TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

The Clone Wars – sneak peek #1

2008-08-28 22:30:54 Wizards

Premiera miniaturkowego The Clone Wars odbędzie dopiero w październiku, ale Wizardzi niecierpliwią się na tyle, że już teraz chcą przedstawić nam pierwsze statystyki swoich figurek. Tym samym rozpoczynają nowy cykl artykułów pod nazwą „Sneak Peek”, który przybliży nam nieco enigmatyczny „The Clone Wars” zanim ruszą pełnometrażowe preview. Ta mini zapowiedz nie posiada statystyk RPG postaci, które zawsze mają regularne preview.
Tak oto prezentuje się nowy starter, o który już wspominaliśmy.


Figurka Yoda on Kybuck jest nam już znany od czasu GenConu 2008. Samego Yodę na Kybucku mieliśmy okazję oglądać w serialu animowanym „Clone Wars”, podczas ataku armii Separatystów na Coruscant. Miniaturka nowego Yody stawia przede wszystkim na zasięg poruszania się. Robi to poprzez zwiększoną szybkość do 10 i umiejętność Galloping Attack, która pozwala mu atakować każdą figurkę będącą przyległą w czasie jego ruchu, z bonusem do ataku +4. Na dodatek mamy Master Speed. Yoda stanie się bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem, tym bardziej, że ma on 160 punktów życia, które pozwolą długo utrzymać się na polu bitwy. Wszystkie statystyki poniżej:

Faction: Republic
Cost: 51
Hit Points: 160
Defense: 20
Attack: +14
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Speed 10 (Can move up to 10 squares and attack, or 20 squares without attacking); Melee Attack; Double Attack; Galloping Attack (As this character moves, he can attack each adjacent enemy, +4 Attack; this turn, this character cannot attack any enemy twice and cannot move directly back into a space he has just left)
Force Powers: Force 5; Lightsaber Block (Force 1: When hit by a melee attack, this character takes no damage with a save of 11); Master Speed (Force 1: This character can move 6 extra squares on his turn as part of his move)


General Grievous, Droid Army Commander to 5 już wcielenie Generała Greviousa. I to nie byle jakie. Jest najpotężniejsza wersja generała cyborga jaka dotychczas została wymyślona przez Wizardów. General Grievous, Droid Army Commander ma jedną wielką zaletę – jest wszechstronny. Może zadać sporo obrażeń w walce wręcz (Triple Attack + Jedi Hunter), może też ostrzeliwać przeciwnika z daleka dzięki Blaster 20, a także stymulować droidy w swoim składzie. Commander Effect nowego Greviousa jest bardzo potężny. Dodaje on wszystkim podległym droidom +4 do ataku i obrony oraz umiejętność Twin Attack, co znacząco wzmocni siłę ofensywną tanich droidów. Wygląda na to, że Separatyści ponownie staną się modni. Pełnia statystyk poniżej:

Faction: Separatists
Cost: 57
Hit Points: 100
Defense: 19
Attack: +8
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Cyborg (Counts as both a Droid and a non-Droid; living; subject to critical hits and commander effects); Melee Attack; Triple Attack; Jedi Hunter (+4 Attack and +10 Damage against enemies with Force ratings); Blaster 20 (Replaces attacks: sight; +12 Attack for 20 Damage)
Commander Effect: Droids are subject to this effect: Droid followers get +4 Attack and +4 Defense and gain Twin Attack (Whenever this character attacks, it makes 1 extra attack against the same target).


KOMENTARZE (5)

Bitewniaki

Zapowiedź ''The Clone Wars Tactics''

2008-08-25 09:11:10 Yaerius na SW Games

Dodatek „The Clone Wars” do gry Star Wars PocketModels TCG jest już w sprzedaży od kilku tygodni. Tymczasem w sieci pojawiają się zapowiedzi nowego suplementu do „The Clone Wars” w postaci The Clone Wars Tactics.Jak zwykle WizKids mają zamiar wydać z tej okazji puszkę i tym razem będą aż trzy do wyboru. Znajdziemy w nich po 5 boosterów – z czego trzy będą z poprzednich dodatków, a 2 z „The Clone Wars” oraz jeden ekskluzywny PocketModel. Cena jednej puszki wynosi niecałe 14 Euro.Drugim zestawem jest Scavenger Pack, w którego wnętrzu będzie: 12 losowych karty TCG, 27 dodatkowych Pocketów, specjalny model Vulture’s Claw oraz 2 boostery „The Clone Wars Tactics”. Cena zestawu wynosić będzie 10,95 Euro.

Ponadto w sprzedaży ukaże się także Gravity Feed Pack. Jego zdjęcie prezentujemy poniżej razem z Y-Wing PROMO i zestawem 24 boosterów The Clone Wars Tactics.Ceny zestawów przedstawialiśmy w Euro, ponieważ nie ma jeszcze oficjalnie wyznaczonych cen przez polskiego dystrybutora gry. Premiera dodatku planowana jest na 4 kwartał 2008 roku.
KOMENTARZE (4)

Bitewniaki

Knights of the Old Republic: Taris Underground Map

2008-08-19 20:53:49 SWMinis.fr

Wizardzi dotrzymali swojej obietnicy i wydali kolejna nową mapkę do gry Star Wars Miniatures. Ponownie przy okazji nowego dodatku: Knights of the Old Republic, a konkretniej jego plakatu z figurkami. Pierwszy taki zabieg przeprowadzono w marcu tego roku, podczas premiery Legacy of the Force. Mapka nazywa się „Taris Underground” i widnieje na odwrocie plakatu dodatku. Została ona zaprezentowana na GenConie 2008 jako sierpniowy produkt PROMO. Mapka jest bezpłatnym dodatkiem do każdego case’u (pudełka z 12 boosterami) „Knights of the Old Republic”. Możecie o nią pytać również u waszych lokalnych sprzedawców. Każdy kto grał w grę „Knights of the Old Republic” z pewnością pozna jaka lokalizacja stała się dla Wizardów modelem podczas tworzenia nowej mapki. Są to oczywiście dolne poziomy planety Taris, a dokładniej mówiąc wioska wygnańców, żyjących pod przewodnictwem Rukila. Nowa mapka prezentuje się następująco:KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

Zapowiedzi nowych dodatków do Star Wars Miniatures!

2008-08-15 10:14:47 Holocron

Na konwencie GenCon 2008 na prelekcji Wizardów poświęconej grze Star Wars Miniatures zaprezentowano plany producenta na przyszłość. Uzyskaliśmy dzięki temu potwierdzenie kilku informacji, a także pozyskaliśmy kilka nowych. Miedzy innymi dowiedzieliśmy się, że w roku 2009 wyjdą 2 nowe dodatki, pierwszy z nich to Imperial Entangelments, który zostanie wprowadzony do sprzedaży w lutym 2009, drugi dodatek to Jedi Academy, którego premiera ma odbyć się w czerwcu 2009. Na pokazie zaprezentowano również karty z The Clone Wars:Jak widać zmieniona została zupełnie wizja tworzenia kart. Okrągłe kształty zamieniono na kanciaste. Również kolorystyka karty statystyk uległa znacznej zmianie, dodano więcej bieli i ujęto czerni. Nie wiemy natomiast czy jest to trwała zmiana, czy tylko jednorazowa na czas wydania „The Clone Wars”. Dzięki tej fotografii poznaliśmy także 2 nowe postacie z najnowszego dodatku. Są to Ahsoka Tano i Yoda on Kybuck. O ile byt pierwszej figurki jest w tym dodatku oczywisty, o tyle zrobienie minisa Yody rodem z serialu animowanego „Clone Wars” już nie. Jak widać Wizardzi postanowili wykorzystać kilka modeli postaci, które były w zasięgu ręki.GenCon 2008 potwierdził też ostatecznie, że przyszłe dodatki do gry będą liczyły po 40 figurek. W „Imperial Entangelments” zobaczymy postacie znane nam z Epizodu V i VI, a także miniaturkę burzącego strach wszystkich Lorda Sithów: Darth Vader, Champion of the Force. Być może będzie to najsilniejszy z dotychczasowych Vaderów, dlatego też Wizardzi nałożyli taki nacisk na tą figurkę podczas swojej prezentacji.
Zupełną nowością dla nas jest informacja o „Jedi Academy”. Ten dodatek ma być wprost uzbrojony w różne postacie wyposażone w miecze świetlne. Będą to bohaterowie głównie z Expanded Universe, a więc możemy spodziewać się wielu miniaturkowych nawiązań do ulubionych postaci.
KOMENTARZE (8)

Bitewniaki

Tydzień Wojen Klonów – Star Wars Miniatures

2008-08-11 08:14:02Star Wars Miniatures to gra, która swój wielki rozkwit zawdzięcza Wojnom klonów. A to dzięki dodatkom opartym na wydarzeniach z tego właśnie okresu. Po udanym starcie gry w 2004 i dodatku Rebel Storm, przyszedł czas na bohaterów z preqeueli. Dzięki temu dostaliśmy: Clone Strike i Revenge of the Sith, a później w 2005 Champions of the Force. Później frakcje Republiki i Separatystów spadły nieco niżej w hierarchii producenta i były tylko „przystawkami” dla innych grup. Na szczęście w 2008 roku Anakin i spółka wracają z wielkim hukiem w postaci dodatku i startera The Clone Wars. Premiera planowana jest na 15 listopada.Przyjrzyjmy się jednak pięćdziesięciu najciekawiej wykonanym figurkom z okresu Wojen klonów:


Klony – najważniejsze ogniwo wojny

Clone Strike 4/60 - ARC Trooper COM
Clone Strike 7/60 – Clone Trooper COM
Revenge of the Sith 9/60 – Clone Trooper COM
Revenge of the Sith 10/60 – Clone Trooper COM
Champions of the Force 38/60 – Utapau Trooper COM
Champions of the Force 37/60 – Salucemi Trooper COM
Champions of the Force 29/60 – Kashyyyk Trooper COM
Universe 3/60 – Elite Clone Trooper UNC
Universe 3/60 – Clone Trooper on BARC Speeder R
Bounty Hunters 1/60 – ISP Speeder R
Revenge of the Sith 4/60 – A-RT VRClone Strike 2/60 – Aerial Clone Trooper Capitan RRevenge of the Sith 10/60 – Clone Trooper Commander UNC
Champions of the Force 29/60 – Clone Commander Cody R
Champions of the Force 21/60 – Clone Commander Bacara R
Champions of the Force 23/60 – Clone Commander Gree R
Champions of the Force 33/60 – Republic Commando Boss UNC
Champions of the Force 34/60 – Republic Commando Fixer COM
Champions of the Force 35/60 – Clone Republic Commando Scorch COM
Champions of the Force 36/60 – Clone Republic Commando Sev COM
Dowódcy Wielkiej Armii Republiki – Jedi w przewadze

Legacy of the Force 9/60 – Republic Commando Training Sereant UNC
Champions of the Force 26/60 – General Windu R
Clone Strike 11/60 – Agen Kolar R
Clone Strike 25/60 – Saesee Tiin R
Clone Strike 17/60 – Kit Fisto R
Revenge of the Sith 19/60 – Shaak Ti R
Clone Strike 18/60 – Luminara Unduli R
Champions of the Force 20/60 – Bariss Offee R
Alliance & Empire 1/60 – Quinlan Vos, Infiltrator VR


Armia Konfederacji Niezależnych Systemów – B1 są niczym

Revenge of the Sith 38/60 – Separatist Commando COM
Revenge of the Sith 10/60 – Super Battle Droid COM
Clone Strike 39/60 – Dwarf Spider Droid R
Clone Strike 37/60 – Destroyer Droid R
Universe 8/60 – Hailfire Droid UNCChampions of the Force 42/60 – Octuptrra Droid R
Bounty Hunters 2/60 – Commerce Guild Homing Spired Droid UNC
Bounty Hunters 3/60 – Corporate Alliance Tank Droid UNC

Bounty Hunters 4/60 – Droid Starfighter In Walking Mode R


Bounty Hunters 5/60 – Huge Crab Droid UNC
Champions of the Force 39/60 – Crab Droid UNC
Dowódcy Armii Droidów – z Darthem Tyranusem na czele

Clone Strike 33/60 – Count Dooku VR
Clone Strike 27/60 – Asajj Ventress R
Clone Strike 38/60 – Durge R
Revenge of the Sith 31/60 – General Grevious, Jedi Hunter VR
Politycy – marionetki

Revenge of the Sith 21/60 – Tarfful R
Universe 9/60 – Nute Gunray R
Revenge of the Sith 41/60 – Wat Tambor R
Revenge of the Sith 51/60 – Tion Medon R
Jedyny zwycięzca Wojen Klonów – Mroczny Lord Sithów Darth Sidious, Imperator Galaktyki

Revenge of the Sith 59/60 – Emperor Palpatine, Sith Lord VRWszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.
KOMENTARZE (12)

Bitewniaki

Knights of the Old Republic – preview #7

2008-08-06 17:42:56 Wizards

Można śmiało powiedzieć, że Wizardzi zaskoczyli w tym tygodniu. Albowiem przygotowali dla graczy Star Wars Miniatures nową zapowiedź najnowszego dodatku Knights of the Old Republic. Jest to w końcu jakaś forma zadośćuczynienia za przesunięcie daty premiery. Przypomnijmy, że premierowe boostery KotORa będzie można zakupić w sklepach 19 sierpnia. Bohaterami dzisiejszego preview są: Jar Jar Binks i Han Solo, Smugler, którego statystykę znaliśmy już w maju. Dlatego też skupimy się w pełni na postaci Jar Jara.

Jar Jar Binks to postać, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Znany jest ze swojej niezdarności, choć nawet ona nie przeszkodziła mu w prowadzeniu wojsk Gungan przeciwko armii droidów Federacji Handlowej podczas kryzysu na Naboo. Najbardziej jednak zasłynął dzięki swojemu wnioskowi o przekazanie nadzwyczajnych uprawnień Kanclerzowi Republiki, kiedy to ruch separatystyczny nabrał wymiaru zbrojnego. Miniaturkowy Jar Jar nie stanowi wielkeij siły bojowej. Jednak jak przystało na bombad generała ma on całkiem interesujące umiejętności. A mianowicie: Bombad Gungan i Draw Fire, które pomogą mu siać zamęt w obozie przeciwnika. Wszystkie jego statystyki poznacie poniżej:Faction: Republic
Cost: 18
Hit Points: 60
Defense: 17
Attack: +2
Damage: 10
Special Abilities: Unique; Gungan; Melee Attack; Bombad Gungan (Whenever an enemy targets him, this character must attempt a save of 11. On a success, the attack is redirected to another character of your choice within 6 squares. If no other character is within 6 squares, the attack is negated.); Draw Fire

Temat na forum


A teraz obiecane zdjęcie boosteru „The Clone Wars” w dobrej rozdzielczości:Dzięki niemu możemy rozpoznać inne postacie poza Padme. Są nimi: Kapitan Rex oraz Anakin Skywalker z Ahsoką Tano. Co ciekawe to drugi przypadek, gdy na obrazku widzimy więcej niż jedną postać. Pierwszy taki zabieg zastosowano na boosterze Champions of the Force, w roli głównej z Lukiem Skywalkerem i Tamtelem Skreejem. Nie możemy jeszcze jednak dostrzec jakie figurki widnieją na bookach kartoników. Nie ma też jednak napisu informującego ile w dodatku będzie miniaturek, choć wszystkie zapowiedzi jednogłośnie wskazują na 40. Bardziej spostrzegawczy zauważyli, że booster nie ma standardowego kształtu. Jest on natomiast w kształcie trapezu zamiast zwykłego sześcianu. Z pewnością w niedalekiej przyszłości dowiemy się więcej na ten temat nowego dodatku.
KOMENTARZE (10)

Bitewniaki

''Imperial Entangelments'' w lutym 2009

2008-08-02 18:36:21 Enworld

W Stanach Zjednoczonych pojawił się nowy katalog Wizards of the Coast na wiosnę 2009. Dzięki katalogowi potwierdziły się pogłoski na temat Imperial Entangelments - nowego dodatku do Star Wars Miniatures, którego premiera planowana jest na 24 lutego 2009 roku. Dodatek ma opierać się na postaciach z Ery Rebelii, a dokładniej na bohaterach V i VI Epizodu i tych z Expanded Universe. Co ciekawe w dodatku nie będzie jak to zwykle było 60 figurek, ale 40. Wszystko po to, żeby graczom było łatwiej uzbierać wszystkie figurki. W boosterach jednak nadal znajdziemy 7 minisów, a jego cena (15$/booster) wskazuje, że nie będzie to dodatek typu HUGE. Wychodzi na to, że Czarodzieje obrali kurs minimalizacji ilości figurek w zestawie. Podobny manewr zastosowany zostanie przy wydaniu „Clone Wars”. Miejmy nadzieję, że nie jest to przejaw braku pomysłów ze strony Wizardów.

Ponadto dla nie znudzonych i nie posiadających jeszcze miniaturkowego Knights of the Old Republic mamy kilka interesujących rzeczy. Po pierwsze w tym miejscu znajdziecie listę i statystyki wszystkich figurek z dodatku. W razie problemu wystarczy wybrać nazwę dodatku. Do tego możecie śmiało przeglądnąć skany rulebook’a, jest on podzielony na 4 części: #1, #2, #3, #4.
KOMENTARZE (1)
Loading..