TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Szkice z boosterów ''Imperial Entangelments''

2008-12-08 20:02:48 KhrysSun

Fani gry Star Wars Miniatures dotarli do szkiców obrazków z boosterów z nadchodzącego dodatku Imperial Entangelments. Na razie o samym dodatku wiemy tylko tyle, że skupiać się będzie na postaciach z czasów między Epizodem V a VI. Arty z opakowań uchylają troszkę rąbka tajemnicy, tak poznaliśmy nowego Imperatora Palpatine’a i Leię w zbroi Bouhhsa. Wszystkie trzy szkice prezentują się następująco:Tym samym potwierdziły się początkowe plotki, jakoby na jednym z boosterów miał widnieć admirał Thrawn. Dla fanów Imperium jest to z pewnością świetna wiadomość, ponieważ powinniśmy się spodziewać jednego z najlepszych dowódców w grze. Pozostaje nam tylko czekać na „Thrawna w kolorze”.

Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Bitewniaki

Leia na drugim boosterze ''Imperial Entangelments''

2008-12-04 19:06:23 forum WotC

Na forum Wizards of the Coast umieszczono skan strony pewnego czasopisma poświęconego grom bitewnym. Wśród reklam nadchodzących produktów z wszelakich systemów pojawiła się zapowiedź Imperial Entanglemnets. Dzięki niej poznaliśmy wygląd drugiego boosteru tego dodatku. Przypomnijmy, że na pierwszym z nich widnieje Imperator Palpatine zasiadający na tronie. Tym razem poświęcono trochę miejsca Rebeliantom, czego przejawem jest art z Leią w przebraniu Boushha. W tle widać księżyc z pałacem Jabby Hutta w swojej tarczy. Na jednym z boków boosteru znajduje się szturmowiec Imperium i Rebeliancki żołnierz. Druga strona jest niestety niewidoczna dostatecznie, by móc potwierdzić, kto się tam plasuje. Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, ale widać na nim najważniejsze informacje:Temat na forum
KOMENTARZE (9)

Bitewniaki

''Shadows of the Force''

2008-12-03 11:57:43 forum WotC

Wśród listopadowych produktów PROMO, o których już wspominaliśmy, pojawił się nowy mapko-scenariusz. Jest to drugi tego typu scenariusz wydany przez Wizards of the Coast. Pierwszym z nich był pamiętny ''Assault on the Trayus Academy''. Tym razem producent Star Wars Miniatures skupił się na nowym dodatku „The Clone Wars” i jego bohaterach. Choć podstawowe zasady obu scenariuszy są zbliżone – należy doszczętnie pokonać przeciwnika, lub zebrać 80 punktów jego budowy. Jednak założenia są różne.

Shadows of the Force zakłada, że: Republikańscy szpiedzy dotarli do tajnych planów Separatystów na planecie Muunulist. Kiedy przybywają oddziały Jedi armia droidów urządza nich zasadzkę. Plan generała Greviousa zakłada ułożenie hologramów imitujących przywódców Separatystów i pojmane wcześniej wojska przeciwników, po to by lojaliści nigdy nie byli pewni do kogo strzelają.W grze biorą udział dwie drużyny: Republic mająca 100 punktów budowy i Separatist posiadająca 125 punktów.
Umiejętność Master Tactica zmienia swoje zastosowanie – każdy rzut inicjatywy jest naturalną 20 a przeciwnika 1.
Separatyści muszą mieć w drużynie postać mającą umiejętności technika (rdzeń „Tech” w nazwie miniaturki). Separatyści mogą także atakować i cofać swoje wojska do punktu startowego (każda figurka tylko raz), są wtedy imitacją hologramu. Zniszczenie hologramu nie dodaje punktów do wartości puli zwycięskiej Republiki. Nie można natomiast wyłożyć w jednym momencie więcej niż 30 punktów na te hologramy. Kiedy jeden z techników ginie, drużyna Separatystów traci jeden hologram.
Republika ma jako wsparcie krążownik Mealstrorm, który uaktywnia się podczas inicjatywy. Jeżeli gracz grający Republiką rzuci podczas inicjatywy 11 lub więcej, a grający Separatystami 10 lub mniej, wtedy rozpoczyna się bombardowanie. Polega ono na wybraniu 4 pól dla składu Repubilc, z których każdy atak będzie wsparty dodatkową wartością Attack +8 i Damage 40. W razie pudła dodajemy tylko 20 obrażeń, covery i ściany nie chronią Separatystów. W grze 4 osobowej bombardowanie może być użyte tylko raz na turę. Skład Republic musi desygnować jedną figurkę mającą w polu widzenia wszystkie 4 pola, z których można dowodzić bombardowaniem. Jeżeli podczas inicjatywy gracz Republiki wyrzuci 1 lub 2, wtedy Mealstrorm odlatuje, jeżeli Separatyści wylosują 20 statek zostaje automatycznie zniszczony.

Sugerowane składy dla graczy:
Republic – Ashoka Tano, Anakin Skywalker on STAP, ARC Trooper Sniper (2x), Elite Clone Trooper Grenadier
Separatist – Durge, Jedi Hunter, Techno Union Warrior (2x), Battle Droid Sniper, Battle Droid (5x), IG-86 Assassin Droid

Pozostałe scenariusze znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (7)
Loading..