TWÓJ KOKPIT
0

Księga Boby Fetta

Temuera Morrison szczerze o drugim sezonie „Księgi Boby Fetta”

2024-01-06 16:34:32

Temuera Morrison zajmuje się obecnie promocją filmu „Aquaman i Zaginione Królestwo” w reżyserii Jamesa Wana. Przy tej okazji udzielił wywiadu #Newshub. Wywiad ten można obejrzeć poniżej, początek dotyczy „Księgi Boby Fetta”.

Tutaj padło pytanie, o drugi sezon. Morrison stwierdził, że na tę chwilę nic na ten temat nie wie. Mówił, że oczywiście jest zainteresowanie, także ze strony fanów, ale ostatni okres dla Disneya i Hollywood wiąże się również z ograniczeniami budżetowymi. Chodzi głównie o strajki, ale i wyniki Disneya i Disney+, gdzie Bob Iger zarządził pewne cięcia. W tym kontekście aktor nie ma pojęcia, czy cokolwiek się ruszy w temacie.

Natomiast warto obejrzeć fragment filmiku, gdyż Morrison wspomina pracę z Robertem Rodriguezem i mówi o wspólnym śpiewaniu. Następnie sam wykonuje gwiezdno-wojenną piosenkę o banthach, Pike’ach, Bobie i Tatooine.


KOMENTARZE (11)

Księga Boby Fetta

James Mangold o swojej wersji Boby Fetta

2023-07-03 19:00:30

Jak dobrze pamiętamy, zanim powstała „Księga Boby Fetta”, czy nawet „The Mandalorian”, Simon Kinberg pracował nad scenariuszem do spin-offu o Bobie. Film nie miał szczęścia. Początkowo wydawało się, że będzie to drugi spin-off po „Łotrze 1”, który tak naprawdę pojawił się w grze jako trzeci. Jakiś czas po ogłoszeniu nowych filmów zapowiedziano spin-offy Lawrence’a Kasdana („Han Solo”) i właśnie Kinberga. Jednak, gdy „Łotr 1” wszedł do gry, szybko zajął pierwsze miejsce, jako produkcja, która trafi najszybciej do realizacji. Film o Bobie i „Łotr 1” miały mieć oficjalne zapowiedzi na Celebration w Anaheim w 2015. Tyle, że rozpoczęła się jazda z Joshem Trankiem, reżyserem filmu. W efekcie film o Bobie spadł na trzecie miejsce w kolejce.Jego nowym reżyserem miał zostać James Mangold, który ostatecznie nigdy nie został oficjalnie ogłoszony. Teraz, gdy film „Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” pojawił się w kinach, reżyser promując swój najnowszy obraz mówi także o „Gwiezdnych Wojnach”, w tym o filmie o Bobie.

Mangold powiedział, że w czasie, gdy pracował nad filmem o Bobą, było to coś zupełnie innego. Bliskie kategorii R (czyli dla dorosłych). Dodaje, że prawdopodobnie wystraszył swoim pomysłem wszystkich (producentów?) na śmierć. To jednak wciąż miał być spaghetti western w duchu Sergio Leone, dziejący się na jednej planecie. Tyle, że to nie był świat, który mógłby przyjąć Baby Yodę. On totalnie nie pasował do świata, który Mangold sobie wyobraził. Tyle, że jak to bywa w korporacjach, w związku z zamieszaniem z zarobkami „Hana Solo”, studio zrezygnowało z filmów i poszło w streaming.

Niemniej jednak Mangold wspomina ten okres bardzo dobrze. Twierdzi, że słuchał wówczas muzyki Ennio Morricone.

Trochę się to kłóci z tym, co powiedziała Kathleen Kennedy jesienią 2021. Stwierdziła wówczas, że Trank właściwie nie zrobił wiele jeśli chodzi o ten film, więc musieli i tak by zaczynać właściwie od początku. Zaś jej zdaniem Mangold nigdy nie był zaangażowany w projekt. Mangold pytany o to, zaczął się trochę wycofywać i mówić o flircie z Lucasfilmem. Dalej niestety rozmowa przeszła na inne tory.

„Księga Boby Fett” poszła w zupełnie innym kierunku, to wręcz rodzinna rozrywka. Serial na razie jednak nie doczeka się drugiego sezonu.
KOMENTARZE (4)

Księga Boby Fetta

Jednak bez drugiego sezonu „Księgi Boby Fetta”

2023-06-16 20:49:45Fani Boby Fetta będą rozczarowani. Jak donosi Bespin Bulletin MSW twierdzi, że nie będzie na razie drugiego sezonu „Księgi Boby Fetta”. Wcześniej sugerowali oni, że scenariusze do niego mogą być gotowe, a prace były całkiem zaawansowane, wliczając w to makietę okrętu Boby.

Jednak obecnie w Hollywood wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Produkcja „The Mandalorian” została przesunięta w czasie (i nie wiadomo tak naprawdę czy nie będzie dalszych opóźnień). Tajemniczy projekt „Ghost Track 17” o którym MSW myślało, że to jest „Księga Boby Fetta” na razie nie powstanie. Nie jest w planach. Co więcej, pomijając film Filoniego, nie wiadomo, co będzie kolejną produkcją w Mandoverse po czwartym sezonie.

Plus jest taki, że zdaniem MSW Boba Fett pojawi się w czwartym sezonie „The Mandalorian”.
KOMENTARZE (13)

Księga Boby Fetta

Robert Rodriguez wie, co dalej z Bobą Fettem

2023-05-15 06:40:53

Wbrew oczekiwaniom, w trzecim sezonie „The Mandalorian” nie pojawił się Boba Fett, co nie spodobało się Temuerze Morrisonowi, który liczył na obiecany powrót. Chodzą też różne plotki na temat drugiego sezonu „Księgi Boby Fetta” i tu Robert Rodriguez dolewa oliwy do ognia, nic nie mówiąc.W rozmowie z Gizmodo stwierdził wprost, że wie, co czeka dalej Bobę Fetta. Zna wszystkie odpowiedzi, ale nie może nic powiedzieć, bo poprzysiągł zachowanie sekretów.

Czyli pytaniem otwartym pozostaje, co dalej. MSW sugerowało, że scenariusze do drugiego sezonu też już są napisane. Co więcej, ich zdaniem w przyszłym projekcie związanym z „The Mandalorian” pojawi się „Niewolnik I”, nad którym pracowali spece od dekoracji. Jedyna problem ich zdaniem polega na tym, że ich źródła mogą nie rozróżniać różnych projektów. Więc może to być drugi sezon „Księgi Boby Fetta”, jakiś inny projekt z Bobą (może film na Disney+ lub jeszcze coś innego), albo czwarty sezon „The Mandalorian”.

Za innym projektem względnie drugim sezonem przemawia historia z Ming-Na Wen, która podobno nagrała jakąś scenę, ta miała się pojawić po napisach ostatniego odcinka trzeciego sezonu. Nic takiego nie miała miejsca. Ming-Na przyznała też niedawno, że chciałaby, aby Disney już zapowiedział kolejny sezon, ale to akurat niewiele znaczy.

Zobaczymy na ile Rodriguez dolewa oliwy do ognia, bo coś wie, a na ile próbuje zwiększać zainteresowanie fanów dalszymi przygodami Boby.
KOMENTARZE (6)

Księga Boby Fetta

Co z drugim sezonem „Księgi Boby Fetta”?

2023-04-05 20:53:04Już w piątek rozpocznie się Celebration w Londynie, a tam liczymy na zapowiedzi filmowe i kto wie czy nie serialowe. W spekulacjach poruszono też temat powrotu Boby Fetta. Jak wiemy, dotychczas nie pojawił się on w trzecim sezonie „The Mandalorian”, mimo, że plotki sugerowały coś takiego. Niektórzy twierdzą, że to celowe i w finale trzeciego sezonu pojawi się Fett otwierając kwestię drugiego sezonu „Księgi”. Bo trzymanie w tajemnicy pojawienia się Fetta w trzecim sezonie nie ma większego sensu jeśli miałby się pojawić tylko na chwile. A jak wiemy Lucasfilm już parę razy niechcący sugerował jego udział w serialu, a potem to znikało. Natomiast to oczywiście tylko spekulacje, ale są też pewne plotki.

Oliwy do ognia dolało 1,5 miesiąca temu MSW pisząc o scenariuszach do czwartego sezonu „The Mandalorian” (wiecej) i przy okazji sugerując, że ich źródła miały wrażenie, że drugi sezon „Księgi Boby Fetta” również może być już napisany. Żadnego potwierdzenia nie mieli, tylko domniemania. Tam oczywiście nakładała się sprawa, że Fett prawdopodobnie będzie częstszym gościem w czwartym sezonie, więc źródło może mylić seriale.

Natomiast do tematu drugiego sezonu co pewien czas wraca sam Temuera Morrison. Nie mówi nic nowego, względem jego wypowiedzi z czerwca. Raczej ubiera to w innych słowach. Chciałby mieć szansę pokazać go z tej twardszej strony.

Jednak najciekawsze fragmenty podsycające spekulacje znalazły się w artykule na oficjalnej opublikowanym w połowie marca 2023. We fragmencie mówiącym o tym, że Din Djarin wrócił do Grogu, piszą wprost, że jego pojawienie się było niespodzianką w pierwszym sezonie „Księgi Boby Fetta”. Mimo, że fani to zauważyli fragment nie został przeedytowany.

Na koniec jeszcze jedna wypowiedź Ming-Na Wen, która kilka miesięcy temu przyznała, że wciąż ma nadzieję na drugi sezon. Ale to jest biznes, więc nie mówi się nic, dopóki się to nie wydarzy. Potem sugerowała, by odpukać w niemalowane.

Przypominamy, że pierwsze poważne plotki o drugim sezonie pochodzą z promocji Disney+ w Argentynie. Już za parę dni przekonamy się, czy za spekulacjami kryje się coś więcej, czy na razie to tylko fanowskie gadanie.
KOMENTARZE (6)

Księga Boby Fetta

„Księga Boby Fetta” z kolejną nagrodą

2022-11-22 17:21:56

„Księga Boby Fetta” dostała nagrodę HPA w kategorii najlepsze efekty wizualne w odcinku lub serialu. Nagrodzono cały serial, a nagrodę osobowo otrzymali: Richard Bluff, Abbigail Keller, Paul Kavanagh, Peter Demarest z ILM, oraz Bobo Skipper z Important Looking Pirates VFX.W tej konkurencji „Księga” pokonała „Obi-Wana Kenobiego”, „Fundację”, czy „Stanger Things”. HPA to nagrody hollywodzkiego związku profesjonalistów, głównie są rozdawane w technicznych kategoriach.
KOMENTARZE (2)

Księga Boby Fetta

Corey Burton o potencjalnym powrocie Cada Bane’a

2022-11-16 19:03:29

Pod koniec serialu „Księga Boby Fetta” byliśmy świadkami pojedynku Cada Bane’a i Boby Fetta, łowców nagród i wieloletnich przeciwników. Jeden z nich poległ w finale, rozczarowując wielu fanów, którzy liczyli na więcej Bane’a na Disney+.Aktor podkładający głos pod Cada Bane’a - Corey Burton w rozmowie z ComicBook wyraził jednak nadzieję, że jego postać jeszcze wróci. Wspomniał przy tym swoje rozmowy z Davem Filonim, które prowadzili przy okazji „Wojen klonów”. Wówczas Corey mówił, że Bane zawsze jest w niebezpieczeństwie, ale dobry czarny charakter nigdy nie umiera. Nauczył go tego Frankenstein, który w TV ginął w wybuchu, tonął, ale zawsze jakoś wracał.

Corey ma nadzieję na powrót, ale jak zdradza, Dave Filoni nic mu na ten temat nie mówił. Zawsze jest szansa na jakiś występ w serialu dziejącym się wcześniej, albo jakaś kombinacja. Może w „Ahsoce”, a może w drugim sezonie „Księgi” (nie został zapowiedziany), albo w „The Mandalorian”.

Natomiast wracając do „Księgi”, tak na marginesie, podczas gdy Dave Filoni jest zajęty „Ahsoką”, Jon Favreau i Robert Rodriguez mają w miarę wolne przeroby. Przynajmniej między trzecim a czwartym sezonem „The Mandalorian”, więc kto wie. Póki, co serial o Fetcie można oglądać na Disney+.
KOMENTARZE (4)

Księga Boby Fetta

„Księga Boby Fetta” z nagrodą Emmy

2022-09-05 18:28:33

Do tegorocznych nagród Emmy były nominowane dwie produkcje Star Wars („Księga Boby Fetta” i „Wizje”) w łącznie pięciu kategoriach. Od kilku lat już ogłoszenie zwycięzców jest podzielone na kilka dni, najpierw poznajemy tych z kategorii technicznych, a następnie z głównych. Seriale ze świata Gwiezdnych Wojen nominowane były właśnie w kategoriach technicznych, dzięki czemu znamy już dla nich tegoroczne wyniki. Tym razem zakończyło się na zwycięstwie w jednej z nich. Serial „Księga Boby Fetta” zdobył nagrodę za najlepsze efekty wizualne w sezonie lub filmie. Nagrodzeni zostali: Richard Bluff, Abbigail Keller, Paul Kavanagh, Cameron Neilson, Scott Fisher, John Rosengrant, Enrico Damm, Robin Hackl i Landis Fields.


KOMENTARZE (3)

Księga Boby Fetta

JJ Dashnaw o choreografii i pracy kaskadera w „Księdze Boby Fetta”

2022-09-02 18:10:27

W wywiadzie dla Collider kaskader JJ Dashnaw wspominał o swojej pracy nad serialem „Księga Boby Fetta”. Mówił trochę o ograniczeniach COVIDowych. Maski sprawiały, że ciężko się słyszało, kto co mówi, ale ekipa była bardzo profesjonalna.Zapytany o to, z czego najbardziej jest dumny, mówi o sekwencji z pociągiem. Ale dodaje, że ot nie tylko kwestia kaskaderów i choreografii, ale praca całego zespołu, wliczając to twórców efektów specjalnych. Oni nadali prędkość tej sekwencji, sprawili, że mamy wrażenie iż ten pociąg mknie przez pustynię, a nie jedzie sobie spokojnie.

Volume, czyli StageCraft, to także wyzwanie dla kaskaderów. To co pomaga aktorom, jest dla nich wyzwaniem, bo mają ograniczoną przestrzeń. Normalnie nagrywając w studio, jest sporo miejsca na linki i inne podczepienia, które są istotne w wykonaniu niektórych ujęć, tu trzeba było to rozwiązać inaczej. Biorąc pod uwagę, że zaraz za głównym planem znajduje się ekran na którym nic się nie podwiesi.

Wspominał też o tym, że musieli ukazać trochę inny sposób walki w przypadku Mandalorianina i Boby Fetta. Lateef Crowder w dużej mierze przygotował tego pierwszego, więc nie musieli nic na nowo wymyślać. Zaś Robert Rodriguez miał wyraźną wizję Boby Fetta, który miał walczyć chaotycznie, trochę jak Conan Barbarzyńca. Jednocześnie musieli pokazać, także w stylu walki, jak mocno Boba Fett się zmienił po tym, co przeszedł. Dashnaw wspomina, że fajnie było móc nosić zbroję Boby na planie, oraz jeszcze raz podkreśla, że efekt jest dziełem pracy zespołowej. Choćby kwestia walki kijem, Temuera Morrison miał na to własny pomysł, wynikający z maoryskiej kultury. Mówił też, że praca jest wymagająca. Czasem by uzyskać minutę sekwencji w serialu potrzeba całego tygodnia pracy.

Jedną ze scen, którą Dashnaw wspomina najcieplej jest wejście Mando i scena bójki w ubojni. Jak wspomina, była to walka naprawdę, a Lateef kopał pozostałych chłopaków. Na koniec przyznał, że pomijając „Spy Kids” dla Rodrigueza, wciąż pracuje z tą samą ekipą, ale na razie nie może mówić, co to jest.

I to dobry moment by przejść do plotek, o wiarygodności trudnej do zweryfikowania. Otóż podobno, to nie czwarty sezon „The Mandalorian” jest planowany do produkcji na przyszły rok, a drugi sezon „Księgi Boby Fetta”, który ma być ogłoszony razem z „Obi-Wanem Kenobim” na D23 Expo. Tym razem mamy się wybrać poza Tatooine i zobaczyć sporo nowych planet, bagna, kluby nocne, twi’lekańskie tancerki, drapacze chmur (ale nie Coruscant), czy planety pokryte trawą. Boba ma mieć zielone ponczo wg konceptów. Zdjęcia powinny potrwać 4-5 miesięcy, prawdopodobnie jeszcze przed „Obi-Wanem Kenobim”. Cóż, w tym wypadku jeśli plotki są prawdziwe, to ich potwierdzenie nastąpi w ciągu tygodnia.

Dodatkowo Daniel Richtman, którego kojarzymy z kilku przecieków, twierdzi, że drugi sezon się dzieje, więc może faktycznie jest coś na rzeczy. Niektórzy doszukali się okrętu Boby Fetta na plakacie reklamującym D23 Expo i oczekują jakiś zapowiedzi na tej imprezie.
KOMENTARZE (1)

Księga Boby Fetta

O efektach z „Księgi Boby Fetta”

2022-08-20 14:01:03

Firma Industrial Light & Magic wypuściła materiał, przybliżający efekty specjalne z serialu „Księga Boby Fetta”. Materiał ten jest elementem promocji przed rozdaniem nagród Emmy, które odbędzie się 12. września. Przypomnijmy, że serial nominowany jest do nagród Emmy w czterech kategoriach, w tym właśnie za najlepsze efekty specjalne.


KOMENTARZE (4)
Loading..