TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Checklista z ''Masters of the Force''

2010-04-15 23:42:01 Wizards

Od czasu wydania „Imperial Entanglements” Wizardsi przestali dodawać checklisty nowych dodatków do boosterów. Od tego czasu checklisty pojawiały się na stronie internetowej Wizards of the Coast w formie elektronicznej dzień po światowej premierze danego dodatku. Nie inaczej było przy okazji debiutu „Masters of the Force”. Od ponad tygodnia można ściągnąć chekclistę dodatku z tego miejsca - plik w formacie pdf waży 1,7mb. Na pierwszej stronie dokumentu znajduje się spis wszystkich miniaturek „Masters of the Force” wraz z przynależnością do frakcji i stopniem rzadkości. Na drugiej zaś umieszczono opisy nowych umiejętności, poniżej prezentujemy tłumaczenie najciekawszych z nich:

 • Cay’s Legacy: kiedy postać zostaje pokonana przez unikalnego wroga, ta figurka musi wykonać rzut obronny na 11, jeżeli nie zda go to dołącza do drużyny przeciwnika do końca rozgrywki; po nieudanym rzucie obronnym nie może wykonać żadnego ruchu do końca tury.
 • Deathstrike: postać dostaje +10 do obrażeń przeciwko celowi, który sąsiaduje z sojusznikiem.
 • Long Shot 20: postać otrzymuje bonus +4 do ataku i +20 do obrażeń tak długo jak ma połowę startowych punktów życia lub mniej.
 • Merciless 20: postać dostaje +20 do obrażeń przeciwko celowi, który ma połowę startowych punktów życia lub mniej.
 • Smuggler’s Luck: jeżeli postać sąsiaduje z figurką z Dejarika (nie ważne czy to sojusznik czy wróg) na początku tury możesz kulać inicjatywę 2 razy; jeżeli kulanie inicjatywy zakończy się remisem w powtórce można ponownie wykorzystać Smuggler’s Luck. Tą umiejętność jednej postaci można wykorzystać tylko w jednej turze.
 • Strong-Willed: postać nie może być celem, na którym używa się Jedi Mind Trick.
 • Teräs Käsi Style: kiedykolwiek ta postać dostanie obrażenia w walce wręcz, redukuje obrażenia do 10; ta umiejętność działa dopiero po wszystkich decyzjach użycia Bodyguard.


  Warto wspomnieć też o tym, że polski dystrybutor Star Wars Miniatures firma ISA otrzymała dostawę „Masters of the Force”, dzięki czemu dodatek zawitał „na półki” sklepów i można go już bez problemu nabywać. Przy okazji premiery „Masters of the Force” na stronie ISA.pl powstała strona produktu, na której umieszczono oficjalny polski opis dodatku:

  Nigdy jeszcze nie było bardziej fascynującego zestawu figurek kolekcjonerskich dla fanów Gwiezdnych Wojen. Wielkie starcia mogą zostać ponownie rozegrane lub przeżywane po raz pierwszy.

  Star Wars Miniatures: Masters of the Force zawiera 40 przekrojowych postaci z sagi Wojen Gwiezdnych, w tym wszystkie osiem stworów z Dejarik Hologame rozegranej przez Chewbacca i R2-D2 w części IV: Nowa Nadzieja. Jest to niedościgniona kolekcja Jedi, bohaterów i złoczyńców z całej historii.

  Pomalowane już figurki są trwałe, kolekcjonerskie i przedstawiają m.in.: Darth Vader, Yoda, Mace Windu, Freedon Nadd, Cay Qel-Droma, Anakin Skywalker, General Han Solo, Lando Calrissian oraz wielu innych.


  Sugerowana cena detaliczna jednego boostera „Masters of the Force” wynosi 55 złotych brutto.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Bitewniaki

  Mistrzostwa Podbeskidzia Star Wars Miniatures 2010

  2010-04-08 21:40:11 Grojkon.com

  Już za 10 dni odbędą się kolejne regionalne mistrzostwa w Star Wars Miniatures. Po Warszawie i Krakowie czas przyszedł na Podbeskidzie, które w niedzielę 18 kwietnia na konwencie Grojkon w Bielsku-Białej będzie miało swój własny turniej rangi mistrzowskiej. Mistrzostwa Podbeskidzia Star Wars Miniatures 2010 to turniej jednodniowy, który ma na celu wyłonić Mistrza Podbeskidzia i Mistrza Podbeskidzia Juniorów (gracze poniżej 13 roku życia). Konwent Grojkon odbędzie się w Zespóle Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki na ulicy Józefa Lompy 11 w Bielsku-Białej. By wziąć udział w turnieju należy zapłacić wejściówkę na konwent i wpisowe do samego turnieju. Akredytacja konwentowa wynosi 10 złotych, a tak zwane turniejowe 15 złotych.  Mistrzostwa Podbeskidzia Star Wars Miniatures rozpoczną się o godzinie 11, planowane zakończenie około godziny 17:30. Jednak organizatorzy proszą zawodników o stawienie się wcześniej by móc dokonać zapisu, należy przynieść spis swojego składu na kartce A4. Preferowane jest też dokonywanie zapisów przez internet. Swoje zgłoszenia wysyłajcie pod adres e-mail turnieje@grojkon.com, z dopiskiem „turniej Star Wars Miniatures”, w zgłoszeniu należy zawrzeć takie informacje jak: imię, nazwisko i miejscowość, z której się pochodzi. Turniej rozgrywany będzie w formacie 200 punktów. Każdy z graczy zobligowany jest do przyniesienia własnej mapy, nośnika do notowania obrażeń, znaczników i kostki d20. Jak można przeczytać w oficjalnym temacie turnieju na forum Grojkonu: gracze są zobowiązani znać i respektować zasady gry, szczególnie dotyczące własnych figurek i zasad specjalnych używanych w wystawionym składzie; w przypadkach spornych wołamy sędziego; jego decyzje też respektujemy. Gracze są zobowiązani do przestrzegania kultury osobistej, zachowania czystości miejsca gry, zachować jak najbardziej kulturalne zachowanie w stosunku do pozostałych uczestników turnieju.

  Nagrodami poza tytułami Mistrza Podbeskidzia i Mistrza Podbeskidzia Juniorów oraz pucharami upamiętniającymi zwycięstwo będą też figurki z dodatku „Masters of the Force” wybierane metodą draftu przez uczestników turnieju. Zostaną także przyznane nagrody losowe – figurki promo ze starszych dodatków Star Wars Miniatures.

  Po szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Podbeskidzia Star Wars Miniatures 2010 odsyłamy zainteresowanych do przewodnika turniejowego (format pdf). Graczom życzymy pomyślnych łowów i niech wygra najlepszy!
  KOMENTARZE (7)

  Bitewniaki

  Premiera ''Masters of the Force''

  2010-04-06 18:39:42

  Dziś gracze Star Wars Miniatures mogą mieć mieszane uczucia. 6 kwietnia 2010 roku jest dniem premiery „Masters of the Force”... ostatniego dodatku do bitewniaka. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was artykuł o „Masters of the Force”, gdzie będziecie mogli: znaleźć spis figurek dodatku, krótki opis oraz dodać od siebie komentarz.  „Masters of the Force” poświęcone zostało przede wszystkim mistrzom Mocy z różnych er i epok. Nowi Jedi lub Sithowie zasilili frakcje: Old Republic, Republic, New Republic, Rebel i Imperial. Ale chyba najbardziej przyciągające uwagę miniaturki znalazły się w frakcji niezależnych. Są nimi potwory z planszowej gry Dejarik, w którą grał Chewbacca i C-3PO na pokładzie Sokoła Millenium w „Nowej nadziei”. Te 8 kreatur pozwoli zrekonstruować stolik Dejarika i rozegrać partyjkę czegoś zupełnie innego niż Star Wars Miniatures.

  Statystyki miniaturek z „Masters of the Force” znajdziecie przeglądając trzy poniższe linki do naszych newsów:

 • statystyki #1
 • statystyki #2
 • statystyki #2

  Póki co dystrybucja „Masters of the Force” jest bardzo skromna. Oficjalny importer firma ISA nie ma jeszcze w swojej ofercie tego dodatku. Natomiast na serwisach aukcyjnych dostępność boosterów „Masters of the Force” jest śladowa.

  Na dzień dzisiejszy wiadome jest, że wydawca Star Wars Miniatures firma Wizards of the Coast ma ważną licencję na gry bitewne i RPG Star Wars do końca maja 2010. Dalszy los Star Wars Miniatures jest na razie nie znany, choć istnieją małe szanse na dalsze utrzymywanie bitewniaka przy życiu. To jeszcze nie czas na żegnanie się z grą, w którą gramy od 6 lat. Czas pożegnań dopiero nadejdzie...


  Temat na forum

  KOMENTARZE (12)
 • Bitewniaki

  Masters of the Force 40/40

  2010-04-05 13:35:20 SWM Communauté Francophone

  Na dzień przed jutrzejszą premierą „Masters of the Force” – ostatniego dodatku do Star Wars Miniatures – znamy wszystkie statystyki miniaturek. Na ten stan rzeczy zapracowali gracze z całego świata, wrzucając statystyki i zdjęcia na różne fora. W przypadku „Masters of the Force” ujawnianie poszczególnych tajemnic dodatku szło całkiem sprawnie, a cała akcja rozpoczęła się zaledwie parę tygodni temu. W tej fanowskiej kampanii zabrakło tylko zdjęć miniaturek w dobrej rozdzielczości. Ostatnim brakującym ogniwem „Masters of the Force” według Christiana z SWM Communauté Francophone był Grievous, Kaleesh Warlord, od którego zaczniemy prezentację 16 „ostatnich” statystyk.

  Grievous, Kaleesh Warlord
  Faction: Fringe
  Cost: 22
  Hit Points: 70
  Defense: 17
  Attack: 9
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Double Attack, Impulsive Shot, Sniper
  Commander Effect: postacie nieunikalne dostają Spotter 10

  Cay Qel-Droma
  Faction: Old Republic
  Cost: 28
  Hit Points: 90
  Defense: 18
  Attack: 10
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Ataru Style, Cay's Legacy (jeżeli ta postać zostaje zabita, przeciwnik zadający śmiertelny cios musi wykonać rzut obronny na 11, gdy go nie zdaje przechodzi do składy Cay’a), Repari 20
  Force Powers: Force 1, Renewal 1, Lightsaber Assault, Lightsaber Precision

  Jedi Sith Hunter
  Faction: Old Republic
  Cost: 15
  Hit Points: 60
  Defense: 17
  Attack: 8
  Damage: 20
  Special Abilities: Melee Attack, Sith Hunter, Stealth
  Force Powers: Force 3, Force Alter

  Voolvif Monn
  Faction: Republic
  Cost: 34
  Hit Points: 100
  Defense: 21
  Attack: 10
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Loner
  Force Powers: Force 4, Anticipation, Force Push 3

  Lord Hoth
  Faction: Old Republic
  Cost: 44
  Hit Points: 130
  Defense: 19
  Attack: 10
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Impulsive Twin Attack
  Force Powers: Force 2, Renewal 1, Lightsaber Block, Master Speed
  Commander Effect: na koniec rundy tej postaci 1 figurka nie będąca dowódcą w promieniu 6 pól od niej może wykonać ruch o dwa pola

  Kit Fisto, Jedi Master
  Faction: Republic
  Cost: 42
  Hit Points: 130
  Defense: 20
  Attack: 13
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Melee Attack, Double Attack, Intuition, Shii-Cho Style
  Force Powers: Force 4, Lightsaber Block, Lightsaber Sweep

  General Solo
  Faction: Rebel
  Cost: 49
  Hit Points: 80
  Defense: 18
  Attack: 9
  Damage: 20
  Special Abilities: Unique, Double Attack, Accurate Shot, Evade, Long Shot 20, Never tell me the Odds
  Commander Effect: unikalni sojusznicy w promieniu 6 pól dostają Long Shot 10

  Gamorrean Bodyguard
  Faction: Fringe
  Cost: 13
  Hit Points: 50
  Defense: 13
  Attack: 4
  Damage: 20
  Special Abilities: Melee Attack, Mighty Swing, Bodyguard

  Chiss Trooper
  Faction: Fringe
  Cost: 16
  Hit Points: 30
  Defense: 16
  Attack: 7
  Damage: 20
  Special Abilities: Squad Assault, Opportunist

  Anakin Skywalker, Force Spirit
  Faction: Rebel
  Cost: 12
  Special Abilities: Speed 4, Light Spirit,
  Commander Effect: sojusznicy w promieniu 6 pól dostają Mettle

  Rodian Diplomat
  Faction: Republic
  Cost: 5
  Hit Points: 20
  Defense: 13
  Attack: 0
  Damage: 0
  Special Abilities: Diplomat, It's a Trap!

  Ghhhk
  Faction: Fringe
  Cost: 17
  Hit Points: 60
  Defense: 18
  Attack: 8
  Damage: 20
  Special Abilities: Dejarik, Melee Attack, Enraging Screech (figurki z Dejarik w promieniu 6 pól dostają +4 do ataku), Painful Screech (zastępuje atak, 10 obrażeń dla każdej postaci w promieniu 3 pól)

  K'lor'slug
  Faction: Fringe
  Cost: 20
  Hit Points: 70
  Defense: 16
  Attack: 8
  Damage: 20
  Special Abilities: Dejarik, Savage, Speed 8, Melee Attack, Defencive Plates (jeżeli postać nie rusza się, to do końca tury dostaje Damage Reduction 10), Poison 20

  Monnok
  Faction: Fringe
  Cost: 19
  Defense: 19
  Attack: 10
  Damage: 20
  Special Abilities: Dejarik, Melee Attack, Melee Reach 2, Smuggler Luck (jeżeli postać sąsiaduje z postacią z sojusznikiem z Dejarik, to na początku tury możesz 2 razy rzucać inicjatywę)

  Na koniec dwa zdjęcia kart miniaturek bardzo rzadkich: Arden Lyn i Ganner Rhysode.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)

  Bitewniaki

  Kolejne statystyki i fotki z ''Masters of the Force''

  2010-04-01 23:17:34 SWM Communauté Francophone

  Po pierwszych, drugich i trzecich newsach ze spoilerami na temat najnowszego minisowego dodatku „Masters of the Force” czas przyszedł na zapowiedź serwisu Wired, który przygotował dla swoich czytelników ekskluzywny materiał. Wired.com udostępnił zdjęcia 3 figurek wraz z kartami statystyk, są to: Freedon Nadd, Lando Calrissian, Rebel Leader i Ng’ok.

  Oficjalna strona StarWars.com również dorzuciła swoje przysłowiowe trzy grosze do promocji „Masters of the Force”, prezentując dwa potwory z Dejarika: Molatora i Mantellian Savripa.  Do statystyk dwóch figurek dotarł również Fixer z forum Star Wars Games:

  Master Windu R
  Cost: 65
  Hit Points: 150
  Defense: 22
  Attack: 16
  Damage: 20
  Special Abilities: Vaapad Style Fighting, Unique, Melee Attack, Tripple Attack
  Force Powers: Force 2, Renewal 2, Force Repulce 3, Lightsaber Riposte, Shatterpoint

  Far Outsider C
  Cost: 11
  Hit Points: 30
  Defense: 14
  Attack: 5
  Damage: 10
  Special Abilities: Crab Armor 16, Force Immunity, Cunning Attack, Melee Attack, liczy się jako Yuuzhan Vong Warrior


  Temat na forum
  KOMENTARZE (13)
  Loading..