaderem oraz Masem Ameddą może mieć niemałe problemy, jeżeli Thrawn nagle straci CE pozwalający mu na zamianę dwóch członków składu miejscami.
Przy ośmiopunktowym koszcie nie można zbyt wiele spodziewać się po Juno. Za wyjątkiem umiejętności Accurate Shot oraz większej ilości życia postać ta jest nieco bardziej efektywna niż Rebel Trooper czy inna figurka o podobnych statystykach. W grze należy uważać, żeby nie zostawiać Juno w polu widzenia wroga, najlepiej ustawiać ją w miejscach z coverem lub przy postaci posiadającej umiejętność Bodyguard oraz Draw Fire.

Faction: Rebel
Cost: 8
Hit Points: 40
Defense: 13
Attack: +5
Damage: 10
Special Abilities: Unique, Careful Shot, Accurate Shot, Disruptive


Mało jest statków w galaktyce, które tak onieśmielają i zatrważają, jak Imperial Star Destroyer. Te potężne niszczyciele gwiezdne są kręgosłupem Imperialnej Floty i imponującymi symbolami potęgi Imperium. Dla wojskowego personelu Imperium służba na ISD jest poczytywana jako zaszczyt. Oficerowie i załoga są wybierani na podstawie ich umiejętności, lojalności oraz zdolności przywódczych, niemniej jednak część tych oficerów zawdzięcza swoją prestiżową pozycję dobrym znajomościom, a nie talentowi. Bez względu jednak na to w jaki sposób zdobyli stanowisko oficera służba na pokładzie ISD zawsze będzie przynosić im profity w ich dalszej karierze.
Jeśli zaś chodzi o miniaturkową postać Star Destroyer Officer jest on podobny do standardowego Imperial Officera, ich statystki tylko niewiele się od siebie różnią. SDO posiada dodatkowo Commander Effect podnoszący osiągi nowego Imperial Navy Troopera (z dodatku The Force Unleashed) podwajając siłę jego ognia a także dodaje mu umiejętność Double Attack, o ile ten znajduje się w promieniu sześciu pól od swojego dowódcy i nie wykonuje żadnego ruchu.
SDO jest nieco tańszy niż Imperial Officer, co automatycznie skutkuje niższymi statystykami. W czasie gry najlepiej wesprzeć go więc Navy Trooperami, zwłaszcza jeśli mogą one kombinować ze sobą ogień.

Faction: Imperial
Cost: 12
Hit Points: 30
Defense: 13
Attack: +4
Damage: 10
Commander Effect: Characters named Imperial Navy Trooper within 6 squares gain Double Attack (On its turn, this character can make 1 extra attack instead of moving).
KOMENTARZE (5)
Loading..