TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Boostery z ''Dark Times'' w całej okazałości

2009-10-25 20:51:49 Holocron

Zdjęcie wszystkich trzech boosterów dodatku do Star Wars Miniatures pod tytułem „Dark Times” zamieściło na swoich stronach czasopismo „Game Trade Magazine”. Do tej pory mieliśmy 100% potwierdzenie co do jednego z nich. Znamy zatem cały okładkowy skład, który składa się z: Chewbacci, Whipida (najprawdopodobniej jest to nowy K’Kruhk – prosto z komiksu Dark Times: Parallels) oraz Bosska. Na boku środkowego boostera widać niezidentyfikowaną postać oraz klona, być może jest to Commander Appo. Na prawym boku trzeciego kartonu widnieje: A’Sharad Hett (do góry) i kolejny Jedi (na dole).Dla przypomnienia prezentujemy opis dodatku pochodzący z katalogu produktów Wizards of the Coast na pierwszy kwartał 2010 roku:

Przez tysiące pokoleń Jedi byli strażnikami pokoju i sprawiedliwości w starej Republice. Przed mrocznymi czasami, przed Imperium. Ale Jedi upadli, złowieszcze siły zapanowały nad galaktyką, sprowadzając na nią mroczne czasy.

Odtwórz swoją własną bitwę z okresu mrocznych czasów pomiędzy Epizodem III a Epizodem IV. Skolekcjonuj Chewbaccę, A’Sharada Hetta, majora Veersa, IG-88, Boussha i inne swoje ulubione postacie z uniwersum Star Wars!


Premierę miniaturkowego „Dark Times” zapowiedziano na 19 stycznia.


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Bitewniaki

Galaxy at War – preview #6

2009-10-24 11:38:12 Wizards

Mimo tego, że dwa dni temu premierę miał dodatek do Star Wars Miniatures pod tytułem „Galaxy at War”, firma Wizards of the Coast nie zaprzestała oficjalnych zapowiedzi swojego najnowszego produktu. W szóstym preview zaprezentowano miniaturki: Aqualish Technician i Treadwell Droid.


Aqualishanie, rdzenna rasa planety Ando, są agresywni i wrodzy w stosunku do innych ras jak i swoich własnych podras. Istnieje kilka podras, które wykazują wyraźne różnice, jak na przykład czworo oczu, kiedy zazwyczaj Aqualishanie mają parę, czy też inną liczbę szponów. Mimo tego, że nie są rozwiniętą technologicznie rasą, uczą się szybko i adaptują rzeczy stworzone przez innych na własne potrzeby. Najczęściej pracują jako przemytnicy, rozbójnicy, łowcy nagród i trudnią się innymi niesławnymi zawodami galaktyki, gdzie ich nieuprzejmość bardzo się przydaje. Aqualish Technician ma nową umiejętność Rangefinder przekazującą sojusznikowi, który się nie ruszał, +4 do ataku przeciwko nieprzyległemu celowi. Ponadro ma on It's a Trap! i rasową umiejętność Bloodthirsty. Jak na Fringe'a za 8 punktów jest bardzo użyteczny.WED Treadwell Droid zwane po prostu Treadwell Droid były produkowane przez Cybot Galactica jako jednostka sprzątająca i naprawiająca inne droidy. Ich nazwa pochodzi od zestawu kroków, które używały podczas wykonywania swoich obowiązków. Ten niedroig droid ma długą szyję zakończoną teleskopem, na którym umieszczono fotoreceptory. Miniaturkowy Treadwell Droid nie posiada zdolności ofensywnych, za to może wspierać swój skład umiejętnościami: It's a Trap! I Targeting.
Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Bitewniaki

Nagrody w jutrzejszych Mistrzostwach Polski Star Wars Miniatures 2009

2009-10-23 18:33:39 Roman Cupek

Już jutro największe święto tegorocznego sezonu Star Wars Miniatures czyli Mistrzostwa Polski Star Wars Miniatures 2009, które odbędą się na konwencie Porytkon w Sosnowcu. Na zwycięzców i graczy turniejów – zarówno głównego jak i juniorskiego – czekają nagrody o łącznej wartości 1500 złotych ufundowanych przez organizatora imprezy firmę ISA.

Zwycięzca turnieju będzie mógł od tej chwili przedstawiać się jako Mistrz Polski Star Wars Miniatures 2009. Otrzyma tez specjalnie przygotowany na te okoliczność puchar - figurka Obi-Wan on Boga w wersji alternate painting. Nagrody rzeczowe będą przyznawane w następujący sposób:
I Miejsce – 5x booster „Galaxy At War” + SWM Map Pack,
II Miejsce – 3x booster „Galaxy At War” + SWM Map Pack,
III-IV Miejsce - 2x booster „Galaxy At War” + SWM Map Pack,
V-VIII Miejsce - 1x booster „Galaxy At War” + SWM Map Pack,
dodatkowo 6 boosterów będzie rozlosowane wśród graczy uplasowanych poza finałami.

Najlepszy „Junior” - gracz w wieku lat 13-stu lub mniej - otrzyma tytuł Mistrza Polski Juniorów Star Wars Miniatures 2009. Także będzie miał puchar przygotowany na te okazje, również będzie to specjalnie dobrana figurka. Otrzyma on także 2 boostery „Galaxy At War” oraz SWM Map Pack.
Na koniec ważna informacja od organizatorów dla graczy, którzy mają zamiar wziąć udział w turnieju miniaturkami z „Galaxy at War”:

Na turnieju Mistrzostw Polski 2009 nie będzie dozwolone używanie figurek z dodatku „Galaxy at War”. Mimo iż boosterki są już dostępne w Polsce od dnia 20 października, to według danych premiera była ogłaszana na dzień 27 października i tej daty trzymamy się jako dnia, od którego można legalnie używać figurek z tego dodatku podczas turniejów sankcjonowanych.

W razie problemów lub pytań można skontaktować się z organizatorem turnieju pod e-mailem dci.isa@isa.pl, natomiast z prowadzącym imprezę - panem Romanem Cupkiem - można nawiązać „łączność” poprzez e-mail: XantValley@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 660 527 787.


Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Bitewniaki

Premiera ''Galaxy at War''

2009-10-21 20:27:05

Wczoraj swoją światową premierę miał „Galaxy at War” – dodatek do Star Wars Miniatures. O „Galaxy at War” pisaliśmy na Bastionie już od kilku dobrych miesięcy. W tym czasie poznaliśmy statystyki wszystkich miniaturek pochodzących z dodatku, jeżeli chcecie się z nimi zapoznać bliżej zanim otworzycie swoje boostery, przeglądnijcie nasze newsy z ostatniego miesiąca. Nie obyło się również bez polskiego akcentu w międzynarodowej pogoni za zdjęciami i statystykami brakujących miniaturek. Linki wiadomości o oficjalnych zapowiedziach znajdziecie poniżej:Preview #1
Preview #2
Preview #3
Preview #4
Preview #5

Z okazji premiery „Galaxy at War” przygotowaliśmy dla was specjalny tekst, w którym możecie oceniać dodatek i wyrażać swoje opinie na jego temat. Zachęcamy również do wypowiadania się w stosownym wątku na forum.

Na kolejny dodatek przyjdzie nam poczekać niespełna 3 miesiące. Bowiem kolejna nowość z Star Wars Miniatures, w postaci dodatku „Dark Times” została zapowiedziana na 19 stycznia 2010.


Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Bitewniaki

Mamy komplet statystyk z ''Galaxy at Wars''

2009-10-16 17:59:45 Raptor

Nasz tajny współpracownik z Poznania, niejaki Raptor, zakupił już swój pierwszy box „Galaxy at War”. Pospieszył nam z nowiną jakie miniaturki trafił, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie brakujące nam do szczęścia miniaturki. Tym samym lista wszystkich nieznanych statystyk kolejnego dodatku została rozwiązana jeszcze przed premierą produktu. A oto i nasza mała wesoła gromadka:


Captain Mar Tuuk VR 5/40
Faction: Separatist
Cost: 14
Hit Points: 40
Defense: 14
Attack: 5
Damage: 10
Special Abillities: Unique, Opportunist
CE: If this character can see an enemy at the start of a phase, you can increse od decrease the number of characters you activate in that phase by 1 (minimum 1). This can include Droid and Savage characters

General Whorm Loathsom VR 11/40
Faction: Separatist
Cost: 20
Hit Points: 70
Defense: 17
Attack: 11
Damage: 10
Special Abillities: Unique
Commander Effect: Droids are subject to this effect:Followers within 6 squares gain Twin AttackAdmiral Yularen VR 16/40
Faction: Republic
Cost: 21
Hit Points: 40
Defense: 16
Attack: 7
Damage: 10
Special Abillities: Unique, It's a Trap, Opportunist +20, Recon
Commander Effect: Followers without the Malee special ability gain Opportunist +10

Capitan Argyus VR 19/40
Faction: Republic
Cost: 29
Hit Points: 70
Defense: 19
Attack: 10
Damage: 20
Special Abillities: Unique, Close-Quarters Fighting (+4 attack against adjacent enemies), Twin Attack
Commander Effect: Followers whose names contain Senate gain Close-Quarters Fighting and Twin Attack

Jedi Master Kit Fisto R 30/40
Faction: Republic
Cost: 60
HP: 130
Defense: 20
Attack: 11
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack; Double Attack; Shii-Cho Style; Twin Attack
Force Powers: Force 5; Lightsaber Precision; Surprise Move

I tam oto tym miłym polskim akcentem kończymy zbieranie informacji na temat „Galaxy at War”. Do oficjalnej premiery dodatku pozostało niespełna 4 dni.


Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Bitewniaki

Kulisy Mistrzostw Polski Star Wars Miniatures 2009

2009-10-15 20:11:29 Roman Cupek

Roman Cupek – prowadzący i zarazem główny sędzia Mistrzostw Polski Star Wars Miniatures 2009, które odbędą się 24 października w Sosnowcu na konwencie Porytkon – opowiedział nam o kulisach przygotowań i nadziejach pierwszego tego typu turnieju Star Wars Miniatures w Polsce. Oto list otwarty jego autorstwa, który za pośrednictwem naszego serwisu chciał przekazać wszystkim graczom Star Wars Miniatures i fanom Gwiezdnych Wojen.


Mistrzostwa Polski Star Wars Miniatures 2009 - Od podstaw

Drodzy gracze,

Zdecydowałem się napisać poniższy tekst abyście wiedzieli, jaka jest historia zrodzony jak się okazało w bólach tegorocznych Mistrzostw Polski, pierwszego turnieju tej kategorii u nas. Chciałbym żebyście się z tą historią zapoznali, szczególnie gracze którzy z różnych powodów (lokalizacja, czas, mało na przygotowania, itp.) bojkotują turniej i komentują w sposób który mnie osobiście jako osobę prowadzącą i dającą do tego turnieju tyle ile mam czasu wolnego po prostu boli.
Od razu dodam że nie jestem pracownikiem firmy ISA, a jedynie organizatorem który prowadzi turnieje MTG, SWM, WoW TCG i inne, głównie w Bielsku-Białej. I ten tekst kieruję jako organizator i jako gracz.

A więc od początku. Firma Wizards of The Coast (obecnie część koncernu Hasbro) prowadzi sprzedaż gry Star Wars Miniatures od ładnych kilku lat. Jako że firma ta jest jednocześnie wydawcą Magic: The Gathering to do gry SWM przygotowano także system sankcjonowanych turniejów oraz supportu na nie. Ale ten system w pełni działa (i w sumie z założenia WoTC tylko tam ma działać) w USA. W Polsce ta gra cieszy się na tyle popularnością, że kilku organizatorów z okolic Katowic i Bielska postanowiło spróbować zrobić jakąś imprezę ogólnopolską. Ten pomysł został uzgodniony mniej więcej pół roku temu. I od razu pomyśleliśmy - czemu nie Mistrzostwa Polski?
Ale kilka problemów (tak, ładnie mogę powiedzieć że kilka, które rozkładały się później na mniejsze i mniejsze, i zabierały nam czas) było, na które musieliśmy znaleźć rozwiązanie.

Turniej klasy Mistrzostwa Kraju SWM (National Championships) nie jest dozwolony dla krajów europejskich, i nie ma szans na taką imprezę z supportem od WoTC, a jednak chcieliśmy by odbył się w sposób oficjalny i dlatego sporo się napociliśmy rozpoczynając współpracę z dystrybutorem by turniej mógł odbyć się w sposób oficjalny, był sankcjonowany, i co najważniejsze - miał porządne nagrody. I udało się, ale to wszystko kosztowało czas, wysyłanie pism, przekonywanie, i nękanie, jednocześnie w ten sposób by firmy były przychylne a nie odrzuciły projekt na starcie.

Skorzystaliśmy z możliwości organizacji tej imprezy na konwencie Porytkon, bo organizatorzy się zgodzili, udostępnili salę. Może myślicie, że nie szukaliśmy po innych konwentach - oczywiście że tak, ale obecne polskie realia są takie że kilka takich imprez życzy sobie wyłożenia funduszy żeby coś takiego u nich łaskawie się odbyło. A nas na pierwszy raz po prostu na to nie stać. Za to udało się znaleźć miejsce, i to nie najgorsze. W tym roku odbyły się w pobliżu Katowic już turnieje MP do gier np. WoW TCG i Yu-Gi-Oh TCG. Więc nie piszcie proszę głupot, że jak nie w Warszawie to nie powinno być.

Znaleźliśmy sponsora nagród, a to na pierwszy raz też nie jest oczywiste. Ale to wszystko ma swoją cenę, np. nagród do końca nie dało się ustalić wcześniej, podobnie jak kilku innych rzeczy. Po prostu nas już na to nie było stać czasowo.
Całkowicie szczerze - jeśli mielibyśmy cały turniej podać Wam na tacy tak by było wiadomo wszystko na kilka miesięcy wcześniej to nie zrobilibyśmy go nawet za 5 lat. Bo takie są realia zrobienia czegoś co do tej pory nie istniało.

Turniej się odbędzie. Niezależnie od żartów i deklaracji, że ktoś nie przyjedzie. Ja zapraszam każdego, po kilku miesiącach pracy zapraszam każdego gracza Star Wars Miniatures na ten turniej. Nawet tych najmłodszych, niech rodzice ich przywiozą - zrobiliśmy wiele by i oni mogli pobawić się, i coś z tego mieć. Robimy to dla graczy. Więc proszę graczy którym zależy żeby z tą grą coś się działo w Polsce - jak tylko dacie radę czasowo to przyjedźcie. Bo tylko tak można pokazać dystrybutorowi i WoTC w Stanach, że graczom zależy. A wierzę głęboko ze nie tylko graczom ze śląska zależy.

Z góry dziękując każdemu przybyłemu za udział i w ten sposób też docenienie naszego wysiłku,
Roman Cupek
DCI Tournament Organizer, Bielsko-BiałaSkontaktować się z organizatorem turnieju można pod e-mailem dci.isa@isa.pl, natomiast prowadzącym imprezę - panem Romanem Cupkiem - można nawiązać poprzez e-mail: XantValley@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 660 527 787.

Kolejne informacje dotyczące Mistrzostw Polski Star Wars Miniatures 2009, takie jak nagrody i trofea do wywalczenia, będziemy wam przekazywać na bieżąco. Wszystkie istotne informacje na temat turnieju znajdziecie w tym newsie.

Nawet jeżeli Mistrzostw Polski Star Wars Miniatures 2009 nie będą cieszyły się dużą frekwencją to nie zmienimy faktu, że będą to pierwsze Mistrzostwa Polski. A więc będzie to nasza polska wizytówka przed innymi i przede wszystkim przed producentem gry Wizards of the Coast. Organizatorzy zrobili już swój krok w naszą stronę – zorganizowali nam turniej, teraz my powinniśmy wziąć w nim udział, tak jak przystało na graczy. Warto przynajmniej rozważyć sam przyjazd na turniej.


Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

Mistrzostwa Polski Star Wars Miniatures 2009

2009-10-14 20:01:34 ISA.pl

A więc stało się, zapowiadane od miesiąca Mistrzostwa Polski Star Wars Miniatures 2009 stały się faktem. Dzisiejszego dnia firma ISA, która jest polskim dystrybutorem gry Star Wars Miniatures, poinformowała na swojej stronie internetowej o tym wiekopomnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce 24 października w Sosnowcu na konwencie Porytkon. W dodatku specjalnie dla młodszych graczy – do lat 13 - odbędzie się turniej o tytuł Mistrza Juniorów 2009. Jakby tego było mało, w niedzielę 25 października zorganizowany zostanie premierowy turniej „Galaxy at War”.

Konwent Porytkon 3 1/3 trwać będzie od 23 do 25 października. Jego lokalizacja to Zespół Szkół Ogólnokształcacych nr 7 przy ulicy Gwiezdnej 2 w Sosnowcu. Harmonogram imprezy przedstawia się nastepująco:

Sobota: sala turniejowa będzie otwarta od g. 9:00
9:30 – 10:50 - zapisy na turniej
11:00 – spotkanie organizacyjne dla graczy
11:15 – start pierwszej rundy turnieju
około 14:30 planowana jest krótka przerwa
około 17:00 – zakończenie podstawowych rund i rozpoczęcie finałów (top 8) - nagrody dla osób poza finalistami będą rozdawane około godziny 17:00
około 19:30 – zakończenie finałów i rozdanie nagród.

Niedziela: sala turniejowa będzie otwarta od g. 8:00
9:30 – zapisy na turniej premierowy „Galaxy at War”
10:00 – rozpoczęcie turnieju
około 16:00 – zakończenie turnieju niedzielnego.

Każdy gracz chcący wziąć udział w grze musi zbudować skład Star Wars Miniatures złożony z 150 punktów. Listę figurek należy wpisać w formularzu zgłoszeniowym i przynieść na zapisy. Ponadto należy zapoznać się z dokumentami dotyczącymi turniejów sankcjonowanych: DCI Universal Tournament Rules i Star Wars Miniatures Floor Rules, które znajdziecie na stronie Wizards of the Coast w tym miejscu. Polska wersja językowa dokumentów jest w trakcie przygotowywania. Jedyną opłatą jaką należy uiścić jest wstęp na konwent, czyli 15 złotych za sobotę. Nagrodami dla graczy będą tytuły Mistrza Polski Star Wars Miniatures 2009 lub Mistrza Juniorów 2009, a także okazjonalne puchary i nagrody rzeczowe związane z grą. Na graczy z najlepszej ósemki będą czekały boostery „Galaxy at War” do rozdysponowania.

Na koniec kilka ważnych informacji od organizatorów dla graczy:

a) Gracze i obserwatorzy podczas trwania turniejów niedzielnych nie moga korzystać z telefonów komórkowych na sali turniejowej. Gracze bioracy udział w turnieju proszeni są o całkowite wyłączenie telefonów.
b) Obserwatorzy (definicja: każda osoba przebywająca na sali turniejowej ale nie bioraca udziału w turnieju) nie mogą w żaden sposób ingerować w rozgrywane mecze, proszeni sa te o zachowanie ciszy przy stolikach graczy. Sędzia główny zastrzega sobie prawo do usuwania z sali turniejowej osób które będą łamały tę zasadę.
c) Jest to ważny turniej i nie chcielibyśmy by na nim kogoś zabrakło – dlatego te jeżeli z jakichś losowych przyczyn miałoby nastąpi spóźnienie gracza na turniej główny prosimy o pilny kontakt z sędzią pod numerem telefonu: 660 527 787.


Skontaktować się z organizatorem turnieju można pod e-mailem dci.isa@isa.pl, natomiast z prowadzącym imprezę - panem Romanem Cupkiem - można nawiązać kontakt poprzez e-mail: XantValley@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 660 527 787.


Temat na forum
KOMENTARZE (11)

Bitewniaki

Galaxy at War – preview #5

2009-10-14 19:10:03 Wizards

Firma Wizards of the Coast, jak to zwykle w środę bywa, zaserwowała nam kolejny preview do Star Wars Miniatures „Galaxy at War”. W piątej zapowiedzi udział wzięli: Clone Trooper with Repeating Blaster i Elite Senate Guard.

Clone Trooper with Repeating Blaster stworzy istną zaporę ogniową dzięki poczwórnemu atakowi. Statystyki nie pozwolą mu jednak zbyt długo stać na otwartej przestrzeni, a co za tym idzie odstraszać przeciwnika od zbliżania się. Ten klon w połączeniu z dobrym dowódcą może stać się bardzo niebezpieczny.Elitarni Senaccy Gwardziści byli najlepszymi spośród gwardzistów, ich zadaniem było ochranianie Najwyższego Kanclerza i ważnych senatorów. Nosili takie same barwy co gwardziści niższej rangi i senaccy komandosi. Elitarni Senaccy Gwardziści robili więcej niż tylko strzeżenie polityków, często przeprowadzali śledztwa i współpracowali z Jedi. Nie pracowali tylko i wyłącznie na Coruscant. Często podróżowali z tymi, których kazano im chronić, w czasie drogi na ojczystą planetę senatorów oraz w czasie ich powrotu do stolicy. Elite Senate Guard to ulepszona wersja Senate Guard’a z Revenge of the Sith. Elitarny ma o 30 więcej punktów życia, oraz wyższy atak i obronę. Poza tym ma tą samą przywarę co swój poprzednik czyli Heavy Weapon.
Temat na forum
KOMENTARZE (9)

Bitewniaki

Galaxy at Wars na ISA.pl

2009-10-13 18:49:30 ISA.pl

Na stronie polskiego dystrybutora gry Star Wars Miniatures firmy ISA zamieszczono stronę produktu dedykowaną „Galaxy at War”. Od tego momentu pod tym adresem można już zamawiać boostery dodatku. Dla fanów bolesna będzie z pewnością podwyżka cen za booster, z 52 złotych na 54 złote, choć tak wcześnie przed premierą nie można zweryfikować czy jest to tylko zmiana polityki detalicznej ISY czy też podwyżka związana z wahaniami kursu dolara amerykańskiego. Odpowiedź poznamy za kilka tygodni, po premierze „Galaxy at War”, kiedy dodatek zostanie rozdystrybuowany po całym kraju.

A oto polski oficjalny opis „Galaxy at War” wraz ze zdjęciami boosterów w dobrej rozdzielczości:Nastały ciężkie czasy dla Republiki, oddziały klonów odpierają niekończące się ataki droidów, a los galaktyki zależy od wyniku...

Odtwórz oglądane lub zaplanuj swoje własne scenariusze bitewne na podstawie serialu animowanego Wojny Klonów.

Załóż kolekcję lub dodaj do swoich zbiorów ulubionych bohaterów - Generała Grievous, Asajj Ventress, Kit Fisto, Ahsoka Tano, Anakin Skywalkera, oraz wielu innych z ery Wojny Klonów.

Znakomita kolekcja bitewnych herosów i złoczyńców, w tym 16 nowych bohaterów z Wojen Klonów – razem 40 figurek!

Znakomita jakość i trwałość, pomalowanych figurek kolekcjonerskich dla wszystkich fanów Wojen Gwiezdnych.Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Bitewniaki

Niebieski booster z Dark Times

2009-10-08 18:49:31 forum WotC

Serwis ICv2.com zamieścił w swojej dziennej dawce newsów zapowiedź dodatku do Star Wars Miniatures pod tytułem „Dark Times”. Owa zapowiedź zawiera krótki opis produktu oraz zdjęcie boosteru w małej rozdzielczości. Pierwsze doniesienia na temat „Dark Times” pochodzą z lipca tego roku, kiedy to w nowym katalogu Wizards of the Coast umieszczono produkty, które firma zamierza wydać w pierwszej połowie 2010 roku.

Kolorem miniaturkowego „Dark Times” będzie niebieski, odcieniem bardzo zbliżony do tego z Champions of the Force. Natomiast kolor loga Star Wars tak jak w „Galaxy at War” jest czerwony. Na arcie boosteru widzimy Chewbaccę, być może będzie to nowy Chewie dołączony do innej frakcji niż dotychczas – Republic i Rebels. Gdyby ta hipoteza się sprawdziła, nowy Chewbacca byłby z pewnością Fringem. Z boku kartonu zamieszczono dwie postacie: najprawdopodobniej polityka lub dowódcę i nowego Luke’a. Poniżej zdjęcie niebieskiego boosteru z „Dark Times”, niestety jakość grafiki nie jest najlepsza, dlatego jak zwykle większość pozostanie w sferze domysłu.KOMENTARZE (7)

Bitewniaki

Galaxy at War – preview #4

2009-10-07 19:31:10 Wizards

Firma Wizards of the Coast zaprezentowała światu kolejną zapowiedź „Galaxy at War” – dodatku do Star Wars Miniatures. Miniaturkami z dzisiejszego preview są: Wat Tambor, Techno Union Foreman i 501st Clone Trooper.

Wat Tambor to kluczowy członek Separatystów, był liderem Unii Technokratycznej i zarządzał produkcją droidów bojowych używanych przez jego organizację. Z uwagi na surowe warunki atmosferyczne panujące na jego ojczystej planecie, Skakoanin musiał nosić skafander próżniowy by przeżyć na większości planet. Po upadku fabryki droidów na Genosis, Wat Tambor przeniósł produkcję na inne planety galaktyki. Siła przemysłu dała mu pozycję w Radzie Konfederacji Niezależnych Systemów. Był pierwszym, który wsparł plany hrabiego Dooku mającego zamiar iść na wojnę z Republiką i ostatnim członkiem Rady, który umarł z ręki Dartha Vadera na Mustafar. Miniaturka Wat Tambor, Techno Union Foreman mimo tego, że nie posiada żadnego Commander Effectu to świetnie się sprawdzi jako element wsparcia. Umiejętność Immediate Droid Reserves 20 pozwoli rozszerzać armię Separatystów o kolejne droidy przy odpowiednich rzutach w czasie inicjatywy. Nowy Tambor nie jest też pozbawiony możliwości ataku i obrony, ma bowiem Twin Attack i Evade. Kosztuje jednak bardzo dużo jak na figurkę tej klasy – 43 punkty, ale przy odpowiednim wykorzystaniu może stać się kluczem do zwycięstwa.Prowadzeni przez komandora klonów Rexa i Anakina Skywalkera, żołnierze z 501 Legionu byli częścią wojen klonów począwszy od pierwszej bitwy na Genosis. Klony będące częścią 501 Legionu odbywały specjalny trening na Coruscant, a nie na Kamino jak większość pozostałych klonów. Żołnierze 501 Legionu byli znani z doprowadzania do końca swoich misji. Mieli bardzo duże poczucie obowiązku i lojalności, które pomagały im przezwyciężyć sytuacje oznaczające koniec dla zwykłych żołnierzy. Służyli Anakinowi Skywalkerowi nawet po tym jak przeszedł na Ciemną Stronę Mocy i stali się najbardziej rozpoznawalnym oddziałem szturmowców w Imperium, znanym pod nazwą Pięść Vadera. 501st Clone Trooper wraz ze swoimi braćmi klonami stworzy dużą siłę ognia dzięki umiejętności Squad Assault, premiującej masowe ataki.
Temat na forum
KOMENTARZE (11)

Bitewniaki

Coraz bliżej kompletu statystyk

2009-10-03 22:26:17 SWMGamers.com

Dzięki niestrudzonym fanom gry bitewnej Star Wars Miniatures poznaliśmy kolejne 3 statystyki z dodatku „Galaxy at War”. Ponownie dał znać o sobie Reek z forum SWMGamers.com, który „wygrzebał” statystyki dwóch zupełnie nowych postaci i jedną ulepszoną wersję starej. Mowa tutaj o figurkach B3 Ultra Battle Droid, Elite Senate Guard i Nahdar Vebb. Tego ostatniego znamy wszyscy z jednorazowego występu w dziesiątym odcinku „Wojen Klonów”. Każdy kto bacznie obserwuje nowinki na temat „Galaxy at War” zauważył pewnie, że ten odcinek mocno się w nowym dodatku zadomowił. Precyzując chodzi o 4 figurki: Nahdar Vebb, Jedi Master Kit Fisto, A4-Series Lab Droid oraz IG-100 MagnaGuard Artillerist. Pozostałe odcinki mają maksymalnie po 2 swoich przedstawicieli.

B3 Ultra Battle Droid UNC 4/40
Faction: Separatist
Cost: 32
Hit Points: 60
Defense: 17
Attack: 8
Damage: 20
Special Abillities: Droid, Triple Attack, Damage Reduction 10, Denisty Projector, Flametrhrower 20, Missiles 30Elite Senat Guard UNC 27/40
Faction: Republic
Cost: 18
Hit Points: 50
Defense: 17
Attack: 8
Damage: 30
Special Abillities: Double Attack, Bodygiard, Heavy Weapon

Nahdar Vebb VR 31/40
Faction: Republic
Cost: 17
Hit Points: 60
Defense: 17
Attack: 8
Damage: 20
Special Abillities: Unique, Melee Attack, Double Attack
Force Powers: Force 2, Force Push 1, Lightsaber DeflectDo poznania zostało nam jeszcze statystyki następujących miniaturek:
 • Capitan Mar Tuuk
 • General Whorm Loathsom
 • Wat Tambor, Tech Union Foreman
 • Admiral Yularen
 • Capitan Argyus
 • Jedi Master Kit Fisto


  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)
 • Loading..