TWÓJ KOKPIT
0

Księga Boby Fetta

O efektach z „Księgi Boby Fetta”

2022-08-20 14:01:03

Firma Industrial Light & Magic wypuściła materiał, przybliżający efekty specjalne z serialu „Księga Boby Fetta”. Materiał ten jest elementem promocji przed rozdaniem nagród Emmy, które odbędzie się 12. września. Przypomnijmy, że serial nominowany jest do nagród Emmy w czterech kategoriach, w tym właśnie za najlepsze efekty specjalne.


KOMENTARZE (4)

Księga Boby Fetta

Corey Jones, czyli Krrsantan o „Księdze Boby Fetta”

2022-08-19 05:58:11

Na oficjalnej znalazł się fragment wywiadu z aktorem Carey Jonesem, który w serialu „Księga Boby Fetta” wcielił się w postać Czarnego Krrsantana. Pełny wywiad będzie można przeczytać w najnowszym „Star Wars Insiderze” (nr 212).Sam Corey Jones był fanem „Gwiezdnych Wojen”, ale też aktorem. Współpracował z Robertem Rodriguezem przy filmie „Predators” (2010). Rodriguez był tam producentem. Robertowi Careya polecił Greg Nicotero (twórca efektów specjalnych), który wspomniał aktora w rozmowie z producentem, a Rodriguez zapamiętał tę współpracę. Potem zadzwonił i tak się zaczęła współpraca nad serialem o Bobie. W końcu, jak twierdzi Carey, jak ktoś dzwoni do ciebie i oferuję pracę w „Gwiezdnych Wojnach” to nie zadajesz dużo pytań.Efekt był taki, że Carey Jones wiedział, że zagra wookieego, ale nic ponadto. Nie miał pojęcia, że to Krrsantan, ani tym bardziej, że będzie nagrywać „Księgę Boby Fetta”, w sumie liczył na inny serial, w końcu Disney kręci ich wiele. Ale mają też duży poziom tajemniczości, więc dopiero na planie dowiedział się, że to serial o Bobie. Co mu też pasowało, w końcu to „Gwiezdne Wojny”.

Warto dodać, że Boba Fett to także jedna z ulubionych postaci Careya. Można mówić wiele, ale bohater, który ma tak mało czasu na ekranie, zrobił olbrzymie i trwałe wrażenie na wielu fanach. Jego manieryzm, jego zaprojektowany ze szczegółami kostium, głos i tajemniczość, która go otacza. Carey Jones bardzo się ucieszył o tym, że może być częścią tego serialu.Natomiast założenie kostiumu wookieego to już było coś surrealistycznego. Najpierw założyli mu głowę, to było w trakcie budowania kostiumu. Aktor potrafił wpatrywać się Krrsantana w lustro godzinami. Próbował stać się tą postacią, ale nawet dziś twierdzi, że był tu trochę zagubiony.

Reszta w najnowszym „Insiderze”. Przygody Santo, Fennec i Boby można oglądać na Disney+.
KOMENTARZE (3)

Księga Boby Fetta

Rosario Dawson o scenie z Lukiem

2022-08-12 17:23:27

Podczas wizyty na Chicago Comic & Entertainment Expo, Rosario Dawson wspomniała o swoim udziale w serialu „Księga Boby Fetta”, a dokładniej nagrywaniu sceny z Lukiem Skywalkerem.Prawdę mówiąc wypowiedź Rosario jest dość mocno zaskakująca. Jak sama aktorka twierdzi jej reakcja na scenę krąży po sieci, a wynika z tego, że scenariusz napisali tak, iż myślała, że rozmawia z mistrzem Plo Koonem. Oczywiście Dawson wie, że on powinien już nie żyć w tym czasie, ale te „Gwiezdne Wojny” i wiele rzeczy może się zdarzyć. Więc może, jak twierdzi, coś się stało w poprzednich odcinkach, których scenariuszy nie czytała. Co więcej, jak twierdzi aktorka, istnieje gdzieś nagrane ujęcie, gdzie nazywa mistrza Skywalkera Plo Koonem, ponieważ nauczyła się kwestii na pamięć i nie myślała zbytnio. Ale praca z Markiem Hamillem jej zdaniem była bardzo przyjemnym przeżyciem, zwłaszcza gdy się śmiał i brzmiał jak Joker.

Swoją drogą, wygląda na to, że Rosario Dawson chyba nie obejrzała od razu drugiego sezonu „The Mandalorian” i była kolejną „ofiarą” kłamstw o Plo Koonie.

Obecnie Rosario pracuje nad serialem „Ahsoka”. Zaś „Księgę Boby Fetta” można oglądać na Disney+.
KOMENTARZE (3)
Loading..