TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

Imperium Atakuje - recenzja zestawu podstawowego

2015-08-28 11:57:5010-tego sierpnia na półkach sklepowych w Polsce pojawiło się Imperium Atakuje - gra planszowo-figurkowa oparta na systemie Descenta (a ten z kolei korzystał z mechaniki Dooma). Imperium jest grą przeznaczoną dla 2 do 5 graczy i oferuje dwa odmienne tryby rozgrywki - kampanię oraz system potyczek. Wielu graczy wygląda nowych produktów ze stajni Fantasy Flight Games (u nas wydawanych przez Galaktę) ze sporą dozą oczekiwań. Często też poza ich spełnieniem, firma skutecznie drenuje ich portfele – tworząc gry wciągające, ale wymagające stałego rozwijania. Jak stało się tym razem? Zapraszam do recenzji zestawu podstawowego, która powstała dzięki uprzejmości firmy Galakta. Czytaj dalej.


KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

Gozanti i 8-ma fala dodatków do X-winga

2015-08-27 00:02:34 Internety i FFG

Światło ujrzała zapowiedź nowej fali statków do X-winga, oraz kolejnego imperialnego okrętu do formatu Epic! Pod pewnym względem jest ona wyjątkowa, bowiem FFG wkracza w niezbadane przez nich dotąd tereny - to pierwsza seria rozszerzeń wprowadzająca statki z nowego kanonu. Krążownik Gozanti, Duch z Upiorem, oraz prototyp TIE Advanced'a - wszystkie one pochodzą bądź był mocno eksponowane z serialu Rebelianci. Fani EU i starego kanonu nie zostają jednak bez niczego, do Szumowin dołączą dwa pojazdy łowców nagród należące do Zuckussa i Dengara.

Duch (VCX-100)


Najsłynniejszy VCX-100 galaktyki - i prawdopodobnie najtrudniejszy do odnalezienia - Duch to masywny, ciężko opancerzony i wyposażony w potężne osłony rebeliancki transportowiec, który prawie nie zmieścił się w grze jako statek na dużej podstawce w trybie Standard. Nie znaczy to, że z tego powodu nie wpłynie na nią znacząco: Rozszerzenie Duch zawiera pomalowanego VCX-100 w skali 1/270 o wyjątkowo mocnych statystykach: posiada on 4 punkty ataku, 0 zwrotności, 10 kadłuba i 6 osłon.

Ponadto VCX-100 nie jest jedynym statkiem jaki znajdziemy w zestawie. Towarzyszy mu jego prom bojowy, który sam w sobie jest zabójczym statkiem na małej podstawce o wartości ataku równej 3. Dzięki swojemu frontalnie zamontowanemu działu laserowemu, z możliwością dodania wieżyczki, czy załoganta, będzie on cennym nabytkiem w dowolnej rebelianckiej eskadrze. Można go także wprowadzić do gry zacumowanego do Ducha przy pomocy tytułu Upiór. Razem, te dwa statki sprawią wiele niemiłych niespodzianek wrogim eskadrom i stanąć w szranki z najpotężniejszymi wrogami.

Dodatkowo zestaw zawiera 8 kart statków, 16 kart rozwinięć, 2 wskaźniki manewrów, nową misję, zasady wystawiania do gry zacumowanego Upiora i wszystkie potrzebne żetony.TIE Advanced Prototype


Osobiście wyznaczony przez Dartha Vadera do polowania na niedobitki zakonu Jedi, Inkwizytor dostał w swoje ręce najnowocześniejszą imperialną technologię. Dotyczyło to także prototypu myśliwca TIE Advanced, który w tamtym czasie był przełomowym usprawnieniem swojego klasycznego poprzednika.

Odpowiednio przystosowany do umiejętności Inkwizytora i powagi jego misji, prototyp został wyposażony w szybsze silniki, rozkładane płaty skrzydeł i wyrzutnie rakiet mogącą pomieścić XX-23 S-Thread Tracers śledzące ruch trafionej nimi ofiary w galaktyce.

Zestaw, obok samego modelu zabójczego myśliwca, zawiera także 4 karty statków, w tym samego Inkwizytora. Poza tym znajdziemy w nim 5 kart rozwinięć, wskaźnik manewrów i wszystkie żetony potrzebne do wyruszenia na podbój gwiazd!Mist Hunter


Renomowany Łowca rasy Gand, Zuskuss i jego charakterystyczny myśliwiec G-1A debiutują w X-wingu dzięki temu rozszerzeniu. Zmodyfikowany okręt stoczni Byblos Drive Yards, Mist Hunter, oferuje Zuckusowi i jego partnerowi-droidowi 4-LOMowi mnogość sposobów na przechytrzenie oraz schwytanie ich ofiary. Jego wyspecjalizowane oprzyrządowanie czyni z niego niezwykle uniwersalną konstrukcję, a do jego uzbrojenia zaliczają się podwójne działa szturmowe oraz generator promienia ściągającego.

W grze X-wing Mist Hunter jest statkiem na małej podstawce o 3 atakach, 1 punkcie zwrotności, 4 kadłuba i osłon. Chociaż rodzima stocznia tego myśliwca, Byblos Drive Yards, nigdy nie słynęła z produkcji dobrej jakości, udawało jej się utrzymać ruch w biznesie dzięki swojej otwartości na wprowadzania nielegalnych modyfikacji do swoich projektów. Gracze znajdę je wśród dziewięciu kart ulepszeń załączonych w zestawie, w tym nielegalne Urządzenie Maskujące (Cloaking Device) i Generator promienia ściągającego (Tractor beam), który jest doskonałym i tanim narzędziem dla dowódców o bystrym zmyśle taktycznym.

Poza pomalowanym myśliwcem G-1A i wspomnianymi kartami rozwinięć, Mist Hunter wprowadza karty statków zarówno Zuckussa jak i 4-LOMa, oraz dwie nieunikatowe, a także wszystkie żetony potrzebne do pochwycenia niczego nie spodziewających się ofiar.


Punishing One


Z premierą tego rozszerzenia frakcja Szumowin i Nikczemników zyska swój pierwszy statek na dużej podstawce wyposażony w wieżyczkę. Punishing One to prywatny statek łowcy nagród Dengara, ordynarnego i scybernetyzowanego Korelianina. Pomimo niechlujnego wyglądu, miał reputację jednego z najbardziej skutecznych najemników galaktyki, co pozwoliło mu stać się częścią elitarnej grupy łowców nagród jaką Darth Vader wynajął po Bitwie o Hoth w celu odnalezienia Sokoła Millenium.

Podobnie sam Punishing One był czymś więcej niż tylko lekko uzbrojonym JumpMasterem 5000, którym mógł się zdawać. Wyposażony we wzmocnione silniki i ulepszone systemy uzbrojenia zawierające wyrzutnię torped i astromecha-strzelca, Punishing One, podobnie do swojego właściciela przedkładał czystą siłę nad elegancję.

Rozszerzenie Punishing One zawiera pomalowany statek JumpMaster 5000 na dużej podstawce, wyposażonego w wieżyczkę o ataku wartości 2 punktów, 2 zwrotności, 3 kadłuba i 4 osłon. Na uwagę zasługuje jego asymetryczny wskaźnik manewrów. Ponadto wyposażony w kartę tytułu Punishing One może on wykonać ataki z wartością 3.

Poza wyżej wspomnianymi elementami, zestaw zawiera czternaście kart rozwinięć, cztery karty statków (w tym najbardziej osławionego pilota tego statu, tzn Dengara). Potrafi on raz na rundę odstrzelić się wrogowi w jego polu rażenia, który go zaatakował. Ta umiejętność zyskuje dodatkowe atuty w połączeniu z kartami zawartymi w rozszerzeniu - elitarnymi talentami pilotów, załogantami, Astromechem z odzysku - dzięki większej liczbie ataków jakie statek może wykonać.Gozanti


Do sił Imperium dołączy też nowy Epicki Okręt - poznany po raz pierwszy w Mrocznym Widmie i wykorzystywany w Wojnach Klonów, a potem Rebeliantach, krążownik Gozanti. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy także 2 modele TIE Fighterów z alternatywnym (niebieskawym) schematem kolorystycznym, 11 kart statków, 26 kart rozwinięć i wszystkie wskaźniki manewrów, karty obrażeń, żetony, czy inne elementy potrzebne do grania. Rozszerzenie pozwoli nam także rozegrać cztery misje Cinematic Play.

Gozanti to wysoce uniwersalny i ciężko uzbrojony okręt, mogący funkcjonować zarówno jako transportowiec, jak i krążownik, dzięki czemu był chętnie wykorzystywany przez różne organizacje. Imperium aby dostosować je do swoich potrzeb wzmocniło opancerzenie, silniki i uzbrojenie. Dodatkowo, imperialni inżynierowie dodali do projektu uchwyty dokujące, umożliwiające krążownikowi Gozanti przewożenie własnej eskorty myśliwców.

Chociaż okręt jest zbyt duży dla formatu Standard, jego model jest wykonany w skali 1:270. Zestaw zawiera także kartę statku Gozanti, 10 dla TIE Fighterów, w tym dwójkę asów, odpowiednią porcję zasad, oraz mnóstwo kart rozwinięć, w tym Agenta Kallusa.


KOMENTARZE (11)

Bitewniaki

Imperium Atakuje

2015-08-08 14:24:37 GalaktaZa dni odbędzie się polska premiera Imperium Atakuje, kolejnej gry od Fantasy Flight Games wydawanej u nas przez Galaktę. Za oficjalną stroną polskiego dystrybutora:

Imperium Atakuje to epicka przygodowa gra planszowa dla 2-5 graczy osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Potężna armia imperialna oraz grupa zabójczych łowców nagród staje do walki ze śmiałymi bohaterami Rebelii w szeregu misji taktycznych. Stawkę epickiej kampanii podnosi obecność legendarnych postaci w rodzaju Dartha Vadera, czy Hana Solo. Każda bitwa kończy się klimatycznym starciem finałowym pomiędzy Imperium, a Sojuszem Rebeliantów.

Dodatkowo specjalne zasady rywalizacji dwuosobowej pozwalają graczom budować armie i ścierać się w niezależnych konfrontacjach odwzorowując epickie bitwy znane z sagi Gwiezdnych Wojen lub tworząc własne scenariusze potyczek!

Dzięki 34 plastikowym figurkom, ponad 200 kartom, z górą 50 modułowym kafelkom planszy i wielu innym elementom Imperium Atakuje staje się Twoją szansą, aby zmienić losy odległej galaktyki…

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
* 34 plastikowe figurki * 11 kości * 6 arkuszy bohaterów * 1 wskaźnik rundy/zagrożenia * 39 kart rozstawienia * 10 kart misji fabularnych * 14 kart misji pobocznych * 18 kart agend * 5 kart pomocy * 2 karty misji konfrontacyjnych * 81 kart klas * 36 kart przedmiotów * 18 kart nagród * 12 kart stanów * 42 karty dowodzenia * 12 kart zaopatrzenia * 60 naklejek identyfikacyjnych * 59 kafelków planszy * 45 żetonów obrażeń * 35 żetonów zmęczenia * 12 żetonów sojuszników * 4 żetony drzwi * 8 żetonów skrzynek * 8 żetonów terminali * 20 żetonów identyfikacyjnych * 20 żetonów misji * 15 żetonów stanów * 1 żeton wejścia * 1 żeton inicjatywy * 4 żetony aktywacji * 4 plastikowe podstawki * 1 Zasady wprowadzające * 1 Kompletny podręcznik zasad * 1 Podręcznik kampanii * 1 Zasady konfrontacji *

Zawiera dodatkowo zestawy figurkowe Luke Skywalker i Darth Vader.


Zestaw podstawowy jest dostępny w cenie 384,90zł i można go zamawiać w przedsprzedaży. Galakta wyda też rozszerzenia do zestawu:

II połowa 2015:
 • Generał Weiss, Dowódca polowy (79,90 zł)
 • Doborowy gwardzista (39,90 zł)
 • IG-88, Droid zabójca (39,90 zł)
 • Han Solo, Łajdak (39,90 zł)
 • Chewbacca, Wierny Wookie (39,90 zł)
 • Rebelianccy żołnierze (59,90 zł)
 • Rebelianccy sabotażyści (59,90 zł)

IV kwartał 2015:
 • rozszerzenie Bliźniacze Cienie
 • Boba Fett, Niesławny łowca nagród
 • R2-D2, Oddany astromech i C-3PO, Kontakty ludzie-roboty
 • Kayn Somos, Dowódca Żołnierzy

KOMENTARZE (6)
Loading..