TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Checklista do ''Imperial Entanglements''

2009-03-19 20:36:03 Wizards

Wczorajszego dnia rozwiązała się tajemnica „zaginionych” checklist, które nie stały się standardowym wyposażeniem boosterów „Imperial Entanglements”. Otóż producent Star Wars Miniatures Wizards of the Coast nie dołączył checklist do boosterów z prostej przyczyny – cięcia wydatków. Nie ma się jednak co załamywać, bowiem lista figurek i opis zasad jest dostępny na stronie Wizardów. W dobie szybkiego internetu i kolorowych drukarek taki zabieg nie jest szczególnym utrudnieniem dla graczy. Pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem i zrozumieniem ze strony amerykańskich fanów. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że ostatnie zmiany w grze (zmniejszenie liczby figurek w dodatku oraz zmiana kształtu boosteru) to symptomy kryzysu finansowego, jaki odbija się na producentach gier bitewnych. Polscy fani w szczególności odczuli podwyżkę cen, jaka w przypadku „Imperial Entanglements” ma miejsce. Na koniec obiecana checklista z „Imperial Entanglements” wraz z plakatem dodatku:

Checklista i karta zasad

Plakat z figurkami


Temat na forum


Również wczoraj polski dystrybutor Star Wars Miniatures firma ISA zapowiedziała oficjalnie sprzedaż pierwszego map packu „The Clone Wars”, który nosić będzie tytuł The Attack on Teth. Już teraz można składać zamówienia na zestaw, którego promocyjna cena wynosi 33 złote. W skład „The Attack on Teth” wejdzie dwustronna mapa, komplet zasad gry oraz dwie figurki: ekskluzywna Anakin Skywalker, Jedi i zwykłego Super Battle Droida. Zamówienia można składać w tym miejscu. A tak oto prezentuje się pierwszy historyczny map pack:KOMENTARZE (13)

Bitewniaki

Premiera ''Imperial Entanglements''

2009-03-17 20:57:22

Na ten dzień wielu fanów gry Star Wars Miniatures czekało od dawna. Dziś jest premiera „Imperial Entanglements”! Szczęśliwcy, którzy zamówili swoje boostery jakiś czas temu mogą się już pewnie raczyć nowymi miniaturkami. O zawartości dodatku wiemy już od całkiem dawna, a prawdziwą lawinę zapowiedzi zapoczątkowały oficjalne preview. Tak więc jeżeli chcecie zobaczyć, co można znaleźć w „Imperial Entanglements” przejrzyjcie po prostu newsy z działu z ostatniego miesiąca. Dla ułatwienia przedstawiamy spis zapowiedzi od Wizards of the Coast:

 • Preview #1
 • Preview #2
 • Preview #3
 • Preview #4
 • Preview #5
 • Preview #6
 • Preview #7
 • Preview #8
 • Preview #9
 • Preview #10

  A oto jak prezentują się boostery dodatku:  Niestety dla fanów, cena boosteru wzrosła znacznie. Sugerowana cena detaliczna za jedną sztukę wynosi 58 złotych. Jest to ewidentny efekt mocnego osłabienia złotego, jaki towarzyszy świtowemu kryzysowi finansowemu. Jest to z pewnością cios szczególnie dla początkujących graczy. Nie rozpaczajmy jednak, ponieważ za kilka miesięcy cena „Imperial Entanglements”, jak i kolejnych dodatków, powinna wrócić do normy. Na zakończenie oczekiwania na dzień premiery mamy dla was swoistą nagrodę za cierpliwość, w postaci strony poświęconej „Imperial Entanglements”, na której będziecie mogli oceniać produkt oraz komentować go. Do czego serdecznie was zachęcamy.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (13)
 • Bitewniaki

  Imperial Entanglements – preview #10

  2009-03-15 14:11:48 Wizards

  Ostatnimi czasy ukazał się dziesiąty preview do Imperial Entanglements. Przedstawił on nam figurkę, o której istnieniu wiedzieliśmy już od dość długiego czasu. Jest nią Bothan Commando, który zasili szeregi rebelianckich składów po 17 marca – dniu premiery „Imperial Entanglements”.

  Wielu bothańskich szpiegów i komandosów zmarło w czasie odzyskiwania przez Sojusz Rebeliantów planów drugiej Gwiazdy Śmierci. Mieli oni przekazać dokumenty rebelianckiej liderce Mon Mothmie, której zespół pracował nad strategią i zakończeniem istnienia śmiercionośnej stacji kosmicznej. Bothanie jako rasa wycierpieli się wiele pod rządami Imperium. Byli wielokrotnie podmiotem ludobójstw, jakich dopuszczał się Palpatine, jako karę za skłonność ich rasy do zdrady. To uczyniło ich wielkimi zwolennikami Sojuszu i jednym z głównych sojuszników Rebelii. Ich mistrzostwo w maskowaniu się sprawiało, że byli wyśmienitymi komandosami, niektórzy z nich używali osobiste pola maskujące.
  Tymczasem oficjalna strona StarWars.com w swoich własnych zapowiedziach zaprezentowała niedawno figurkę i kartę Emperor Palpatine On Throne. Wcześniej przedstawialiśmy ją w słabej jakości, dlatego teraz warto się przyjrzeć „prawdziwemu” obliczu miniaturkowego Imperatora:
  Temat na forum
  KOMENTARZE (17)

  Bitewniaki

  Imperial Entanglements – preview #8 & #9

  2009-03-10 21:06:45 Wizards

  Wizards of the Coast nie przestaje prezentować figurek, jakie już za tydzień będziemy mogli trafić w boosterach „Imperial Entanglements”. Dla nas jest to dobra okazja by przypomnieć sobie co nas czeka w najnowszym dodatku. Dwa kolejne preview poświęcone są minisom: Veteran Rebel Commando i Mouse Droid.

  Veteran Rebel Commando to przedstawiciel jednostek, które były sekretnie tworzone spośród byłych mieszkańców Republiki, kiedy Palpatine kreował swoje Imperium. Ci nowi rebelianci oferowali wiele przydatnych umiejętności, a gro z nich brało udział w specjalnych operacjach, co dawało im wyjątkowe doświadczenie. Ci komandosi byli wysyłani do wielu tajnych misji, które zapewniały Rebelii byt. Tych kilku niedocenionych bohaterów nazywało się weteranami rebelianckich komandosów, walczyli by przywrócić Galaktykę, jaką stracili.

  Sławnymi grupami rebelianckich komandosów były oddziały: Katarn, Team One i Drużyna Renegatów.
  Mouse Droid pochodzi z serii droidów MSE, która była wykorzystywana przez Marynarkę Imperium do rozmaitych zadań. Począwszy od kierowania Szturmowców przez kompleks Gwiazdy Śmierci po zwykłe czyszczenie powierzchni płaskich. Powszechnie nazywanym mysim droidom były przypisywane skróty myślowe, odpowiednie do ich małych rozmiarów, dzięki którym mogły poruszać się szybko. Musiały być przez to wyposażone w odpowiedni dźwięk, którym mogłyby sygnalizować swoją obecność. Jako bazowy wzorzec wykorzystano popularne wśród Chadra-Fanów zwierzęta domowe z ich rodzimego światu Chad. Rzadko były przechwytywane i przeprogramowywane, dzięki czemu zapewniały bezpieczeństwo swojej pierwotnej pamięci. Jednak po jakimś czasie stały się gwoździem do bankructwa korporacji Rebaxion Columni, która je produkowała, ponieważ stały się bardzo nieopłacalne.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)

  Bitewniaki

  Imperial Entanglements – preview #7

  2009-03-06 12:07:06 Wizards

  Tydzień jeszcze się nie skończył a Wizardzi zaaplikowali nam kolejny preview do „Imperial Entanglements”. Dla nas ta zapowiedź nie jest żadnym odkryciem a raczej czystą formalnością. Podmiotem siódmego preview jest Whiphid Tracker.

  Whiphid Tracker z Tooli, mroźnej i pokrytej dziką tundrą planety, to przedstawiciel gatunku, który przez wieki przystosowywał się do przeżycia trudnych warunkach. Metodyczni nomadzi przemierzają powierzchnie swojego rodzinnego świata by polować na dzikie ptaki. Whiphidzi uczą swoich najmłodszych jak przeżyć niezliczone niebezpieczeństwa. Choć są bardzo prymitywnym ludem, skupionym w plemionach, uznaje się ich za jednych z najlepszych łowców w Galaktyce. Posiadali naturalne zdolności do odnajdywania zwierzyny, wielu Whiphidów pracuje jako najemnicy, łowcy nagród czy też tropiciele – gotowi znaleźć, walczyć i złapać każdego z łatwością.
  Fani opublikowali natomiast zdjęcia figurki i karty Emperor Palpatine on Throne, o której pisaliśmy wczoraj.
  Na koniec jako ciekawostkę wspomnieć można, że w „Imperial Entanglements” miniaturki typu Very Rare w boxie (12 boosterów) mogą nam się trafić w dwóch różnych wariantach:

  C-3PO, Ewok Deity
  Darth Vader, Legacy of the Force
  Luke Skywalker, Rebel Commando
  Xizor

  lub

  Dash Rendar
  Emperor Palpatine
  General Rieekan
  Leia, Bounty Hunter


  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)

  Bitewniaki

  Emperor Palpatine on Throne

  2009-03-05 12:28:42 forum WotC

  No i stało się... znamy już wszystkie statystyki miniaturek z „Imperial Entanglements”. Do premiery dodatku pozostało niespełna 12 dni. Ale do pełni szczęścia brakowała nam statystyka nowego Imperatora. Jeszcze wczoraj cała tajemnica została rozwikłana za sprawą serwisu Bloo Milk, który dotarł do potrzebnych nam danych. W zasadzie jedyne czego nadal nie znamy to wygląd tejże figurki. Spodziewać się jednak trzeba wizerunku zbliżonego do tego z boosteru, który znajdziecie tutaj.

  Emperor Palpatine on Throne VR
  Cost: 33
  Hit Points: 130
  Deffense: 21
  Attkack: 0
  Damage: 0

  Special Abilities: Unique; Evade; Emplacement (Cannot move or be moved. Set up anywhere on your half of the battle map.)

  Force Powers: Force 3; Force Renewal 3; Force Lightning 3 (Force 3, replaces turn: range 6; 40 damage to target and 2 characters adjacent to the target. Huge and smaller characters are considered activated this round; save 11.); Force Push 2 (Force 2, replaces attacks: range 6; 20 damage; push back target 2 squares if Huge or smaller)

  Commander Effect: Characters in your squad can spend Emperor Palpatine's Force points.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (16)

  Bitewniaki

  Imperial Entanglements – preview #6

  2009-03-04 17:48:22 Wizards

  Dzisiaj z samego rana na oficjalnej stronie gry Star Wars Miniatures ukazała się szósta zapowiedź dodatku „Imperial Entanglements”. I prawdę mówiąc jest to chyba jeden z najbardziej szokujących Wizardowych preview ostatniego czasu. Wszystko za sprawą figurki jaka została zaprezentowana. Jest nią General Rieekan, który ma wręcz wymarzony Commander Effect dający sojusznikom umiejętności Mobile i Evade. Wszystko było by naturalnie zrozumiałe, gdyby nie fakt, że koszt budowy Generała wynosi zaledwie 14 punktów. Tym samym stanie się on wręcz obowiązkową miniaturką dla grających Rebelią.

  General Rieekan to miniaturkowe wcielenie Carlista Rieekana, który pochodził z Alderaanu i służył jako dowódca łączności satelitarnej kiedy Gwiazda Śmierci weszła do systemu słonecznego. Nie zwlekał by zamanifestować Imperium swoją sympatię dla Rebelii po tragicznych wydarzeniach na Alderaanie. Pokazał wielu planetom jak Imperium mydli swoim podwładnym oczy. Za tą decyzję miał być ścigany do końca jego życia. Dzięki temu został niejako skazany na służbę w Sojuszu dopóki Imperium nie zniknie z Galaktyki. W strukturach Rebelii miał stopień generała i był naczelnym dowódcą bazy Echo w momencie, kiedy Imperium atakowało na Hoth.  Do ostatecznego rozwikłania pozostała nam jednak jedna figurka – nowy Imperator Palpatine. Czyżby preview #7 miał ją nam obnażyć? O ile wcześniej nie zrobią tego fani.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (12)
  Loading..