TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Destiny of the Force – preview #2

2010-11-20 19:05:13 SWMGamers.com i inne

W sieci, a przede wszystkim na stronie SWMGamers.com, pojawiają się co rusz nowe karty z wirtualnego dodatku do Star Wars Miniatures pod tytułem „Destiny of the Force”, nad którym pracuje międzynarodowy komitet graczy. Najciekawszymi minisami z dzisiejszej zapowiedzi przedpremierowej są: nowy Han Solo bez przynależności do frakcji Rebels, łowca nagród Jodo Kast i koordynator wojenny Yuuzhan Vongów Yammosk.A oto lista nowych lub ciekawszych umiejętności z dzisiejszego preview:
Gambler’s Luck – raz na rundę postać może przerzucić atak dodając bonus +4; jeżeli atak się nie powiedzie, postać otrzymuje 10 obrażeń.
Yuuzhan Vong War Coordinator – figurki w twoim składzie posiadające specjalne umiejętności dające bonusy Yuuzhan Vongom lub efekty dowodzenia ograniczone do 6 pól stają się nielimitowane pod względem zasięgu.
Telepathic Insight – podczas rozpoczęcia gry, po poznaniu składu przeciwnika, możesz wybrać jeden efekt dowodzenia, który otrzyma ta postać; każda jego specyfika frakcyjna będzie działała w ten sam sposób na Yuuzhan Vongów.

Kolejne zapowiedzi już niedługo!


Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Bitewniaki

Gra figurkowa Hasbro

2010-11-12 18:59:51

Od kilku miesięcy informujemy Was o tym, że do figurek firmy Hasbro dołączane są karty ze statystykami i podstawki, dzięki którym można te karty przytwierdzić do konkretnej figurki. W ten sposób Hasbro tworzy pewną namiastkę bitewniaka, dając możliwość uproszczonej rozgrywki ludziom, którzy kolekcjonują figurki.

Na kartach znajdziemy sześć statystyk: umiejętność korzystania z Mocy, umiejętności bojowe, inteligencję, umiejętności mechaniczne, przywództwo, siłę. Obok każdej z nich znajdują się punkty przypisane do danej statystyki. Nad imieniem postaci powtórzonych jest wybranych pięć z nich, wraz z dopisanymi punktami bonusowymi. Sama rozgrywka jest dosyć prosta i przebiega wg określonego poniżej schematu.
  1. Razem z przeciwnikiem wybierzcie identyczną liczbę figurek do gry.
  2. Następnie włóżcie karty ze statystykami w podstawki i przytwierdźcie je do figurek.
  3. Wybierz figurkę od której chcesz zacząć i zdecydujcie z przeciwnikiem, który z Was rzuca pierwszy.
  4. Rzuć kością. Dopasuj symbol z kości do symboli znajdujących się na karcie przy danej figurce i odczytaj ilość punktów do niego przypisaną.
  5. Jeśli ten sam symbol znajduje się również nad imieniem postaci to dodaj do liczby punktów wartość się tam znajdującą. Rundę wygrywa gracz z osiągniętą większą ilością punktów. W przypadku remisu powtarzamy rzut.
  6. Przegrana strona wycofuje swoją figurkę z gry.
  7. Wybierz następną figurkę do kolejnej rundy i powtarzaj procedurę do czasu aż, któryś z graczy nie będzie miał więcej figurek.
  8. Gracz, który będzie miał figurki po zakończeniu gry, wygrywa.


Sama gra raczej się rozwijać nie będzie, biorąc pod uwagę, prostotę zasad i fakt, że nie jest to typowy bitewniak, a tylko dodatek do zbierania gadżetów. Niemniej jednak może być przyjemnym urozmaiceniem dla ludzi kolekcjonujących figurki.
KOMENTARZE (12)

Bitewniaki

Destiny of the Force – preview #1

2010-11-07 12:38:32 Holocron

Od dziś rozpoczynamy prezentacje kart z wirtualnego dodatku „Destiny of the Force”, którego tworzeniem zajmuje się międzynarodowy komitet graczy zrzeszony na SWMGamers.com. Więcej na temat samego komitetu możecie dowiedzieć się z z tego newsa.

Zapowiedzi „Destiny of the Force” mają charakter nieregularny i prowadzone są w kilku miejscach równocześnie, to też na Bastionie będziemy je publikować, gdy uzbiera się odpowiednia liczba nowych kart. Same karty mają nowy wygląd i dotyczą zupełnie nowych figurek, których w oficjalnych dodatkach Star Wars Miniatures nie uraczyliśmy. W „Destiny of the Force” będzie więc wiele: nawiązań do Expanded Universe oraz rozwinięć najmniejszych frakcji, tak by te stały się bardziej grywalne.

Poniżej pierwsza piątka kart z „Destiny of the Force”, które na swojej stronie umieścił serwis Holocron.W newsach o preview wirtualnych dodatków, będziemy też zamieszczać tłumaczenia ciekawszych lub zupełnie nowych umiejętności z kart.
Internal Strife – przy rzucie 1 podczas ataku figurka automatycznie przechodzi do składu przeciwnika do końca rozgrywki.
Vicious Attack – zamiast podwójnych obrażeń przeciwnik otrzymuje potrójne obrażenia w przypadku zadania ataku krytycznego.
Dark Aura – koszt: Force 1; zastępuje atak; do końca rozgrywki wrogie postacie w promieniu 6 pól otrzymują bonus -4 do wszystkich rzutów obronnych.
Bravado 10 – postać otrzymuje +4 do ataku i +10 do obrażeń przeciwko przyległym przeciwnikom mającym wyższy koszt budowy.
KOMENTARZE (13)

Bitewniaki

Międzynarodowy komitet na SWMGamers.com

2010-11-03 21:25:11 SWMGamers.com

Od czasu „śmierci Star Wars Miniatures” sieć obiegały różne inicjatywy i pomysły na wskrzeszenie bitewniaka. Wskrzeszenie oczywiście w czystej fanowskiej formie, poprzez kultywowanie gry i rozwijanie jej o kolejne: dodatki, postacie, lokacje i umiejętności. Największe pole manewru dał graczom serwis Bloo Milk, który posiada aplikacje do tworzenia własnych wirtualnych dodatków. Z tej możliwości skorzystało kilkadziesiąt osób, czego efektem są ich autorskie v-sety znajdujące się tutaj.

Znacznie bardziej sformalizowaną formę przyjęli gracze zza oceanu zrzeszeni na forum SWMGamers.com, którzy co roku spotykają się na amerykańskich turniejach Star Wars Miniatures. Postanowili oni założyć międzynarodowy komitet zrzeszający najlepszych graczy ze Stanów (ośmiu najwyżej notowanych na GenConie) oraz miłośników gry spoza USA. Szerokie grono reprezentantów ma więc szansę na uzyskanie mandatu od graczy Star Wars Miniatures z całego świata. Polskę w obradach komitetu reprezentuje komix z Krakowa. Prace tego zgrupowania polegają na prezentowaniu i analizowaniu pomysłów na: całe dodatki, postacie, Moce, umiejętności, statystyki i wszystko inne co, dotyczyć może bitewniaka. Prace komitetu na SWMGamers.com są tajne, dostęp do wątków mają tylko jego członkowie, jednak swój pomysł lub sugestię (w języku angielskim) można napisać na forum SWMGamers.com – jest to najlepszy sposób by poprzeć komitet i przerzucić własną inicjatywę na arenę międzynarodową.

Komitet międzynarodowy na SWMGamers.com ma za cel tworzenie tematycznych wirtualnych dodatków Star Wars Miniatures. Powrócono do formatu 60 figurek w secie, gdzie będzie 16 R i 16 VR. Ważniejszą kwestią są figurki, których z przyczyn licencyjnych nie można produkować i wprowadzać do obiegu za pobraniem opłaty. Dlatego na kartach komitet będzie umieszczał preferowaną figurkę, której tyczy się owa karta. We własnym zakresie można także ulepszać figurkę lub spróbować stworzyć własną.

Pierwszym etapem prac komitetu jest dodatek „Destiny of the Force”, nad którym od dłuższego czasu myślą najtęższe głowy SWMGamers.com. Na Bastionie będziemy regularnie pisali o kolejnych zapowiedziach wirtualnych dodatków jak i decyzjach komitetu. Pierwsze zajawki z „Destiny of the Force” możecie znaleźć w tym temacie na forum Star Wars Games. Poniżej prezentujemy logo dodatku, którego autorem jest armoredgear7 – zwycięzca konkursu ogłoszonego przez komitet.Więcej informacji na temat „Destiny of the Force” już wkrótce!
KOMENTARZE (6)
Loading..