TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

JediCartographer Map Pack #3

2009-11-28 17:57:32 Holocron

Gadżeciarze Star Wars Miniatures mogą już zacierać ręce bowiem JediCartographer Map Pack #3 trafił kilka dni temu do sprzedaży. Tym razem znany amerykański customowiec gwiezdnego bitewniaka JediCartographer wydał nie 6, ale 8 nowych map. Trzeci map pack nosi tytuł „Desert City Invasion”, wszystko dzięki dwu funkcyjności wszystkich map, które złożone tworzą jedną dużą lokację wizualizującą miasto Mos Eisley na planecie Tatooine. Odwroty Mos Eisley stanowią: dwie mapki Yavina, gwiezdna kuźnia i stacja paliw z Odległych Rubieży. Plansze Yavin Sanctuary i Yavin Ruins zostały wykonane przez ArmoredGear7, reszta jest autorstwa JediCartographera. Zestaw można nabyć poprzez serwis Miniature Market za 35$. W sumie przygotowano 500 map packów. A tak oto prezentuje się omawiany zestaw:

Mos Eisley (połączenie 4 map)


Yavin Sanctuary


Yavin Ruins


Star Forge


Outer Rim Fueling Station


Informacje na temat pozostałych fanowskich map packów znajdziecie w poniższych artykułach:
 • JediCartographer Map Pack #1
 • JediCartographer Map Pack #2

  KOMENTARZE (7)
 • Bitewniaki

  Nieoficjalne Mistrzostwa Warszawy w Star Wars Miniatures

  2009-11-27 22:47:35 MiKaj na forum

  Po raz pierwszy w Polsce odbędą się regionalne mistrzostwa w Star Wars Minatures. Warszawiacy wzorem landów z innych krajów postanowili w drodze turniejowej wyłonić swojego najlepszego gracza. Mistrzostwa Warszawy w Star Wars Miniatures będą mistrzostwami nieoficjalnymi i są organizowane w pełni przez warszawską społeczność graczy i forum Star Wars Games a nie przez oficjalnego dystrybutora gry Star Wars Miniatures w Polsce firmę ISA, stąd też określenie nieoficjalne.  Turniej odbędzie się 13 grudnia 2009 roku w klubie Paradox-Cafe. Rozgrywka zostanie poprowadzona w formacie 200 punktów constructed. Wpisowe prawdopodobnie wynosić będzie 10 lub 15 złotych. Nagrodami w Mistrzostwach będą produkty Star Wars Miniatures.

  Póki co, swoją obecność na turnieju zapowiedziało kilkunastu graczy. Na razie nie ustalono jeszcze jak będzie wyglądać drabinka turniejowa i sposób eliminacji, wszystko zależne jest od liczby przybyłych gotowych do rywalizacji. Swoje przybycie zapowiadajcie na forum Star Wars Games w tym temcie co pozwoli organizatorom przygotować się na stosowną liczbę graczy.

  Jeżeli inicjatywa odniesie sukces i zostanie dobrze przyjęta przez środowisko, wtedy bardzo prawdopodobne jest, że tradycja będzie kontynuowana i odbędą się nawet oficjalne mistrzostwa lub też kolejne nieoficjalne na jednym z konwentów organizowanych w Warszawie w 2010 roku. Wszystko tak naprawdę zależy od Was!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Bitewniaki

  Ferus Olin w ''Dark Times''

  2009-11-09 20:02:47 Bloo Milk

  Gracze Star Wars Miniatures w poszukiwaniu spoilerów do „Dark Times” zwąchali jeden z boosterów dodatku w dużej rozdzielczości. Zdjęcia boosterów są nam już znane od paru tygodni. Teraz jednak są na tyle wyraźne, że możemy przeczytać podpis pod miniaturkami widniejącymi na boku kartonika. Wcześniej byliśmy pewni tożsamości tylko górnej miniaturki z boosteru z Booskiem - A’Sharad Hett.  Chodzi tutaj mianowicie o Ferusa Olina, Jedi znanego z serii książkowej „Last of the Jedi” i obecnie wydawanej „Rebel Force”. Na zamieszczonym obok fragmencie japońskiej okładki „Last of the Jedi: Underworld” widać charakterystyczne części ubioru Ferusa.

  Postać Ferusa Olina świetnie pasuje do idei „Dark Times” jako dodatku poświęconego w pełni Mrocznym Czasom a nie tylko serii komiksowej o tym samym tytule. Zapowiada się więc dodatek zahaczający klimatem o: „Revenge of the Sith”, „Bounty Hunters” i „Imperial Entanglements”. Zaś do listy miniaturek, które na pewno możemy dopisać kolejną pozycję. Obecnie w jej skład wchodzą:
 • Chewbacca
 • A’Sharad Hett
 • major Veers
 • IG-88
 • Boussh
 • K’Kruhk
 • Ferus Olin
 • Bossk


  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)
 • Bitewniaki

  Star Wars Miniatures Championnat de France 2009

  2009-11-01 11:49:49 SWM Communauté Francophone

  W dniach od 24 do 25 października w pod paryskim Wersalu odbyły się Star Wars Miniatures Championnat de France 2009, czyli tłumacząc na polski, Mistrzostwa Francji Star Wars Miniatures 2009. W Polsce w ten sam weekend rozgrywaliśmy nasze własne narodowe mistrzostwa Star Wars Miniatures 2009.

  Dla Francuzów był to już czwarty turniej tej rangi. Turniej był w pełni otwarty, mógł w nim startować nawet obcokrajowiec, czego przykładem jest spora delegacja z Niemiec ze swoim Mistrzem Star Wars Miniatures 2009 Danielem Kochem na czele. Jednak pierwszeństwo startu mieli gracze wygrywający otwarte regionalne mistrzostwa, które przez ostatnie 2 miesiące rozgrywano w: Nicei, Meaux, Paryżu, Roche, Lille, Bordeaux, Strasburgu, Montpellier, Marsylii, Creil, Limoges i Mantes.

  Na zawodach obowiązywały standardowe zasady Wizards of the Coast, obowiązywał też sierpniowy oficjalny FAQ i czerwcowa errata. Można było używać miniaturek pochodzących z dodatku „Galaxy ar War”. Do rozdziału na skład było 150 punktów budowy. Czas na rozegranie meczu ustalono na 60 minut, jednak zawsze kończono grę przed czasem i zabiegi regulaminowe w celu wyłonienia wygranego nie były potrzebne. W pierwszy dzień turnieju stworzono grupy dla 80 przybyłych graczy. Każdy zawodnik rozegrał w swojej grupie po 6 meczy, które klasyfikowały go w wewnętrznym oraz zewnętrznym rankingu. Zawodnicy przybyli na zaproszenie musieli wygrać minimum 3 mecze, by móc być branym pod uwagę w wyłanianiu najlepszej 16-stki. Do ścisłych finałów automatycznie awansowali zwycięzcy mini grup, pozostali byli gracze brani byli z zewnętrznego rankingu. W drugi dzień turnieju grano już tradycyjną drabinkę pojedynczej eliminacji, począwszy od 1/8 aż do wielkiego finału.  Ku zaskoczeniu wielu Mistrzem Francji Star Wars Miniatures 2009 został... Mistrz Niemiec Daniel Koch. Drugie miejsce też trafiło w ręce Niemca, potwierdzając w ten sposób klasę ich delegacji. Francuzi żartobliwie nazywają ten wyczyn „powrotem na ziemie francuskie”. Zwycięzca całej imprezy grał następującym składem:
 • Grand Admiral Thrawn (Universe)
 • Cad Bane (Galaxy at War)
 • Mas Amedda (Champions of the Force)
 • Ozzel (The Force Unleashed)
 • Lobot (Universe)
 • miks Gran Rider (Clone Strike) i Ugnaught Demolitionist (Champions of the Force)

  W turnieju wykorzystano miniaturki typu R i VR ze wszystkich dodatków poza „Clone Strike”, najpopularniejszym dodatkiem było „Rebel Storm” z którego wykorzystano aż 10 różnych unikalnych miniaturek.

  Organizatorzy Mistrzostw Francji już myślą o kolejnej edycji zawodów, możliwe też że dzięki zwycięstwu Niemca „na swoim podwórku”, podejmą próby zorganizowania kontynentalnych mistrzostw. W każdym razie życzymy im szczerze powodzenia w realizacji kolejnych przedsięwzięć!


  Very special thanks to our French friend Chris from Star Wars Miniatures Communauté Francophone!

  Viva la France!
  KOMENTARZE (8)
 • Loading..