TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Knights of the Old Republic – preview #6

2008-07-31 00:16:49 Wizards

Dzisiaj na oficjalnej stronie Wizardów pojawił się kolejny, 6 już, preview Knights of the Old Republic. Prawdopodobnie jest to ostatnia już zapowiedź nadchodzącego dodatku do gry Star Wars Miniatures. Zazwyczaj pojawiało się własnie sześć preview’u od Czarodziejów. Bohaterami ostatniej akcji są: Sith Maruder i ASN Assassin Droid.

Sith Maruder byli stworzeni by nienawidzić. Wszyscy członkowie Zakonu Sithów, których celem nadrzędnym było sianie zniszczenia, świetnie sprawdzali się w roli maruderów. Prymitywny gniew to ich znak firmowy i jednocześnie tajemnica walki. Jako miniaturka Sith Maruder będzie świetnym wypełnieniem składów frakcji Sith, jako średnia jednostka do walki zwartej. Stanie się on dobrą przeciw wagą dla Jedi Starej Republiki. Dwa ataki, 80 punktów życia i 18 obrony za jedyne 22 punkty. Idealna figurka wsparcia dla Lordów Sithów.

Faction: Sith
Cost: 22
Hit Points: 80
Defense: 18
Attack: +11
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack; Double Attack
Force Powers: Force 2; Lightsaber Deflect; Lightsaber Sweep


ASN Assassin Droid był głównie używany przez trucicieli z Malakitu, a także przez innych zabójców do wynajęcia. Sam robot miał wiele wersji, a model ASN-121 jest bardzo podobny do tego, którym posłużyła się Zam Wessel w Epizodzie II. Figurka ta przełamuje monopol Zam Wessel na Kouhun Infestation, przez co staje się bardzo śmiercionośna. Używanie tej umiejętności to bardzo dobry sposób na dotkliwe kąsanie przeciwnika zachowując tym samym bezpieczny dystans. Aż strach pomyśleć co potrafiłoby zrobić kilka takich droidów zabójców w jednym składnie. Dobrze dobrany zestaw umiejętności daje spore pole manewru. Ta figurka śmiało może zastąpić Zam, od której jest prawie 2 razy tańsza.

Faction: Fringe
Cost: 27
Hit Points: 50
Defense: 18
Attack: +8
Damage: 20
Special Abilities: Droid; Flight; Kouhun Infestation; Programmed Target


Ponadto w sieci pojawiły się kolejne statystyki miniaturek z dodatku:

Figure: T3-M4
Faction: Fringe
Cost: 17
Hit Points: 30
Defense: 17
Attack: +5
Damage: 10
Special Abilities: Unique; Droid; Flamethrower; Override

Figure: Shyrack
Faction: Fringe
Cost: 19
Hit Points: 70
Defense: 16
Attack: +6
Damage: 20
Special Abilities: Flight; Melee Attack; Swarm +4

Figure: Massiff
Faction: Fringe
Cost: 10
Hit Points: 40
Defense: 16
Attack: +9
Damage: 20
Special Abilities: Speed 8; Melee Attack; Vicious Attack (Triple damage instead of double on a critical hit)

KOMENTARZE (5)

Bitewniaki

Garść statystyk z KotORa

2008-07-29 17:29:30 Appo na Endorze

Do karawany zapowiedzi i prezentacji Knights of the Old Republic dołączyło „w końcu” KidzWorld. Na sam początek serwis przedstawił w większości to, co poznaliśmy już wcześniej, czyli miniaturkę nowego Dartha Vadera. Drugą figurką jest Obi-Wan Kenobi, Padawan. Zdjęcia i statystyki prezentujemy poniżej:Obi-Wan Kenobi, Padawan
Faction: Republic
Cost: 22
Hit Points: 70
Defense: 17
Attack: +10
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Melee Attack; Double Attack; Ataru Style (+4 Attack if exactly one enemy is within six squares); Flurry Attack
Force Powers: Force 3; Lightsaber Assault - Force 1: replaces attacks: Make two attacks
Darth Vader, Scourge of the Jedi
Faction: Empire
Cost: 55
Hit Points: 120
Defense: 21
Attack: +14
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Melee Attack; Double Attack; Dark Armor; Djem So Style (Whenever this character is hit by a melee attack, make a save of 11. On a success, this character can make an immediate attack against that attacker); Jedi Hunter
Force Powers: Force 4; Lightsaber Riposte; Lightsaber Throw 2 (Force 2, replaces attacks: Choose 1 target enemy within range 6. Make 2 attacks against that target)

Nasze tajne francuskie źródło uzupełnia rewelacje z forum Wizardów o 2 statystyki. Co ciekawe, jedna z nich należy do Zayne’a Carricka, który posiada umiejętność Karmick Luck. Dzięki tej możliwości gracz będzie musiał mieć się na baczności podczas inicjatywy. Ponieważ przy rzucie parzystym Carrick dostanie bonus +4 do wszystkich swoich rzutów. A w przypadku rzutu nieparzystego podczas inicjatywy, będzie to kara o wartości – 4 do każdego rzutu. Jak widać jest to bardzo niebezpieczna umiejętność, która z pewnością wniesie wiele ciekawego do gry. Drugą postacią, której statystyki „prześlizgnęły” się do sieci jest Zalabar – znany z gry „Knights of the Old Republic” Wookie. Obie miniaturki należą do frakcji Fringe.

Zaalbar
Cost: 29 Hit Points: 100
Defense: 16
Attack: +7
Dammage: 20
Special Abilities: Unique; Wookiee; Close-Quarters Fighting (+4 Attack against a adjacent ennemies); Double Attack (On this turn, this character can make I extra attack instead of moving); Mighty Swing (On his turn, if this character doesn't move, he gets +10 Damage against adjacent enemies)

Zayne Carrick
Cost: 24
Hit Points: 70
Defense: 18
Attack: +7
Dammage: 20
Special Abilities: Unique; Melee Attack (Can attack only adjacent enemies); Double Attack(On this turn, this character can make I extra attack instead of moving); Cortosis Gauntlet 18 (Whenever this character rolls 18 or better on a save when using lightsaber block against an enemy with a lightsaber, the enemy gets -20 damage for the rest of the skirmish); Karmic Luck (If your initiative check is an odd number, +4 to all this character's rolls for the round; if it is an ever number, -4 to all his rolls instead); Karmic Mettle (If this character spends 1 force point to reroll, add +4 to the result. If the result is a failed attack or save, this character takes 10 dommage)
Force Powers: Force 1; Force Renewal 1; Jedi Mind Trick (Force 1, usable only on this character's turn: range 2; target living enemy is considered activated this round and cannot make attacks of opportunity this turn; save 11); Lightsaber Block (Force 1, When hit by a melee attack, this character takes no damage with a save of 11)


Na deser mamy coś dla fanów Mandalorian prosto z forum Wizardów:

Mandalorian Captain
Cost: 23pts
Hit Points: 50
Defense: 18
Attack : +8
Dammage: 20
Special Abilities: Grenades 20; Twin Attack
Commander Effect: Mandalorien followers within 6 squares gain twin attack

Mandalorian Commando
Cost: 13pts
Hit Points: 50
Defense: 17
Attack : +8
Dammage: 20
Special Abilities: Stealth

Mandalorian Scout
Cost: 19pts
Hit Points: 50
Defense: 17
Attack : +8
Dammage 10
Special Abilities: Cloaked; Double Attack; Greater Mobile Attack; Opportunist
KOMENTARZE (12)

Bitewniaki

Zdjęcia startera i boostera ''The Clone Wars''

2008-07-25 18:32:17 forum Wizards

W sieci pojawiły się zdjęcia nadchodzących miniaturkowych produktów Wizardów związanych z „The Clone Wars”. Są nimi The Clone Wars Starter Set oraz booster dodatku. Starter zawierać będzie 6 figurek, w tym Obi-Wana Kenobiego i hrabiego Dooku w ubraniach znanych nam z kinowego pilota oraz 4 figurki typu common/uncommon, które wcześniej już zostały wydane w dodatkach Clone Strike i Revenge of the Sith. Kenobi i Dooku są zupełnie nowymi figurkami, możliwe że będą to ekskluzywne miniaturki, dostępne tylko w starterze. Na to w każdym razie wskazywały wcześniejsze zapowiedzi. W zestawie poza minisami będzie: mapa, książeczka z zasadami i kostka d20.Jeżeli natomiast chodzi o booster, to jest on prawdopodobnie innych rozmiarów niż te, do których przywykliśmy. Wskazuje na to ilość zdjęć figurek na boku pudełka. Bohaterem okładkowego artu jest Padme Amidala z Ilum (serial Clone Wars). Zdjęcie jest bardzo słabej jakości, więc nie można z niego odczytać zbyt wiele. Przypomnijmy, że premiera "The Clone Wars" jest planowana na 21 listopada.

Dziś także, na stronie TCGPlayer pojawił się kolejny ekskluzywny preview Knights of the Old Republic. Tym razem zaprezentowano nam Juggernaut War Droida. Zdjęcie samej figurki i karty statystyk prezentujemy poniżej:KOMENTARZE (7)

Bitewniaki

Preview SW PocketModels TCG: Clone Wars

2008-07-23 19:44:54 TCGPlayer

Dziś na Bastionie miniaturki będą w cieniu pocketów. A to za sprawą preview dodatku Clone Wars do gry Star Wars PocketModels TCG, jaki pod koniec tych wakacji ukaże się w sprzedaży. Ekskluzywna zapowiedź pojawiła się na stronie TCGPlayer. Jako że na łamach naszego serwisu o Star Wars Miniatures piszemy częściej niż o PocketModels TCG, to im poświecimy teraz więcej miejsca. Oto zdjęcia i statystyki 3 modeli i jednej kary Wizkidsowej gry:Padme Amidala's Nubian Yacht
Attack: 2
Damage: 0
Defense: 10
Sheilds: 5
Build Stars: ***
Icons: Command, Droid, Leader
Tide of Progress XII: Banking Clan Frigate
Attack: 1
Damage: 8
Defense: 8
Shields: 5
Build Stars: *****
Icons: Turbolaser, Command
L-2832: C-9979 Landing Craft
Attack: 1
Damage: 4
Defense: 9
Shields: 6
Build Stars: ****
Icons: Turbolaser, Transport
Oryginalny tekst ekskluzywnego preview znajdziecie w tym miejscu.


Na stronie producenta gry Star Wars Miniatures pojawiła się piąta zapowiedź nowego dodatku Knights of the Old Republic. Jego bohaterami są: Capitan Panaka i Echani Handmaideno której pisaliśmy wczoraj. Tymczasem od polskiego dystrybutora gry Star Wars Miniatures dostaliśmy informację, że premiera dodatku została przesunięta o niecałe 2 tygodnie - z 8 sierpnia na 19. Dlatego też wszyscy zainteresowani przed premierowym zakupeniem boosterów i case’ów dodatku muszą się wstrzymać z zamawianiem kilka dni.

Capitan Panaka był dowodzącym straży królewskiej w czasie inwazji Federacji Handolwej na Naboo. Na to stanowisko wybrała go sama królowa Amidala. Kapitan Panaka okazał się być świetnym żołnierzem, czego dowodem jest udany atak na Nuta Gunrey’a. Miniaturka Panaki ma sztandarową umiejętność wszystkich ochroniarzy – bodyguard. Co ciekawe, posiada on także commander effect zwany populatnie „switchem”, czyli może na koniec swojej tury zamieniać dwie miniaturki średniej wielkości miejscami. Jest to rzecz bardzo przydatna, którą grający Republiką z pewnością wykorzystają. Koszt budowy figurki to 23, za tą cenę otrzymamy 70 punktów życia z średnimi statystykami. W ataku dzięki opportunist Panaka będzie skuteczniejszy i tym samym groźniejszy. Pełnia statystyk poniżej:

Faction: Republic
Cost: 23
Hit Points: 70
Defense: 16
Attack: +8
Damage: 10
Special Abilities: Unique; Bodyguard; Opportunist
Commander Effect:At the end of this character's turn, 2 Medium allies within 6 squares of this character can switch positions.


KOMENTARZE (2)

Bitewniaki

Forumowy preview KotORa

2008-07-22 18:20:36 SWMinis.fr

Dzisiejszego ranka na oficjalnym forum Wizardów pojawił się temat z zapowiedzią sześciu figurek z nadchodzącego wielkimi krokami Knigths of the Old Republic. Nasze „tajne” francuskie źródła potwierdziły później autentyczność tych miniaturek. Dlatego też możemy je wam z czystym sumieniem zaprezentować. Przewagę w tej całej ferajnie mają Gunganie, którzy obok Tuskenów, Ewoków, Jawów wyrastają na kolejną gatunkową potengę. Poznaliśmy też kilka ciekawych umiejętności, o których przydatności będziemy mogli decydować po premierze KotOR’a - 7 sierpnia.
Gungan Artillerist
Cost : 11
Hit Points: 30
Defense: 15
Attack: +4
Damage: 10
Special Abilities :
Cesta 20 (Replaces attacks: sight; 20 damage to target and to each character adjacent to target; save 11. A nonliving character that takes damage from this effect is considered activated this round; save 11 negates. Huge and larger characters ignore the nondamaging effect.)
Gungan Shieldbearer
Cost: 18
Hit Points: 30
Defense: 19
Attack: +5
Damage: 10
Special Abilities:
Melee Attack (Can attack only adjacent enemies)
Atlatl 20 (Replaces attacks: range 6; 20 damage to target and to each character adjacent to target; save 11. A nonliving character that takes damage from this effect is considered activated this round; save 11 negates. Huge and larger characters ignore the nondamaging effect.)
Energy Shield (When this character or an adjacent character is hit by an attack from an enemy that is not adjacent to either, that character takes no damage and the attacker takes damage equal to the prevented damage; the attacker can avoid this effect with a save of 11.)
Gungan Soldier
Cost: 9
Hit Points: 10
Defense: 16
Attack: +3
Damage: 10
Special Abilities :
Melee Attack (Can attack only adjacent enemies)
Atlatl 20 (Replaces attacks: range 6; 20 damage to target and to each character adjacent to target; save 11. A nonliving character that takes damage from this effect is considered activated this round; save 11 negates. Huge and larger characters ignore the nondamaging effect.
Visas Marr
Cost : 29
Hit Points: 90
Defense: 19
Attack: +10
Damage: 20
Special Abilities:
Unique
Melee Attack (Can attack only adjacent enemies)
Double Attack (On her turn, this character can make 1 extra attack instead of moving)
Bodyguard (If an adjacent ally would take damage from an attack, this character can take the damage instead)
Flurry Attack (When this character scores a critical hit, she can make 1 immediate extra attack)
It's a Trap! (Enemies with Stealth within 6 squares lose Stealth)
Force Powers:
Force 3
Force Sense (Force 1, usable only on this character's turn: Enemy characters lose Stealth for the rest of the round)
Lightsaber Block (Force 1: When hit by a melee attack, this character takes no damage with a save of 11)
Echani Handmaiden
Cost: 23
Hit Points: 40
Defense: 15
Attack: +7
Damage: 10
Special Abilities :
Double Attack (On her turn, this character can make 1 extra attack instead of moving)
Evade (When hit by an attack from a nonadjacent enemy, this character takes no damage with a save of 11)
Greater Mobile Attack (Can move both before and after attacking. This character can make extra attacks even if she moves this turn, but she must make them all before resuming movement)
Twin Attack (Whenever this character attacks, she makes 1 extra attack against the same target)
T1 Series Bulk Loader Droid
Cost: 21
Hit Points: 140
Defense: 15
Attack: +8
Damage: 40
Special Abilities :
Droid (Immune to critical hits; not subject to commander effects)
Melee Attack (Can attack only adjacent enemies)
Heavy Lift (Replaces attacks: touch; move 1 adjacent Small, Medium, or Large ally to any space adjacent to this character. This move does not provoke attacks of opportunity.)
Heavy Weapon (Can't attack and move in the same turn)
Melee Reach 2 (When attacking, this character treats enemies up to 2 squares away as adjacent)


Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Bitewniaki

Luke Skywalker, Jedi - miniaturka bez tajemnic

2008-07-17 21:10:24 TCGPlayer

Na stronie TCGPlayer pojawił się previewiu do nadchodzącego wielkimi krokami miniaturkowego dodatku Knights of the Old Republic. Jego bohaterem jest najnowsza miniaturka Luke Skywalkera, mająca przydomek Jedi. Figureczka i karta prezentują się w następujący sposób:Najbardziej interesujące w całej tej postaci jest to, że posiada ona umiejętność Djem So Style. Jest to styl walki mieczem świetlnym, który w miniaturkowym świecie przybrał postać umiejętności. Daje ona możliwość wykonania nagłego ataku w odwecie za zadanie obrażeń przez przeciwnika w walce wręcz. Warunkiem jest wykonanie rzutu obronnego na 11. Warto zauważyć, że postać ma takie same statystyki jak jego pierwsza wersja z Rebel Storma, czyli Luke Skywalker, Jedi Knight. Nowy Luke posiada ponaddto Flurry oraz Knight Speed, Lightsaber Deflect i Lightsaber Block dające mu całkiem dużą operatywność na polu walki.

Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Bitewniaki

Knights of the Old Republic – preview #4

2008-07-17 00:22:19 Wizards

Dzisiejszego dnia można mówić o całkiem miłym zaskoczeniu ze strony Czarodziejów. Sprawili nam małą niespodziankę i zaktualizowali swoją stronę dzień wcześniej. W efekcie tego kolejny preview do miniaturkowego dodaku Knights of the Old Republic pojawił się w środę, a nie jak to zazwyczaj było w czwartek. W zapowiedzi oznaczonej numerem 4, Wizardsi prezentują Mandalorian Maraudera i Old Republic Guarda. Przypomnijmy, że premiera dodatku jest planowana na 8 sierpnia.

Mandalorian Marauder specjalizowali się w tropieniu, ukrywaniu i ataku z zaskoczenia. Byli jednymi z najlepszych w walce jeden na jeden. Posiadali dużą celność, znali także wiele sztuk walki wręcz. Mandaloriańscy maruderzy siali postrach za liniami swoich wrogów, dzięki wymagającemu szkoleniu i tradycji, która przetrwała milenia, stali się jednym z symboli strachu. Miniaturka Mandalorian Maraudera jest świetnym sposobem na rozwinięcie szeregów jednostek walczących wręcz w frakcji Mandalorian. Jest to może uboższa wersja Blademaster z Bounty Hunters, ale koszt na sensownym poziomie w połączeniu z dobrą defensywą w postaci Parry i Stealth sprawa, że figurka jest bardzo grywalna.

Faction: Mandalorian
Cost: 15
Hit Points: 40
Defense: 18
Attack: +9
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack; Parry; Stealth


Old Republic Guard to przedstawiciel miejscowej milicji w czasach wojen mandaloriańskich, którą wspierała Republika. Strażnicy byli pierwszą zaporą przeciw naporowi Mandalorian. Jednostkę tego rozpoczął organizować sam Revan, spychając po części odpowiedzialność za obronę na władze planetarne. Żołnierze ci nie mieli większych szans w starci z Neokrzyżowcami, ale ich wyszkolenie sprawiało, że można ich było szybko wcielać w szeregi floty i organizować kontrataki. Miniaturkowy Old Republic Guard jest tak naprawdę zapychaczem. Jest to raczej miła odmiana dla graczy używających Starej Republiki. Warto zauważyć, że dzięki umiejętności Soldier, strażnik jest uznawany za Old Republic Soldiera. Poniżej prezentujemy statystyki:

Faction: Old Republic
Cost: 5
Hit Points: 10
Defense: 14
Attack: +5
Damage: 10
Special Abilities: Soldier (Counts as a character named Old Republic Soldier)


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Bitewniaki

Knights of the Old Republic – preview #3

2008-07-14 02:05:36 Wizards

Mijający tydzień był bardzo bogaty w wszelkie zapowiedzi, prezentowanych zarówno oficjalnymi kanałami jak i „fanowskimi”. Na pierwszy ogień pójdą jednak bohaterowie trzeciego preview Wizardów - Tusken Raider Scout i Darth Sion.

Tusken Raider Scout to przedstawiciel koczowniczego gatunku zamieszkującego Tatooine. Zwiadowcy Jeźdźców Tusken byli wyspecjalizowani w tropieniu przeciwników i nowych ofiar. Wyposażeni byli głównie w prymitywne urządzenia i odzienie. Ludzie Pisaku mimo niskiego poziomu socjalizacji byli bardzo niebezpieczni i każdy kto zapuszczał się w pustkowia Tatooine powinien się z nimi liczyć. Tusken Raider Scout jest raczej zwykłym scautem, jakich w grze mamy na pęczki. Nie mniej jednak to miła odmiana dla tych wszystkich zwiadowców wydanych wcześniej i kolejne urozmaicenie dla fanów Ewoków, Jaw i Tuskenów.

Faction: Fringe
Cost: 11
Hit Points: 30
Defense: 15
Attack: +8
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack; Evade; Stealth


Darth Sion to starożytny Lord Sithów, nazywany także Lordem Bólu. Jego ciało było przytrzymywane przy życiu dzięki potędze złości i nienawiści, które karmiły Ciemną Stronę Mocy. Mimo swojej potęgi i możliwości odnawiania zdewastowanego ciała nie zdołał on pokonać Wygnanej Jedi podczas ich pojedynku w Akademi Sithów na Malachorze V. Miniaturkowe odbicie Dartha Siona jest świetnie wykonane, każdy kolekcjoner z pewnością ucieszy się z jego posiadania. Ale Sion jest unikatowy nie tylko dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi, ale także dlatego, że posiada umiejętność Eternal Hatred. Może dzięki niej po pokonaniu może powrócić do gry w pełni życia po udanym rzucie obronnym na 6. Doskonała figurka do walki wręcz. Pełnia statystyk poniżej:

Faction: Sith
Cost: 69
Hit Points: 110
Defense: 17
Attack: +11
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Melee Attack; Double Attack; Lightsaber Duelist
Force Powers:Force 5; Eternal Hatred (Force 2: Whenever this character would be defeated, make a save of 6; on a success, this character is restored to full Hit Points instead of being defeated); Lightsaber Riposte; Sith Rage


Na TheForce.Net podano statystyki dwóch innych figurek: Darth Malak, Dark Lord of the Sith oraz Old Republic Captain:Darth Malak, Dark Lord of the Sith
Faction: Sith
Cost: 49
Hit Points: 130
Defense: 20
Attack: +16
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Melee Attack; Double Attack; Deadly Attack; Lightsaber Duelist
Force Powers: Force 2; Force Renewal 1; Force Lightning 2 (Force 2, replaces attacks:range 6; 30 damage to 1 target and 2 characters adjacent to that target); Force Stun (Force 1, usable only on this character’s turn; range 6; target living enemy is considered activated this round; save 11); Sith Rage (Force 1: +10 Damage on all attacks this turn)
Commander Effect: Followers get +4 Attack

Old Republic Captain
Faction: Old Republic
Cost: 19
Hit Points: 40
Defense: 16
Attack: +8
Damage: 20
Special Abilities: Double Attack
Commander Effect: Old Republic followers within 6 squares get +3 Defense and gain Squad Assault (+4 Attack while 3 allies with the same name as this character are within 6 squares).


Natomiast na oficjalnej ukazały się zdjęcia figurek i kart postaci, takich miniaturek jak: Squint i Elite Sith Trooper.

Na deser mamy dla was fotografię karty Mandalora, The Ultimate. Warto zwrócić uwagę na jego umiejętność: Mandalorian Conspiration, która pozwoli zaliczać figurki z innych frakcji jako Mandaloriańskie.Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Bitewniaki

Knights of the Old Republic – preview #2

2008-07-03 00:26:36 Wizards

Na stronie Wizards of the Coast pojawiła się kolejna zapowiedź miniaturek z nowego dodatku Knights of the Old Republic. Tym razem pojawia się figurka klasy RARE w preview’iu. Jest nią nasz stary dobry znajomy z boostera - Master Lucien Draay, ale zanim przejdziemy do niego, czas na Rakghoula.

Rakghoul jest jedną z kilku kreatur w Galaktyce, których należy się bać. Te mutanty, bazujące na humanoidalnych istotach, przenoszą swoją zarazę poprzez ugryzienie. W Galaktyce jest niewiele ras, które są odporne przed jej negatywnym działaniem. Pierwotnie Rakghoule żyły w dolnych częściach miasta na planecie Taris. W grze Star Wars Miniatures Rakghoul jest bardzo przydatną figurką. Choćby z uwagi na swoją umiejętność własną - Rakghoul Disease, która pozwala mu na przywołanie do drużyny kolejnego Raghoula, kiedy ten zabija przeciwnika. Jest to dość nowatorskie posunięcie, które pozwoli na tworzenie składów opartych na takich samych figurkach. Oczywiście Savage znacznie utrudni skuteczność takiej drużyny, ale kolejny „potwór” jak zawsze jest swoistym urozmaiceniem. Poniżej pełnia statystyk:

Faction: Fringe
Cost: 16
Hit Points: 30
Defense: 17
Attack: +5
Damage: 10
Special Abilities: Savage; Melee Attack; Ambush; Rakghoul Disease (+10 Damage to living enemy; save 11. Whenever this character defeats a living enemy, you can immediately add a character named Rakghoul to your squad. The new character sets up in a square that enemy formerly occupied.); Triple Attack


Master Lucien Draay to człowiek urodzony w bardzo bogatej i wpływowej rodzinie Jedi. Jest synem Kryndy Draay i Barrisona Draay. Lucien został strażnikiem uczniów jasnowidzów Jedi, którzy w czasach Wojen Mandaloriańskich byli odpowiedzialni za masakrę padawanów na Taris. Jedynym ocalałym z owej masakry był Zayne Carrick, którego to Lucien ściga przez całą Galaktykę. Jego determinację wzmacnia wiara w fakt, że Carrick będzie przyszłym Lordem Sithów. Lucien Draay jako miniaturka jest świetnym szermierzem, prawdopodobnie najlepszym we frakcji Starej Republiki. Duża ilość punktów życia, obrona na poziomie 20 plus Duelist, dają mu całkiem sporą ochronę. Natomiast Lightsaber Riposte w połączeniu z możliwością wykorzystania 2 punków Mocy na turę, powstaje dość skuteczna forma ataku mimo utraty punków życia. Do tego wysoka celność (+15 do ataku) i 2 ataki które dadzą nam sporą siłę „ognia”. Statystyki do waszego wglądu poniżej:

Faction: Old Republic
Cost: 48
Hit Points: 130
Defense: 20
Attack: +15
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Melee Attack; Double Attack; Lightsaber Duelist
Force Powers: Force 1; Force Renewal; Lightsaber Block; Lightsaber Deflect; Lightsaber Riposte; Master of the Force 2


Dla tych którzy dotrwali do końca mała nagroda. Nasze tajne francuskie źródła donoszą o kilku ciekawych umiejętnościach figurek z dodatku. Są nimi:
Eternal Hatred – dająca możliwość powrotu w pełni zdrowia Darthowi Sionowi po wykonaniu rzutu na 6, po jego pokonianiu.
Ataru Fighting – figurka otrzymuje +6 do ataku, gdy tylko jeden przeciwnik jest zasięgu 6 pól.
Ponadto dowiedzieliśmy się, że Leia Organa, Senator ma kosztować 7 punktów budowy, Obi-Wan Kenobi, Padawan – 22, a Darth Sion – 69.

Temat na forum
KOMENTARZE (8)
Loading..