TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Galaxy at War – preview #3

2009-09-29 21:27:53 Wizards

W trzeciej zapowiedzi dodatku „Galaxy at Wars” Wizards of the Coast wzięli pod lupę dwie robocie miniaturki: Battle Droid Sergeant i Commando Droid Capitan.

Separatyści wierzyli, że przytłaczająca siła była odpowiedzią w każdym konflikcie, dlatego używali droidów bojowych według ilościowych potrzeb. Niewiarygodna ilość droidów jaka była na ich usługach musiała być prowadzona przez dobrze zaprogramowane jednostki dowódcze. Roboci oficerowie czy sierżanci mieli władzę nad pozostałymi droidami na polu walki i byli często odpowiedzialni za prowadzenie poszczególnych drużyn. Nawet kiedy droidy dowódcy miały dodatkowe oprogramowanie zależne od ich rangi nadal były narażone na ten sam problem co zwykłe B1 – nie były w stanie kreatywnie myśleć. Ta wada zrobiła z wszystkich droidów jednostki o niskiej odpowiedzialności i reakcji na wydarzenia, które przerastały ich zaprogramowanie. Battle Droid Sergeant to miniaturkowy przedstawiciel klasy dowódczej mający wpływ na ruchy masy droidów bojowych, pomoże z pewnością wszystkim używającym wszelkich robotów. Umiejętność Roger Roger dająca nieunikalnym droidom sojuszniczym, będących w promieniu 6 pól od sierżanta, 10 do Damage’u będzie mogła nie raz przeważyć o losach potyczki. Jest to stosunkowo niewielka nowość, ale za to bardzo przydatna. Battle Droid Sergeant stanie się dobrym rozwinięciem dla rzeszy minisów o średnim koszcie, pokroju Genosian Overseer, wspierających droidy.
Kiedy misja wymaga większej siły niż B1 i większej zwinności niż ta jaką prezentują B2, wtedy jednostki BX Droidy Superkomandosi wkraczają do akcji. Komandosi mają lepsze osłony i są lepiej zaprogramowane niż zwykłe droidy bojowe, przez co są bardziej efektywne w czasie walki. Wszystkie te czynniki sprawiają, że są one niesłychanie drogie. Jak pozostałe Droidy Superkomandosi dowódca jest szybszy i bardziej ludzki od typowego robota bojowego. Kapitan Superkomandosów posiada dodakowe oprogramowanie taktyczne by lepiej dowodzić pozostałymi komandosami, zazwyczaj jest ich od trzech do sześciu w drużynie. Commando Droid Capitan jest klasyczną jednostką wsparcia dla zwykłych Commando Droid, których dodano w „Galaxy at War”, choć jego Commander Effect (Double Attack atak dla wszystkich doridów nie dowódców w promieniu 6 pól od tej postaci) ma bardziej uniwersalny charakter.
Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Bitewniaki

Kolejne spoilery z Galaxy at War

2009-09-28 21:42:01 SWMGamers.com

Fani nie ustają w poszukiwaniach spoilerów z „Galaxy at War”. Po raz kolejny Reek - użytkownik forum SWMGamers.com przekazał światu graczy kilka statystyk z nowego dodatku. Najważniejszą z nich jest nowy Anakin Skywalker, którego „przydomkiem” i stopniem w „Galaxy at War” będzie generał. Pozostałe miniaturki to: A4-Series Lab Droid (znany z dziesiątego odcinka „Wojen Klonów), IG-100 MagnaGuard Artillerist oraz Aqualish Technician. Tym samym znamy już ponad połowę statystyk dodatku, kolejne nowości poznamy już za kilka dni, wraz z oficjalnymi zapowiedziami „Galaxy at War”.

General Skywalker R 29/40
Faction: Republic
Cost: 47
Hit Points: 100
Defense: 20
Attack: 12
Damage: 20
Special Abillities: Melee Attack, Double Attack, Djem So Style, Greater Mobile Attack, Momentum
Force Powers: Force 5, Force Push 2, Knight Speed, Lightsaber Defense
Commander Effect: członkowie drużyny nie będący dowódcami, którzy skończą swój ruch w promieniu 6 pól od tej postaci dostają Momentum


A4-Series Lab Droid UNC 9/40
Faction: Separatist
Cost: 16
Hit Points: 30
Defense: 15
Attack: 0
Damage: 10
Special Abillities: Melee Attack, Repair 30


IG-100 MagnaGuard Artillerist UNC 13/40
Faction: Separatist
Cost: 21
Hit Points: 60
Defense: 16
Attack: 8
Damage: 20
Special Abillities: Melee Attack, Droid, Lightsaber Resistance, Electrostaff +10, Missiles 30

Aqualish Technician C 34/40
Faction: Fringe
Cost: 8
Hit Points: 10
Defense: 13
Attack: 3
Damage: 10
Special Abillities: Melee Attack, Bloodthirsty, Rangefinder (zastępuje atak; przylegli sojusznicy którzy nie ruszali się dostają +4 do ataku przeciwko oddalonym przeciwnikom w tej rundzie)


Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Bitewniaki

Zapowiedź minisów z Galaxy at War na oficjalnej

2009-09-26 09:47:01 StarWars.com

Za zapowiedzi miniaturkowego “Galaxy at War” zabrała się również oficjalna strona StarWars.com. Zaprezentowano nam 4 figurki klonów: Capitan Rex, 501st Commander (jego statystykę znamy od czasu GenConu) oraz kilku pomniejszych, żołnierzy o których już pisaliśmy. Teraz jednak mamy świetną okazję przyjrzeć się zdjęciom kart postaci i figurek w wysokiej rozdzielczości.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Bitewniaki

Galaxy at War – preview #2

2009-09-23 13:00:56 Wizards

W dzisiejszym oficjalnym preview do “Galaxy at War” prowadzonym przez Wizards of the Coast zaprezentowano dwie miniaturki: Hondo Ohnaka i Asajj Ventress, Strike Leader.

Hondo Ohnaka to jedna z niewielu osób w galaktyce, która może osobie powiedzieć, że pojmała Lorda Sithów. A jeszcze mniej może powiedzieć, że pojmało Lorda Sithów i dwóch największych bohaterów Jedi wojen klonów. Tylko Hondo Ohnaka może to powiedzieć, oraz jego piracka załoga, która zrobiła to nie raz lecz dwa. Piratowi rasy Weequay zawsze dopisywało szczęście, a kiedy miał okazję zgarnąć pulę, sięgał po nią śmiało. W ten sposób zarobił dużo pieniędzy oraz wyrzucał z gry tych którzy myśleli, że są jego sojusznikami. Jego chciwość i schematyczność były powodem ograbienia go przez jego własną załogę, a w ostateczności zrujnowały jego wielkie plany. Po pojmaniu Dooku, Anakina i Obi-Wana jego plan zdobycia okupu upadł ponieważ członek jego załogi zadał mu “cios w plecy”. Hondo posiadał jednak swój kodeks honorowy, którym się kierował. Uciekinierzy Jedi pojmali kapitana kiedy odkryli, że Dooku jest już poza zasięgiem. Hondo rozkazał jednak by jego ludzie nie krzywdzili rycerzy i pozwolili im odejść. Miniaturkowy kapitan Ohnaka jest dobrym strzelcem jednostrzałowym. Kombinacja Cunning +20 i Deadeye z Accurate Shot zapewni zadanie 50 obrażeń na samym początku tury.Poczucie frustracji pchnęło popchnęło Asajj Ventress ku Ciemnej Stronie Mocy. To uczucie było spowodowane utratą mistrza Jedi kiedy była młoda i karmione dalej przez porażki jakie popełniała w staraniu się o bycie uczennicą Sith hrabiegoo Dooku, w tym także zabicie Anakina Skywalkera. Podczas wojen klonów jej frustracja osiągnęła zenit. W szczególności kiedy sprawa z huttem Jabbą i jego synem Rottą wyszła na jaw. Później mistrz Yoda i trójka żołnierzy klonów udaremniła jej próbę upokorzenia Republiki przed Toydariańskim królem. Jej żar ostudził udany atak na republikański statek, który przewoził pojmanego Nute'a Gunray'a. Przy okazji pokonała w pojedynku mistrzynię Jedi Luminarę Unduli i padawanke Anakina Ahsokę Tano, które strzegły wicekróla. W ataku pomógł jej zdradziecki kapitan senackich komandosów Fro Argyus, który był szpiegiem na usługach hrabiego Dooku. Asajj odpłaciła się Argauysowi śmiercią za pomoc i próbę zagarnięcia chwały. Asajj Ventress, Strike Leader to nowa miniaturkowa edycja tej popularnej bohaterki serialu “Wojny Klonów”, jest ona dużą indywidualistką z uwagi na umiejętność Niman Style. Połączenie Double Attack i Twin Attack sprawia, że jest zabójcza w starciu z bliska mając aż cztery uderzenia w jednego przeciwnika. Moc Master Speed pozwoli szybko przemieścić się do celu i zaatakować go ze zdwojoną siłą dzięki Twin Attack.
Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Bitewniaki

Kilka statystyk z Galaxy at War

2009-09-20 23:22:17 SWMGamers.com

Użytkownicy forum SWMGamers.com nie próżnują w czasie oczekiwania na dodatek „Galaxy at War” do Star Wars Miniatures. Do premiery pozostał ponad miesiąc, ale to nie przeszkodziło niektórym w otwarciu ich pierwszych boosterów. Oto statystyki trzech rarów, solidarnie z każdej frakcji dodatku po jednej:

General Grievous, Scourge of the Jedi R 10/40
Faction: Separatist
Cost: 63
Hit Points: 130
Defense: 19
Attack: 11
Damage: 20
Special Abillities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Cyborg, Jedi Hunter, Twin Attack
Commander Effect: droidy nie dowódcy w promieniu 6 pól otrzymują dodatkowy atak i +4 do ataku.Commander Cody R 25/40
Faction: Republic
Cost: 23
Hit Points: 50
Defense: 16
Attack: 11
Damage: 20
Special Abillities: Unique, Order 66, Accurate Shot, Deadly Attack, Flurry Attack, Rapport (żołnierze klony kosztują jeden punkt mniej)
Commander Effect: świta z Order 66 w promieniu 6 pól otrzymuje Deadly Attack i Flurry.

Cad Bane VR 35/40
Faction: Fringe Cost: 54
Hit Points: 80
Defense: 19
Attack: 10
Damage: 20
Special Abillities: Unique, Fight, Double Attack, Bounty Hunter +6, Evade, Greater Mobile Attack, Stealth, Twin Attack
Do tej gromadki dodać można jeszcze kilka C i UC:

Commando Droid C 6/40 (a także 7/40)
Faction: Separatist
Cost: 17
Hit Points: 30
Defense: 16
Attack: 7
Damage: 10
Special Abillities: Droid, Squad Firepower, Twin Attack

Commando Droid Capitan UC 8/40
Faction: Separatist
Cost: 24
Hit Points: 50
Defense: 18
Attack: 9
Damage: 20
Special Abillities: Droid, Double Attack, Deadeye
Commander Effect: droidy nie dowódcy w promieniu 6 pól mają podwójny atak

LR-57 Combat Droid UC 14/40
Faction: Separatist
Cost: 30
Hit Points: 70
Defense: 16
Attack: 6
Damage: 20
Special Abillities: Droid, Double Attack, Ambush, Twin AttackARF Trooper C 17/40
Faction: Republic
Cost: 11
Hit Points: 10
Defense: 15
Attack: 8
Damage: 20
Special Abillities: Order 66, Recon, Squad Cover, Stealth

Clone Trooper Pilot C 20/40
Faction: Republic
Cost: 9
Hit Points: 20
Defense: 15
Attack: 8
Damage: 10
Special Abillities: Order 66, Pilot, Evade, Gunner +20

Clone Trooper With Night Vision C 22/40
Faction: Republic
Cost: 13
Hit Points: 10
Defense: 13
Attack: 6
Damage: 20
Special Abillities: Order 66, Accurate Shot

Clone Trooper With Reapiting Blaster 23/40 C
Faction: Republic
Cost: 23
Hit Points: 20
Defense: 14
Attack: 8
Damage: 20
Special Abillities: Order 66, Quadruple Attack

501st Clone Trooper C 28/40
Faction: Republic
Cost: 13
Hit Points: 20
Defense: 14
Attack: 8
Damage: 20
Special Abillities: Order 66, Double Attack, Squad Assault

Senat Commando C 33/40
Faction: Republic
Cost: 20
Hit Points: 50
Defense: 18
Attack: 9
Damage: 20
Special Abillities: Double Attack

Astromech Droid C 37/40
Faction: Fringe
Cost: 8
Hit Points: 40
Defense: 16
Attack: 0
Damage: 0
Special Abillities: Droid, Ion Shield, Override

Rodian Trader C 38/40
Faction: Fringe
Cost: 10
Hit Points: 10
Defense: 14
Attack: 4
Damage: 10
Special Abillities: Medical Supplies, Munition Supplies

Treadwall Droid UC 39/40
Faction: Fringe
Cost: 10
Hit Points: 30
Defense: 16
Attack: 0
Damage: 0
Special Abillities: Droid, It’s trap!, Targeting

Weequay Pirate C 40/40
Faction: Fringe
Cost: 10
Hit Points: 10
Defense: 15
Attack: 8
Damage: 10
Special Abillities: Cunning Attack


Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Bitewniaki

Checklista Galaxy at War

2009-09-20 00:51:36 Wizards

Niezwykle szczęśliwy okazał się wczorajszy dzień dla graczy Star Wars Miniatures czekających na kolejne spoilery z „Galaxy at War”. Otóż na stronie Wizards of the Coast w artykule poświęconemu nowemu dodatkowi zamieszczono jego checklistę, dostępna jest ona tutaj - plik waży 5mb i jest w formacie pdf. Zazwyczaj checklisty internetowe były publikowane dzień lub dwa po premierze dodatku, w tym przypadku regułę złamano. Tak więc w „Galaxy at War” znajdziemy: 15 miniaturek dla Separatist, 18 dla Republic i 7 dla Fringe. Spis można sobie porównać ze zdjęciami miniaturek, o których pisaliśmy w tym newsie. Fanów pierwszego sezonu serialu „Wojny Klonów” bardzo ucieszą tak klimatyczni bohaterowie jak: Nahdar Vebb, czy kapitan Mar Tuuk oraz całe rzesze nowych klonów i droidów. Najbardziej interesujący kawałek checklisty prezentuje się następująco:
Poza spisem figurek znamy też opisy nowych umiejętności i Mocy, oto opisy kilku z nich:
 • Density Projector: na postać posiadająca tą umiejętność nie działają wszelkie Moce ruchowe, ale nie niweluje obrażeń; na przykład Force Push nie odpycha postaci, ale otrzymuje ona zadawane obrażenia.
 • Ground Pilot +[wartość]: każdy sojusznik z Mounted Weapon rozpoczynający swój ruch i będący postacią przyległą do tej postaci dostaje bonus do szybkości o podanej wartości do końca tury.
 • Medical Supplies: postać może dać przyległej postaci umiejętność Heal 10 do końca rozgrywki.
 • Munitions Supplies: postać może dać przyległej postaci umiejętność Grenades 10 do końca rozgrywki.
 • Niman Style: postać dostaje +2 do ataku i obrony jeżeli ma mniej niż połowę bazowych punktów życia.
 • Roger Roger: nieunikalne droidy sojusznicy w promieniu 6 pól dostają +10 do obrażeń.
 • Shii-Cho Style: postać dostaje +4 do ataku i obrony kiedy 3 lub więcej przeciwników znajduje się w promieniu 6 pól.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)
 • Bitewniaki

  Galaxy at War – preview #1

  2009-09-16 18:14:33 Wizards

  Firma Wizards of the Coast na swojej stronie internetowej rozpoczęła dzisiaj oficjalne zapowiedzi miniaturek z dodatku Galaxy at War. Przed nami kilka tygodni interesujących preview, które pewne nie jednego gracza Star Wars Miniatures. Na początek zaserwowano nam figurki Commander Ahsoka i Obi-Wan Kenobi, Jedi General.

  Commander Ahsoka to dowódcze wcielenie młodej Tgorutańskiej padawanki Anakina Skywalkera. Ta niezwykła dwójka bardzo do siebie pasuje i stworzyła bardzo silny związek na lini mistrz-uczeń. Będąca tak impulsywna jak jej mistrz Ahsoka wpada często w kłopoty. Te kłopoty oznaczają stanięcie twarzą w twarz z najpotężniejszymi szumowinami kierującymi Separatystami, włączając w to Asajj Ventress i generała Grievousa. Wielu bardziej doświadczonych Jedi spotyka koniec z ręki tych przeciwników, ale jej zawsze udaje się wyjść cało z opresji, pokazując przy tym że jest tak samo utalentowana co lekkomyślna. Ahoska często współpracuje z innymi mistrzami Jedi niż jej własny. Obie Aayla Secura i Luminara Unduli odznaczają się wielką mądrością i wiedzą jak ją przekazać młodej Togorutance i same uczą się przy tym. Ahsoka nigdy nie uczyła się tylko od jednego Jedi, ale także od żołnierzy klonów. Będąca pośród klonów w Wielkiej Armii Republiki uzyskała spore podstawy i pewność, które z biegiem czasu pozwolą jej dowodzić w czasie bitwy. Miniaturkowa nowa Ahoska świetnie odzwierciedla powyższy opis dzięki umiejętności Rolling Cleave i CE, który rozdaje go sojusznikom. Jest ona trochę mocniejsza w statykach od swojego pierwowzoru z The Clone Wars, a różnica w koszcie budowy jest znikoma – 4 punkty, dlatego nie jeden wybierze nową wersję Ahsoki Tano. W dodatku Moc Lightsaber Deflect została zamieniona na bardziej rozwiniętą Lightsaber Defense, co jest dodatkowym plusem.  Obi-Wan Kenobi, Jedi General to kolejne miniaturkowe wcielenie jednego z najpotężniejszych rycerzy Jedi z okresu wojen klonów. To on pokonał w końcu Dartha Maula, generała Greviousa i swojego byłego ucznia kiedy ten przeszedł na Ciemną Stronę Mocy. Będąc jednym z najlepszych generałów wojen klonów posiadał instynkt, umiejętność dowodzenia i mistrzostwo w formie Soresu, dzięki czemu jego miecz odwrócił losy wielu bitew, które skazane już były na przegraną. Podczas wojen klonów Obi-Wan nosił pancerz podczas walki, ale nie tylko po to żeby go chronił, ale także żeby identyfikować się z klonami, którymi dowodził. Nie patrzył na swoich żołnierzy jak na kawałki mięsa, które można rzucać w wir walki, ale traktował ich z szacunkiem i słuchał rad podczas narad wojennych. Wzajemny szacunek trwał do czasu rozkazu 66. Obi-Wan bardzo nie lubił latać, ale za to często korzystał ze skafandra próżniowego z plecaka odrzutowego. Z lub bez plecaka odrzutowego Jedi był znany z odpowiedniego doboru taktyki, który nie rzadko polegał na zakradaniu się pośród wrogów i atakowania z elementem zaskoczenia. Użył tej taktyki podczas swojego ostatecznego rozrachunku z generałem Greviousem. Obi-Wan Kenobi, Jedi General w grze Star Wars Miniatures stał się jednym z najpotężniejszych dowódców frakcji Republic. Nadaje swoim sojusznikom w promieniu 6 pól dodatkowy atak. Ma bardzo wyrównane statystyki i mistrzostwo w formie Soresu, która w przypadku miniaturki General Obi-Wan Kenobi ze starteru The Clone Wars stała się jedną z ulubionych umiejętności nowych graczy.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (25)

  Bitewniaki

  Zdjęcia wszystkich miniaturek z Galaxy at War

  2009-09-11 09:09:43 forum WotC

  Na oficjalnej stronie Wizards of the Coast zamieszczono artykuł poświęcony miniaturkowemu dodatkowi „Galaxy at War”. Znaleźć go można tutaj. Strona produktu daje nam kilka informacji: data premiery ponownie została przesunięta, tym razem na 27 października, poza tym mamy pewnik, że w najbliższym czasie zaczną ukazywać się oficjalne zapowiedzi.
  Poza oficjalnymi doniesieniami na temat „Galaxy at War” w ostatnim czasie nie zabrakło również tych nieoficjalnych. Parę tygodni temu na amerykańskim oddziale serwisu aukcyjnego e-bay pojawiły się aukcje miniaturek wraz ze zdjęciami. Były to minisy bohaterów serialu „Wojny Klonów”. Wówczas dzięki nietypowemu opisowi aukcji pojawiły się podejrzenia, że są to minisy wykonane własnoręcznie przez fana. Jednak w mijającym tygodniu na forum Wizardów w temacie poświęconym „Galaxy at War” jeden z graczy zamieścił małą autentyczną galerię prawie wszystkich miniaturek - zawierającą również te z aukcji, a w zasadzie 38 sztuk – brakuje jednego R/VR i innej pomniejszej. Powstaje pytanie dlaczego miniaturki z aukcji zostały nazwane fanowskimi? Chodzą słuchy, że na e-bay'owych aukcjach pojawiły się skradzione z fabryki miniaturki z „Galaxy at War”. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że znamy wygląd większości z nowych miniaturek.

  Teraz śmiało możemy powiedzieć, że „Galaxy at War” to po prostu kolejny dodatek poświęcony w 100% tematyce „The Clone Wars”. Można się nawet doliczyć zapowiadanych 16 nowych postaci z „Wojen Klonów”.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)
  Loading..