TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Premiera ''The Clone Wars''

2008-10-31 16:33:35

Cierpliwość graczy Star Wars Miniatures w końcu została nagrodzona. Dzisiejszego dnia do sklepów trafia nowy dodatek do gry: The Clone Wars wraz z zestawem startowym The Clone Wars Starter Set. Szczęśliwcy, którzy zaufali przedsprzedaży już pewnie otworzyli swoje boostery.W czasie poprzedzającym premierę dodatku pojawiło się wiele zapowiedzi. Poniżej znajdziecie linki do pięciu oficjalnych, zamieszczanych na stronie Wizards of the Coast:
 • Sneak Peek #1
 • Sneak Peek #2
 • Preview #3
 • Preview #4
 • Preview #5

  W tym wyjątkowym dniu mamy dla was mały prezent. Są nim teksty poświęcone dzisiejszym produktom, w których możecie je oceniać i komentować:

 • The Clone Wars
 • The Clone Wars Starter Set
 • The Clone Wars: Grand Plaza

  To jednak nie koniec miniaturkowych atrakcji związanych z „The Clone Wars”. 21 listopada swoją premierę będzie miał nowy scenario pack, o którym pisaliśmy w tym newsie.

  O swoich wrażeniach na temat „The Clone Wars” możecie porozmawiać na naszym forum w
  odpowiednim temacie.
  KOMENTARZE (13)
 • Bitewniaki

  The Clone Wars – preview #5

  2008-10-30 23:06:53 Wizards

  Na dzień przed wielką premierą miniaturkowego „The Clone Wars” Wizards of the Coast zamieszczają na swojej stronie piąty preview do dodatku. Naszymi ostatkami są Heavy Clone Trooper i Super Battle Droid, każda strona sporu znajdzie więc coś dla siebie.

  Heavy Clone Trooper to ciężkozbrojna odmiana zwykłego żołnierza klona. Każdy kto uważnie oglądał czołówkę serialu „Clone Wars” rozpozna bez problemu tą jednostkę. Heavy Clone Trooper różni się od przeciętnego klona głównie uzbrojeniem. Wyposażony jest w ciężką broń, która umożliwia mu tworzenie zapory ogniowej. Jak zdrowy rozsądek podpowiada klon ten zadaje więcej obrażeń – 30. Oczywiście kosztem mobilności, którą ogranicza umiejętność: Heavy Weapon. Ma on także podwyższone statystyki względem pospolitego Clone Trooper’a. Cały zestaw poniżej:

  Faction: Republic
  Cost: 13
  Hit Points: 20
  Defense: 14
  Attack: +9
  Damage:30
  Special Abilities: Order 66, Heavy Weapon


  Super Battle Droid to kolejny reprint – ale za to w nowej pozie - jakich w „The Clone Wars” mamy dużo. Takie zagranie ze strony producenta to zarazem dobry i zły ruch. Bowiem wielu nowych fanów zbierze sobie trochę commonów, natomiast starsi gracze mają już pewnie dosyć droidów na półkach i woleliby nowości. Ten fakt należy pozostawić do oceny kupujących „The Clone Wars”. Dla przypomnienia podamy statystyki Super Battle Droid’a:

  Faction: Separatists
  Cost: 10
  Hit Points: 20
  Defense: 12
  Attack: +2
  Damage: 20
  Special Abilities: Droid, Charging Fire, Synchronized Fire


  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Bitewniaki

  Statystyki figurek ze starteru TCW

  2008-10-29 22:03:26 forum WotC

  Na dwa dni przed premierą The Clone Wars w końcu poznaliśmy statystyki figurek, jakie znajdą się w starterze. Wszystko dzięki czujnym użytkownikom oficjalnego forum Star Wars Miniatures. Dowiedzieliśmy się także, jakie nazwy będą nosić nowe wcielenia Obi-Wana i Dooku. „The Clone Wars Starter Set” będzie zawierał w sumie 6 figurek: 4 reprinty i 2 ekskluzywne miniaturki: Count Dooku of Serenno oraz General Obi-Wan Kenobi. W oczy najbardziej rzucają się ciekawe mistrzowskie stopnie władania formą miecza świetlnego. Ich statystyki znajdziecie poniżej:  Count Dooku of Serenno
  Cost: 51
  Hit Points: 130
  Defense: 21
  Attack:16
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Melee, Double Attack, Lightsaber Duelist
  Makashi Style Mastery ( When hit by a melee attack, this character takes no damage with a save of 11. Shii-Cho, Soresu, Ataru, and Niman style cannot be used against this character)
  Force Powers: Force Points 5, Force Lightning 2, Lightsaber Riposte

  General Obi-Wan Kenobi
  Cost: 55
  Hit Points: 120
  Defense 22
  Attkack 14
  Damage 20
  Special Abilities: Unique, Melee, Double Attack, Mettle
  Soresu Style Mastery (when hit by an attack, this character takes no damage witha save of 11)
  Force Powers: Force Points 2, Renewal 1, Force Push 3, Knight Speed, Master of the Force 2
  Commander Effect: Each follower gets a +4 Attack and +4 Defense as long as it has an ally within 6 squares.


  Francuski serwis KhrysSun dotarł natomiast do fotografii figurki i karty dwóch VR z „The Clone Wars”: Durge’a i kapiatana Rexa:


  Na deser pozostaje TCGPlayer preview #5 z minisem Nemoidian Warrior.


  Jutro możemy spodziewać się ostatniego preview „The Clone Wars” od Wizards of the Coast.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Bitewniaki

  Łyk nowych umiejętności

  2008-10-27 19:56:48 KhrysSun

  W sieci pojawiły się skany karty zasad z nadchodzącego The Clone Wars. Premiera dodatku odbędzie się już w najbliższy piątek – 31 października. Na karcie zasad poza nowymi opisami umiejętności reklama nowych produktów Wizards of the Coast związanych z „Wojnami Klonów”, między i innymi nowego starteru do Star Wars Miniatures.
  A oto nowe umiejętności i sposoby użycia Mocy, jakie wprowadza „The Clone Wars”:
 • Bloodthirsty - charakter zadaje dodatkowych 10 obrażeń przy ataku w walce wręcz na przeciwnikowi, który ma mniej niż połowę życia
 • Electrostaff – postać zadaje dodatkowe 10 Damage kiedy trafia nieżywy cel; natomiast żywy cel po trafieniu zostaje sparaliżowany (w efekcie jest liczony jako aktywowany)
 • EMP Granades - nieżywy cel pod wpływem tej umiejętności jest liczony jako aktywowany; save na 11 i wyżej; huge i large ignorują ten efekt
 • Flux Density - postać dostaje dodatkowe 10 Damage kiedy kombinuje ogień z przynajmniej jednym droidem; efekt się nie kumuluje
 • Force Cloak - postać nabywa umiejętność Cloak
 • Invisibillity - charakter może być atakowany tylko przez przyległych przeciwników
 • Mines 10 - kiedy przeciwnik wchodzi w strefę przyległą postaci posiadającej tą umiejętność, dostaje 10 obrażeń; save na 11 i wyżej
 • Resilient - postać odporna jest na trafienia krytyczne, jednak rzut 20 nadal jest trafieniem automatycznym
 • Squad Assault - postać dostaje +4 do ataku, jeżeli w zasięgu 6 pól jest przynajmniej trójka miniaturek o takiej samej nazwie, co nasz charakter


  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Bitewniaki

  The Clone Wars: Grand Plaza

  2008-10-26 22:56:43 forum WotC

  Znamy już listopadowe produkty PROMO do Star Wars Miniatures. Są nimi: reprint miniturki Rakghula oraz nowa mapka do gry, która znajduje się na odwrocie plakatu z figurkami dodatku „The Clone Wars”. Tym razem przy tworzeniu nowej mapki Czarodzieje wzięli na celownik znaną nam z serialu „Clone Wars” planetę Muunulist. Dziedziniec tamtejszego pałacu posłuży teraz graczom jako kolejne miejsce do rozgrywania bitew. Nowa lokacja nosi nazwę „Grand Plaza”. Mieliśmy okazję już ją oglądać w starterze „Clone Strike”. Jednak ci, którzy nie jej nie mieli sposobności stoczyć na niej potyczki, będą mogli to nadrobić w niedalekiej przyszłości. O „Grand Plazę” pytajcie swoich lokalnych sprzedawców. Poniżej znajdziecie miejsca zdjęcia oraz przemalowanego Rakghula.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Bitewniaki

  Galeria miniaturek z ''The Clone Wars''

  2008-10-25 00:34:08 KhrysSun

  Serwis KhrysSun.fr prowadził od czasu pojawienia się pierwszych nowinek na temat miniaturkowego The Clone Wars galerię zapowiedzi. Umieszczano tam wszystkie fotki figurek, zarówno tych z oficjalnych źródeł, jak i tych z nieoficjalnych. Dlatego jakość niektórych jest mało zadawalająca. Po prawie dwóch miesiącach „zbierania” galeria została zapełniona. Nie każda miniaturka ma jednak uzupełnione statystyki. Takie informacje pojawią się w internecie zapewne w dzień premiery dodatku, czyli 31 października. Jednak ci, którzy nie mogą się doczekać piątku mogą już teraz zobaczyć czego możemy spodziewać się w boosterach „The Clone Wars”. Poniżej „ostatnie nowości”, a pod nimi link do galerii ze wszystkimi figurkami „The Clone Wars”. Natomiast spis miniaturek dodatku znajdziecie w tym newsie.  Galeria figurek The Clone Wars

  KOMENTARZE (2)

  Bitewniaki

  The Clone Wars – preview #4

  2008-10-22 21:10:18 Wizards, TCGPlayer

  Kolejna środa, a więc czas na kolejne miniaturkowe preview, jakie serwują nam: Wizards of the Coast i serwis TCGPlayer.com. Dziś poznaliśmy zatem statystyki trzech kolejnych figurek z nadchodzącego dodatku The Clone Wars. Są nimi Darth Sidious Hologram, Human Soldier of Fortune oraz Techno Union Warrior. Na początek przyjrzyjmy się figurkom, które zaprezentował nam producent gry.

  Darth Sidious Hologram to nic innego jak hologram mistrza manipulacji - Dartha Sidiousa. Dla większości swoich sojuszników przywdziewał on właśnie taką formę. Korzystając z dobrodziejstwa HoloNetu, Mroczny Lord mógł się pojawić na każdej planecie czy statku w Galaktyce. Darth Sidious Hologram jest niekończącym się źródłem punktów Mocy dla swoich miniaturkowych kompanów. A to wszystko dzięki świetnemu CE, który daje każdej postaci sprzymierzonej będącej w zasięgu 6 pól Force Reneval 1. Figurka nie jest skrępowana ograniczeniem ruchu. Jej jedyną przywarą jest mała ilość punktów życia – 20. Na szczęście obrona na poziomie 20 punktów daje hologramowi sensowną osłonę. Postać nie może atakować. Nowy Sidious ma przynależność do frakcji Sith, tym samym możemy mieć Dartha Sidiousa aż w czterech frakcach: Sith, Separatist, Republic, Empire. Jego statystyki przedstawiają się następująco:

  Faction: Sith
  Cost: 11
  Hit Points: 20
  Defense: 20
  Attack: —
  Damage: —
  Special Abilities: Unique
  Commander Effect: Allied characters within 6 squares gain Force Renewal 1.

  Soldier of Fortune to nowa wersja najemnika. Tak zwane psy wojny szukały zawsze okazji do zarobienia kilku kredytów na wojaczce. Wojny klonów są dla nich najlepszą okazją z możliwych. Najmowani jako ochroniarze, komandosi, czy też militarne wsparcie, pomagali obu nawet obu stronom konfliktu w czasie jednej kampani. Moralny kompas zastępowały im pieniądze. Żołnierz fortuny posiada tą samą umiejętność co inni najemnicy – Mercenary. Jest to dla niego tak samo przekleństwo jak i błogosławieństwo, w zależności od dopasowania składu. Samotny najemnik wiele zrobić nie może, ale w połączeniu z Nymem (Raport 1 plus CE dający Double Attack) taka banda może stanowić zagrożenie. Soldier of Fortune jest więc kolejną figurką, która urozmaici nam taką opcję gry. Wszystkie statystyki poniżej:


  Faction: Fringe
  Cost: 14
  Hit Points: 40
  Defense: 17
  Attack: +8
  Damage: 20
  Special Abilities: Deadeye, Mercenary


  Serwis TCGPlayer.com przedstawił natomiast Techno Union Warrior, któego mieliśmy okazję oglądać w serialu „Clone Wars”. Zdjęcie figurki i skan karty poniżej:  Przypomnijmy, że dodatek „The Clone Wars” będzie miał swoją premierę 31 października. A już teraz można nabywać boostery w przedsprzedaży w sklepach internetowych i na serwisach aukcyjnych.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (0)

  Bitewniaki

  Wywiad z Sarah Richey i Robem Watkinsem

  2008-10-20 21:45:46 forum WotC

  Od 6 do 12 października odbywał się na forum Wizards of the Coast tak zwany UnConu (Niekonwencjonalna Konwencja). Są to swoiste obchody oficjalnego forum przeprowadzane tylko w jego obrębie. Najważniejszymi punktami w programie UnConu były czaty z twórcami gier bitewnych.

  Nie zabrakło także rozmowy z osobami mającymi największy wpływ na kształt Star Wars Miniatures: szefową marki Star Wars w WotC - Sarą Richey (naszą starą dobrą znajomą, wówczas jeszcze panną Haines) oraz głównym projektantem Star Wars Miniatures - Robem Watkinsem. Czat daje kilka interesujących odpowiedzi na pytania nurtujące amerykańskich graczy. Większość z nich jest potwierdzeniem tego, co Sarah zdradziła nam w maju. Oto najistotniejsze fakty dla fana Star Wars Miniatures dotyczące niedalekiej przyszłość (głównie przyszłego roku):

 • w przyszłości będą wydawane kolejne scenario packi, w przeciwieństwie do collosal packów; Sarah nie sprecyzowała jednak, jakich „scen kolekcjonerskich” możemy się spodziewać
 • nie powinno być więcej, niż jednej figurki unikalnej tej samej postaci w dodatku
 • Obi-Wan i Dooku ze startera „The Clone Wars” są zupełnie nowymi figurkami
 • The Clone Wars Map Packs miały pierwotnie zostać wydane równie z dodatkiem i startem, ale twórcy gry postanowili wprowadzić je później, tak by każdemu z nich gracze poświęcili trochę czasu
 • nowe map packi będą zawierały po dwie figurki – reprint oraz ekskluzywną, do tego będzie dołączona dwustronna mapa
 • pierwszy map pack The Attack on Teth ujrzy światło dzienne w kwietniu 2009 roku
 • w 2009 roku nie będzie dodatków typu huge
 • możemy się spodziewać nowych przedstawicieli rasy Chiss
 • nie będzie natomiast żadnych unikalnych Yuuzhan Vongów w najbliższym roku
 • oraz nowych frakcji
 • nad nowymi listami figurek pracuje dość spory zespół ludzi: Bill Slavicek i Rodney Thompson z Wizards of the Coast oraz Leland Chee i Chris Gollaher z Lucas Licensing
 • nowe dodatki nie będą zawierały nowych klas „starych” ras, w ich miejsce wejdą zupełnie nowe rasy, takie jak: Cathar czy Arkanian
 • nowe umiejętności, CE oraz Moce będą stawiały na urozmaicenie rozgrywki, a nie wzmocnienie postaci/frakcji
 • Rob żałuje, że do tej pory nie stworzono postaci mistrza K’Kruhka
 • jak na razie nie są prowadzone żadne prace nad nowym dodatkiem do Starship Battles, ponieważ Lucas chce się skupić na promocji „The Clone Wars”

  Cały zapis z czatu znajdziecie w tym temacie na forum Wizards of the Coast.

  Porozmawiaj o The Clone Wars na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Bitewniaki

  The Clone Wars – TCGPlayer preview #3

  2008-10-16 22:58:24 TCGPlayer

  Serwis TCGPlayer.com przygotował dla fanów Star Wars Miniatures trzeci preview dodatku The Clone Wars. Po Odd Ballu i Rocket Battle Droidzie przyszedł czas na przedstawiciela frakcji Fringe - Aqualish Warriora.

  Aqualish Warrior to kolejny „parunastopunktowiec”, którego można śmiało wstawić do składu na 200 punktów i więcej. Miniaturka ta jest typowym przejawem Wizardowego sposobu na tworzenie nowych figurek common/uncommon: rasa plus klasa. Tak więc po szpiegu i zabójcy przyszedł czas na wojownika. Posiada on nową umiejętność: Bloodthirsty, która pozwoli zadać mu 10 dodatkowych obrażeń, w przypadku gdy przeciwnik ma połowę punktów życia, lub mniej. Poniżej zdjęcie figurki i karty postaci:
  Na forum Wizardów pojawił się skan przodu karty IG-100 MagnaGuard. Dzięki temu mamy już wgląd w umiejętności miniaturki. Całość prezentujemy poniżej:  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)

  Bitewniaki

  The Clone Wars – preview #3

  2008-10-10 19:11:37 Wizards

  Wczorajszego dnia oficjalna strona producenta gry Star Wars Miniatures – Wizards.com – ruszyła nareszcie z regularnymi preview nowego dodatku: The Clone Wars. Poprzednie dwie zapowiedzi przyjęły formę sneak peek, możecie o nich poczytać tutaj i tutaj. Tym razem Czarodzieje zaprezentowali nam dwa całkiem interesujące uncomony.

  Trandoshan Scavenger to typowy przedstawiciel społeczeństwa, dla którego wojny klonów były największą katastrofą. Tak zwani „śmieciarze” spadli w czasie konfliktu na sam dół łańcucha pokarmowego. Próbując wydostać się z życiowego bagna popadali w jeszcze większe tarapaty przez najmowanie się dla armii Republiki lub Separatystów. Scavengera łączy z Trandoszańskimi najemnikami głównie wspólna umiejętność – Regeneration 10. Siłą nowej figurki jest przede wszystkim walka wręcz. Dzięki Mighty Swing jest on w stanie zadać przeciwnikowi 30 obrażeń w walce wręcz. Natomiast regeneracja, Defense na poziomie 16 punktów i 30 punktów życia stanowią bardzo dobrą zasłonę przed figurkami średniej klasy. W dodatku Trandoshan Scavenger może stanowić smaczny kąsek dla kolekcjonerów. Wszystkie statystyki figurki poniżej:


  Faction: Fringe
  Cost: 11
  Hit Points: 30
  Defense: 16
  Attack: +7
  Damage: 20
  Special Abilities: Melee Attack, Mighty Swing, Regeneration 10


  Quarren Isolationist to minisowy odpowiednik znanych nam z serialu „Clone Wars” przedstawicieli rasy Quarren, którzy postanowili przyłączyć Dac do Konfederacji Niezależnych Systemów. Tym samym rozpoczęli wojnę domową ze swoimi pobratymcami – Mon Calamari, którzy pozostali wierni Republice. Miniaturka ta nie należy jednak do frakcji Separatist, ale do Fringe. Wielką zaletą Quarren Isolationista jest przede wszystkim niski koszt budowy. Za 9 punktów dostajemy figurkę z podwojonym zasięgiem (Melee Reach 2) i Damage 20. Pełnia statystyk do waszego wglądu poniżej:


  Faction: Fringe
  Cost: 9
  Hit Points: 30
  Defense: 14
  Attack: +6
  Damage: 20
  Special Abilities: Melee Attack, Melee Reach 2


  Na forum Wizardów pojawiła się natomiast zapowiedz produktu PROMO na październik. Jest nią przemalowany IG-100 MagnaGuard z nie wydanego jeszcze „The Clone Wars”:  Temat na forum


  Ponadto w artykule na oficjalnej poświęconemu obrazkom z boosterów „The Clone Wars” pada informacja jakie postacie będą znajdowały się na opakowaniach „Imperial Entanglements”. Poza wspomnianym Imperatorem Palpatinem, będą także: Leia w zbroi Boushha i admirał Thrawn.
  KOMENTARZE (2)

  Bitewniaki

  The Clone Wars – TCGPlayer preview #2

  2008-10-07 20:29:23 TCGPlayer

  Oficjalne preview „The Clone Wars” jeszcze nie ruszyły, choć wielu fanów spodziewa się, że ten cykl zostanie rozpoczęty już jutro. A tymczasem swoją drugą zapowiedź prezentuje nam portal TCGPlayer. O pierwszym preview mogliście czytać w tym newsie.

  Rocket Battle Droida mieliśmy okazję oglądać w „The Clone Wars: Rising Malevolance” – drugim odcinku serialu. Była to specjalna jednostka użyta do walki w próżni. Nowy droid różni się od swoich pierwowzorów podniesionymi statystykami (atak o 2 i obrona o 3) oraz dodaniem umiejętności Flight. Poniżej prezentujemy zdjęcia figurki oraz karty postaci:  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Bitewniaki

  ISA na temat ''The Clone Wars''

  2008-10-06 18:38:43 ISA

  Dodatek „The Clone Wars” wniesie do świata Star Wars Miniatures wiele zmian. Wiele jest jeszcze znaków zapytania wokół tego nadchodzącego tytułu.  Postanowiliśmy zatem zapytać polskiego dystrybutora gry Star Wars Miniatures o kilka nurtujących nas spraw. Oto odpowiedzi jakie uzyskaliśmy od pani Katarzyny Czostek z firmy ISA:

 • premiera „The Clone Wars” odbędzie się 31 października 2008 roku

 • nie ustalono jeszcze ile będzie kosztował pojedyńczy booster, choć nie powinniśmy liczyć na obniżkę i spodziewać się ceny: 50zł za booster

 • ilość boosterów w casie się nie zmieni, nadal będzie to 12 pudełek

 • „The Clone Wars – Starter” zostanie wprowadzony do sprzedaży tego samego dnia co boostery, jego cena detaliczna to 49 złotych

 • „The Clone Wars – Scenario Pack” będzie do nabycia od 21 listopada 2008, jego cena jest na razie nieznana

  Do tego należy informacyjnie dodać, że „The Clone Wars” będzie liczyło „tylko” 40 figurek i ta tendencja będzie na przyszłość utrzymana.
  Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że ISA jeszcze w tym miesiącu wznowi dystrybucję Star Wars PocketModels TCG. Tak więc fani gry mogą spodziewać się napływu nowych produktów WizKids w swoich lokalnych sklepach.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Bitewniaki

  ''The Clone Wars Scenario Pack''

  2008-10-01 16:56:32 KhrysSun

  Bardzo radosna informacja dla graczy Star Wars Miniatures napłynęła wczoraj z forum Wizardów. Otóż wydawca gry szykuje dla nas kolejny scenario pack, poświęcony oczwiście Wojnom Klonów. The Clone Wars Scenario Pack będzie zawierał 10 figurek i jest on związany z bitwą o Geonosis. Tyle jesteśmy w stanie odczytać z opakowania zestawu. Niestety zdjęcie produktu jest tak małe, że nie sposób zobaczyć, co jeszcze znajdzie się w nowym scenario packu. Powinniśmy się jednak spodziewać mapy, książeczki z instrukcją i wyjaśnionymi zasadami gry oraz kilku przygód. Być może zestaw zawierać będzie także jakieś ekskluzywne figurki. Nam udało się wypatrzyć reprinty następujących minisów:

 • Mace Windu
 • ISP Speeder
 • Clone Trooper on BARC Speeder
 • General Grevious
 • Dwarf Droid
 • Super Battle Droid
 • Hailfire Droid

  Pozostałe trzy figurki będą z pewnością nowymi, wprowadzonymi dopiero w „The Clone Wars” lub ekskluzywnymi - wykonanymi na potrzeby zestawu. A oto jak prezentuje się „The Clone Wars Scenario Pack”:
  Dodatkowo nasze francuskie źródło dotarło do kolejnych zdjęć figurek i skanu karty:

  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)
 • Loading..