TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Vengeance

2011-08-18 22:42:12 SWMGamers.com

Za nami premieraRogues & Renegades” – drugiego wirtualnego dodatku do Star Wars Miniatures stworzonego przez międzynarodowy komitet graczy zrzeszony na SWMGamers.com. A tymczasem fani zza oceanu zapowiedzieli kolejny pełny dodatek, który nazwano „Vengeance” („zemsta” po polsku). Póki co wiadomości na temat tego tworu są skąpe, pewne jest że każda z dziesięciu frakcji otrzyma po 6 nowych e-miniaturek (w sumie będzie 60 sztuk), a w dodatku pojawi się cała drużyna Omega. Potwierdzonymi postaciami są jak na razie: Republic Commando Atin i Republic Commando Fi. Nie podano daty wydania „Vengeance”, ani nie skonkretyzowano kursu, według którego dobierane będą miniaturki.

Co ciekawe przy okazji premiery „Vengeance” wydany zostanie także kolejny mini dodatek, będzie to „The Cantina Brawl” („rozróba w kantynie” po polsku). Spodziewać się należy 12 miniaturek mocno związanych z popularnymi barowymi bójkami. Wiadome jest, że szumowin i moczymord w Star Wars Miniatures nigdy za wiele!KOMENTARZE (4)

Bitewniaki

Premiera ''Rogues & Renegades''

2011-08-16 22:19:33 SWMGamers.com

Na tegorocznym GenConie, który odbył się na początku sierpnia, miejsce miała premiera drugiego wirtualnego dodatku do Star Wars Miniatures, stworzonego przez międzynarodowy komitet graczy zrzeszony na SWMGamers.com. O „Rogues & Renegades” pisaliśmy kilkukrotnie, prezentowaliśmy nawet dwie zapowiedzi – niestety z przyczyn politycznych nie udało nam się dociągnąć ich do końca... Mimo tego, że od oficjalnej premiery minęło kilka tygodni, to w rzeczywistości wszystkie karty dodatku można było znaleźć w internecie niecały miesiąc przed „ostatecznym ujawnieniem” v-setu. Chętnych do zapoznania się z zasobami i walorami „Rogues & Renegades” zapraszamy do tego artykułu, gdzie będziecie mogli przejrzeć wszystkie karty dodatku oraz znaleźć link do pliku pdf ułatwiającego drukowanie kart. Zaś w tym miejscu na forum Bastionu możecie podyskutować na temat „Rogues & Renegades”.

Jakby tego było mało, komitet postanowił nie poprzestawać tylko na dużym dodatku i wydał dwa mini v-sety na GenConie 2011. Pierwszy z nich to „Epic Duos”, który wprowadza do gry niesamowicie silne postacie, kosztujące więcej niż 100 punktów. Drugi zaś to „Battle of Theed Palace”, czyli mały bonusik do „Rogues & Renegades” nawiązujący do „Mrocznego widma”.

Życzymy udanej zabawy z nowymi wirtualami!
KOMENTARZE (4)

Bitewniaki

''Star Wars: X-Wing Miniatures Game'' – nowy bitewniak, nowy początek - UPDATE

2011-08-04 19:11:00 Fantasy Flight Game

Wczoraj informowaliśmy Was o nowej grze karcianej, którą wydawać będzie firma Fantasy Flight Game. Kontrakt licencyjny Fantasy Flight Game z Lucasem obejmuje także prawo do tworzenia gier RPG i bitewniaków! Można zatem uznać, że bitewniakowe bezrybie dobiega końca, bowiem na początku 2012 roku pojawi się nowa gra. Póki co mamy szczątkowe dane na jej temat, a pierwszym zestawem startowym do gry będzie tytułowy Star Wars: X-Wing Miniatures Game. Na stronie producenta możemy znaleźć następujący opis tego zestawu:X-Wing jest grą taktyczną nawiązującą do walk statków kosmicznych, w której gracze przejmą kontrolę nad potężnym rebelianckim X-Wingiem i zwinnym myśliwcem TIE. Zmierzą się przeciw sobie w szybkim pojedynku przy użyciu dobrze dopracowanych i malowanych miniaturek. X-Wing pozwoli odtworzyć ekscytujące bitwy kosmiczne Star Wars dzięki kilku scenariuszom. Wybierz swoją załogę, zaplanuj manewry i wypełnij swoją misję!

Starter X-Wing zawiera wszystko, co będzie potrzebne do rozpoczęcia własnych bitew, zarówno scenariusze, karty jak i statki. Do tego dojdzie prosty zestaw zasad dający fundamenty gry, która będzie rozwijana waszymi ulubionymi statkami i postaciami z uniwersum Star Wars.


Zestaw startowy X-Wing będzie kosztował 40$, ma składać się z 6 elementów i umożliwi grę dwóm graczom. Na więcej informacji musimy cierpliwie czekać.

UPDATE:
W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia, na których możemy zobaczyć niektóre modele z gry oraz ogólny widok rozgrywki, które prezentujemy poniżej:
KOMENTARZE (18)
Loading..