TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Mistrzostwa Europy Star Wars Miniatures

2010-09-16 21:36:37

Marzenie wielu graczy z Europy się ziściło, pierwsze mistrzostwa naszego kontynentu odbędą się jeszcze w tym roku. A dokładnie w dniach od 30 do 31 października w podparyskim Wersalu. W pierwszy dzień odbędą się wielkie eliminacje zaś w drugi dzień finały. Mistrzostwa Europy Star Wars Miniatures zostały podpięte pod Mistrzostw Francji Star Wars Miniatures i tak też: zwycięzca turnieju zostanie mistrzem Europy a najwyżej uplasowany Francuz mistrzem swojego kraju, co nie przeszkodzi również w zdobyciu obu tytułów.

Format turnieju to 200 punktów według oficjalnych zasad, FAQ i Erraty. Na każdą rozgrywkę przewidziano czas 60 minut, w finale będzie 80 minut na grę. Pieczę nad turniejem będzie międzynarodowe jury. Istnieje opcja wykupienia przekąski dostarczanej do budynku, w którym będą odbywać się zawody. Nagrody dla zwycięzców ufunduje Hasbro France oraz paryskie sklepy. Imprezie towarzyszyć będą także pomniejsze turnieje oraz pokazy gier planszowych i bitewnych.

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostwa Europy Star Wars Miniatures, a także adresy stron i forów internetowych pod, które powinniście zajrzeć jeżeli jesteście zainteresowani wzięciem udziału, znajdziecie w tym pliku pdf. Jest to informator przygotowany przez organizatorów.

Na koniec może nieco o kulisach organizacji tej imprezy, bo to może ciekawić niektórych bardziej niż zasadny samego turnieju. Pod koniec 2009 roku zawiązała się mała grupa e-mailowa, w której znaleźli się: działacze i gracze z kilku państw Europy. Z czasem nasze grono powiększało się, Polskę w tej grupie reprezentowałem ja (Nestor) i Roman Cupek (organizator Mistrzostw Polski) – choć nasza rola była raczej czysto obserwacyjna. Do przedstawicieli: Francji, Niemiec, Polski, Czech i Zjednoczonego Królestwa dołączyli Szwedzi, Hiszpanie, Belgowie i wielu innych. Dzięki internetowi szybko nawiązaliśmy kontakt i zjednoczyliśmy się w idei organizacji Mistrzostw Europy. Największym problemem była lokalizacja turnieju tej rangi. Podczas Mistrzostw Niemiec Star Wars Miniatures w marcu grupa organizatorów podjęła działania by zawody zorganizować podczas Japan Expo w Paryżu w czerwcu. Przy wsparciu Hasbro France było to możliwe, jednak wygaśnięcie licencji Wizards na Star Wars Miniatures pokrzyżowało plany i Mistrzostwa trzeba było podpiąć pod jeden z narodowych turniejów. Typ padł na Francję, głównie z uwagi na lokalizację Paryża, jako dogodnego punktu logistycznego, do którego znaczna część graczy z Zachodniej Europy będzie mogła się w łatwy sposób dostać. Tydzień temu Christophe "ADX" Collobert, który ma nawet polskie korzenie, poinformował grupę o szczegółach organizacji turnieju będącego jednocześnie Mistrzostwami Europy i Mistrzostwami Francji. We Francji jest bardzo duża tradycja rozgrywania tego typu imprez. Już dziś swoje przybycie do Wersalu zapowiedziała spora grupa Niemców, Anglików i graczy z Beneluxów. Swoją obecność potwierdzili też: Czesi, Szwedzi, Duńczycy, Włosi, Szwajcarzy i Hiszpanie; co prawda nie w takich ilościach jak wcześniej wymieniane nacje. Zapowiada się więc na europejski przełom, który być może będzie przetarciem szlaku do przyszłych międzynarodowych imprez, nie koniecznie w Star Wars Miniatures. Mimo wielu przeciwności losu uda się zorganizować Mistrzostwa Europy, czy Polacy pojawią się na tym turnieju? To zależy drodzy gracze tylko i wyłącznie od nas.
KOMENTARZE (11)
Loading..