TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

8-ma fala rozszerzeń do X-winga już zaraz u nas

2016-03-04 22:20:44 GalaktaGalakta właśnie zapowiedziało premierę polskiej wersji językowej 8 fali rozszerzeń do gry figurkowej X-wing. Nowych statków możemy się spodziewać już w drugiej połowie bieżącego miesiąca, czyli naprawdę niedługo. Dla przypomnienia, poniżej nadchodząca fala:

„Duch” – większy od popularnych pojazdów z serii YT, bardziej przestronny i podatny na modyfikacje. Słynni rebelianci z Lothala pod wodzą Hery Syndulli korzystali z mocno spersonalizowanego VCX-100 „Ducha”, wyposażonego w zakłócacz czujników, zestaw działek i unikatowy, zadokowany na pojeździe prom.
TIE Inkwizytora – potężny myśliwiec, wyposażony w zmodyfikowane silniki, wyrzutnie pocisków i rozkładane płaty skrzydeł. Zadaniem Inkwizytora było odszukanie i dopadnięcie członków zakonu Jedi nawet w najodleglejszych zakątkach galaktyki. Ten statek miał mu to umożliwić.
"Łowca z Mgieł" – dzięki wyspecjalizowanej technologii repulsorowej G-1A jest zaskakująco zwrotnym i szybkim myśliwcem, a siła ognia i mocne osłony czynią go popularnym statkiem pośród najemników.
"Karząca ręka" – lekko uzbrojone frachtowce typu JumpMaster 5000 są często modyfikowane i chętnie personalizowane. Bezlitosny łowca nagród Dengar wyposażył swój statek "Karzącą Rękę" w poczwórne działko laserowe, wyrzutnię torped protonowych i usprawnioną maszynownię.

Więcej informacji o fali znajdziecie na stronie polskiego wydawcy, tutaj.


Ponadto zbliża się data oficjalnego światowego turnieju X-wing Endor Open w Warszawie, któremu ma towarzyszyć wydarzenie Hangar Bay.

Według jego zasad, gracze przygotowują dwie eskadry po 100 pktów, przy czym każda z nich musi należeć do różnych frakcji. Talia obrażeń i żetony przeszkód pozostają wspólne. Każda runda tego formatu zaczyna się od konfrontacji z przeciwnikiem i jego eskadrami. Obydwoje graczy wybiera wtedy zestaw statków przeciwnika i wybiera jeden ze swoich, z które skorzysta przy tej walce. Każdy Hangar Bay będzie trwał 3 takowe rundy, po których będzie wyłaniany zwycięzca. Nagrodami w tym wydarzeniu będą promocyjne karty, a właściwie jedna, dwustronna. Dla uczestników, którzy otrzymają wystarczającą ilość punktów przewidziana jest także specjalna, plastikowa wersję tej karty, z podkreślonymi delikatną, błyszczącym wykończeniem samych wizerunków statków. Jest to pierwsza plastikowa, oficjalna karta do gry X-wing w historii.
W każdej rundzie gracz może otrzymać: 5 punktów turniejowych za zwycięstwo, 3 punkty za zwycięstwo zmodyfikowane, 1 punkt za remis i nie zdobywa żadnych punktów za przegraną. Wszyscy uczestnicy Hangar Bay otrzymają jedną kopię przedstawionej wyżej karty w wersji zwykłej.

Dodatkowej nagrody będą przyznawane według poniższej rozpiski punktowej:

6-11 punktów turniejowych = 1 dodatkowa kopia karty w zwykłej wersji
12-15 punktów turniejowych = 1 dodatkowa kopia karty w zwykłej wersji, 1 kopia karty w wersji plastikowej

Od ostatniego dnia lutego można zakupić bilety na sam turniej, który odbędzie się 30.04 - 2.05. Poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, zdobyć będzie można możliwość udziału w prestiżowym turnieju, który odbędzie się podczas tegorocznego Star Wars Celebration w Londynie. Więcej szczegółów tutaj.

A tutaj można znaleźć oficjalne wydarzenie na Facebooku.
KOMENTARZE (5)

Bitewniaki

Chińczyk oraz Węże i drabiny

2016-03-01 20:02:14 Trefl

W sprzedaży, na naszym rynku, znalazł się zestaw dwóch klasycznych gier planszowych w wersji Star Wars. Firma Trefl wydała gwiezdno-wojennego Chińczyka oraz Węże i drabiny. Za opakowanie zawierające obie gry zapłacić trzeba 36,99 zł. Nabyć je można w tym miejscu lub w wybranych sklepach z zabawkami na terenie kraju.


KOMENTARZE (4)
Loading..