TWÓJ KOKPIT
0

Bitewniaki

X-wingowa rywalizacja

2016-05-20 20:19:31 Galakta

Galakta udostępniła nowe standardowe zasady turniejowe, które wyjaśniają wszystkie regulacje na turniejach, oraz same arkany ich organizacji.

Na początku tego miesiąca odbył się też Endor Open, podczas którego zwycięskie pierwsze miejsce zdobył Piotr Kuc. Poza samymi nagrodami, otrzymuje on Zaproszenie na Coruscant, czyli ostateczny turniej System Open Series w Londynie. Drugie miejsce zajął Jakub Michalak. Gratulujemy zwyciezcom i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.

Tutaj znajdziecie album na Facebooku uwieczniający to wydarzenie.
KOMENTARZE (0)

Bitewniaki

Zapowiedź "Bohaterów Ruchu Oporu"

2016-05-13 20:07:04 Galakta

Galakta zapowiedziała kolejne rozszerzenie do X-winga o nazwie "Bohaterowie Ruchu Oporu", w którym znajdziemy dwa nowe modele statków nawiązujące do "Przebudzenia Mocy". Poniżej prezentujemy informację, którą na swojej stronie zamieścił dzisiaj polski dystrybutor gry.

Bohaterowie Ruchu Oporu wprowadzają do gry najważniejsze postaci z najnowszej części Star Wars. Wprost z ekranów kin na stoły graczy trafią Rey, Finn, Han Solo i Poe Dameron. Rey i Han Solo pokierują nową wersją Sokoła Millenium, którego nowy model wiernie reprezentuje statek, który znalazł się w filmie, podczas gry Poe zasiądzie za sterami swojego niezawodnego X-winga T-70. Moc przebudziła się – odpowiedź na jej wezwanie!

Poza dwoma wysokiej jakości modelami statków, Bohaterowie Ruchu Oporu wprowadzają do gry 10 kart statków, 18 ulepszeń i wszystkie potrzebne do gry znaczniki manewrów i żetony. Oznacza to, że w zestawie znajdą się m. in. nowi piloci, Poe Dameron z zawrotną wartością pilota „9”, karty statków zarówno dla Hana Solo jak i Chewbacci z nowymi zdolnościami, nowe karty talentów elitarnych pilotów, czy unikatowy Tytuł dla Sokoła Millennium i Czarnego.

Sokół Millennium

Nowy Sokół Millennium znacząco różni się od tego, którego można znaleźć w rozszerzeniu Sokół Millennium. Nie tylko model wykazuje znaczące różnice i wiernie oddaje stan statku w filmie Przebudzenie Mocy, ale również jego tytuł wprowadza do gry nową zdolność. Sokół Millennium w zestawie Bohaterowie Ruchu Oporu przypomina bardziej statek zwinnie pilotowany przez Rey w Przebudzeniu Mocy, niż jego wersję, za której sterami zasiadał Han Solo, charakteryzujący się tym, że potrafił wyjść bez szwanku z najtrudniejszej sytuacji. Nowy Sokół Millennium pozwoli na częstsze łapanie wrogów w zasięg strzału, stając się bardziej agresywnym statkiem.

Oczywiście wśród Bohaterów Ruchu Oporu nie mogło zabraknąć karty Poego Damerona. Model jego X-winga jest starannie wykonany i pomalowany w dobrze znane z filmu kolory. Zmieniono także kilka drobnych detali, w tym astromecha, który teraz przedstawia wiernego kompana i przyjaciela Poego – BB-8. Co ciekawe jego zdolność nie różni się od jego poprzedniej wersji:
To, co na prawdę wyróżnia tę wersję karty, to niesamowita wartość umiejętności pilota podniesiona z „8” do „9”. Zwiększa to oczywiście koszt statku z 31 do 33 punktów, jednak jednocześnie stawia Poego wśród najlepszych i najszybszych pilotów w całej grze X-wing, gdzie bazową wartość „9” posiadają tylko tak znane karty jak Darth Vader czy Wedge Antilles.

Masz tę Moc!
Bohaterowie Ruchu Oporu przybędą do polskich sklepów już w III kwartale 2016. Przygotujcie się na walkę z Najwyższym Porządkiem za pomocą broni, które zaskoczą niejednego pilota.


Zawartość pudełka z zestawem "Bohaterów Ruchu Oporu" będzie wyglądać następująco:
  • 1 instrukcja
  • 27 żetonów
  • 2 wskaźniki manewrów
  • 28 kart
  • 2 pomalowane statki z podstawkami i kolumnami

KOMENTARZE (8)
Loading..