TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Zdjęcia miniaturek i kart z KotORa

2008-06-30 19:57:14 Holocron

Jak to zawsze bywa przed premierą nowego dodatku, w internecie pojawia się cała masa spoilerów i zdjęć miniaturek. Tym razem Wizardzi wszystkich zaskoczyli i zaprezentowali swój nadchodzący produkt na swoich własnych targach: WizardWorld w Chicago. Ekspozycję ułożono w formie szklanej piramidy, wyłożonej na zewnątrz miniaturkami. Na samym spodzie umieszczono 24 karty postaci, które były jednak odwrócone rysunkami do przodu, przez co nie poznaliśmy statystyk bohaterów. Dzięki temu mamy kilka nowych informacji na temat dodatku. Po pierwsze - wiemy jak będzie wyglądać większość miniaturek, po drugie – znamy już prawie całą listę figurek z setu. Na chwilę obecną prezentuje się ona następująco:

Postacie z boosterów
Luke Skywalker, Jedi
Wookiee Elite Warrior
Mira
Jarael
Darth Vader, Scourge of the Jedi
Master Lucien Draay
Han Solo, Smuggler
Obi-Wan Kenobi, Padawan Jar Jar Binks
Darth Malak, Dark Lord of the Sith Mandalore, The Ultimate Supreme Chancellor Palpatine

Postacie z kart pokazanych na WizardWorld Chicago
Atton Rand
Bao-Dur
Carth Onasi
Visas Marr
Darth Sion
Capitain Taprals
Jar Jar Binks
Leia Organa, Senator
General Wedge Antilles
Echani Hadamien
Jolee Bindo
Juhani
Kreia
Mission Vao
T3-M4
Zalabar

Poniżej prezentujemy zdjęcia stoiska Knights of the Old Republic na WizardWorld Chicago. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości powinniście zaglądnąć tutaj.

KOMENTARZE (22)

Bitewniaki

Knights of the Old Republic – preview #1

2008-06-27 00:27:15 Wizards

Na stronie Wizards of the Coast pojawił się pierwszy preview nowego dodatku - Knights of the Old Republic, do gry Star Wars Miniatures. Tym samym Czarodzieje wracają do chlubnej tradycji prezentowania figurek na 5 tygodni przed premierą setu, która będzie miała miejsce 8 sierpnia 2008 roku. W odcinku pierwszym występują: GenoHaradan Assassin i Czerka Scientist. Dość nieśmiały początek, ale znając życie nie jednym nas jeszcze producenci gry zaskoczą podczas następnych preview.


GenoHaradan Assassin to członek sekretnej gildii łowców nagród, kontrolowanej przez nieznanych i wyjętych spoza wszelkiej kontroli galaktycznych rządów ludzi. Działania członków organizacji są tak tajne, że nawet nie sposób stwierdzić na ile zdarzeń w galaktyce mieli tak naprawdę wpływ. To co przyciąga uwagę w miniaturce GenoHaradan Assassin to, że ma on nową umiejętność – Cloaked. Dzięki niej figurka nie może być atakowana jeżeli posiada cover, wyjątkiem jest sytuacjam gdy atakujący przylega do GenoHaradan Assassina. W miniaturkowym sloganie, taka umiejętność nazywana jest deep stealth. Nasz bohater posiada także inne ciekawe umiejętności: Cunning Attack, Loner, Mobile Attack i Poisoned Blade. Figurka bardzo przydatna, lecz tylko do walki z bliska, choć dobór jej umiejętności wprowadzi wiele ciekawego na pole walki.

Faction: Fringe
Cost: 21
Hit Points: 60
Defense: 20
Attack: +8
Damage: 10
Special Abilities: Cloaked (If this character has cover, he cannot be targeted by nonadjacent enemies); Cunning Attack; Loner; Mobile Attack; Poisoned Blade (+10 Damage to 1 adjacent target; this counts as a melee attack. This attack deals an extra 20 Damage to a living enemy; save 11)


Czerka Scientist jest natomiast przedstawicielką organizacji, której macki sięgają wszędzie, a jej potęga nie może być lekceważona. Sprzedawcy, naukowcy, faktoria przemysłowe, serwis logistyczny korporacji mieści się na każdym liczącym się w Galaktyce świecie. Naukowcy Czerki należą do samego jądra organizacji. W większości są zupełnie amoralni, a ich działanie nastawione jest tylko na zysk. Jako miniaturka Czerka Scientist jest bardzo nowatorska. Ma ona 2 nowe umiejętności, które generują dodatkowe możliwości towarzyszom broni. Po pierwsze dzięki Blaster Rifle Upgrade, figurki będące w promieniu 6 pól, strzelające i zadające 20 Damage’u dostaną dodatkowo Jolt (trafiony jest liczony jako aktywowany), po drugie dzięki Blaster Upgrade, figurki strzelające i będące w promieniu 6 pól oraz zadające dokładnie 10 Damage, dostają dodatkowo Twin Attack. Można powiedzieć, że to mała rewolucja, dzięki której każda frakcja za jedyne 13 punktów, będzie mogła się znacznie wzmocnić. Pełen zestaw statystyk i umiejętności poniżej:

Faction: Fringe
Cost: 13
Hit Points: 10
Defense: 13
Attack: +1
Damage: 10
Special Abilities: Melee Attack; Blaster Rifle Upgrade (Allies within 6 squares with nonmelee attacks that deal exactly 20 Damage gain Jolt [An enemy hit by this character's attack is considered activated this round; save 11. Huge and larger characters ignore this effect.]); Blaster Upgrade (Allies within 6 squares with nonmelee attacks that deal exactly 10 Damage gain Twin Attack [Whenever this character attacks, it makes 1 extra attack against the same target])


Kolejny preview powinien pojawić się w przyszły czwartek. Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Bitewniaki

SW Miniatures: ''Imperial Entangelments''

2008-06-26 17:46:03 forum Wizards

W początkowych planach miniaturkowych Wizards of the Coast na rok 2008 widniały aż 4 dodatki. Miały nimi być: Legacy of the Force, Knights of the Old Republic, Clone Wars wraz ze starterem i jeden nieznany, któremu Amazon.com dał nazwę Imperial Entangelments. Gdy jednak w katalogu Wizardów „Imperial Entangelments” nie pojawiło się, gracze Star Wars Miniatures zaczęli dociekać, czym tak naprawdę ta pozycja jest.

I tutaj sprawa wraca do Amazonu, który jako jedyny na swój sposób „wspomina” o tym produkcie: Imperial Entangelments na Amazon.com. Data „premiery” przewidziana jest na 29 lutego 2009 roku, a dodatek ma być standardowej wielkości, czyli bez figurek typu HUGE (wskazuje na to cena detaliczna boostera). Wszystko to wygląda pięknie i ładnie, ale... Zawsze musi być jakieś „ale”. To tak naprawdę tylko wirtualna przepowiednia samego Amazonu. Datę premiery zmieniano już przynajmniej trzykrotnie, sami Wizardzi nic nie wspominają o „Imperial Entanglements” – zarówno w oficjalnych kanałach, jak i w kuluarach.

Jest bardzo prawdopodobne, że ten „dodatek” nie istnieje i nawet nie ma go w planach Czarodziejów. Na potwierdzenie można wspomnieć wymyślony przez Amazon: „Rancor Pack”, którego historia toczyła się bardzo podobnie, co obecnego „Imperial Entangelments”.

Warto wspomnieć, że nazwę „Imperial Entangelments” wprowadził do obiegu West End Games wydając suplement do swojego systemu RPG o tym właśnie tytule.
KOMENTARZE (2)

Bitewniaki

JediCartographer's Map Pack 2

2008-06-18 19:09:12 forum SWGamers.com

Ekipa kartografów Jedi tworząca fanowskie mapki do bitewniaka Star Wars Miniatures zaakceptowała w końcu ostateczny pakiet drugiej edycji JediCartographer's Map. Do obrotu dopuszczono takie lokacje jak: Kashyyyk, Anchorhead, czy Korriban. Prace nad tymi 4 mapami trwały ponad 2 miesiące, co ciekawe, twórcy zapewniają, że mają przygotowane jeszcze kilka asów w rękawie, które zaprezentują na GenConie. Tegoroczny GenCon odbędzie się na początku sierpnia w Indianapolis. Jak na razie nie podano jeszcze sposobu zamawiania, ale biorąc przykład z ostatniego razu, wszystkie egzemplarze map rozeszły się błyskawicznie. Podobnie z resztą miała się sprawa z dodrukami packów. Najnowszy JediCartographer's Map Pack 2 prezentuje się następująco:

KashyyykAnchorheadKorribanKorribanTen fanowski produkt możecie ocenić w tym miejscu, a o oficjalnych dodatkach dowiecie się nieco tutaj.
KOMENTARZE (5)

Bitewniaki

''Assault on the Trayus Academy''

2008-06-17 22:18:25 forum WotC

Zazwyczaj o nowych scenariuszach Wizardów do Star Wars Miniatures na Bastionie nie piszemy. Ale „Assault on the Trayus Academy” zasługuje jak najbardziej na uwagę. Dlaczego? Bo to dość niecodzienny scenariusz, który nie pojawił się w internecie, ale jako czerwcowy bonus promo. Promo jest swojego rodzaju nagrodą przydzielaną zwycięskim graczom na sankcjonowanych turniejach Star Wars Miniatures. Zawsze nagrodami były reprinty miniaturek, tym jednak razem Czarodzieje nie poszli na łatwiznę i miło zaskoczyli wszystkich graczy. Scenariusz wydano w formie plakatu, podobnie jak mapko/lista dodana do „Legacy of the Force”. Z jednej strony plakatu pojawił się opis scenariusza i zadania dla drużyn, z drugiej zaś mapka Gwiazda Śmierci ze startera „Rebel Storm” (imitująca w tym pzypadku Akademię Sithów z Malachor V) i składy dla graczy. Całość prezentuje się następująco:Założenia scenariusza wyglądają następująco: każdy z graczy, może ich być w grze od 2 do 4, dostaje 125 punktów na budowę maksymalnie 4 osobowego składu. Każdy z graczy może wybrać sobie miejsce startu na mapce z tych 5 zaznaczonych. Aby zwyciężyć trzeba uzbierać artefakty o wartości 120 punktów zwycięstwa. Akatemia Darth Trayus jest wyposażona w artefakty Sithów. Każdy z nich jest wart 10 punktów zwycięstwa w grze dla 2 graczy i 15 w grze dla trzech. By kolekcjonować artefakt, nasza figurka musi znajdować się w przylegającym do niego polu. Kolekcjonowanie artefaktu to umiejętność zastępująca ataki. Żeby znaleźć artefakt, gracz musi wykonać figurką rzut powyżej 5, w przypadku wykulnięcia 20, znajduje się 2 artefakty. Cały knyf polega na zdobywaniu artefaktów przez postacie i jednoczesnym utrzymaniu ich przy życiu.

W scenariuszu pojawiają się także sugerowane składy dla graczy:
Old Republic – Bastilia Shan, Jedi Sentinel (2x), Jedi Guardian
Sith – Darth Revan, HK-47, Ugnaught Demolisher (2x)
Mandalorian – Mandalor, The Indomitable, Mandalorian Blademaster, Mandalorian Soldier, Mandalorian Supercommando

Miejmy nadzieję, że to nie jest jednorazowa akcja Wizardów i w przyszłych miesiącach uraczą nas kolejnymi scenariuszami w wersji promo. Inne scenariusze znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (6)

Bitewniaki

Miniaturkowe Mos Eisley

2008-06-09 16:13:03 swminis.fr

Gracze Star Wars Miniatures znani są z tego, że lubią sobie urozmaicać grę. Czy to przez tworzenie własnych scenariuszy, przeróbek figurek, lub nowych map. Jednak francuscy „miniaturkowcy” przeszli samych siebie i stworzyli makietę Mos Eisley – miasta planety Tatooine, znanego nam z „Nowej nadziei”. Plansza prezentuje się okazale, są na niej umieszczone znane nam z filmu budynki. Do prezentacji dodano także kilka figurek, by nieco ożywić makietę. Całość przedstawia się następująco:Któż by nie chciał na takiej klimatycznej mapce zagrać?
KOMENTARZE (12)
Loading..