TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Premiera Jedi Academy

2009-06-30 22:34:57

Od czasu The Force Unleashed nie było dodatku tak silnego Mocą jak mające dzisiaj swoją premierę „Jedi Academy”. Gracze i fani pokładali wiele nadziei w tym dodatku i z pewnością się nie zawiedli. Siłę „Jedi Academy” oparto na Jedi, a także innych postaciach władających Mocą. I to nie tylko filmowych, ale również z gier, książek czy komiksów. Pierwsze informacje na temat „Jedi Academy” pojawiły się w sierpniu zeszłego roku. Od tamtego czasu aż do kwietnia 2009 nie wiedzieliśmy zbyt wiele. W maju Wizardzi ruszyli ze swoimi zapowiedziami, które prezentowali do dziś. W sumie uzbierało się ich aż 12. • preview #1 i #2
 • preview #3
 • preview #4
 • preview #5
 • preview #6
 • preview #7 i #8
 • preview #9 i #10

  A oto preview #11 i #12:

  Marka Ragnos był bardzo potężnym Lordem Sithów, który rządził ponad wiek pod koniec Złotego Wieku Sithów. Po jego śmierci jego dusza żyła nadal w jego grobowcu. Uczniowie Ragnosa byli kultystami Sithów, którzy chcieli przywrócić do życia swojego pana przekazując mu Moc zebraną z całej Galaktyki. Kultyści zbierali Moc wysysając ją z bogato natchniętych przez nią miejsc. Swoje specyficzne umiejętności odznaczali kolorem munduru. Disciple of Ragnos wspomoże walczące z bliska miniaturki we frakcji Imperium. Połączenie Force Reneval i Force Lighting będzie w stanie zebrać spore żniwa.  Podrostek to bardzo specyficzny termin wykorzystywany do określania najmłodszych, znacznie młodszych niż zwykłe dzieci. Pośród Jedi ten termin w powszechnym użyciu oznaczał młodego adepta Zakonu, który jeszcze nie ma odpowiednich predyspozycji do stania się padawanem, lub członkiem Korpusu Rolniczego. Youngling może stać się czołowym zapychaczem w składach Republiki.
  Aby poznać statystyki wszystkich miniaturek dodatku wystarczy przeglądnąć wiadomości w dziale z ostatnich dwóch miesięcy. Z okazji premiery „Jedi Academy” oddajemy do waszej dyspozycji tekst pod którym będziecie mogli oceniać i komentować dodatek. Znajdziecie go tutaj.

  Sugerowana cena detaliczna jednego boostera „Jedi Academy” u polskiego dystrybutora dodatku firmy ISA w dzień premiery wynosiła 52 złote.


  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum
  KOMENTARZE (13)
 • Bitewniaki

  Origins Awards 2009 rozdane

  2009-06-30 20:12:21 ICO i forum WotC

  Parę miesięcy temu informowaliśmy was o nominacjach produktów Wizards of the Coast do nagrody Origins Awards 2009. Swoją szansę w kategoriach dostały:

 • najlepsze miniaturki – The Clone Wars
 • najlepsza gra role-playing - Saga Edition Core Rulebook
 • najlepszy suplement RPG - Knights of the Old Republic: Campaign Guide  Dziś znamy już tegorocznych zdobywców Origins Awards. Ku uciesze fanów Star Wars wśród zwycięzców znalazł się miniaturkowy dodatek „The Clone Wars”. Brak sukcesu natomiast zanotowały podręczniki RPG Star Wars. „Nasz przedstawiciel” pokonał takich przeciwników jak:

 • Monsterpocalypse Collectible Miniature Game
 • Warmachine Steam-Powered Miniatures Combat
 • WH40K: Space Marines
 • World of Warcraft Miniatures Game

  Poza samym rozdaniem nagród przybyli na Origins Awards 2009 mieli również okazję podziwiania i grania na makietach filmowych bitew o Hoth i Endor. Na imprezę zawitał nawet Peter Mayhew (Chewbacca).

  KOMENTARZE (10)
 • Bitewniaki

  Jedi Academy – preview #9 & #10

  2009-06-26 11:31:38 Wizards

  Rzutem na taśmę Wizardzi prezentują nam ostatnie zapowiedzi „Jedi Academy”. Już za 4 dni premiera dodatku. Bohaterami preview numer 9 i 10 są: Pretorite Vong Warrior i Heavy Clone Trooper.

  Praetorite Vong byli początkowymi siłami Yuuzhan Vongów wysłanymi do walki jeszcze przed inwazją. Wojownicy mieli przygotować ścieżkę dla głównych sił. Yuuzhańskie społeczeństwo jest podzielone na kilka oddzielnych kast, a wojownicy zajmują się jej militarnym ramieniem. Wojownicy są bardziej agresywni i doświadczeni w walce niż pozostałe kasty. Miniaturkowy Pretorite Vong Warrior ma przede wszystkim więcej życia niż zwykli wojownicy Yuuzhan. Daje to szansę na budowę składu opartego na mocniejszych statystykach.
  Heavy Clone Trooper to ciężkozbrojna odmiana zwykłego żołnierza klona. Różni się od przeciętnego klona głównie uzbrojeniem. Wyposażony jest w ciężką broń, która umożliwia mu tworzenie zapory ogniowej. Wyrzutnia rakiet typu Merr-Sonn PLX-1, pistolet blasterowy V-1, detonatory termiczne oraz miny HX2 sprawiają że ta jednostka jest jedną z najniebezpieczniejszych w Wielkiej Armii Republiki. Jest to już drugi Heavy Clone Trooper w Star Wars Miniatures. Pierwszy z nich pojawił się w dodatku The Clone Wars. Z pewnością będzie to miłe wizualne urozmaicenie dla wszystkich grających ciężkozbrojnymi klonami.
  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Bitewniaki

  Znamy już wszystkie statystyki z Jedi Academy

  2009-06-20 15:41:33 forum WotC

  Na 10 dni przed premierą dodatku d Star Wars Miniatures „Jedi Academy” znamy już wszystkie statystyki. Naszym ostatkiem okazała się miniaturka Master K'Kruhk, której statystykę podano dziś rano na forum Wizards of the Coast. Oto i ona:

  Master K'Kruhk VR

  Cost: 52
  Faction: Republic

  Hit Points: 150
  Defense: 20
  Attack: 12
  Damage: 30

  Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Avoid Defeat

  Force Powers: Force 4, Force Heal 20, Force Leap, Lightsaber Deflect

  Wizardzi tym czasem zamieścili dwa kolejne preview (7 i 8) na swojej stronie, zostały one poświęcone miniaturkom: Sith Lord i Pretorite Vong Priest.

  Od początków historii cywilizacji Sithów wielu twierdziło że jest Sithem bądź Lordem Sithów mimo tego, że nie zasługiwali na te tytuły. W początkowych latach społeczności Sithów Lordowie byli kimś ważnym w hierarchii społecznej. Lata później po reformach, tytuł Lorda Sithów był równoznaczny z rycerzem Jedi. Jeżeli byłeś znany jako Lord Sithów, byłeś też znany jako potężny mistrz wiedzy Sithów. Kilku Lordów nosiło przydomek Darth z przyczyn, które do dziś nie są znane. Wielu wierzy, że tytuł Darth był skrótem od tytułu Dark Lord of the Sith (Mroczny Lord Sithów). Miniaturkowy Sith Lord stanie się dobrym zamiennikiem dla używających figurki Dark Jedi Master.  Praetorite Vong byli początkowymi siłami Yuuzhan Vongów wysłanymi do walki jeszcze przed inwazją. Kasta kapłanów była wybrana by rozmawiać z bogami. Kapłani w Praetorite Vong byli przywódcami duchowymi, którzy pokazywali jaką ścieżką powinni kroczyć Yuuzhan Vongowie w początkowych stadiach swojej inwazji. Praetorite Vong Priest będzie podtrzymywał na duchu i wspierał rannych Yuuzhan Vongów w składzie, poprzez umiejętność Scarification dającą +4 do ataku i 10 do Damage zranionym sojusznikom w promieniu 6 pól.
  Nie śpi również oficjalna strona StarWars.com, która zaprezentowała dwóch dobrze znanych nam mistrzów Mocy z Jedi Academy.  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Bitewniaki

  Jedi Academy – preview #6

  2009-06-18 00:24:40 Wizards

  Po niecałych 24 godzinach Wizardzi uraczyli nas kolejnym preview do „Jedi Academy”.

  Jensaarai byli odłamem Zakonu Jedi, który łączył nauki Sithów, fałszywie wierząc, że Jedi ukradli swoją wiedzę od Sithów. Oryginalnie twierdzili, że są prawdziwymi wyznawcami Mocy, ale nauki Sithów zaprowadziły ich na Ciemną Stronę. Większy czas swojego istnienia spędzili ukrywając się, będąc tropieni przez Jedi i Sithów. W drodze wyjątku byli silnymi sojusznikami Jedi w czasie Nowej Ery Jedi. Zakon Jensaarai miał zbliżoną strukturę do Jedi, ale nie posiadał pośredniej rangi. Uczniowie byli niczym padawani, a obrońcy przypominali rycerzy bądź mistrzów. Saarai-kaar była liderką zakonu, jej władza porównywalna była z rangą Wielkiego Mistrza Jedi. Jensaarai Defender stanie się bardzo użytecznym wojem wśród armii walczących z bliska. Jego zbroja redukuje trafienia do 10 punktów zniszczenia przy udanej obronie na 11. Jensaarai ściągnie na siebie też niechciany ogień dzięki Draw Fire, a Lightsaber Deflect i Defense 21 wzmocni znacznie jego obronę.
  I tak powoli zbliżamy się do końca wszelkich zapowiedzi i spoilerów dotyczących „Jedi Academy”. Dziś bowiem poznaliśmy statystyki czterech figurek. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko jedna statystyka, kto wie jaka? Oto smakowite nowości:

  The Jedi Exile VR
  Faction: Old Republic
  Cost: 49
  Hit Points: 120
  Defense: 20
  Attack: 14
  Damage: 20
  Special Abillities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Empathy, Lightsaber Duelist
  Force Powers: Force 2, Force Reneval 1, Force Defense 3, Force Repulse 3
  Commander Effect: „świta” w promieniu 6 pól otrzymuje dodatkowy atak
  Darth Maul, Sith Apprentice VR
  Faction: Sith
  Cost: 43
  Hit Points: 110
  Defense: 20
  Attack: 11
  Damage: 20
  Special Abillities: Unique, Melee Attack, Triple Attack, Vapad Style Fighting
  Force Powers: Force 2, Knight Speed, Sith Rage, Lightsaber Riposte


  The Dark Woman VR
  Faction: Republic
  Cost: 21
  Hit Points: 110
  Defense: 19
  Attack: 10
  Damage: 20
  Special Abillities: Unique, Melee Attack, Light Tutor
  Force Powers: Force 4, Force Cloak, Force Phase  Grand Master Yoda R
  Faction: Republic
  Cost: 55
  Hit Points: 150
  Defense: 22
  Attack: 15
  Damage: 20
  Special Abillities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Ataru Style Mastery (+4 do ataku i Twin Attack jeżeli tylko jeden przeciwnik jest w promieniu 6 pól)
  Force Powers: Force 3, Force Reneval 1, Lightsaber Defense, Lightsaber Throw 3
  Commander Effect: "świta" w promieniu 6 pól otrzymuje +3 do obrony i +3 do ataku

  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum
  KOMENTARZE (23)

  Bitewniaki

  Jedi Academy – preview #5

  2009-06-15 23:12:58 Wizards

  Wizardowski preview numer pięć do miniaturkowego Jedi Academy poświęcony został nowemu Kylowi Katarnowi.

  Kyle rozpoczął swoje życie jako syn pokornych sulońskich farmerów. Utrudniony dostęp do edukacji zmusił go do wstąpienia do imperialnej akademii, by tam zostać szturmowcem. Jan Ors, agentka rebelianckiego wywiadu, pokazała mu, jakie Imperium jest złe. Kyle uległ, został najemnikiem a później rebelianckim szpiegiem. Katarn i Ors wykonali razem wiele misji. Rok po bitwie o Endor duch Jedi Qu Rahna nawiedził Kyle’a i wyjawił mu że jego ojciec był sekretnym sympatykiem Rebelii i dziedzicem Jedi. To zainspirowało go by odwiedzić stary dom rodzinny, gdzie znalazł miecz świetlny ojca. Ten moment rozpoczął jego ścieżkę samouka Jedi, by później stać się mistrzem bitewnym w Akademii Jedi Luke’a Skywalkera, części Nowego Zakonu Jedi. Kyle Katarn, Combat Instructor jest co prawda mniej wszechstronny od swojej wersji Battlemaster, ale w składzie świetnie spełni swoją rolę - szermierza. Dzięki Master of the Force 2 i Lightsaber Riposte hardo będzie mógł odpowiadać przeciwnikom na ich szarże i nadrabiać brak trzeciego ataku. A Commander Effect w postaci Lightsaver Duelist dla sojuszników w promieniu 6 pól wzmocni pozostałych Jedi składu.
  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum


  Po poznaniu statystyk figurek ekskluzywnych z nowych map packów pora przyszła na gwóźdź „Showdown at Teth Palace”, czyli mapki. A oto i one, od lewej New Teth Monastery i Rattatak Arena:

  KOMENTARZE (9)

  Bitewniaki

  Statystyki minisów z map packów

  2009-06-11 01:27:55 KhrysSun

  Serwis KhrysSun.fr wyszperał w sieci dwie nowe i bardzo istotne statystyki. Należą one bowiem do miniaturek ekskluzywnych, które zostaną umieszczone w nadchodzących map packach „The Clone Wars”.

  Drugi w kolejności map pack, po „The Attack on Teth”, to Showdown at Teth Palace, jego premiera nastąpi we wtorek. Jako figurkę ekskluzywną zawierać będzie Asajj Ventress, Separatist Assassin.

  Asajj Ventress, Separatist Assassin
  Faction: Separatists
  Cost: 43
  Hit Points: 110
  Defense: 20
  Attack 12
  Damage: 20
  Special Abillities: Unique, Double Attack, Melee Attack, Twin Attack, Loner, Stealth, Rolling Cleave (raz na rundę, kiedy postać pokonuje przyległego wroga wykonując atak, może natychmiast ruszyć się jedno pole i raz zaatakować kolejną przyległą figurkę, bez prowokowania ataku)
  Force Powers: Force 3, Sith Rage
  Natomiast The Crystal Caves of Ilum zapowiedziany na 18 sierpnia, wzbogaci armie graczy o miniaturkę Luminara Unduli, Jedi Master.

  Luminara Unduli, Jedi Master
  Faction: Republic
  Cost: 40
  Hit Points: 110
  Defense: 20
  Attack 11
  Damage: 20
  Special Abillities: Unique, Double Attack, Melee Attack, Soresu Style (kiedy postać zostaje trafiona atakiem od postaci nieprzyległej, nie otrzymuje obrażeń w przypadku rzutu obronnego na 11), Synergy (z Barriss Offee)
  Force Powers: Force 4, Lightsaber Riposte, Master Speed  KOMENTARZE (15)

  Bitewniaki

  Jedi Academy – preview #4

  2009-06-07 14:11:35 Wizards

  W mijającym tygodniu pojawiła się jedna oficjalna zapowiedź Wiazrds of the Coast do „Jedi Academy”, której podmiotem jest miniaturka Darth Plagueis. O statystykach Sitha już pisaliśmy, ale teraz mamy pełny podgląd na jego kartę i samą figurkę.

  Darth Plagueis był Mrocznym Lordem Sithów znanym ze swojej roli mistrza Dartha Sidiousa, który został Imperatorem Galaktyki. Plagueis był Muunem, dzięki czemu był długowieczny i myślał bardzo logicznie. Te przymioty pomogły mu zapisać się na kartach historii jako Darth Plagueis Mądry, kiedy to nabył wiele wiedzy o Mocy i jej Ciemnej Stronie. Był tak potężny, że jego jedną obawą była utrata całej potęgi. Jego największą zdolnością było kreowanie życia poprzez manipulowanie Mocy, do dziś nie wyjaśniono, czy może to być przyczyna poczęcia Anakina Skywalkera...
  Serwis Wired zamieścił swój własny preview do „Jedi Academy”, w którym jest jedna nowość - Crimson Nova Bounty Hunter.
  Na koniec zdjęcie plakatu z „Jedi Academy”, tym razem już bez mapy. Zamiast nowej lokacji mamy komiks z reklamą dodatku.


  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum
  KOMENTARZE (16)

  Bitewniaki

  Jedi Academy i TCW Map Pack #2 na ISA.pl

  2009-06-01 19:57:59 Mistrz Kirkor za ISA.pl i KhrysSun

  Na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora gry Star Wars Miniatures firmy ISA zamieszczono strony nadchodzących produktów: dodatku Jedi Academy i map packu Showdown At Teth Place. Tym samym poznaliśmy ceny detaliczne dystrybutora oraz oficjalne opisy.
  Od więcej niż tysiąca lat, Jedi szkolili się w ścieżkach Mocy. Od Padawana do Mistrza Jedi, sale ich świątyń i akademie widziały wzrost największej siły dobra jaką kiedykolwiek poznała Galaktyka...

  Jedi Academy to najbardziej ekscytująca kolekcja bohaterów Jedi! Zbierz wszystkie 40 figurek z serii, a wśród nich Qui-Gona, Jinna, Darth Maula, Mroczną Panią, Cade’a Skywalkera i inne znane postacie z długiej historii Akademii Jedi! Postacie w tym rozszerzeniu pochodzą z całej sagi Gwiezdnych Wojen – filmów fabularnych , animowanych, z komiksów i książek. Jako pierwszy zbierz ich wszystkich!


  Premiera „Jedi Academy” nastąpi 30 czerwca, wszyscy chętni mogą już zamawiać boostery na stronie ISA.pl w cenie 52 złotych za sztukę.

  Rozszerz swoją galaktykę wraz z tymi wspaniale pomalowanymi, znakomicie oddanymi w każdym szczególe figurkami, nawiązującymi do filmu i serialu „The Clone Wars”. Wybierz po czyjej stronie walczysz, wybierz mapę i zbierz drużynę. Niech Moc będzie z Tobą.

  Opakowanie zawiera:
 • 2 figurki (jasna i ciemna strona), a są to: Asajj Ventress, Separatist Assassin - ekskluzywna figurka!
 • Clone Trooper
 • dwustronna mapa bitewna

  Ten zestaw kosztować nas będzie 33 złote. Zamawiać go można w tym miejscu. Jego premiera nastąpi za niecałe 2 tygodnie, bo 16 czerwca.  A oto obiecane w podpisie nagłówka statystyki miniaturek z Jedi Academy:

  Anakin Solo 24/40 R
  Faction: New Republic
  Cost: 23
  Hit Points: 50
  Defense: 18
  Attack: 8
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Pilot, Melee Attack, Double Attack, Industrial Repair 30, Synergy (do Solo)
  Force Powers: Force 3, Force Reneval 1, Force Push 2, Lightsaber Block, Unleash The Force 60

  Exceptional Jedi Apperentice 26/40 UNC
  Faction: New Republic
  Cost: 24
  Hit Points: 60
  Defense: 17
  Attack: 8
  Damage: 20
  Special Abilities: Melee Attack, Double Attack, Impulsive Jedi Hunter
  Force Powers: Force 2, Force Reneval 1, Force Push 2, Lightsaber Block, Master Speed

  Pretorite Vong Warrior 39/40 COM
  Faction: Yuuzhan Vong
  Cost: 22
  Hit Points: 60
  Defense: 16
  Attack: 8
  Damage: 10
  Special Abilities: Melee Attack, Cunning Attack, Force Immunity, Thud Bug, Twin Attack, Vondunn Crab Armor 11


  Zdjęcia wszystkich miniaturek dodatku
  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)
 • Loading..