TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Vodo Siosk-Baas

2009-05-28 21:12:21 RobotViking

Dziś głównym aktorem serialu "zapowiedzi do Jedi Academy" jest Vodo Siosk-Baas – mistrz Jedi ze Starej Republiki. Ten preview pojawił się na stronie RobotViking prowadzonej przez Eda Grabianowskiego. Mistrza Vodo poznaliśmy w serii komiksowej „Tales of the Jedi”, był on nauczycielem Jedi Exara Kuna. Wielu graczy Star Wars Miniatures czekało na miniaturke Vodo Siosk-Baasa od dawna. Pierwsza wzmianka o możliwości jej pojawienia się w nowych dodatkach padła z ust Roba w listopadzie 2008 roku. Vodo ma wysokie statystyki i umiejętność Parry. Do tej pory żaden użytkownik Mocy nie posiadał tej umiejętności, dającej mu przecież możliwość nieograniczonej obrony przeciw atakom z bliska.

Jako gratis do Vodo dorzucamy statystykę Youngling, która nam umknęła ostatnimi czasy. Swoją drogą to może być niezły zapychacz dla fanów Republiki.

Youngling 18/40 COM
Faction: Republic
Cost: 5
Hit Points: 10
Deffense: 15
Attack: 2
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack, Affinity (do Old Republic)
Force Powers: Force 1, Lightsaber Deflect


Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Bitewniaki

Jedi Academy – preview #3

2009-05-27 16:51:01 Wizards i KhrysSun

Wizardzi dali nam sposobność podglądnięcia trzeciego preview do Jedi Academy. W tym sezonie pierwszy raz zaprezentowano nam figurkę nieunikalną, jaką jest Jedi Battlemaster należący do frakcji Old Republic.

Najwięksi mistrzowie walki mieczem świetlnym w Zakonie Jedi znani byli jako mistrzowie bitewni. Ci Jedi byli głównymi instruktorami walki mieczem świetlnym i nieczęsto poświęcali całe życie na trenowanie tej sztuki. Ostatni znani nam mistrzowie bitewni to Cin Drallig, Kam Solusar i Kyle Katarn. Bardzo możliwe, że Anoon Bondara i Sora Bulq również byli mistrzami bitewnymi, ale nie ma wystarczających dowodów by to potwierdzić. Nasz miniaturkowy Jedi Battlemaster posiada wszystkie Moce wspomagające walkę mieczem świetlnym. Do tego doliczyć trzeba Lightsaber Duelist i wysokie statystyki – jak na uncommona oczywiście. Poza tym miniaturka jest w bardzo ciekawej pozie, w podskoku, do tej pory tylko Luke Skywalker, Champion of the Force przyjmował taką.
Wśród najnowszych spoilerów z „Jedi Academy” pojawiły się zdjęcia kart i miniaturek: Naga Sadow, Sith Lord oraz Yuuzhan Vong Ossus Guardian.
Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
Temat na forum
KOMENTARZE (17)

Bitewniaki

Leia Skywalker, Jedi Knight

2009-05-26 17:16:15 TCGPlayer

Dziś swój preview do Jedi Academy zaprezentował serwis TCGPlayer.com. Jego tematem jest miniaturka o dość kontrowersyjnej nazwie, a mianowicie Leia Skywalker, Jedi Knight. Nowa Leia należąca do frakcji New Republic ma słabsze statystyki i niższy koszt niż jej poprzedniczka Leia Organa Solo, Jedi Knight z Legacy of the Force. Zasadnicza różnica pomiędzy miniaturkami leży w ich Mocach i dodaniu CE do Leia Skywalker, Jedi Knight. Najbardziej oko przykuwa właśnie owy CE: Każdy sojusznik w promieniu 6 pól może przerzucić każdy niezdany rzut obronny. Kolejna przydatna zabawka, dla grających Nową Republiką w Star Wars Miniatures.


Na koniec zdjęcia kart i miniaturek, których statystyki podawaliśmy wcześniej:
Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Bitewniaki

Zdjęcia nowego Sidiousa i Luke’a Skywalkera

2009-05-21 22:12:40 forum WotC

Wygląda na to, że zapowiedzi minisów z „Jedi Academy” rozpoczęły się na dobre. Kolejną salwę spoilerów odpalił serwis ICv2.com, prezentując naszym oczom zdjęcia figurek i kart dwóch zacnych mistrzów Mocy z Gwiezdnych Wojen. Chodzi tutaj mianowicie o minisy: Darth Sidious, Sith Master i Grand Master Luke Skywalker. Na uwagę zasługuje nowa Moc: Pawn of the Dark Side dająca niejako możliwość przeniesienia ruchu na inną figurkę w zamian za Moc oraz podobnego typu CE u Sidiousa. Grand Master Luke Skywalker jest już natomiast powszechnie znany graczom i kolekcjonerom Star Wars Miniatures, głównie dzięki swojemu niebagatelnemu kosztowi budowy i umiejętnościom.

Na koniec mała zagadka dla czytelników: znajdź różnicę pomiędzy opisem z karty Luke’a a podanym w tym newsie. Konkurs niestety bez nagród.


Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Bitewniaki

Jedi Academy – preview #1 & #2

2009-05-20 22:09:39 Wizards

Mimo tego, że premiera dododatku do Star Wars Miniatures zatytułowanego Jedi Academy została przesunięta o dwa tygodnie, z 16 na 30 czerwca, to Wizards of the Coast rozpoczęli oficjalne prezentowanie miniaturek. Na początek zaserwowano nam postacie dwóch Jedi: padawana Cade’a Skywalkera i nowego Qui-Gon Jinna.
Cade Skywalker jest potomkiem Anakina Skywalkera, a jego matka służy jako imperialny szpieg, te okoliczności wprowadziły do jego życia zamieszanie. Od czasu gdy mógł samodzielnie chodzić, jego ojciec Kol Skywalker powierzył go Jedi w celu treningu. Wolf Sazen, który wcześniej był padawanem Kola, został mistrzem młodego Cade’a. Uczeń wykazywał wielką potęgę w posługiwaniu się Mocą, dążąc do swojego dziedzictwa, co martwiło jego mentorów. Kiedy Cade był nastoletnim padawanem przeżył masakrę na Ossusie. Sithowie zaatakowali i zniszczyli jego życie tego dnia, zabijając ojca. Od tego momentu był on zmuszony do życia w ukryciu, czując się opuszczony przez wszystkich których kochał. Te wydarzenia zakończyły drogę Jedi w jego życiu. Cade Skywalker Padawan to miniaturkowe odzwierciedlenie tego bohatera z czasów jego nauk w Akademii Jedi na Ossusie. Młodego ucznia wyposażono w umiejętność Essence of Life, która pozwoli podtrzymywać schodzące z mapy figurki. Cade Padawan ma bardzo przystępne statystyk jak na początkującego Jedi.Miniaturka Qui-Gon Jinn Jedi Trainer to hołd dla postaci, która wyszkoliła kilku Jedi w swoim życiu. Jednym z pierwszych padawanów Qui-Gona był młodzieniec o imieniu Xanatos. Xanatos rozpoczął trening po przekroczeniu tak zwanego progu wieku akceptowalnego – podobnie jak Anakin – co skończyło się ostatecznie jego przejście na Ciemną Stronę Mocy. Jego kolejnym uczniem był Obi-Wan Kenobi. Choć Qui-Gon nie był początkowo zainteresowany przyjmowaniem nowego padawana pod opiekę, mając jeszcze w pamięci przeżycia związane z Xanatosem. Anakin Skywalker miał być kolejnym uczniem Qui-Gona, niestety ta szansa została zaprzepaszczona przez jego śmierć z ręki Dartha Maula.
Co ciekawe, francuscy szpiedzy już dotarli do statystyk – są nawet nowe umiejętności i Moce - niektórych figurek z dodatku. Prawdopodobnie otwarli pierwsze boostery. Nie są to wiadomości potwierdzone, gdyż nie podano źródeł rewelacji (zdjęcia), ale nie ma również powodu by im nie wierzyć.

Jedi Crusader UNC
Faction: Old Republic
Cost: 23
Hit Points: 80
Deffense: 18
Attack: 10
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack, Double Attack, Affinity (do Malaka lub Revana) Force Powers: Force 3, Force Push, Lightsaber

Darth Plagueis VR
Facion: Sith
Cost: 63
Hit Points: 120
Deffense: 20
Attack: 13
Damage: 20
Special Abilities: Unique, Melee Attack, Parry
Force Powers: Force 2, Force Reneval 2, Essence of Life, Force Corruption 3, Force Corruption 4

Krath War Droid COM
Faction: Sith
Cost: 18
Hit Points: 40
Deffense: 18
Attack: 11
Damage: 20
Special Abilities: Droid, Melee Attack, Double Attack

Sith Apperentice UNC
Faction: Sith
Cost: 22
Hit Points: 80
Deffense: 17
Attack: 10
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack, Double Attack
Force Powers: Force 3, Force Grip, Lightsaber Throw 2

Antarian Ranger COM
Faction: Republic
Cost: 12
Hit Points: 40
Deffense: 15
Attack: 7
Damage: 20
Special Abilities: Affinity (do Old Republic lub New Republic), Stealth, Synergy

Disciple of Ragnos COM
Faction: Imperial
Cost: 20
Hit Points: 50
Deffense: 17
Attack: 5
Damage: 10
Special Abilities: Melee Attack
Force Powers: Force 2, Force Reneval 1, Force Corruption 2, Force Lighting

Imperial Sentinel UNC
Faction: Imperial
Cost: 51
Hit Points: 160
Deffense: 20
Attack: 12
Damage: 40
Special Abilities: Speed 8, Melee Attack, Melee Reach 2

Reborn COM
Faction: Imperial
Cost: 9
Hit Points: 30
Deffense: 15
Attack: 7
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack
Force Powers: Force 1, Lightsaber Deflect

Kol Skywalker VR
Faction: New Republic
Cost: 38
Hit Points: 130
Deffense: 21
Attack: 14
Damage: 20
Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Lightsaber Duelist
Force Powers: Force 2, Force Reneval 1, Force Push 2, Lightsaber Block, Lightsaber Precision, Master of the Force 2

Felucian UNC
Faction: Fringe
Cost: 7
Hit Points: 10
Deffense: 15
Attack: 7
Damage: 20
Special Abilities: Unique, Melee Attack, Parry
Force Powers: Force 1, Force Blast

HK-50 Assasin Droid UNC
Faction: Fringe
Cost: 27
Hit Points: 70
Deffense: 18
Attack: 10
Damage: 30
Special Abilities: Droid, Opportunist

Jenesaarai Defender UNC
Faction: Fringe
Cost: 45
Hit Points: 90
Deffense: 21
Attack: 12
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack, Double Attack, Draw Fire, Force-Attuned Armor
Force Powers: Force 3, Lightsaber Deflect, Lightsaber Precision

Peace Bridge Thug COM
Faction: Fringe
Cost: 4
Hit Points: 10
Deffense: 10
Attack: 2
Damage: 10
Special Abilities: Yuuzhan Vong Collaboration

R4 Astromech Droid COM
Faction: Fringe
Cost: 8
Hit Points: 20
Deffense: 15
Attack: 0
Damage: 0
Special Abilities: Droid, Targeting

Death Watch Rider COM
Faction: Mandalorian
Cost: 15
Hit Points: 40
Deffense: 17
Attack: 7
Damage: 20
Special Abilities: Cunning Attack, Mobile Attack, Internal Strife

Pretorite Vong Priest UNC
Faction: Yuuzhan Vong
Cost: 18
Hit Points: 40
Deffense: 15
Attack: 4
Damage: 10
Special Abilities: Melee Attack, Force Immunity, Scarfiction +10


Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Bitewniaki

Tydzień ''Mrocznego Widma'' – minisowe nawiązania

2009-05-19 18:35:22Mroczne Widmo zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach fanów Star Wars, film ten jest trybikiem, który poruszył na nowo całą kinową machinę Gwiezdnych Wojen. Na nieszczęście miłośników tego dzieła grających i kolekcjonujących Star Wars Miniatures Mroczne Widmo nie stało się nigdy dobrym źródłem inspiracji dla twórców bitewniaka. Epizod I został niewątpliwie wyparty przez okres wojen klonów i był przez Wizards of the Coast traktowany trochę po macoszemu. Dodatkami, które poświęciły trochę więcej miejsca posciaciom z Mrocznego Widma są zdecydowanie: Clone Strike i Knights of the Old Republic. Pozostałe dodatki i suplementy traktują ten okres w historii galaktyki jako mało interesujący bonus. A można przecież tyle ciekawych minisów jeszcze wyciągnąć z Mrocznego Widma, począwszy od pomniejszych commonów, a skończywszy na klimatycznych rarach. Miejmy nadzieje, że za jakiś czas Czarodzieje wysłuchają naszych próśb. Póki co prezentujemy znaczną większość miniaturek, za których modele posłużyły postacie z filmu Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo.


Jedi

Clone Strike 25/60 – Saesee Tiin R


Clone Strike 16/60 – Ki-Adi-Mundi R
Clone Strike 19/60 – Mace Windu VR
Clone Strike 23/60 – Qui-Gon Jinn R


Clone Strike 26/60 – Yoda VR
Revenge of the Sith 2/60 – Stasse Allie R
Champions of the Force 29/60 – Depa Billaba R
Knights of the Old Republic 28/60 – Obi-Wan Kenobi, Padawan VR

Sithowie

Clone Strike 35/60 – Darth Maul VR
Champions of the Force 40/60 – Darth Maul, Champion of the Sith R
Clone Strike 36/60 – Darth Sidious VR


The Clone Wars 1/40 – Darth Sidious Hologram VR

Federacja Handlowa

Universe 9/60 – Nute Gunray RClone Strike 37/60 – Destroyer Droid RClone Strike 28/60 – Battle Droid COM
Clone Strike 29/60 – Battle Droid COM
Clone Strike 31/60 – Battle Droid Officer UNC
Clone Strike 32/60 – Battle Droid on STAP RTatooine

Universe 7/60 – Darth Maul on Speeder VRChampions of the Force 32/60 – Qui-Gon Jinn, Jedi Master R
Clone Strike 24/60 – Quinlan Vos VR
Clone Strike 50/60 – Aurra Sing VR
Coruscant

Knights of the Old Republic 29/60 – Supreme Chancellor Palpatine RNaboo

Champions of the Force 16/60 – Qyenn Amidala R


Knights of the Old Republic 22/60 – Capitan Panaka R

Clone Strike 20/60 – Naboo Soldier UNC


Universe 4/60 – Flash Speeder UNC


Gunganie

Knights of the Old Republic 23/60 – Capitan Taprals R


Knights of the Old Republic 37/60 – Jar Jar Binks VR


Knights of the Old Republic 24/60 – Gingan Artillerist COMKnights of the Old Republic 25/60 – Gingan Shield Bearer UNC
Knights of the Old Republic 26/60 – Gingan Soldier COM


Clone Strike 13/60 – Gungan Cavalary on Kaadu RClone Strike 14/60 – Gungan Infantry COMPozostałe atrakcje Tygodnia Mrocznego Widma znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (8)

Bitewniaki

Zdjęcia wszystkich figurek z Jedi Academy!

2009-05-05 23:19:35 forum WotC

Na oficjalnym forum Star Wars Miniatures zamieszczono zdjęcia wszystkich 40 figurek z niewydanego jeszcze dodatku „Jedi Academy”. Dzięki nim znamy już listę minisów jakie pojawią się w nowych boosterach. A do odgadnięcia pozostanie nam tylko kilka spraw, jak na przykład: przynależność niektórych figurek do frakcji. Na uboczu oczywiście pozostaje sprawa statystyk, ale o tym kiedy indziej. Na razie nacieszmy się nowymi zdjęciami „Jedi Academy” i zawartością dodatku:
Oto widok ogólny na wszystkie 40 minisów, a poniżej dokładniejsze – „amatorsko” podpisane zdjęcia (śmiało komentujcie i spekulujcie!).Od lewej: Clone Shock Trooper; Yuuzhan Vong; Battle Droid; Dark Jedi z kultu Ragnosa; R4 Droid; Antarian Ranger; temu w kamizelce źle z oczu patrzy; Jedi Youngling; kolejny Dark Jedi z kultu Ragnosa; YVH Droid; Mando Death Watch; Stormtrooper.Od lewej: Felucian; jakiś zbój; Jensaari Protector; HK-50; Imperial Sentinel; Darth Bandon; Jedi Battlemaster; zabracka dziewka; zwykły Sith Lord; Tekli (?); Praetorite Vong Priest; Yuuzhan Vong Guardian.Od lewej: Cade Skywalker, Padawan; Qui-Gon Jinn; Anakin Solo; Yoda; Jaina Solo; Darth Sidious, Sith Master; Grand Master Luke Skywalker; Kyle Katarn, Combat Instructor.Od lewej: Jedi Exile (?); Darth Plagueis; The Dark Woman; Darth Maul; Naga Sadow; K'Kruhk; Kol Skywalker; Vodo-Siosk Baas.


Temat na forum
KOMENTARZE (70)

Bitewniaki

Boostery Jedi Academy w pełnej krasie

2009-05-03 11:02:36 forum WotC

Wczorajszego wieczoru na oficjalnym forum Star Wars Miniatures jeden z użytkowników zamieścił zdjęcia boosterów z „Jedi Academy” – zarówno przodu jak i tyłu pudełek. Przód owych boosterów zdobią: Yoda, Jaina Solo i Naga Sadow. Na tyłach natomiast widzimy nowego Yuuzhan Vonga, Jedi Battlemastera z frakcji Old Republic i Felicuanina. Dodatkowo dość wyraźnie widać boki kartonów przez co możemy przeczytać nazwy obsadzonych tam miniaturek.

Dzięki powyższym zdjęciom nasz spis poznanych figurek powiększył się z 6 do 17. Zaskakujące jest przede wszystkim pojawienie się w „Jedi Academy” Yuuzhan Vongów, o których braku w 2009 roku Rob z Wizards mówił wielokrotnie.

Yoda
Jaina Solo
Naga Sadow
Grand Master Luke Skywalker
Cade Skywalker
The Dark Woman
Qui-Gon Jinn
Darth Maul
Darth Sidious, Sith Master
Vodo-Siosk Baas
Kol Skywalker
Kyle Katarn, Combat Instructor
Jedi Battlemaster
Pretorite Vong Priest
Yuuzhan Vong Quartermaster (?)
Felucian


Temat na forum
KOMENTARZE (24)

Bitewniaki

Dark Times – nowy dodatek do Star Wars Miniatures

2009-05-01 01:34:16 forum WotC

Dzięki serwisowi Amazon.com poznaliśmy „tożsamość” kolejnego dodatku do Star Wars Miniatures. A będzie nim Dark Times! Podana obecnie data premiery to 19 styczeń 2010 roku. Jest to pierwsza zapowiedź wykraczająca poza 2009 rok. Na temat samego „Dark Times” nic na razie nie wiemy, poza nazwą i datą wydania. Domyślać się jednak można, że dodatek skupiać się będzie na erze zwanej potocznie Mroczymy Czasami, czyli okresem pomiędzy Epizodem III a IV. Być może pojawią się też postacie związane z komiksową serią „Dark Times” oraz wiele nowości dla Imperium, bo w końcu według Bena Kenobiego mroczne czasy to czasy panowania Imperium.

Star Wars Miniatures: Dark Times na Amazon.com
KOMENTARZE (15)
Loading..